Saç Rengi ve Saç Boyama Nevacolor boyayanlar paylaşalım......

benim su anki rengim bakır karamel ama ben bakır tonlarını hiç sevmem böyle fotoğraflarda parlıyo falan kaslarımı boyamamıstım belki o yuzden de sevmemiş olabilirim bakır tonlarını :)) simdi nevacolor açık kumral alıp bu sacın üzerine boyamayı dusunuyorum kaşlarımıda aynı boyayla boyucam güzel olursa tabi kaşınızı boyarken kac dk bekletiyosunuz?

kesinlikleeee saçlarını boyamadan kaşlarını boyama...5-10 dk arasında bekletiyordum ben saçlarım açık renkken..ve bence sen açık kumral boyadığında kaşlarıını boyamana gerek kalmayacak..ben seviyorum bakır tonlarını aslında :)) banada o yüzden güzel gelmiş olabilir ama fotoğrafta hoş duruyor..düşündümde sence bakır üstüne küllü kumral boyaman daha mantıklı değilmi?? sanki düz kumral pek olmaz gibi..bakırlık olduğu için saçında yeşillenme olmaz diye düşünüyorum :nazar:

kesinlikleeee saçlarını boyamadan kaşlarını boyama...5-10 dk arasında bekletiyordum ben saçlarım açık renkken..ve bence sen açık kumral boyadığında kaşlarıını boyamana gerek kalmayacak..ben seviyorum bakır tonlarını aslında :)) banada o yüzden güzel gelmiş olabilir ama fotoğrafta hoş duruyor..düşündümde sence bakır üstüne küllü kumral boyaman daha mantıklı değilmi?? sanki düz kumral pek olmaz gibi..bakırlık olduğu için saçında yeşillenme olmaz diye düşünüyorum :nazar:

onun riskini alamam acıkcası cünkü daha önce saçımı cok boyamadım ilk kez boyadım oda bu renk oldu simdi bakırlık gitsin diye uğraşıyorum cumartesi boyucam işte 3. hafta olmustu sacımı boyayalı :)) cumartesiye kadar 2 kere sabunla yıkıcam biraz aksın boya

bugün bir kuaföre sordum bakırlık yapan turunculuk yada o tür boyalara 1 çorba kaşığı küllü kumral boya sürmek gerekirmis ben komple küllü kullanamam o yuzden normal açık kumral boyucam

bugün bir kuaföre sordum bakırlık yapan turunculuk yada o tür boyalara 1 çorba kaşığı küllü kumral boya sürmek gerekirmis ben komple küllü kullanamam o yuzden normal açık kumral boyucam

canım kuaför zaten sana yöntemi söylemiş açık kumral boyarken bide küllü kumral kat içine 1 kaşık o zaman daha iyi olur tek açık kumral koyu sarı gibidir bide bakıra vurdunmu benden demesi gene bakırlık kalır saçında :KK19::KK19:

nevacolor 6.7 çikolaya kahve ile 6.1 küllü koyu kumral renkleri karışırsa acaba nasıl bir renk olur su turunculuğu alsın isdiyorum haliyle saçların dipleri daha açık ton uçları koyu tuttu bunu nasıl düzeltebilrim yenide boyadım en az 15 20 gün dinlensin belkide akınca renk oturcakdır ama bilemedim işde diplerden başladığım halde boyamaya oraları daha açık renk anlamadım gitti:KK43::KK43::KK43:

şimdi saçım nevacolor çikolata kahve beyaz sabunla saçımın rengini akıtıp açıcam karar verdim üstünede koleston 7.3 fındık kabuğu boyıycam zaten biraz koyu tutuyor deniliyor tam isdediğim gibi bi kahve olur eminim kaç kişiye sorduysam nevacolor oluk oluk akıyor dediler koleston daha uzun süre gidiyomuş saçda 1 2 banyo sonrada akma olmuyormuş bi deniycem kolestonu bakalım

Son düzenleme:
şimdi saçım nevacolor çikolata kahve beyaz sabunla saçımın rengini akıtıp açıcam karar verdim üstünede koleston 7.3 fındık kabuğu boyıycam zaten biraz koyu tutuyor deniliyor tam isdediğim gibi bi kahve olur eminim kaç kişiye sorduysam nevacolor oluk oluk akıyor dediler koleston daha uzun süre gidiyomuş saçda 1 2 banyo sonrada akma olmuyormuş bi deniycem kolestonu bakalım

saç boyama hakkında pek bir bilgim yok ama benim saçlarımı ben ilk kez bakır karamel yaptım ve bakır tonunu hic sevmedim bu yüzden bugün yeniden boyadım sacımı palette yada garnier kullanıcaktım ama şansıma girdiğim hicbir yerde onların acık kumralını bulamadım amac bakırlıkları kapatmaktı. bende neva color tüp boya aldım açık kumral 8.numara ve boyadım daha önce bakır karamel flashsız fotoğrafımla açık kumral flashsz fotomu karşılaştırdım evet bakırlık eskisine nazaran kapandı...sizde deneyebilirsiniz boya akıyo tam rengine oturduktan sonra hiç cıkmıyor

saç boyama hakkında pek bir bilgim yok ama benim saçlarımı ben ilk kez bakır karamel yaptım ve bakır tonunu hic sevmedim bu yüzden bugün yeniden boyadım sacımı palette yada garnier kullanıcaktım ama şansıma girdiğim hicbir yerde onların acık kumralını bulamadım amac bakırlıkları kapatmaktı. bende neva color tüp boya aldım açık kumral 8.numara ve boyadım daha önce bakır karamel flashsız fotoğrafımla açık kumral flashsz fotomu karşılaştırdım evet bakırlık eskisine nazaran kapandı...sizde deneyebilirsiniz boya akıyo tam rengine oturduktan sonra hiç cıkmıyor

saçınızın önceki boya numarası neydi yani 5 6 no kullanıpda sonra 8 nolu boya alınca tuttumu bende bunu merak ediyorum şimdi nevacolor 6.7 ben koleston 7.3 aldım fındık kabuğu acaba tutucakmı nasıl olur bilemedim

hiç hatırlamıorum valla ama bakır karameldi ondan eminim

bende röflemi neva colorla kapattım koyu kumralla kumralı karştırdım..3 hafta falan oldu şimdi akta baya orta kumral rengine döndü bu hafta sonu 7.0 kumralla 7.1 küllü kumralı karıştırıp boyicam biraz küllü bi renk olsun istiyorum bide o alttan kalan dorelik gitsin diye :KK16::KK16:

bende röflemi neva colorla kapattım koyu kumralla kumralı karştırdım..3 hafta falan oldu şimdi akta baya orta kumral rengine döndü bu hafta sonu 7.0 kumralla 7.1 küllü kumralı karıştırıp boyicam biraz küllü bi renk olsun istiyorum bide o alttan kalan dorelik gitsin diye :KK16::KK16:

esmer olmayanlarda siyah saç harici nevacolor boya akdıkça zaten rendini açıyor buda avantayı sanırım 2 kere boyadım nevayla çikolata karamel üstüne çikolata kahve rengi değişince dipler çıkınca açıkcası birde koleston fındık kabuğu deniycem saçlarım ince telli boyayı hemen kapıyor ama hemende akıyor kolestonun çok akmadığı saçda kaldığı deniliyor b deniycem bakalım ilk denemem olcak ama nevacolurun renklerinin üstünede yok bide su akması renk değişmesi olmasa süper olcak:KK9:

esmer olmayanlarda siyah saç harici nevacolor boya akdıkça zaten rendini açıyor buda avantayı sanırım 2 kere boyadım nevayla çikolata karamel üstüne çikolata kahve rengi değişince dipler çıkınca açıkcası birde koleston fındık kabuğu deniycem saçlarım ince telli boyayı hemen kapıyor ama hemende akıyor kolestonun çok akmadığı saçda kaldığı deniliyor b deniycem bakalım ilk denemem olcak ama nevacolurun renklerinin üstünede yok bide su akması renk değişmesi olmasa süper olcak:KK9:

bu kadar akmayı zaten bekliyordum çünkü zemin cok açık ve sık röfleliydi..o yüzden ben daha fazla bile akar diyodum ama tam istediğim kumral oldu çok şükür gercekten renk konusunda çok iyi ne koyu nede değişik tutuyor tam rengini veriyor :KK16::KK16: koleston alcaksan sana bi tavsiye mutlaka bir hatta iki ton açığını al çünkü inanılmaz koyu tutuyor koleston ben koyu kahve boyamıştım ve simsiyah olmuştu resmen :KK14:

bende nevacoloru merak edıyorum su an palette bıtter mochaya boyadım... cıkolata kahveye boyamak ıstıyorum neva colorda ..ama sacımı kuruttu dıye yazanlar olmus gozum korktu bıraz...

Ben perşembe akşamı koyukestane saçlarımı nevacolor 7.7 karamel ile boyadım saçlarım koyukaramel oldu (zaten kutunun yanında hangi saçta hangi renk tutacağını gösteriyor fakat bende gösterdiği renkten biraz daha açık renk çıktı)
ben rengini çok beğendim
Saçlarımıda hiç kurutmadı
üzerine ikinci boyayı yapacağım hatta
Daha önce farklı bir markaya boyamıştım hem boyarken çok yanmıştı saçım hemde hemen akmıştı saçlarımıda resmen kazık gibi yapmıştı kremsiz yıkıyamıyordum

Şimdi çok güzel saçlarım

karamel saç rengi karışımsız bir nevacolorda birde voilada var açıkcası nevacoloru tercih ederim voila hakkında hiçbir bilgim yok nasıl sonuç çıkar kesdiremem ama elimde fındık kabuğu bronz kahve renkleri var onlar bitince karamel denerim zaten hepsi kahve tonunda hemen hemen aynı numaralarda:KK34:

Neva ilk boyadığınızda gözle görülür değişiklik yaratıyor mu ? Saçım koyu kahve hiç boyatmadım 8 numara açık kumral boyasam nasıl bir sonuç çıkar ?

saçın ilk sapsarı gibi olacak ve sonra açık kumrala dönecek etkisi büyük benim saçlarım doğal kumraldı ben bakır karamel yaptım sonra üstüne 8 açık kumral attım ve sonuc mükemmel bakırlıklar biraz olsa kapandı ilk boyadığım gün sarıydım suan acık kumralım :)

teşekkürler :) umarım istediğim sonuç ortaya çıkar saçım umarım açılır

X