nikah tarihi alacağız ve ben mutsuzum :(

Evet icimde kaliyor cogu sey. Normalde pek oyle kafama takip uzatan bir insan degilim ama bu yasadiklarimizi bir türlü unutamiyorum. Tam unutuyorum derken baska bir sey patlak veriyor. Olmuyor yapamiyorum :KK43: Sen evli misin simdi canim?

ahh tatlım cimri bir aileyle zaman geçirmek çok zor.
ister istemez nişanlında ailesinden etkilenir.
belki nişanlının üzerindeki yükten dolayı böyle yapıyordur ama eğer kalıcı bişeyse illet bi durum, kendine vakit kazandır ölç tart derim ben..

Seni coook iyi anliyorum. Cogu yasadigimiz sey benzer. Esimle dugunu vs nisani bile bolustum ben masraf olarak. Gelinligimi takilarimi herseyi. Bilezikleri esimle biz odedik ama dugumde annesi sanki kendi almis gibi takti. Vs vs bisuru sey. Hatirlayip kendimi doldurmak istemiyorum ama sana yardimci olmak icin yaziyorum.
Neyse üzerinden bir yil geçti zaten. Icinde kaldi mi dersen evet kaldi. Ne yalan söyleyeyim.
Bak durust konuşayım esimle evlendigime asla pisman degilim Allah im pisman ettirmesin. Takildigim tek sey var keske bir yil daha nisanli kalsaydik ta ben boyle herseyi karsilamak zorunda kalmasaydim hemde zorlamazdi bizi.. bak cok sukur eve ayda 8bin tl giriyo ortak kazancimiz ama borclari bitiremedik hala.. ve ben bu ay sadece 200 tl evet yanlis okumadin :)))) 200tl ile geçinmek zorundayim ..esimde dikkat ediyo harcamalarına. . cogu zaman evdeki yemegi gotruyorum yanimda yada sandviç yapiyorum.. ne borcu var bu kadar diyeceksin sayayim . Hala tum takilar beyaz esyalar mobilyalr dugun salonunun parasi kredi kartlaru vs vs aklina gelebilecek hersey. Haaa bide esimin tarafından money money diyenler var:))) onlara tedbir olsun diye bide ben tuttum esimi ev borcuna soktum. Elimizde kalan iki kurusu ailesine yedirmeyelim hic degilse evimiz olsun dedim... insallah olur ..
Neyse lafi cook uzattim kusura bakma. Ben su an bir yil oncesine donebilseydim sayet . Yine nikahimi nisanimi yapardim ama dugun icin bir yil daha beklerdim. ...
Isin mantık yonu bu.. duygusal yonunu duymak istermisin . Gece basimi esimin gogsune koydugum zaman bu saydiklarimin hicbiri aklima dahi gelmiyor...................

acele tme derim erteleye bilirsen ertele düğün olaylarını bu kadar sorun varken nasıl evlenip mutlu olacaksın bir ilişkide aile çok önemli yaptıkları çok ama çok ayıp nişana geç kalmak ne demek erken çıksalardı çözüm mü yok bohça olayına hiç anlam veremedim açkcası bende acaba istemiyorlar mı diye düşündüm hele sana akbil bastırmaları çok saçma düşün taşın böyle bir aileyle bir ömür geçer mi yol yakınken düşün taşın ailenle sonuçta aileni de muhattap edeceksin o insanlarla

Kesinlikle evlenmek için acele etme. Tamam nişanlının ailesinden uzakta olabilirsiniz ama şunu sakın unutma bir insan ailesinden ne görürse onu yapar.
Evet sevgi parayla ölçülmez ama karşındakini mutlu etmek, küçük sürprizler için insan paraya ihtiyaç duyuyor. Ve bu zamanda para çok büyük ihtiyaç.
Benim eşimin ailesinin de durumu hiç iyi değildi ama ellerinden geleni yaptılar. En azından bohça konusunda. Alışverişteyken kayınvalidem gözümün içine bakıyordu beğendiğim istediğim birşey var mı diye? Benim gözüm toktu ama en azından çabalarını gördüm. İnsan borç bulur yine evladını utandırmaz. Zaten nişanlında bu durumu kanıksamış. Garip gelmiyor. Böyle giderse birlikte yaşarken çok zorlanırsın. Daha gençsiniz gezmek, tatile gitmek isteyeceksin ve hep mızmızlanan biri olacak demedi deme.

İyi de zaten ayrı şehirdeler süreyi uzatsalar daha büyük sorunlar çıkmaz mı?
Yine ziyaretler olacak,sinirler gerilecek. Düğünle, evle ilgili değişik değişik sorunlar çıkacak. Zararına olmaz mı?
Nişanlının ailesinden birşey bekleme canım. Cimri insanlar belli. Bohçalar,hediyeler içinde ukte kaldı ama insanın karakterini de değiştiremiyorsun ki.
Nişanlınla konuş,ailenizden fazla destek almadan siz yapın bence düğünü. Ki zaten düğünü yapacaklarını sanmıyorum. Yapsalar da kıytırık bir düğün salonu tutarlar,her şey onlara masraf görünür. İşin çok zor valla.

Kızlar agustosda nikahimiz olacak pazartesi nikah islemlerinizi baslatacagiz. Ne kadar güzel diye düşüneceksiniz. Ama yasadıklarımız o kadar soğuttu ki beni herseyden her dakika acaba diyoru. bazen o kadar düşüyorum ki saat 3 4 olmus farkında değilim sonra 7 de kalkıp işe gidiyorum. Asıl konuya geleyim. Nisanlımla 1.5 yil once is icin gittigim bir ortamda tanıştık. Bi süre konusup tanıştık falan derken sevgili olduk. Yaklaşık 1 yıl sonra nişanlanmaya karar verdik. Tabi bu süreçte annemle tanıştı ilk görüşmeleri olumlu geçti. Fakat onun ailesiyle benim tanışma fırsatım olmadı. Çünku nisanlim ailesinden ayri bir sehirde yaşıyordu ve ikimizin bulundugu sehirede uzaklardi. Sadece anlatilanlar kadar taniyordum onlari ve nisanlimin anlattigina gore annesi cok hanimefendi fedakar babasida annesinin tersine eglenceli komik bir adamdi. Memur insanlardi. Onlarla ilgili bir sorun yasayacagimiz aklimizin ucundan gecmiyordu ikimizinde. Nisandan once ailecek bize geldiler oturuldu konusuldu. Onlar gittikten sonra bnm ailem ve aile büyüklerim bir araya gelip onlar hakkında değerlendirme yaptıklarında pek olumlu görüşler almamıştım. Ilk defa görüştüler ayrıca kız ailesi daha ince düşünür falan diyordum. Sonra nisan kısmına geldik ve olaylar başladı. Benim ailem anadolu insanı ve özellikle annem geleneklere bağlı insandır. Nişan olacak annem kalmalı mi gelirsiniz kaç kişi gelirseniz dediginde annesi nişan için servis tutamayız biz gelip aynı gün döneriz demiş. Deger vermiyorlar imajı yaratılıyor ama nisanlımın değer verdiğini düşündüğüm icin pekönemsemedim. Nisan oncesi nisanlimla adetlerden konusurken bohca mevzusu acıldi gayet masumca annem geleneklere bağlıdır olsa iyi olur demiştim. Neyse nisan gunu geldi catti. Nisan 1 de baslayacakti bunlar trafige yakalandiklari icin 3.5 ta geldiler.ellerinde bir valiz vardi annesi beni ayri cagirdi valizden kucuk beyaz bi hurc cikardi. Bu senin bohcan dedi. Bi pijama takimi aldim bak bakalim begenmezsen degistirelim dedi pijamayi elime bi aldim bir kötü oldum paketli bile degil kullanılmış gibi diye düşünürken bende valizi istedi bize lazım dedi. Bi tane kücük beyaz hurcun içine koymustu. biletlerini aksam 7 ye almislar 1.5 saatte nisan yaptik ve gittiler. Onlar gitti biz kendi kendimize nisan yapmis gibi olduk. Davetli işgüzarlardan biri bohçaya bakalim diye tutturunca kıyamet koptu. Bohca bi acildi hic bisey paketli degil hic biseyin uzerinde etiket yok. Icinden sadece atlet kilot bi havlu bi seccade iki tane ev terligi o kadar. Gec gelmeleri erken gitmeleri bohca mevzusu benim ailemi cok yipratti. Arkasindan cikan dedikodular cabasi onlardan hic bahsetmiyorum. Annem yıkıldı. Bizim bir aydir yaptıgımız onca hazirlik 1.5 saatte hic oldu ve hic biseyimizi dogru duzgun yapamadik. Benden bunlardan o kadar cok etkilendim ki ister istemzlez iliskimize de yansidi. Nisanlimda bohca olayindan uzgun ama biz boyleyiz gibilerine getirdi. Önemli olan insanlık deyip durdu. Peki bunlari yapmalarinin neresi insanlık? Nisandan sonra çok kişi demek ki ailesi istemiyor diye dedikodu yapmışken ben bir genc kızım ve o kadar rencide edilmemin neresi insanlık? Sonrasında biz onlara gittik sandik icinde a dan z ye herseyi hazirlayarak bohca goturduk annesinede babasinada hatta kardesinede her seyin en iyisini en guzelini alarak. Cok basit yasayan aileler babasi bagirarak konusan her oksurdugunde genizine ceken annesi sureki paradan bahseden birisi. 1 gece kaldık aksam dönecegiz hep evde oturuyoruz. Nisanlım hic biseyle ilgilenmio. Gece annemlerle konusuyoruz cok pismanlar. Nisanlimim teyzeleri kendi aralarinda konusurken annem duyuyor nisanlimin annesinin cimriliklerinden bahsediyorlarmis. Neyse biz döndük geldik.bütün bunlar yasanırken ailesini biraz daha tanımak amaclı buraya getirttim nisanlimi zorlayarak. Gecenlerde geldiler ve 2 gece kaldilar cuma günü calistigim icin pek vakit geciremedik. Annesi surekli nisanlimin parasinin olmadiginda bahaedip durmus. Ertesi gun nisanlimda bulundugu sehirden geldi ve biz onlari istanbul turuna cikardik. Hic biseye el surdukleri yok. Babamin son dakika isi ciktigi icin arabayla gidemedik. Bi taksiye binelim demediler. Neyse metroya gectik kartimi dolduracagim nisanlim dahil kimse el uzatmadi doldurdum bastim hepsi gecti. Giitik geziyoruz. Lokum guzelmis lokum alalim diyorlar almiyorlar. Geri dondu annemaldi. Donus vakti geldi ben taksiyle dönelim dedim nisanlimda okeyledi bi taksi bakti bizi cagirdi. Babasi bizden once taksiye bindi. Tam biz binerken taksici bagirmaya basladi. Oglunla pazarlik yaptim bide seninle mi yapacagim diye. Nedendir bilmiyorum taksiden inmedilerde nisanlimin seside cikmadi. Eve geldik aksam yolcu ettik gittiler. Ve yine kizim suda senin deyip kucuk bi hediyeleri bile yok... dügün icinde yardim etmeyeceklermis. Herseyo nisanlimla ben yapacagiz. nisanlimim olaylara müdahalesi yok. Sanki onu yeni tanıyormusum gibi her geçen gün ayrı bir cimriligi cıkıyor. Belki bütün yük onda olduğu icin boyle yapiyor. ne yapacagimi bilmiyorum ama sanirim pazartesi gunune kadar vaktim var. Bana yardım edin kızlar.

Başlangıçta o da olabilir şu da falan diye okudum ama İstanbul'da yaptıkları çok abartılı bence.

Yani her şey nişanlında bitiyor.

Eğer ona gerçekten güvenemiyorsan o aileden, afedersin ama, bir cacık olmaz.

Bu arada ben evlenecek çiftlerin kendilerinin bir şeyleri yapması gerektiğini düşünürüm, yazdıklarım maddiyatla ilgili değil.

Asıl sorun bu ailede maneviyat sıfır!

Kızlar agustosda nikahimiz olacak pazartesi nikah islemlerinizi baslatacagiz. Ne kadar güzel diye düşüneceksiniz. Ama yasadıklarımız o kadar soğuttu ki beni herseyden her dakika acaba diyoru. bazen o kadar düşüyorum ki saat 3 4 olmus farkında değilim sonra 7 de kalkıp işe gidiyorum. Asıl konuya geleyim. Nisanlımla 1.5 yil once is icin gittigim bir ortamda tanıştık. Bi süre konusup tanıştık falan derken sevgili olduk. Yaklaşık 1 yıl sonra nişanlanmaya karar verdik. Tabi bu süreçte annemle tanıştı ilk görüşmeleri olumlu geçti. Fakat onun ailesiyle benim tanışma fırsatım olmadı. Çünku nisanlim ailesinden ayri bir sehirde yaşıyordu ve ikimizin bulundugu sehirede uzaklardi. Sadece anlatilanlar kadar taniyordum onlari ve nisanlimin anlattigina gore annesi cok hanimefendi fedakar babasida annesinin tersine eglenceli komik bir adamdi. Memur insanlardi. Onlarla ilgili bir sorun yasayacagimiz aklimizin ucundan gecmiyordu ikimizinde. Nisandan once ailecek bize geldiler oturuldu konusuldu. Onlar gittikten sonra bnm ailem ve aile büyüklerim bir araya gelip onlar hakkında değerlendirme yaptıklarında pek olumlu görüşler almamıştım. Ilk defa görüştüler ayrıca kız ailesi daha ince düşünür falan diyordum. Sonra nisan kısmına geldik ve olaylar başladı. Benim ailem anadolu insanı ve özellikle annem geleneklere bağlı insandır. Nişan olacak annem kalmalı mi gelirsiniz kaç kişi gelirseniz dediginde annesi nişan için servis tutamayız biz gelip aynı gün döneriz demiş. Deger vermiyorlar imajı yaratılıyor ama nisanlımın değer verdiğini düşündüğüm icin pekönemsemedim. Nisan oncesi nisanlimla adetlerden konusurken bohca mevzusu acıldi gayet masumca annem geleneklere bağlıdır olsa iyi olur demiştim. Neyse nisan gunu geldi catti. Nisan 1 de baslayacakti bunlar trafige yakalandiklari icin 3.5 ta geldiler.ellerinde bir valiz vardi annesi beni ayri cagirdi valizden kucuk beyaz bi hurc cikardi. Bu senin bohcan dedi. Bi pijama takimi aldim bak bakalim begenmezsen degistirelim dedi pijamayi elime bi aldim bir kötü oldum paketli bile degil kullanılmış gibi diye düşünürken bende valizi istedi bize lazım dedi. Bi tane kücük beyaz hurcun içine koymustu. biletlerini aksam 7 ye almislar 1.5 saatte nisan yaptik ve gittiler. Onlar gitti biz kendi kendimize nisan yapmis gibi olduk. Davetli işgüzarlardan biri bohçaya bakalim diye tutturunca kıyamet koptu. Bohca bi acildi hic bisey paketli degil hic biseyin uzerinde etiket yok. Icinden sadece atlet kilot bi havlu bi seccade iki tane ev terligi o kadar. Gec gelmeleri erken gitmeleri bohca mevzusu benim ailemi cok yipratti. Arkasindan cikan dedikodular cabasi onlardan hic bahsetmiyorum. Annem yıkıldı. Bizim bir aydir yaptıgımız onca hazirlik 1.5 saatte hic oldu ve hic biseyimizi dogru duzgun yapamadik. Benden bunlardan o kadar cok etkilendim ki ister istemzlez iliskimize de yansidi. Nisanlimda bohca olayindan uzgun ama biz boyleyiz gibilerine getirdi. Önemli olan insanlık deyip durdu. Peki bunlari yapmalarinin neresi insanlık? Nisandan sonra çok kişi demek ki ailesi istemiyor diye dedikodu yapmışken ben bir genc kızım ve o kadar rencide edilmemin neresi insanlık? Sonrasında biz onlara gittik sandik icinde a dan z ye herseyi hazirlayarak bohca goturduk annesinede babasinada hatta kardesinede her seyin en iyisini en guzelini alarak. Cok basit yasayan aileler babasi bagirarak konusan her oksurdugunde genizine ceken annesi sureki paradan bahseden birisi. 1 gece kaldık aksam dönecegiz hep evde oturuyoruz. Nisanlım hic biseyle ilgilenmio. Gece annemlerle konusuyoruz cok pismanlar. Nisanlimim teyzeleri kendi aralarinda konusurken annem duyuyor nisanlimin annesinin cimriliklerinden bahsediyorlarmis. Neyse biz döndük geldik.bütün bunlar yasanırken ailesini biraz daha tanımak amaclı buraya getirttim nisanlimi zorlayarak. Gecenlerde geldiler ve 2 gece kaldilar cuma günü calistigim icin pek vakit geciremedik. Annesi surekli nisanlimin parasinin olmadiginda bahaedip durmus. Ertesi gun nisanlimda bulundugu sehirden geldi ve biz onlari istanbul turuna cikardik. Hic biseye el surdukleri yok. Babamin son dakika isi ciktigi icin arabayla gidemedik. Bi taksiye binelim demediler. Neyse metroya gectik kartimi dolduracagim nisanlim dahil kimse el uzatmadi doldurdum bastim hepsi gecti. Giitik geziyoruz. Lokum guzelmis lokum alalim diyorlar almiyorlar. Geri dondu annemaldi. Donus vakti geldi ben taksiyle dönelim dedim nisanlimda okeyledi bi taksi bakti bizi cagirdi. Babasi bizden once taksiye bindi. Tam biz binerken taksici bagirmaya basladi. Oglunla pazarlik yaptim bide seninle mi yapacagim diye. Nedendir bilmiyorum taksiden inmedilerde nisanlimin seside cikmadi. Eve geldik aksam yolcu ettik gittiler. Ve yine kizim suda senin deyip kucuk bi hediyeleri bile yok... dügün icinde yardim etmeyeceklermis. Herseyo nisanlimla ben yapacagiz. nisanlimim olaylara müdahalesi yok. Sanki onu yeni tanıyormusum gibi her geçen gün ayrı bir cimriligi cıkıyor. Belki bütün yük onda olduğu icin boyle yapiyor. ne yapacagimi bilmiyorum ama sanirim pazartesi gunune kadar vaktim var. Bana yardım edin kızlar.

cok uzuldum
cıddennnnnn

ben sana sadece şunu demek istiyorum
iki kişi evlenirken ailelerde evlenir ne olur unutma
aılesı boyle bu boyle degıl deme aılesıne cekmıstır baksana taksı olayına
bence biraz nişanlı sözlü kalın gün için acele etmeyin seni tanımıyorum ama ailen adına kendımı koyup dusundugumde ben kahroldum

sen kendıne bu aıleyı yakıstırdın mı sana bı pıjamayı bıle layık görmemişler ve sen evlenmek istiyorsun bence acele etme düşün derim
bir daha( annatıklarından ben yamanmaya çalışan bir aile görüyorum ruhsuz duygusuz her şey onlar için para )

Son düzenleme:
Yine tanidik bi konu.. Banada bohca bile yapmadilar, kizina gelince herseyin en iyisini istediler. Sonuc nisanlim ailesinin sözüne taptigi icin ayrildik..

Nişanlın da cimri mi böyle yoksa sadece ailesi mi? :KK6: Eğer sadece ailesi böyleyse zaten uzak oturucakmışsınız idare edilebilir bence. Ama nişanlın da cimriyse kaaççç :KK51:

Bana böyle şeyler saçma geldiği için aileni anlamam mümkün değil nedir yani bohça göstermelik şeyler çoğu zaman alınan kişilere uymuyo bile kalıyo öyle bana bohça falan gelmedi biz de vermedik ne oldu nişanı da yaptık nikahı da yaptık. Bi yüzük takıldı oldu sana nişan ne önemi var böyle şeylerin değer vermek hediyeyle değil saygıyla olur. Kv bohça getirmedi ama bi gün olsun bana da ters bişey demedi yani şimdi bohça diye kadına mı küsiyim.

En büyük hatam ailesiyle nisandan önce daha cok vakit gecirmem gerekliydi. Nisanlim o kadar güzel anlatıyordu ki bunların yaşanacağı aklımın ucundan dahi geçmedi. taksi olayını soruyorum ben sadece kaça gidersin dedim diyor. Acıkcasi sende ailen gibi cimri misin bile diye sordum. Biz cimri degiliz diyor. Ben şimdi sıkı tutuyorum ki evlenince gezelim tozalım diyor. Gecen hafta en son annem acik acik konustu. Benim kizim o kadar degersiz miydi pazardan bohca yaptiniz dedi. Hep talihsiz seyler yasaniyor gercekten biz boyle bir aile degiliz diyor nisanlim. Ben kizinizi cok seviyorum degerli olacak hep onun mutl lugu icin yasayacagim diyor. yasadikca goreceksiniz diyor. Ailesi gelip gittikten sonra aramiz hep bozuk atlatamadik yani hem ben hem o hem ailem.

Şimdiiii ortada bohçadır cimriliktir falan bunlardan çok daha önemli bir konu var ki o da bu 2 ailenin hayattan beklentileri.

Sizin için önemli olan şeyler hatta hayati öneme sahip olan şeyler onlar için zerre değere sahip olmayabilir. Örneğin bohça ya da nişan merasimi. Ama sakın haa kendinizin haklı olduğunuzu düşünmeyin. Bu gibi konuların kesin bir doğrusu yoktur. Burda önemli olan hayata bakışlarınızın farklılığı. Her ne kadar bazen ailesinden farklı düşünen kişiler çıksa da anladığım kadarıyla nişanlınızın hayat görüşü de ailesiyle paralel. Şu durumda kendinize maddiyatın hayatınızda ne kadar yeri olduğunu sorun. Başkalarının bohçalarına, yeni gelin evlerine bakıp iç geçireceksiniz bir kere daha düşünün evlenmeyi. Ama yok ben bakış açılarımızın farklılığına rağmen evlenirim ve içimde kalan şeyleri ilerde düşünüp düşünüp hayatı kendime de eşime de zindan etmem derseniz de kendinize ve nişanlınıza biraz daha zaman tanıyın.

Bu arada ben sadece bohça için konuştum. Eşyanızın size sorulmadan alınması, biletlerin nişanlına aldırılması vs hoş şeyler değil aile uyanık ne diyim daha çok üzülürsün muhatap olmamaya bak

Seni coook iyi anliyorum. Cogu yasadigimiz sey benzer. Esimle dugunu vs nisani bile bolustum ben masraf olarak. Gelinligimi takilarimi herseyi. Bilezikleri esimle biz odedik ama dugumde annesi sanki kendi almis gibi takti. Vs vs bisuru sey. Hatirlayip kendimi doldurmak istemiyorum ama sana yardimci olmak icin yaziyorum.
Neyse üzerinden bir yil geçti zaten. Icinde kaldi mi dersen evet kaldi. Ne yalan söyleyeyim.
Bak durust konuşayım esimle evlendigime asla pisman degilim Allah im pisman ettirmesin. Takildigim tek sey var keske bir yil daha nisanli kalsaydik ta ben boyle herseyi karsilamak zorunda kalmasaydim hemde zorlamazdi bizi.. bak cok sukur eve ayda 8bin tl giriyo ortak kazancimiz ama borclari bitiremedik hala.. ve ben bu ay sadece 200 tl evet yanlis okumadin :)))) 200tl ile geçinmek zorundayim ..esimde dikkat ediyo harcamalarına. . cogu zaman evdeki yemegi gotruyorum yanimda yada sandviç yapiyorum.. ne borcu var bu kadar diyeceksin sayayim . Hala tum takilar beyaz esyalar mobilyalr dugun salonunun parasi kredi kartlaru vs vs aklina gelebilecek hersey. Haaa bide esimin tarafından money money diyenler var:))) onlara tedbir olsun diye bide ben tuttum esimi ev borcuna soktum. Elimizde kalan iki kurusu ailesine yedirmeyelim hic degilse evimiz olsun dedim... insallah olur ..
Neyse lafi cook uzattim kusura bakma. Ben su an bir yil oncesine donebilseydim sayet . Yine nikahimi nisanimi yapardim ama dugun icin bir yil daha beklerdim. ...
Isin mantık yonu bu.. duygusal yonunu duymak istermisin . Gece basimi esimin gogsune koydugum zaman bu saydiklarimin hicbiri aklima dahi gelmiyor...................

Aynilarini yasiyoruz Benimde istedigim basini omzuna koyunca rahatça uzanacagim insanin yaninda olmak. Gercekten para pul maddiyat esya pesinde degilim. Yinede bi genc kiz olarak zoruna gidiyor insanin. Kendimden cok ailem icinfr üzülüyorum. Bohça olayını ben atlattım şimdi oturup esprisini bile yapabiliyorum ama annem atlatamadı. Rüyalarına kadar giriyor. Tek kızımdın böyle mi olmalıydın deyip kahroluyor hergün. Beni kahreden en çok o.

Nişanı uzattınca hersey daha kötü olacak diye hissediyorum. Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin durumuma en uygun söz. O aileyi nisanlımı degistiremem. Uzakta olsak gelecekler belki 1 hafta belki 1 ay kalacaklar. Hangi birgün dayanabilirim diye düşünüyorum yalan degil. Sanirim bu diyardan gitmem gerek :KK43:((

Ben hep sunu derim.istersen yillarca sevgili kal.esas tanima sureci nisanlilik sureci.ve bu donemde mutsuzsan bile bile lades deme.
Yorumlarda ailesiyle uzak olacaksin denilmis ama detaylar dikkatimo cekti.
Nisanlinda senin isteklerini hic umursamiyor.metroda en basidi karti sana cektirmesi bile acizlik.
Bende esimle nisanliyken uzaktalarda.bizde istanbuldaydik.gelip gittilerindeki usul adap hediyeler nisan bohcalarini kiyasladim ister istemez.bunlari gectim.nisanlimda her geldiginde yanima minik yegenime kadar hediyeler alip oyle gelirdi nisanlilik donemimizde.sartmi degil.ama kim ne derse desin.karsi tarafa verilen degerin gostergesidir bunlat.nisanlin ve ailesi sizide ailenizide kale almiyor
Sizin yerinizde olsam ne ailemi nede kendimi bu kadar onemsiz insanlarla biaraya getirmem daha fazla.
Neden cekiyorsunuz allah askina
Sorun sadece ailesi olsaydi farkli yazardim.ama nisanlinizda saugisiz ve umursanaz.ne es olur ne kasaba

Son düzenleyen: Moderatör:
bence nikahı ertele biraz ne kadar uzak olursa olsun emin ol kv nefesi ensenden hiç kesilmeyecek belki nişanlının parasını bile o yönetiyo annesinin yanında nişanlın elini cebine atmaya korkuyo anladığım kadarıyla evlebdiğin zaman kendi maaşının yönetimini bile elde tutamayabilirsin. bana pek normal gelmediler. inanmadan imzalama o defteri. kimsenin lafına sözüne bakma ayrıca sakın evlenince gecer değişir ben değiştiririm vs diye düşünme. Allah kolaylık versin.:KK45:

Aynilarini yasiyoruz Benimde istedigim basini omzuna koyunca rahatça uzanacagim insanin yaninda olmak. Gercekten para pul maddiyat esya pesinde degilim. Yinede bi genc kiz olarak zoruna gidiyor insanin. Kendimden cok ailem icinfr üzülüyorum. Bohça olayını ben atlattım şimdi oturup esprisini bile yapabiliyorum ama annem atlatamadı. Rüyalarına kadar giriyor. Tek kızımdın böyle mi olmalıydın deyip kahroluyor hergün. Beni kahreden en çok o.

Yanlis anlama ama aileler bazen cok abartiyor bence
Beninde bohcam yoktu ne var yani
Zaten donuma kadar hayatimda daha once hic tanimadigin insanlara aldirmam ben . Ki aldirmadim da. Hoslanmam. Esimle aramizda konustuk . Ben ona pijama takimi istiyordu onu aldim o da bana ceyiz seti aldi :) yine beraber odedik:KK66:
Bohca fln umrumda degil anlayacagin..
Bi genc kiz olarak aski sevgiyi yasamak yetti bana. Eminim esimin maddi imkanlari cok olsa bana neler neler yapardi. Ama elindeki oysa benim kuzum ne yapsin. Ailesinin yaptiklarini o da beğenmiyor ve bir mahcubiyet icerisinde. Sevmek destek olmak demektir.
Yoksa iki elini belinin yanina koyup bak ailen bana bunu sunu yapmadi bak benim hakettigin bumuydu hesap sorar gibi.. bilmiyorum eminim senin nisanlininda imkani olsa ailesinden kimseyi konusturmaZdi.
Bitek o akbil olayina sinir oldum bu arada nisanlin ona ne dedi.
Aileler bazen gerçekten abartiyo. Bence nisanlini sevip sevmedigine ve onun bu sevgiyi hak edip etmedigine takil.
Onun anasi bunun didisi hicbiri kalmiyo. Adamin koynuna girecek olan sensin baskasi degil.
Kusura bakma acik yazdim ama sevmedigin adam cekilmez . Derdi de cekilmez. O yuzden soyluyorum ailenin gazina gelme kendi kararini kendin ver canim. Mutluluklar diliyorum bu arada nisanin icin.

Bu arada ben sadece bohça için konuştum. Eşyanızın size sorulmadan alınması, biletlerin nişanlına aldırılması vs hoş şeyler değil aile uyanık ne diyim daha çok üzülürsün muhatap olmamaya bak

Sana katılıyorum canım en bastada yazmistim bohca benim icin önemli birsey degil. Sadece ailede bir gelenek olduğu kendi ağzımla istiyorum dedigim halde bunlar yapilinca zoruma gidiyor. Muhatap olmasanda olmuyor. En son bebek oldu dün aramak zorunda kaldim belki 1 dakika konuştuk ama içim içimi yedi telefonu kapattım oturdum ağladım. Bugünde bu konuyu açtım icimi dokmek için. Yoksa kafayı yemek üzereyim.

Nişanlın biraz ailesinin gölgesinde gibi..bu arada kaç yaşlarındasınız hani nişanlının bunları sana sezdirmemesi bile gerekli...heleki o gezerken yol parasını filan sana ödetmesi çok ayıp olmuş biraz cimrilik var gibi..işi gücü nasıl ? Evlenince geçinebilecekmisiniz? Sonuçta ailesi bakmayacak size evlenince..bence sen bu kriterleri düşün ailesinin cimri olması çok ta önemli değil...benim kv cimri olsa banane mesela şimdi aramızda saygı sevgi var hiç para muhabbeti olmadı ki neden olsun?

X