nikah tarihi alacağız ve ben mutsuzum :(

Ben hiç olumlu birşey göremedim. Ailesi olabilir ama nişanlın da belli etmese de ailesi tarafında. Diyemez mi şunlar şöyle olacak falan diye. Bir de szii arayıp sorabilirlerdi siizn adetleriniz nasıl diye. Bence nişanlın da annesiyle anlaşmış annesinin söylediklerini hal ve hareketleriyle onaylıyr. Parasının olmaması vs ayıp değil önemli olan görgü. Biraz yoksun geldiler bana çok iyi düşün bence NİKAHINI ERTELE!! herşeyi iyice tart düşün ezilen olma. en güzel günlerini onlar için boşa geçirme...

Bohca hediye tamam heves ediyorsun ozel hissetmek istiyorsun ailen mahcup olmasin istiyorsun ama cul caputla mutluluk olmaz ailesi cimri diyorsun ama nasil geciniyorlar acaba ay sonunu nasil getiriyorlar belki hic birikimleri yok hazirliksizlar belki ellerinden gelen gercekten bu alinan geceligin etiketi yok diye uzulmene anlam veremedim konu komsu herseye dedikodu yapar merakliyiz zaten mukayese edip huzur kacirmaya deger verme derecen bunlar olmasin yuzune bakip gulumsuyorlar mi zaten baska sehirdeler nisanlin ile aranda bunu problem etme ben nisan bohcami kendim aldim gorumceme goturdum sandiga yerlestirdim nisan gunu getirdiler sirf annem istiyor diye ne oldu kullanilmiyor bekliyor sandikta benim icin onemlimi hayir degil boyle seylere takilma sadece kendini uzersin eger gercekten seviyorsan elinde olanlar ile mutlu olmaya calis ailelerin evlenecek ciftlere yardim etme konusuna karsiyim iki yetiskin insan bir yuva kuramayacak bunun icin yardim alacaklarsa evlilik suresi uzamali yada askiya alinmali ailemiz bizi bu yasa getirdiler okutup meslek sahibi birer birey olmamizi sagladilar bu kadar emege karsi birde yuva kurmamiz icin maddiyatlarini sarsmak odemekte zorlanacaklari bir borcun altina sokmak olmaz. Sirf bu yuzden soguyup evlenmekten vazgectiysen sen bilirsin hakkinizda hayirlisi olsun

Canim benim maddi durumlari o pijamayi getirecek duzeyde olsaydi ben bohca olayina girmezdim. Ya da kendim alirdim. Ama oyle degil. Buraya geldiklerinde markasiz bebek kiyafeti almadi annesi aman kansorejen madde icerir diyerek. Böyle düşünen insanin bana bunlari yapmasindan hakli olarak uzuntu duyuyorum. Senin goruslerinede ayrica saygi duyuyorum. Ama evladi bunca yükün altinda ezilirken anne baba rahatca uyuyabiliyorsa bana tuhaf geliyor buda benim görüşüm.

bence nıkah gunu ıcın acele etme ve nısanlılık surenı bıraz daha uzat omur boyu mutsuz olucagına enlı boylu dusun derım...

Kızlar bugün enine boyuna konuştuk. Endiselerimi acikca belirttim. Yasananlardan oda cok üzgün. Benim ailemin istemediginide hissetmis. herseyi düzeltmek için iliskimize bir sans vermemiz gereiktigi konusunda hemfikir kaldık. Nikah tarihini almıyoruz...

X