Anket Nil öldü, Rüzgar doğdu !

Cinsiyet değiştirenleri

• Ankete Katılan
    334
çok zor bir durum Allah göstermesin kimseye.
ama mutsuzum diyor, ne yapsın.
kimseye de örnek olmak zorunda değil çok güldüm böyle yorumlayanlara.
yeğeniniz çocuk, öyle düşünebilir anlık olarak, iila yapacak demek olmuyor.
bütün kızlar prenses olacağım diyor da, kaç tanesi olabiliyor hayatta?
yok kestir yok diktir, bu kadar basit mi?
o kadar kolay değilmiş röportajda yazıyordu. 2 senedir terapi görüyormuş. ancak izin vermişler.

iyide nilmi rüzgarmı herneyse oda çocukluğundan beri erkekliği düşünmüyormuy du ?
bu insanın tercihleri beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren çocuklarımızın bunu nasıl düşeneceği unutmayın bir insanın herşey beynine çocukluğundan girer ve benim tek onaylamadığım konu ise şu git kardeşim tek başına ne yapacaksan yap gençlerin aklına girme
Bülent Ersoy dan sonra kestirimler hızla yayılmaya ve yaptıkları resmileşmeye başlamadı mı yakında kızlarda başlar erkek olmaya umarım şom ağzımı açmamışımdır.

iyide nilmi rüzgarmı herneyse oda çocukluğundan beri erkekliği düşünmüyormuy du ?
bu insanın tercihleri beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren çocuklarımızın bunu nasıl düşeneceği unutmayın bir insanın herşey beynine çocukluğundan girer ve benim tek onaylamadığım konu ise şu git kardeşim tek başına ne yapacaksan yap gençlerin aklına girme
Bülent Ersoy dan sonra kestirimler hızla yayılmaya ve yaptıkları resmileşmeye başlamadı mı yakında kızlarda başlar erkek olmaya umarım şom ağzımı açmamışımdır.

Çocukların aklına girdiği falan yok yalnız röportajda bu mesajı veren cümleler vardı da ben mi kaçırdım okuyamadım kopyalayın buraya da öğrenelim doğrusunu :KK34:
Bir de tek başına demişsiniz üç beş kişi mi toplamış mahalleden birlikte mi olmuşlar ameliyatı :KK1:

Son düzenleme:

Çocukların aklına girdiği falan yok yalnız röportajda bu mesajı veren cümleler vardı da ben mi kaçırdım okuyamadım kopyalayın buraya da öğrenelim doğrusunu :KK34:
Bir de tek başına demişsiniz üç beş kişi mi toplamış mahalleden birlikte mi olmuşlar ameliyatı :KK1:

mesaj verip vermemesinin önemi yok görüntü yetmez mi
görmek zorunda değiliz halk olarak herkezin yaptığını görmemezlikten gelirsek ses etmezsek nerde kaldı benim,teyze abla anne olarak korumacılığım napıyım yani evden tv mi kaldırayım bilgisayarlarımı atayım gazetelerimi yasaklıyım yani ilkel bir köymü yapayım

Hiç bir zaman anlayamayacağın bir insanı eleştirmek yargılamak bana yanlış geliyor
26 yaşına kadar sabretmiş kolay bir şey olmasa gerek
Neler yaşamıştır kimbilir başına gelmeyen nasıl anlar ki !!!

İnsanların canı sıkılıyor heralde tartışacak konu bulamıyorlar ünlülerde dahil
Kendi seçimini yapmış umarım mutlu olur ...

tanınmış bir insanın bu kararı vermesi çok cesurca bir hareket
bizler onun 26 yıldır neler yaşadığını bilemeyiz dolayısıyla oturduğumuz yerden eleştirmeye de alkışlamaya da hakkımız yok diye düşünüyorum
herkesin kendi tercihi saygı duymak gerekiyor

ayrıca geçenlerde bir din profesörü psikolojik ve hormonel incelemeler sonucu cinsiyet değiştirmenin mümkün göründüğü durumlarda dinin buna onay verdiğini anlattı....

yani din arkasına sığınıp bilip bilmeden eleştirmenin ne kadar yanlış olduğu da böylelikle anlaşılmış oldu....

mesaj verip vermemesinin önemi yok görüntü yetmez mi
görmek zorunda değiliz halk olarak herkezin yaptığını görmemezlikten gelirsek ses etmezsek nerde kaldı benim,teyze abla anne olarak korumacılığım napıyım yani evden tv mi kaldırayım bilgisayarlarımı atayım gazetelerimi yasaklıyım yani ilkel bir köymü yapayım

Hayır bunlara gerek yok yeğeninize doğruyu anlatın anlayabilecek yaşta sonuçta.
Ona bu insanların yaşadığı psikolojiyi anlayabileceği şekilde anlatın ve bir bayan ve erkeğin ayrımını.
Konuşmak her şeyin çözümüdür. :KK61:
Sorun değil çözüm ilkesi hep doğruya ulaştırır.
Bir de madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına. :KK61:

Son düzenleme:
yine söylüyorum onun tercihleri beni ilgilendirmez sadece gözümüze kadar sokmak zorunda değil

Bence sokmak zorunda, sokmalı ki onun hislerini yaşayanlara umut olmalı.
Hapishane gibi bir bedende yaşaması ne acıdır insanın.
Hiç bir zaman anlayamayacağımız insanlar böyle kişiler çünkü.

İş işten geçmiş, 26'sına kadar erkek ruhuyla yaşamış biri için artık çok geç. Yapabileceği doğru kararlardan biri cinsiyet değiştirmek. Bunalıma girip intihar etmesinden iyidir. Ama annesi kızının lise sona geldiğinde hala regl olmadığının farkında olup, doktora götürüp hormon tedavisi alsaydı bugün bu durumda olmayabilirdi. Veya daha küçükken kızındaki değişiklikleri farketmeliydi. Bu, doğurmakla işin bitmediğinin büyük bir göstergesi. Bu yüzden aileler çocukları hakkında farkında olmalı. Ama dediğim gibi 26 yaşında bir insan için olay çok geç. Bir film izlemiştim ve çok sevmiştim. Ma vie en rose. Burada olay tam tersi, ama aile sonunda çocuklarına destek oluyor. Bu hoşuma gitmişti. Ama çocuk daha çok küçük. Düşünüyorum da bu filmdeki senaryodan da soğudum. Çocuk küçükse bedenini ruhuna oturtmak yerine ruhunu ya da hormonlarını bedenine uydurabilirsin. Ama bu Nil için tabii ki çok geç. Mutlu olsun.

insan şu acıdan dusunuyor ben kadınım topuklu ayakkabılar makyaj etekler elbiseler süs püs beni cezbediyor ruhum boyle erkek gibi davranmak erkek gibi giyinmek bana ne kadar zor geliyorsa onada kadın gibi davranmak zor gelmiştir yani cinsiyet degiştirecek kdr..kendi hayatı mudahale edilemez hayır yani karşı tarafa daha fazla pikolojik zarardan başka birşeye yaramaz eleştiriler neticede o insanında bir ailesi var soylenen sozlere birazda o bakımdan dikkat edilmeli..

Hayır bunlara gerek yok yeğeninize doğruyu anlatın anlayabilecek yaşta sonuçta.
Ona bu insanların yaşadığı psikolojiyi anlayabileceği şekilde anlatın ve bir bayan ve erkeğin ayrımını.
Konuşmak her şeyin çözümüdür. :KK61:
Sorun değil çözüm ilkesi hep doğruya ulaştırır.
Birde madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına. :KK61:

takılma güzelim ben sırp göçmeniyim + 2 yaşında oğlum kucağımda zıplıyor ve ben o şekil yazıyorum sen bunu yapabilirmisin

takılma güzelim ben sırp göçmeniyim + 2 yaşında oğlum kucağımda zıplıyor ve ben o şekil yazıyorum sen bunu yapabilirmisin

Bir tek size değil bu konuda herkesi uyarırım ben kötü değil iyi bir uyarıdır bu.:KK34:
Bunu yapabilir misin ne demek ? Nasıl bir üslup içindesiniz konuyla alakası nedir?
Bazı insanlarla anlaşmak, uzlaşmak, münazara yapmak mümkün değil.
Tartışmayı kavgaya çevirebilecek sohbetlere üzülüyorum.
Tartışarak yeni doğrular, yeni fikirler çıkar ışığa, yazık ki başaramıyoruz bunu.

Bir konumda yazmıştım tekrar söylüyorum;
Google Translate'te bir de Türkçe-Türkçe seçeneği olmalı; bazı şeyleri bazılarına imkanı yok anlatamayacağız yoksa.

Sizinle bu konuda konuşamayacağım diyeceklerimi dedim zaten ama çocuklarınızı, yeğenlerinizi düşünüyorsanız onlarla konuşmayı amaç edinin çünkü bir tek bunu değil büyüdükçe bundan daha farklı konularda belki de kötülüklerde kalacaklar siz onlara yol gösterici olun çünkü hiç bir şeyi onlardan gizleyemezsiniz.

Ayrıca sırp göçmeni olup her şeyi doğru yazıp bir tek kelimede mi sıkıntı çektiniz o zaman öğrenmeniz daha basit.:KK34:
İyi geceler.

Son düzenleme:
Birde madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına.

bu düzeltmenin konuyla alakası nedir?
sizi de iyi geceler sizinle sohbetim bitmiştir.

Birde madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına.

bu düzeltmenin konuyla alakası nedir?
sizi de iyi geceler sizinle sohbetim bitmiştir.

Bununla ilgili bir konu mu açmak lazım sen şu konuda yazdın sen şu konuda yazdın bu kelimeyi diye?
Gördüğümüzde söylüyoruz.

nedendir bilmiyorum bu olay beni çok etkiledi p,skolajim bozuldu resmen çok kötü oldum yaa

Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur . Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki. Değil mi? Ve yahut da siyah. Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. Beni ben yapan yegane şey, benden olmayandır. O yoksa, sen de yoksun. Ne anlamın kalır ne rengin belli olur, ne de tadın.

Hükümet Kadın filminde dinlemiştim bu cümleleri , kulağıma çok anlamlı gelmişti, bu konuya da uyumlu sanırım

İş işten geçmiş, 26'sına kadar erkek ruhuyla yaşamış biri için artık çok geç. Yapabileceği doğru kararlardan biri cinsiyet değiştirmek. Bunalıma girip intihar etmesinden iyidir. Ama annesi kızının lise sona geldiğinde hala regl olmadığının farkında olup, doktora götürüp hormon tedavisi alsaydı bugün bu durumda olmayabilirdi. Veya daha küçükken kızındaki değişiklikleri farketmeliydi. Bu, doğurmakla işin bitmediğinin büyük bir göstergesi. Bu yüzden aileler çocukları hakkında farkında olmalı................

Ailesinin ne düşündüğünü bilemeyiz ama şu var, bazı aileler kabul edemiyor, hani görürsün ama beynin sürekli inkar eder ya, öyle bir inkar hali oluyor, bir annede gördüm bunu, yıllarca oğlunun durumunu kabul etmedi, bırakın bir uzmana götürmeyi, oğlunun çevresini suçladı, çocuk yani aslında şimdi kocaman adam yıllar sonra yurtdışına gidince ki gitme sebebi annesinin inkarından yorulması ve mahalle baskısıydı, annesi oradaki yaşantısını gördükten sonra oğlunun durumunu kabul etti, o kendini kabul ettirdiğinde Rüzgar'dan büyüktü.

''Allah yarattığını bilmiyor mu isteseydi erkek olarak getirirdi dünyaya onu da böyle sınamış oldu ama o kaybetti tabi yine Allah bilir belki bir karınca için affeder orası başka Allah kaybedenlerden etmesin..'' bu sözü kadınlar kulübü facebook sayfasından bir kullanıcının yorumundan aldım ..
ve aynen katılıyorum herkesin bir sınavı var hayatta,, kimisi böyle sınava tabi kimisi açlıkla kimisi sevgisizlikle ve daha niceleri..
açlıkla sınananlar ya açlıktan ölmeyi göze alır yada aç kalmamak için birini öldürmeyi göze alır ama biri kaybeder biri kazanır ..
bu dünyada bilen için çok nimetler var her şey dört dörtlük değil ,, ALLAH kimseye sabredemeyeceği yükü yüklemez sabredemeyen de manevi eksiklik vardır...

malasef böyle ınsanlar var kabul etsekte ettmesekte seçimleri ne olmalı olduğu gıbımı kalmalı ruhu nasıl istıyorsa öylemı yaşamalı bılemıyorum ıkı durum içinde zor eskı çalıştığım yerde vardı böyle bırı ablasıda aynı iş yerındeydı ve hiç garıpsemıyordu ama bıze çok garıp gelıyordu çünkü kız olduğunu göruyorsun ama saçı aynen erkek saçı gıbı göğüsleri belli olmasın dıye bastırmış kıyafetlerı ayakkabıları hep erkek gıbıydı zamanla bende alıştım artık gözüme çok farklı gelmıyordu telefonunda kız arkadaşlarıyla sarmaş dolaş çekilmiş resımlerı vardı hele bır tanesıyle gunde 10 kere konuşuyordu yanı bı ınsan bunu zorlayarak yapamazya hele bız kadınlar hiç bir arkadaşıma buadar tahammul edıp 10 kere konuşmayız bu olaydan sonra baktım faceden hala aynı yanı elde olmayan sebeblerden böyle olduklarını düşünüyorum bırebır yaşadığımdan

Son düzenleme:
Nil'in yaptığı yanlış ne biliyormusunuz, cinsiyet değiştirmek kesinlikle değil sadece değişimden sonra ortaya çıkıp yeni halini sergilemesi oldu. Çünkü artık o kadar dar görüşlü insanlar oldukki hiçbirşeye tahammül edemez hale geldik. Oysaki onun bedeni, onun kararı bize ne! Ölüm tehditleri bile alıyormuş, zor bir süreçten geçiyor. Allah yardımcısı olsun.

X