Anket Nil öldü, Rüzgar doğdu !

Cinsiyet değiştirenleri

• Ankete Katılan
    334
melis 560 çocuğun varmı eğer varsa hamile kaldığın ilk günden itibaren kız yada erkek farketmez hayırlı olsun diye dualar edermiydin

Çocuğum yok ama olsa tabi ki hakkında her şeyin hayırlısını isterdim.Ama bunun benim söylediklerimle alakası yok.Bence siz beni anlamıyorsunuz.Ben boşuna konuşuyorum sadece çünkü anlamayacaksınız da.

yapmayın allah aşkına geniş düşünceli olmak geniş düşünceli hatta geniş yaşayan çocuklarımızın olmasına sebep olur cinsiyet değiştirme genişliğini benim midem kaldırmıyor kusura bakmayın ve bütün forum boyunca yazdıklarım sadece kendi düşüncelerimden ibaret değil beni bu düşüncelere iten en büyük sebep anne oluşumdur.

oğluma bakıyorum da düşüncesi bile beni öldürüyor

ben anladım, siz evhamlanıyorsunuz da ondan. ama öyle düşünün, o her zaman sizin oğlunuz. sevmeye devam edeceksiniz herzaman onu. oğlan değil de kız doğsaydı sevmeyecek miydiniz? önemli olan sizin onu herzaman sevmeniz gerisi teferruat. rüzgar'a da ailesi sahip çıkmış, desteklemişler. seviyorlar ne güzel.

çok dar bir çerçeveden bakıyorsunuz olaylara. kimse böyle bir durumda olmayı istemez. mutsuzsa ve böyle mutlu olacağını düşünüyorsa bırakın mutlu olsun. manevi temel çürükmüş de bilmem ne. Allah bilir orasını. siz de bilemezsiniz ben de. başkalarının günahına girmeyin.

Sabretmek dar çerçeveyse eğer ,, cinsiyetin önemi olmadığını başta hepimizin insan olduğunu söylemem dar çerçeveyse evet benim pencerem dar..
intiharlardan tutun aklınıza gelecek ne kadar hata varsa bunların temeli manevi boşluktur,, benim maneviyatım dolu olduğundan değil tabiki bunu ALLAH bilir ,, ama bir insanın maneviyatı eksikse hatalar okadar çok ve büyük olur ve benim bahsettiğim bu maneviyat sadece dinsel açıdan değil,, merhamet ,, vicdan ,, yani insan olan herkesde bulunması gerekenleride kapsıyor ,, ben kimsenin günahına girmiyorum zaten olan şeyler ortada kendi azından çıkanlara karşılık konuşuyorum ,, erkek olmamışta ben sanki iftira ediyorum ... ve ayrıca mutlu olacağınada inanmıyorum hiç bir zaman tam bir mutluluk olamayacak hep yarım ,, hep ekleme ama tam değil bu bir gerçek ...

oğluma bakıyorum da düşüncesi bile beni öldürüyor

Sadece bu habere bakarak üzülmek aşırı tepki göstermektir bence.Sizi de suçlamıyorum sanırım fazla obsesif ve kontrolcü bir karakteriniz var.Ama bu sadece sizi yıpratır.Dünyada ve ülkemiz de çok kötü şeyler var.Bu en kötüsü değil.Bugün haberde iki senedir kaybolan kızın cesedini bulduklarını okudum,iki sevgilinin kavga ederlerken trafik kazası geçirip içlerinden birisinin öldüğünü okudum.Bunlardan bile kötü terör haberleri etrafta kol geziyor zaten...

Çocuğunuz sağlıklı,sıhhatli olsun da gerisi boş bence.

Böyle bir haber hiç bir çocuğun cinsel kimliğini etkilemez.Cinsel kimlik bozukluğu hormonlarla alakalı bir durumdur.

hiç bir zaman gerçek bir erkek olamayacak aynı şekilde bir erkek kadın görüntüsüne de bürünse hiç bir zaman gerçek bir kadın olamayacak görüntüde bir erkek gibi olabilir ama özünde hep kaıdn olarak kalacak

Dr. Haydar Dümen'in bu konuyla ilgili Posta Gazetesi'ndeki yorumu:

....
Cinsiyet değişim vakaları üzerinde 1970’den beri çalışıyorum. Bu kişiler cinsel açıdan erkek olamıyor. Seksten haz almaları da imkansız. Pişman olanlara çok rastladım. Alınan hormonlar ruh dengesini de olumsuz etkiliyor. Kişinin tek kazancı var; mavi nüfus kağıdıyla psikolojik açıdan rahatlamak. Keşke Nil bu ameliyatı olmasaydı.

Dr. Haydar Dümen'in bu konuyla ilgili Posta Gazetesi'ndeki yorumu:

....
Cinsiyet değişim vakaları üzerinde 1970’den beri çalışıyorum. Bu kişiler cinsel açıdan erkek olamıyor. Seksten haz almaları da imkansız. Pişman olanlara çok rastladım. Alınan hormonlar ruh dengesini de olumsuz etkiliyor. Kişinin tek kazancı var; mavi nüfus kağıdıyla psikolojik açıdan rahatlamak. Keşke Nil bu ameliyatı olmasaydı.

alın işte sırf cinselliği rahat yaşamak için değişiyorlar sonları ne olacak mesala nil de demiş hiçbir erkekle beraber olmadım diye olsaydın deneseydin demek ki diğer cinsellik sana daha ağır bastı bide kadınlığın vermiş olduğu seçenekleri kullansaydın ay ne bileyim kafamda durdu bu saatte duygularımı nasıl yazacağımı bilemiyorum

Rüzgar' ın yerinde olsam Türkiye' yi terkederdim şimdiden askere alınma bilmemne geyikleri çevirmeye başlamışlar bir de iğrenç zeka kırıntısı içermeyen espriler yapmaya çalışmışlar Bülent Ersoy' u katıp vs.

bu kadar baskıyı göğsleyebilecek mi acaba hem de bu kadar hassas bir dönemdeyken hem hormon ilaçları da alıyorken gerçekten Allah yardımcısı olsun.

Allah pişmanlık vermesin umarım memnun kalır bu şekil yaşamaktan:KK31:Çevrenin de çok etkisi olacak :44:
Ama güzel kızdı çok şaşırdım:KK31:

ben pişman olacağını düşünüyorum, illa ki kendi içinde muhasebesini yapmıştır bunun ama kafasında kurduğu gibi mükemmel olmayacaktır malesef. görüntü olarak bi erkek gibi davranabilirdi, oyle görünebilirdi tamam ama o ameliyatı olmasaydı keşke hiç. bacaktan alınan et ve kemikle nasıl bi cinsel organ yapılmış olabilir ki? erkekten kadına donulen operasyonlarda bile sonuç bu kadar korkutucu olmuyordur bence ve acıklamalara göre cinsel anlamda zevk alması da soz konusu değil o zaman neden bu riski aldı ki, onu hiç tanımayan hakkında hiçbir fikri olmayan birini kandırabilecek mi? anlasılmayacak mı?dünyanın oteki ucuna da kaçsa kimse onun erkek olduğuna inanmayacak. lezbiyenken bi partner bulması cok kolaydı belki ama su an kadınların, tercihleri ne olursa olsun onunla bir birlilktelik yasamaya cesaret edebileceklerini sanmıyorum. erkekler bu konuda daha gözü karadır gözleri donunce bi travestiyle bile birlikte olabilirler ama kadınlar öyle değil. bilmiyoruz tabi belki hali hazırda bi partneri vardır ve ona destek oluyordur bu konuda. hilary swank'in oscar aldığı bi film vardı ''erkekler ağlamaz'' bu konuyu bütünüyle ortaya sermiş muhteşem bi filmdi. kadın erkek gibi hissediyordu hatta herkes onu erkek sanıyordu, sevgilisi vardı ve kıza belli etmeden vibratorle ilişkiye giriyordu ama sonunda ortaya cıkıyordu. şiddetle tavsiye ediyorum filmi

internetteki bazı yorumlar ne kadar da kötü!
onun hayatı onun seçimi saygı duymak düşer bizlere
o kadar güzel bi kadın böyle bi ameliyat olduysa boşuna değildir değişik bir şeyler mutlaka vardır içinde.
hislerini anlayamıyorum belki ama bunu anlayabiliyorum

alın işte sırf cinselliği rahat yaşamak için değişiyorlar sonları ne olacak mesala nil de demiş hiçbir erkekle beraber olmadım diye olsaydın deneseydin demek ki diğer cinsellik sana daha ağır bastı bide kadınlığın vermiş olduğu seçenekleri kullansaydın ay ne bileyim kafamda durdu bu saatte duygularımı nasıl yazacağımı bilemiyorum

:) Ne demek deneseydin,sen bir kadınla cinselliği dener miydin?Ona da erkekler aynı denli itici geliyor işte.Konunun sadece cinsellik olmadığı verdiği röportajda belli,istese lezbiyen ilişkilerle cinsel ihtiyaçlarını zaten karşılardı.

Bizim gibi cinsel yönden normal olan insanlar onun ve onun gibi insanların ne hissettiğini,ne yaşadığını anlayamaz bence.Tekrar söylüyorum saygı duymak lazımdır,atıp tutmak,eleştirmek bizlere düşmez.

:) Ne demek deneseydin,sen bir kadınla cinselliği dener miydin?Ona da erkekler aynı denli itici geliyor işte.Konunun sadece cinsellik olmadığı verdiği röportajda belli,istese lezbiyen ilişkilerle cinsel ihtiyaçlarını zaten karşılardı.

Bizim gibi cinsel yönden normal olan insanlar onun ve onun gibi insanların ne hissettiğini,ne yaşadığını anlayamaz bence.Tekrar söylüyorum saygı duymak lazımdır,atıp tutmak,eleştirmek bizlere düşmez.

erkek olsaydım karşı cinsimle denerdim tabi hatta olması gerekende bu zaten ben hem erkeğim hem kadınla beraber olmayacağım saçma bülent ersoy bile zamanında nişanlısı varmış demek ki denemiş hem zaten nil kadın sevgili varmış okumadın mı şehir dışına kaçacaklarmış yani ihtiyacını zaten karşılıyor

Komşumuzun kızı böyleydi... Sürekli saçını kestirir, erkek gibi giyinirdi... Bazen mahallenin çocukları erkek fatma diye dalga geçerdi... Bizden bir kaç yaş büyüktü, abla diye hitap edince bozulurdu... Taşındık, yıllar sonra gördüm erkeklik hormonu almaya başlamış, sakal traşlı, genç bir erkek görüntüsünde, kadın flörtleri vardı... Ben tanımıştım onu, az çok anlaşılır ya geçiş döneminde olanlar... Sonra ameliyat oldu, cinsiyetini değiştirdi...

Küçük bir çocukken tanımıştım onu, anlam vermekte zorlanıyordum ve karışık geliyordu. Ama onun bu hallerine tanıklık eden ben ve kardeşimin cinsel kimliğinde bir bozukluk olmadı. Mahallede saçını kısa kestirmeyi yada erkeksi giyinmeyi seven kızlar da ona özenip onun gibi olmayı seçmedi.

Yani çocukların gelişimini etkileyecek bir durum oluşturacağına inanmıyorum. Bence hormonlarla alakalı bir durum...

Ben cinsiyet değiştirenleri kınayanları anlayamıyorum.

Bu basit bir zevk ve tercih meselesi değil hanımlarbu hormonal bir durum.
Bu anlamda anketteki son şık değiştirilmeli.

Östrojen---------Kadın cinsiyet hormonu
Testosteron-----Erkek cinsiyet hormonu

Her iki hormonda kadında ve erkekte var ama oranları aynı değil.

Bir erkekte östrojen hormonu fazlalığı varsa, o erkeğin kadın gibi hissetmesi; bir ka dında da testosteron fazlalığı varsa o kadının erkek gibi hissetmesi kaçınılmaz.
Yani beden önemli değil. Taşıdığı hormonun oranı önemli. Şimdi bu kızda, testosteron fazlalığı varsa, bedeni ka dın bedeni olsa bile, o bir erkek. Bunun artık bu toplumda anlaışması gerekiyor.
Maddiyatı olanlar, bunun sorumluğunu taşıyıp manevi baskılara göğüs gerebilecek olanlar, bedenlerini de hormonlarına uygun hale getiriyor ve cinsiyet değiştiriyor.

Kız lise sona kadar regl olmamış, siz hala diyorsunuz ki çocuklarımız görür özenirse, yahu bu işler özenmeyle olmaz. Hormon bu hormon! Dua edin de, çocuklarınız bedenleriyle zıt hormonları taşmasınlar!

Regl olmak nasıl bizim elimizde değilse, kadın bedeninde görünüp erkek olmak ta onun elinde değil ve inanın hiç kolay değildir böyle yaşamak. Düşünün, sabah bir uyanıyorsunuz erkek bedenindesiniz, ama hala kadın hormonu taşıyorsunuz, nasıl hissedersiniz?
Biraz empati.

Toplumda bu duruma olan baskı niyedir anlayamıyorum cidden. Ellerinde olsa öldürecekler insanları.

Ben cidden bu durumda olanlara ve ait olmadıkları bedenlerde yaşayanlara çok üzülüyorum ve kendimi çok şanslı hissediyorum.
Kadın bedenine sahibim ve çok şükür ki kadınlık hormonu taşıyorum.

ps: Bu arada gerçekten yüz hatları çok hoş, güzel bir kızdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Nil'e yeni Rüzgar'a yaptığı seçim sonrası hayatında mutluluklar dilerim, canı gönülden...

Ama bir çok kişinin düşündüğünü ilk duyduğumda bende düşündüm "Güzel kızdı ya"

Beden onun hayat onun zira;

Güzel kadına erkek yakıştırmasını daha zor yaptık sanki :)

Çok büyük bir cesaret..
Kendi tercihi, herkese saygı duymak düşer.
Olumsuz eleştirilerde bulunmak, kimsenin haddine değil!
Allah pişmanlık vermesin..

Öncelikle herkesin hayatı hakkındaki kararlara saygı duyuyorum
Ama ,bizin neyi budenli ettkilemiş olduğunu merak ediyorum...toplumda hızlı bir degişim var,saki her şey sıradanlaşııyor böyle giderse ekolojik dengenin bozuluşuna insan kedi bedeni ayak uyduracak ...bence bu durum araştırılıp,üzerinde durulması gerekilir ilerde korkutuçu boyutlara gelebilir. Bir neslin yetişmesine şait olanbir anne olarak ,evet korkuyorum

Son düzenleme:
X