Nipt testi yanlış pozitif çıkanlar var mı?

Merhabalar herkese çok gecmis olsun öncelikle🤲🏻fetal dna önermiyor musunuz ? ben de yaptırmayı düşünüyordum ikili veya üçlü test yerine direkt fetal dna daha mantıklı gelmişti🤔
Mesajınızı görüp cevaplamak istedim. Ben 4 lü taramada bebeğimin hasta olduğunu öğrendim ve kürtaj oldum daha sonra fetüsü fetal dna testine gönderdik. Ve temiz çıktı. Bebekteki hastalıkta basit bir şey değildi ayrıca. Ölümcül bi iskelet hastalığıydı

Kaçıncı haftanızdasınız şu an? Bakın lütfen sakin olun biliyorum aşırı zor ama o kadar ağladım ki o dönem bebeğim kim bilir nasıl üzüldü stres oldu çok üzülüyorum onu da ne kadar üzdüm diye 🥹 sonra temiz çıktı boşa düşünün hepsi. O yüzden sakin kalmak için zorlayın kendinizi
Benim 20 senın kac haftalık cnm

Merhaba bugün sonucum geldi fetal dna trızomı13 yüksek dıye cok ağlıyorum
Merhaba, fetal dna testlerinde trizomi 13te hatalı sonuç çok duydum. Umarım sizin sonucunuzda da bir yanlışlık olmuştur. Moralinizi bozmayın biz 1-1.5 ay boyunca çok üzüldük ama şükürler olsun ki kan testi yanlışmış. Rabbim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Merhaba, fetal dna testlerinde trizomi 13te hatalı sonuç çok duydum. Umarım sizin sonucunuzda da bir yanlışlık olmuştur. Moralinizi bozmayın biz 1-1.5 ay boyunca çok üzüldük ama şükürler olsun ki kan testi yanlışmış. Rabbim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
Amin cnm inşallah

İnşallah canım inşallah inanın artık üzüntüden zor nefes alıyorum

Mesajınızı görüp cevaplamak istedim. Ben 4 lü taramada bebeğimin hasta olduğunu öğrendim ve kürtaj oldum daha sonra fetüsü fetal dna testine gönderdik. Ve temiz çıktı. Bebekteki hastalıkta basit bir şey değildi ayrıca. Ölümcül bi iskelet hastalığıydı
Cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻 sizin için çok üzüldüm sabır diliyorum 🤲🏻 hangi firmaya yaptırmıştınız?

Bugün gittim amiyossentez yapılcak pazartesi ama perinatolojı cok sasırdı ultrason da hersey normal dedi
Ya size kıyamam o kadar iyi anlıyorum ki sizi yemin ederim ne hissettiğinizi nasıl üzülceğinizi Allahım inşallah yüzünüzü güldürsün o kadar isterim ki

Canım merhaba benim konum biraz daha farklı, benimde fetal dna temiz çıktı ama kalbinde vsr delik görüldü Bunun altında bir anomali olabilir diye amniyosentez yapıldım çarşamba günü ben anladım ki gerçekten tek doğru çözüm amniyosentez
En gerçek sonuç amniyosentez mi gerçekten yoksa nipt testi mi

Amniyosentez yaptırmismiydiniz?

X