Nişanlılık sorunsalı

Oncelikle babanizin kopyasi bir adam secmeniz cok dogal cunku siz bunu gordunuz. Yanlis da olsa bildiginiz yol size guvenli geldi ve yeni bir sey denemek yerine bildiginiz yolu terch ettiniz. Bunu degsistirmek icin babanizla olan sorunlarinizi cozmeniz gerek. Bunun da yolu psikolojik destek almaktir. Sonrasinda nisanlinizin size olan sevgisinden o kadar emin olmayin. O suan size dis gecirebildigini gordugu ve istedigi gibi at kosturabildigi icin sizi sevdigini saniyor. Siz degismeye sinir cizmeye basladiginiz an gorursunuz gercekten sizi sevip sevmedigini. Bakin o bagris cagrisla da olsa kendi istedigini aldirabilmis. Neticede ortak ev tabiki onun da begenileri olacak ama goruyorum ki sizin gonlunuz hic yapilmamis bu konuda. Biz kadinlar ufacik da olsa tutunacak bir dal bulsak istedigim hicbir sey olmaei demeyiz ama o da buna tamam demisti der polyannacilik yapariz. Tehlikeyi goruyorsunuz. Bence hemen ayrilmasaniz bile kesinlikle nisanlilik donemini uzatin asla bu yaza dugunu yapip ayni eve girmeyin. Ayrica parasi olan soz sahibi olur sozunu sakadan bile soylemis olsa emin olun bu eve huzursuzluk sokuyor. Benim esim de beni sever sayar ama asla ekonomik olarak ondan ilerde bir noktada olmami istemez. Oyle bir durum olsa her gun sanki ben bunu onun basina kakiyormusum gibi pozlara girer surekli kendimi aciklamak zorunda kalirim. Daha simdi herkes kendi parasin kendi degerlendirsin istedim diye her para harcama konusunda huzursuzluk cikiyor. Ben butcemiz ortak diye vurguladikca sanki butce ayirmisim gibi tepkilerle karsilasiyorum. Bu adam sizin de paranizi yonetmek de isteyecek buyuk ihtimal. Sizi harcliga baglayacak maas kartiniza el koyar mi bilmem ama emin olun para bende dursun bizim icin biriktiririm de diyecek. Erkek cocuk konusuna hic girmiyorum bile. Hani hayalimde oglusumla top pesinde kosmak var ama Allah hayirlisini versin modunda ise olabilir herkesin gonlunden boyle sey gecer denilebilir ama soyum yurusun aslan oglum havasi aldiysaniz o erkek cocuktan zaten hala nesiyle evlenmek istiyorsunuz cag atlayamamis bu kisinin? Bir de uzgunum ama evlenince onceki sorunlar carpi on olurken ask sevgi bolu on haline geliyor. Simdi size hayat toz pembe. Bunlari duymak da eminim hosunuza girmiyor. Istisnalar var biz de istisna oluruz diye de dusunuyorsunuz. Olursunuz ama olasiya kadar da hayatinizdan neler gider Allah bilir. Aceleci olmayin evlilik oncesi vaatlere de cok kanmayin. Bakin diyin degsitirelim mobilyalari o zaman gercek yuzunu gorursunuz.

Çalışmamam engel değil kadının baskın olmasını doğru bulmuyor benimde baskın olmak gibi bi derdim yok zaten etrafından örnekler veriyor arkadaşının eşi altınları bozmasına kocasının araba almasına izin vermiyor gibi o konu üzerine açılmıstı konu beni de altın konuları çok ilgilendirmiyor araba alıncak olsa engellemem mesela. Kararları ben alayım tribinde değilim. En son hemen hemen burda olduğu gibi düşüncelerimi söyledim ona iptal edicem siparişi diyor ama iptal edilmiyor zaten geçti o süre ama yapar mı yapar ama benim artık iptal edelim demiceğimide biliyor
Zaten iptal edelim demeyeceginizi bildigi icin rahatca iptal edelim diyor. Biraz ciddiye bindirirseniz o zaman ne olacak biliyor musunuz gercekten iptal olabilir ama bu size binbir tavir olarak donecek. Her firsatta basiniza kakilacak. Ayrica altin konusunu okudum. Daha simdiden sizinle pazarliga baslamis. Siz de dereyi gormeden pacalari vermissiniz eline. Muhtemelen evlenecek ve bir sene icinde esim bana hic soz hakki vermiyor maas kartimi da aldi diye baslik acacaksiniz. Yine de mutluluklar dilerim.

Olayları biraz geçmiş çocukluk travmalarımla bağdaştırıp değerlendiriyorum. Ondan daha çok etkileniyor muyum diye sorguluyorum. Normal de tanıştığım biri olsa ayrılmam gerekir belki ne diye bu düşüncelere dur demiyim diyorum. Ama artık herşey hızlı bir şekilde ilerliyor bi dalgaya kapılmış gidiyorum gibi geliyor iyi yanlarıda var beni seviyor değer veriyor biliyorum. Ama çok çıkmazdayım
Olayları sadece çocukluk travmalariniz ile bagdastirmiyorsunuz,

Siz çocukluk travmanizi atlatamamis olduğunuz için, hayat size tekrar tekrar benzer örnekler çıkartıyor ki başka kararlar verin, kurtulun. Ancak siz bunu fark edemeyip kendi travmanizin içindeki küçük çocukken bu sefer aynı hikayedeki annenize dönüşme yolunda ilerliyorsunuz.

Başka örnek görmemiş olabilirsiniz ya da evlilik bu sanmış olabilirsiniz, ama değil. Yol yakınken ayrılıp, travmalar üzerine eğitim alsanız bambaşka bir hayatınız olabilecekken eğer anneniz olmanın iyi bir şey olacağı kanaatindeyseniz ancak o vakit evlenin derim.

D destinaty bu iliski kac aylik / yillik?

Arkadaslar tanistirdi demissiniz merak ettim, bu arkadaslar sizi ya da karsi tarafi ne kadar taniyor, yakinlik duzeyiniz nedir?

Herseyi gectim bir uyeye travmama karsi anlayisli ol gibi biseyler yazmissiniz.

Siz kendi travmanizi bile bile kendinize anlayis gosteriyor musunuz?

Merhabalar,

Nereden başlasam bilmiyorum. Genel hatları ile karakteristik özelliklerimizden bahsedicem önce . Nişanlım dışa dönük biraz fevri baskın biri bende içe dönük sakın yapılı biriyim. Nişanlım ve ailesi benim tok gözlü olduğumu söyler evet tok gözlü biriyim o doğru ama daha çok buna mecbur hissediyorum da denebilir. Nişanlım ne yazık ki babama çok benziyor. Babam eve dair herşeye çok müdahale eder daha bugün ki konudan örnek vereyim annem namaz kılcak mantı suyunu koyuyum namaz kıldıktan sonra yaparım demiş izin vermemiş basında dur demiş nisanlımda örneğin mobilya seçiminde benim istediğim şeyleri görmezden geldi hiç kullanmaya heves etmediğim şeyleri aldık olay maddiyat değil eli boldur kesici biri değil aldıklarımız kalitesiz de değil ama aldıklarımız bana hitap eden türden değil bari bi oda senin istediğin gibi olcaksa bi odada benim istediğim gibi olsun dedim bağırış çağırış herşey onun zevkine uygun şekilde oldu mecbur hissettim. Örneğin babam erkek kız ayrımını çok yapar hissettirir hatta insanlar için de söyler de. Kızları ile kalben bi bağ yoktur ne yazıkki nisanlımın akrabalarıda aynı kültürden ve nişanlım okuduğu halde o bile erkek çocuk istediğinden bahsediyor. Bu ayrıma maruz kalmayan birini de rahatsız eder bu görüş ama beni yaralıyor ne yazık ki. Yıllardır kalbimde bu kırgınlığı yaşıyorken yine aynı mentalitede birine denk gelmiş olmak beni çok düşündürüyor.babam karar alırken bize danısmaz hiç bir zaman ama her zaman istisnasız dolandırdılır nişanlımda bi yatırım kararı alınca bana danısacagını hiç sanmıyorum hatta bi kadının para kazandıkça söz sahibi olduğunu bunun iyi olmadığını söylemişti ki ben calısan biriyim. Babamda ki özellikler nişanlımda da var belki o kadar yıkıcı bir şekilde ifade etmiyor ama kafa aynı kafa. Tek farkı nişanlım babamın beni seven hali diyebilirim. Şimdi bu eşya konusu benim içimde ukte kaldı heves ettiğim hiç bir şey olmadı etrafıma bakıyorum ya ortak alınmış kararlar yada kızın zevki doğrultusunda alınmış herşey en ince ayrıntıya kadar nişanlım fikir beyan etti ve o oldu olay sadece mobilya da değil evvelide var çok detaya girmek istemiyorum ama herşeye belki daha çok beni ilgilendircek konularda bile müdahale ediyor nişanlım. Aşırı rahatsız oluyorum bu durumdan. Sizce abartıyor muyum? Ne düşünüyorsunuz merak ediyorum?
Bnce hiç abartmıyorsunuz ikiniz bir yuva kuracaksınız birlikte. Bence evde de ikinizin zevkine hitap edecek şeyler olmalı aksi halde kendinizi o eve ait etme hissiniz azalır. Nişanlınızın kafa yapısı konusunda bi daha düşünün derim. Anladığım kadarıyla siz düşüncelerinden rahatsızsınız ve haklısınız da . İyi düşünün sizin kararlarınıza saygı göstermeyecek biriyle evlenmek istiyor musunuz gerçekten

Sizin tercihlerinize ve isteklerinize saygı duymayan birinin sizi sevdiğini düşünmeniz çok üzücü. Siz nasıl ki onu sevip onun tercihlerinin sizi "üzmesine rağmen" saygı duyup kabul ediyorsanız onun da bunu yapması lazım. Yapı veya karakter meselesi değil bu aslan gibi adamların sevdiklerine karşı nasıl kedi olduklarını biliyoruz.
Bu arada sizin şansınıza babanıza benzeyen biri çıkmadı. Siz babanıza benzeyen birini tercih ettiniz. Şuan sakin ve sabırlı toleranslısınız ama ileride artık dayanamadığınız noktalarda çok büyük tartışmalarınız olur.

Olayları biraz geçmiş çocukluk travmalarımla bağdaştırıp değerlendiriyorum. Ondan daha çok etkileniyor muyum diye sorguluyorum. Normal de tanıştığım biri olsa ayrılmam gerekir belki ne diye bu düşüncelere dur demiyim diyorum. Ama artık herşey hızlı bir şekilde ilerliyor bi dalgaya kapılmış gidiyorum gibi geliyor iyi yanlarıda var beni seviyor değer veriyor biliyorum. Ama çok çıkmazdayım
Sizi seviyor, değer veriyor ama istediğiniz hiç bir şeyi almanıza izin vermiyor.

Sevgi böyle bir şey mi?

Emin misiniz sizi sevdiğine?

Çalışmamam engel değil kadının baskın olmasını doğru bulmuyor benimde baskın olmak gibi bi derdim yok zaten etrafından örnekler veriyor arkadaşının eşi altınları bozmasına kocasının araba almasına izin vermiyor gibi o konu üzerine açılmıstı konu beni de altın konuları çok ilgilendirmiyor araba alıncak olsa engellemem mesela. Kararları ben alayım tribinde değilim. En son hemen hemen burda olduğu gibi düşüncelerimi söyledim ona iptal edicem siparişi diyor ama iptal edilmiyor zaten geçti o süre ama yapar mı yapar ama benim artık iptal

Emin olun iptal etmez. Sadece sizi çok iyi tanıyor. Zaten iptal etmeyeceğini biliyor. Ve siz bu söylediklerine gerçekten inanıyor musunuz?

Kader motifi bu işte. Gördüğünüz ile bulduğunuz benzer. Siz kaç yasindasiniz? Sizin için tek mevzu mobilya mi?( Mobilyaya gelinceye kadar tonlarca şey yapmistir ama siz alışık olduğunuz için sorun yok) Babanız gibi bir adamla yaşamak konfor alanında mi hissettiriyor?
Konu derin. Gidip ablanizla danisiyorsunuz. Ablanizda baskici baba ile büyümüş. Aaa olur mu diyemez.
Bence kendinize sormanız gereken en önemli soru anneniz gibi bir evlilik mi surdurmek istiyorsunuz? Buna cevabınız evetse mobilya değişir sorun yok.
Ben nisanliniza kizamadim. Hoduk modük kendini çok net ortaya koyuyor. Kendi kişiliğini koyamayan sizsiniz.

Siz kesinlikle evleneceksiniz. Buraya içinizdeki nişanlınıza karşı olan hırsı bizim cümlelerimizle atıp onun kollarına koşacaksınız. Çünkü birikirse düğün yapmaya enerjiniz kalmaz. Ama siz düğün yapmalısınız. Mutluluklar dilerim. Bir yastıkta kocayın.

Çalışmamam engel değil kadının baskın olmasını doğru bulmuyor benimde baskın olmak gibi bi derdim yok zaten etrafından örnekler veriyor arkadaşının eşi altınları bozmasına kocasının araba almasına izin vermiyor gibi o konu üzerine açılmıstı konu beni de altın konuları çok ilgilendirmiyor araba alıncak olsa engellemem mesela. Kararları ben alayım tribinde değilim. En son hemen hemen burda olduğu gibi düşüncelerimi söyledim ona iptal edicem siparişi diyor ama iptal edilmiyor zaten geçti o süre ama yapar mı yapar ama benim artık iptal edelim demiceğimide biliyor
Altını bozması mantıksızsa tabi ki sizin de söz hakkınız olacak gerekirse izin vermeyeceksiniz, gerkirse karar alacaksız. Kendince şimdiden sizin gözünüzü korkutmaya çalışıyor. Oyununa gelmeyin. Yavaş yavaş eğitin, alıştırın..

Ayrıca dip not olsun;

Erkekler kendisini yöneten, tepkisini zamanında koyan, karar alan kadınlara daha çok saygı duyuyorlar ve önemsiyorlar ..

Altını bozması mantıksızsa tabi ki sizin de söz hakkınız olacak gerekirse izin vermeyeceksiniz, gerkirse karar alacaksız. Kendince şimdiden sizin gözünüzü korkutmaya çalışıyor. Oyununa gelmeyin. Yavaş yavaş eğitin, alıştırın..

Ayrıca dip not olsun;

Erkekler kendisini yöneten, tepkisini zamanında koyan, karar alan kadınlara daha çok saygı duyuyorlar ve önemsiyorlar ..

Alıştığım için pişman degilim

Oncelikle babanizin kopyasi bir adam secmeniz cok dogal cunku siz bunu gordunuz. Yanlis da olsa bildiginiz yol size guvenli geldi ve yeni bir sey denemek yerine bildiginiz yolu terch ettiniz. Bunu degsistirmek icin babanizla olan sorunlarinizi cozmeniz gerek. Bunun da yolu psikolojik destek almaktir. Sonrasinda nisanlinizin size olan sevgisinden o kadar emin olmayin. O suan size dis gecirebildigini gordugu ve istedigi gibi at kosturabildigi icin sizi sevdigini saniyor. Siz degismeye sinir cizmeye basladiginiz an gorursunuz gercekten sizi sevip sevmedigini. Bakin o bagris cagrisla da olsa kendi istedigini aldirabilmis. Neticede ortak ev tabiki onun da begenileri olacak ama goruyorum ki sizin gonlunuz hic yapilmamis bu konuda. Biz kadinlar ufacik da olsa tutunacak bir dal bulsak istedigim hicbir sey olmaei demeyiz ama o da buna tamam demisti der polyannacilik yapariz. Tehlikeyi goruyorsunuz. Bence hemen ayrilmasaniz bile kesinlikle nisanlilik donemini uzatin asla bu yaza dugunu yapip ayni eve girmeyin. Ayrica parasi olan soz sahibi olur sozunu sakadan bile soylemis olsa emin olun bu eve huzursuzluk sokuyor. Benim esim de beni sever sayar ama asla ekonomik olarak ondan ilerde bir noktada olmami istemez. Oyle bir durum olsa her gun sanki ben bunu onun basina kakiyormusum gibi pozlara girer surekli kendimi aciklamak zorunda kalirim. Daha simdi herkes kendi parasin kendi degerlendirsin istedim diye her para harcama konusunda huzursuzluk cikiyor. Ben butcemiz ortak diye vurguladikca sanki butce ayirmisim gibi tepkilerle karsilasiyorum. Bu adam sizin de paranizi yonetmek de isteyecek buyuk ihtimal. Sizi harcliga baglayacak maas kartiniza el koyar mi bilmem ama emin olun para bende dursun bizim icin biriktiririm de diyecek. Erkek cocuk konusuna hic girmiyorum bile. Hani hayalimde oglusumla top pesinde kosmak var ama Allah hayirlisini versin modunda ise olabilir herkesin gonlunden boyle sey gecer denilebilir ama soyum yurusun aslan oglum havasi aldiysaniz o erkek cocuktan zaten hala nesiyle evlenmek istiyorsunuz cag atlayamamis bu kisinin? Bir de uzgunum ama evlenince onceki sorunlar carpi on olurken ask sevgi bolu on haline geliyor. Simdi size hayat toz pembe. Bunlari duymak da eminim hosunuza girmiyor. Istisnalar var biz de istisna oluruz diye de dusunuyorsunuz. Olursunuz ama olasiya kadar da hayatinizdan neler gider Allah bilir. Aceleci olmayin evlilik oncesi vaatlere de cok kanmayin. Bakin diyin degsitirelim mobilyalari o zaman gercek yuzunu gorursunuz.
Yok hayat toz pembe olsa burda konu açmazdım herkesin bu şekilde cümleler kuracağı şekilde anlattım farkındaysanız bi tane bile nişanlıma hak veren yok.ben ne olduğunun farkındayım ki bağlantı kurarak anlattım Ve ben aslında bu yüzünü yeni görüyorum ilişki deneyimimim yoktu pek öncesinde ondan erkekleri ilişki esnasında iyi tanımıyor olabilirim birde hızlı ilerlemeside buna etken sevgili olsaydık ailem bilmeseydi hiç düşünmeden bitirmiştim zaten uzun yorumunuz için de teşekkür ederim ayrıca

Siz kesinlikle evleneceksiniz. Buraya içinizdeki nişanlınıza karşı olan hırsı bizim cümlelerimizle atıp onun kollarına koşacaksınız. Çünkü birikirse düğün yapmaya enerjiniz kalmaz. Ama siz düğün yapmalısınız. Mutluluklar dilerim. Bir yastıkta kocayın.
Ne kadar acımasız bir yorum ya ama ben düğün yapmalıymışım bana reva iyi oluyor der gibi. İnsanlar nasıl süreçten geçiyor nasıl kararlar alıyor yaşadıklarımı yaşamadan nereden bileceksin de bu kadar gaddar olabiliyorsun.ayrıca evlilik kararı alıyorsam da bu durum seni neden bu kadar kinlendiriyor ne münasebet??Ben herşeyin farkında olmasam farklı dille anlatırdım önce güzel şeyleri uzun uzun anlatır geçmişle bağ kurmaz bu olayları da daha farklı dille anlatırdım. Yapmalısın diyorsun ya kinli bi şekilde hayır sana ne oluyor bu kadar kinlendin o ayrı mesele ama illa bişe gerekiyorsa inşallah beni kınadığın duruma düşersin. Bencede senin bunu yaşaman gerekiyor

Ne kadar acımasız bir yorum ya ama ben düğün yapmalıymışım bana reva iyi oluyor der gibi. İnsanlar nasıl süreçten geçiyor nasıl kararlar alıyor yaşadıklarımı yaşamadan nereden bileceksin de bu kadar gaddar olabiliyorsun.ayrıca evlilik kararı alıyorsam da bu durum seni neden bu kadar kinlendiriyor ne münasebet??Ben herşeyin farkında olmasam farklı dille anlatırdım önce güzel şeyleri uzun uzun anlatır geçmişle bağ kurmaz bu olayları da daha farklı dille anlatırdım. Yapmalısın diyorsun ya kinli bi şekilde hayır sana ne oluyor bu kadar kinlendin o ayrı mesele ama illa bişe gerekiyorsa inşallah beni kınadığın duruma düşersin. Bencede senin bunu yaşaman gerekiyor
Gene geldi kınadığın duruma düşersin yorumu. Gözünüze perde inmiş onu açmaya çalışıyoruz. Sizin iç dünyanız bu şekilde şuan ama gerçekler acı geldi sanırım. Sizin bulunduğunuz durumda zaten bulundum ve gözümü açan olmamıştı. Bazen gerçekleri söyleyen birisi gerekiyor.

Siz kendinizi çok kibar buluyorsunuz benim yönümde dua etmişsiniz ama beddua sahibine döner.

Gene geldi kınadığın duruma düşersin yorumu. Gözünüze perde inmiş onu açmaya çalışıyoruz. Sizin iç dünyanız bu şekilde şuan ama gerçekler acı geldi sanırım. Sizin bulunduğunuz durumda zaten bulundum ve gözümü açan olmamıştı. Bazen gerçekleri söyleyen birisi gerekiyor.
Farklı üslup bulduğunda konuşalım muhatap olmayacağım seninle

X