Nişanlılık sorunsalı

Sizin tercihlerinize ve isteklerinize saygı duymayan birinin sizi sevdiğini düşünmeniz çok üzücü. Siz nasıl ki onu sevip onun tercihlerinin sizi "üzmesine rağmen" saygı duyup kabul ediyorsanız onun da bunu yapması lazım. Yapı veya karakter meselesi değil bu aslan gibi adamların sevdiklerine karşı nasıl kedi olduklarını biliyoruz.
Bu arada sizin şansınıza babanıza benzeyen biri çıkmadı. Siz babanıza benzeyen birini tercih ettiniz. Şuan sakin ve sabırlı toleranslısınız ama ileride artık dayanamadığınız noktalarda çok büyük tartışmalarınız olur.
Yorumunuz o kadar doğru ki bende sizin gibi düşünüyorum

Farklı üslup bulduğunda konuşalım muhatap olmayacağım seninle
İlk başta normal şekilde anlatınca ve buna rağmen o kişiyi körü körüne savunduğunuz için gözünüzü başka bir üslupla açmak mümkün değil. Bence de muhattap olmayalım daha fazla.

D destinaty bu iliski kac aylik / yillik?

Arkadaslar tanistirdi demissiniz merak ettim, bu arkadaslar sizi ya da karsi tarafi ne kadar taniyor, yakinlik duzeyiniz nedir?

Herseyi gectim bir uyeye travmama karsi anlayisli ol gibi biseyler yazmissiniz.

Siz kendi travmanizi bile bile kendinize anlayis gosteriyor musunuz?
Yahu kendime anlayış göstermesem bu derece farkında olmam bişeylerin. Sanki ben ısrarla evlencem diyormuşum gibi tepkileriniz.

biraz aci olucak ama seni seven kisi duygularina,zevklerine,dusuncelerine onem veren,saygi duyan bir kisidir. Oyle kuru kuruya seviyorum demekle olmuyor maalesef. Daha evlenmeden boyle sorunlar yasiyorsaniz evlendikten sonra maalesef daha buyuk sorunlar yasayabilirsiniz ve bu mutlu olmaniza engel olurr. Sevmek evlilik icin yeterli bir sey degil maalesef karsilili saygi ve sevgi ayni anda ilerlerse iyi bir evliligin olabilir.
taktir sizin ama bir daha dusunmenizi tavsiye ederim,hic bir sey icin gec degil

Ben mobilya konusunda heves ettiğim herşey içimde ukte kaldı vs dedim konuşmak bile istemediğimi söyledim çok alttan aldı mobilya ları değiştirelim de dedi henüz yüzyüze konuşamadık
Mobilya bile o kadar önemli ki benim seneler geçmiş hala nefret ediyorum koltuklarımdan

Eğer nişanlınızdan ayrılacaksanız babanıza da restinizi çekin gerekirse yalnız yaşayın uzaklaşın. Kafanızı dinleyin ilerde size gerçekten değer verecek biri çıkar karşınıza. Ayrılmayacaksanız o zaman nişanlınızın karşısında çok dik bir duruşunuz olsun tatbikide sakin olun cazgır olmayın fakat kırmızı çizgileriniz olsun dik duruşunuz olsun Öyle bir duruş sergileyin ki sizden çekinsin kendinizi ezdirmeyeceğinizi anlasın. O size nasıl kadını erkeğin yönettiğini benimsetmeye çalışıyor sizi ikinci sınıf bir insan olarak görüyor sizde ona erkek benim yanımda sadece ikinci sınıf insan olabilir tavrıyla yaklaşın benim ne zekama nede karakterime yetişebilir bir erkek deyin. Beni ezmeye sindirmeye çalışan erkek olamaz olursa dünyayı yerinden oynatırım deyin Kendi zevkine mi göre aldı ne münasebet sen ne anlarsın zevkten benim yanımda senin zevkin de Z si geçemez sen değil ben anlarım zevk benim işim sen anca ot çöp şeyleri beğene bilirsin söz tuvalet çöp tenekesini senin zevkine göre alacam deyin 😂 Ay kusura bakmayın tatbikide yazdıklarım doğru davranış biçimi değil ama nişanlınız bunları hakkediyor. Hatta daha fazlasını hakkediyor Zaten bakar siz kendinizi ezdirmiyorsunuz o sizi bırakır kendi dişine göre birini bulur

X