Nişanlım ile ayrılmak istiyorum

Tabiki ayıp olmasın diye evlenmeyeceğim sadece biraz korkuyorum daha önce de Nisan attım şimdi hem ailemin tepkisi hem onun ailesinin tepkisi hepsi bir araya gelince geriliyorum
İstedikleri kadar tepki versinler. Bu hayat sizin. Keşke dememek için kendinizi dinleyin.

Öncelikle merhaba yardımınıza ve fikirlerinize çok ihtiyacım var kafam çok karışık. Biz nişanlım ile arkadaştık sonrasında çok ani bir şekilde sevgili olduk 4 ay sonra da nişanlandık . Başta herşey çok güzel di çok mutluydum şuan nişanlanalı 10 ay oluyor ama kendimi mutsuz hissediyorum içime sinmeyen birşeyler var , bir araya bile gelmek istemiyorum içimden gelmiyor . 3 ay sonra düğünümüz var ne yapacağımı şaşırdım nikah tarihi bile alındı . Bazı bir kaç problemimiz var di bu durum ondan mı kaynaklandı bilmiyorum benimle konuşurken sürekli argo kelime kullanıyor sürekli el hareketi yapıyor başta bunlar samimiyet olarak geliyordu ama şuan çok itici gelmeye başladı defalarca kez uyandım ama hiçbir faydası olmadı kendini duzeltmiyor. İyice soğudum ama düğüne de bu kadar az zaman kalmışken ayrılmam doğru mu bilmiyorum aileme ne söyleyeceğimi bilmiyorum sadece benim ailem de değil sonuçta onunda ailesi var ve annesini de çok seviyorum ama yapamıyorum lütfen bana bir fikir verin. Şimdiden teşekkürler.
Şimdi ayrılmazsan ileride daha da pişman olursun. Nişan çiftlerin bir birini tanıma arifesidir. Mutsuz bir evliliğe gerek var mı?

Öncelikle merhaba yardımınıza ve fikirlerinize çok ihtiyacım var kafam çok karışık. Biz nişanlım ile arkadaştık sonrasında çok ani bir şekilde sevgili olduk 4 ay sonra da nişanlandık . Başta herşey çok güzel di çok mutluydum şuan nişanlanalı 10 ay oluyor ama kendimi mutsuz hissediyorum içime sinmeyen birşeyler var , bir araya bile gelmek istemiyorum içimden gelmiyor . 3 ay sonra düğünümüz var ne yapacağımı şaşırdım nikah tarihi bile alındı . Bazı bir kaç problemimiz var di bu durum ondan mı kaynaklandı bilmiyorum benimle konuşurken sürekli argo kelime kullanıyor sürekli el hareketi yapıyor başta bunlar samimiyet olarak geliyordu ama şuan çok itici gelmeye başladı defalarca kez uyandım ama hiçbir faydası olmadı kendini duzeltmiyor. İyice soğudum ama düğüne de bu kadar az zaman kalmışken ayrılmam doğru mu bilmiyorum aileme ne söyleyeceğimi bilmiyorum sadece benim ailem de değil sonuçta onunda ailesi var ve annesini de çok seviyorum ama yapamıyorum lütfen bana bir fikir verin. Şimdiden teşekkürler.
Evlendikten sonra boşanmak mı daha kolay geliyor? Ayrıl geç işte

Tabiki ayıp olmasın diye evlenmeyeceğim sadece biraz korkuyorum daha önce de Nisan attım şimdi hem ailemin tepkisi hem onun ailesinin tepkisi hepsi bir araya gelince geriliyorum
Ben de nişan atmıştım
Sonra başka biri nişanladım , nişanlı iken sorunalıarı göre göre göre göre evlendim , on yıl sabrwtttim , o nişanlı iken oluşan sorunlar kar be kat arttı, bir çocukla yeni boşandık ve çok yıprandık ..
Nişandan dönmek de neymiş diyorum şimdi …
Devede sinekmiş

Bu gün el kol hareketi yapıp, argo konuşan ve kendini zerre düzeltmeyen adam, yarın evlendiginizde bu iç acici sözcükleri senin üzerinde kullanır.

Abla nişan demek geçmiş zamanda o iki insanın birbirini tanıması için onlara zaman vermek demektir.Yani evlilikten önce birbirlerini tanısınlar görsünler olmuyorsa daha yuva kurulmadan bu isten vazgeçsinler işler ciddiye binmeden bu yanlıştan dönmeleri için tanınan süredir.Şöyle düşün evlensen bu problem hep olucak ve bu durum sende artarak sinir ve rahatsızlık yaratmaya devam edecek.En sonunca bir yerde patlayacak.Yol yakınken dönmeyi bilmelisin.Evlensen ve çocuk olsa o zaman ayrılmak çok daha zor olacak.Kolayı seçmek varken neden aile veya çevre ne der diye zor yolu seçiyosun kendinede karşındaki insanada eziyet etme bence

Eminsen al karşına konuş.Ben önce babamla sonra nişanlımla güzellikle konuşup nişanlimdan ayrılmıştim.Kendisi anlamak istemedi ama ben ne önümü görebiliyordum ne onu sevdiğimi düşünüyordum.Vicdanımı bir kenara koyup yürümem gerekiyordu.Yani sonuçta bir ömür diyip yola çıkacaktım ama içimde o tutku yoktu🤷 Yürüdüm ve eşimle karşılaştım🤗Sorunlarımız oldu hala var ama onunla nikah masasına oturduğum için hala mutluyum

X