nişanlımdan birden soğudum bunu yaşayan var mı?

zeynepasyaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
39
4
25
Merhaba arkadaşlar, benim uzun yıllar süren bir ilişkim vardı, çok mutluyduk ve birbirimizi çok seviyorduk. Evlilik hayalleri kuruyoduk, benim geçen seneden beri ailevi sebeplerden vs. Anksiyetem başladı şu an terapi de alıyorum. Bir bucuk ay önce de çok isteyerek nişanlandik ama o süreçte bana bir şey oldu. Depresyona girdim. Birden nişanlımdan uzaklastim. Yabancı biri gibi gelmeye başladı, her hareketi batmaya başladı, ailesini de çok severken onlara karşı da soğudum. Bu durumu yaşayanlar oluyormuş neden böyle oldu sizce stresten mi çok üzgünüm düğün hazırlığı bile yapamıyorum

Merhaba arkadaşlar, benim uzun yıllar süren bir ilişkim vardı, çok mutluyduk ve birbirimizi çok seviyorduk. Evlilik hayalleri kuruyoduk, benim geçen seneden beri ailevi sebeplerden vs. Anksiyetem başladı şu an terapi de alıyorum. Bir bucuk ay önce de çok isteyerek nişanlandik ama o süreçte bana bir şey oldu. Depresyona girdim. Birden nişanlımdan uzaklastim. Yabancı biri gibi gelmeye başladı, her hareketi batmaya başladı, ailesini de çok severken onlara karşı da soğudum. Bu durumu yaşayanlar oluyormuş neden böyle oldu sizce stresten mi çok üzgünüm düğün hazırlığı bile yapamıyorum
İlk aşkınız mı nişanlınız? İlk aşklar genelde soğumayla tükenerek bitiyor çok nadirdir ilk aşkların evliliğe gitmesi. Yaşınız da genç ise gayet olabilir

Cevrenizde nisanliniz yada ailesiyke ilgili olumsuz konusmalara maruz kaldiginiz bi surec oldu mu yada soguduguniz durumlar genelde neler sogudugunuz konulari daha once yasadiginiz zamanda ne hissetmistiniz peki bunlari bi dusunun bence

Evliliğe hazır olmaybilirsiniz belki.
Direk nişanlınız değilde evlenmek sizi korkutuyor olabilirmi?
Nişanlınızla paylaştınızmı bu konuyu?
Evet her şeyimi anlatırım ona en yakın arkadaşım gibidir. Evlenmek korkutuyor evet anksiyetemden dolayi yeni bir ev, yeni bir hayat..

Cevrenizde nisanliniz yada ailesiyke ilgili olumsuz konusmalara maruz kaldiginiz bi surec oldu mu yada soguduguniz durumlar genelde neler sogudugunuz konulari daha once yasadiginiz zamanda ne hissetmistiniz peki bunlari bi dusunun bence
Abim, ben ondan beklemezdim daha iyi bir seçim beklerdim gibi bir şey demişti anneme. Nişan günümüzde de patavatsız bir akrabamiz gelin damattan daha güzel gibi bir şey demişti bunlar dışında olumsuz bir şey duymadım hiç

İlaç kullanmıyorum ilişkim çok uzun zamandır var anksiyetem bir senedir var yani onla bir alakası yok diyebilirim
ben tedaviye başladınız sandım. olabilir belki söylenen şeylerden dolayı soğumuş olabilirsiniz. daha iyisini hak ettiğinizi düşünebilirsiniz. aranızda bir sorun oldu mu bu nişanlılık sürecinde?

ben tedaviye başladınız sandım. olabilir belki söylenen şeylerden dolayı soğumuş olabilirsiniz. daha iyisini hak ettiğinizi düşünebilirsiniz. aranızda bir sorun oldu mu bu nişanlılık sürecinde?
Hayır olmadı çok anlayışlı ve sevgi dolu bana, birbirimizi çok seviyorduk ama daha önce de bir iki kere yorum yapıldığında net bir şekilde tepki vermiştim bu farklı bi his gerçekten :KK43:

Hayır olmadı çok anlayışlı ve sevgi dolu bana, birbirimizi çok seviyorduk ama daha önce de bir iki kere yorum yapıldığında net bir şekilde tepki vermiştim bu farklı bi his gerçekten :KK43:
ben sizin yerinizde olsam vazgeçerdim evlenmekten. böyle birşey istemiyorsunuz besbelli ki. yoksa durup dururken herşey mükemmelse insan soğumaz sevdiği adamdan.

Depresyona girmeden önce tam da içim eriyordu yanında dünyanın en mutlu insanıydım, ondan başkasıyla evlenmek fikri hiç gelmezdi aklıma. 🥺

İlaç kullanmıyorum ilişkim çok uzun zamandır var anksiyetem bir senedir var yani onla bir alakası yok diyebilirim
Hayatımızdaki her şey birbiriyle bağlantılıdır olmaması zaten imkânsız. Kesin kararlar almadan önce mutlaka bir uzmandan destek almalısınız.

Hayatımız seçimlerimizden ibarettir ve en ufak bir karar tüm hayatımızı baştan sona değiştirir o yüzden lütfen destek alın bir an önce.

Şu elalemin ağzı torba olsa da büzülse işte ama olmuyor. İki kişi başbaşa olduğunuzda gene içiniz eriyip gidiyorsa bu süreçte duyduklarınıza takılmayın. Evlilik süreci gergin bir süreç umursamaz olmalısın ve keyfini çıkarmaya bakmalısın. Ben nişanlanmadan önce herkese bunu söyledim beni düşürecek tek cümle duymak istemiyorum ben bu süreci çok güzel geçireceğim dedim. Aileler tanışıyor yorumlar yapılıyor bunlar doğal bence. Sizin evlilik kaynaklı korkularınız olabilir diye düşünüyorum ama evli arkadaşlarınız varsa onlar da anlatır size isterseniz biz de anlatırız biraz sal kendini

X