Nişanlımla ve ailesiyle uyuşmadığımı hissediyorum

ben şunu anlayamadım . siz nişanlınızı seviyor musunuz ,bence hayır..
bunalr o kadar büyütülecek şeyler değil.
benim eşimin ailesi de aynı tabaktan yerdi,bizim sülale de hep eğitimli ,kültürlü insanlar.
hiç görmedim bunları ailemde ama eşimi sevdğim için ayak uydurdum.
sofralarına oturdum, kıyısında aldım tabağın mesela ,çorba varsa çorba canım çekmiyor dedim,yemekten sonra mutfağı toplarken ay doymadım bi kase çorba içeyim dedim sonradan içtim , direk kaşık daldırmadım ama onları kırmadan hallettim.
eltim ise tam tersi bile hissettire aynı sofraya bile oturmazdı ,hala oturmuyor,sanırsın paşa kızı .
kayınvalidem kayınpederim onlara değer verdğim uyum sağladığım için beni çok sever, eltimden hiç hazetmezler.
benimkiler de biraz kv kp kendi aralarında sürtüşürler, biz gidince kahvaltıdan sonra çocukları gezdirme bahanesiyle çıkarız eve akşam geliriz mesela , onu da öyle tolere ediyoruz,yanımızda da kavga ediyorlar ama yaşları olmuş 75 ,yılda 5,10 gün görüyoruz, idare ediyoruz.
yani kocanı seviyorsan ,kimseyi hor görmeyecek ,oraya uyum sağlamanın yollarını arayacaksın.
çok büyütülecek mevzular değil bunlar ,çaresi var yani..

Bir diğeri ise yeme içme mevzusu. Biz yemek olarak hepimiz salata dahil her şeyi kendi tabağımızda yeriz. Kayınvalidem mesela beş kişiysek dört tabağa koyuyor salatayı da ortaya. Senin için sorun olmaz di mi kızım biz bizeyiz diye sordu ama hani sofra kurulmuş ben nasıl yiyemem diyim ki? Ne bilim ya vallahi küçük şeyler gibi görünüyor ama her fırsatta eşimin amcasının gelinini örnek gösteriyor herkes. O çok içtenmiş...
Salata mevzusu cok abarti gelmedi bana biz de yeriz yani ortadan. Eşim de ayni sizin gibi istemedi ona ayri tabağa koyuyoruz abartmaya gerek yok kendinizi ifade edebilirisiniz bu konuda fazla cekingen olduğunuzu düşündüm.
Diger gelinin samimiyeti konusunda ise bana de laubali geldigini soyleyebilirim... Cana yakinlik ile ilvili benim kv.m de ablasinin gelinini pek övdu "..cok cana yakin cok sicak kanli, kışın da geliyor yanimiza, bizi hep ariyor..." gibi laflarla. Hesin yapısı farkli durumu farkli gibisinden sert bir mizaçla karşılık verdim. Bir daha lafini etmedi, unuttu ablasinin gelinini 😂 Siz de ya nisanliniza soyleyin ailesiyle konu bazinda konuşsun ya da direkt kendinizi yerigeldiginde siz ifade edin... Onlar gereksiz samimiyet kuruyor diye siz de kurmak zorunda degilsiniz ki.

X