nişanlıyla sorun

Nişan düğün arası sıkıntıların özellikle parasal konudaki sıkıntıların pik dönemi. Sana hak veriyorum ama Nişanın da 10 bin tutacak harcamayı nasıl başardın bilemedim. Sen nişanda bu kadar açıldıysan düğüne biraz daha tutumlu yaklaş diye çok borcumuz olacak havası takınmış olabilir belki nişanlın.

peki naasıl halletmeliyim bende gözünü korkutmaya filan çalışıyorum evli olsak boşanmalık bir durum filn diye çünkü herşeyi geçtim bana söz hakkı tanımıyor beni susturmaya çalışıyor daha birde paragöz fesatçı oluyorum sen karışamzsın ne demek yaaa
Valla aynı lafları bende duydum. Allah'a çok yalvardım ve eşim gerçek yüzleri ni gördü çok şükür böylelikle kurtuldum. Ama hep derim ben olmasam seni ütülmüş tavuğa benzetirler diye ki evlenmeden önce kaç kere kazık yiyen insan sev sev ama sapla samanı ayrı seni kim kullanıyor kim senin için fedakarlık yapıyor gör dimi. Benimki gördü sanırım ama hiç güvenim yok arada bir reset atıyor bunlar kendine çünkü. Zor böyle adamlar. Kardeşe kredi ne demektir ya. Kendisi nasıl yaptıysa kardeşi de yapsın.

şu kliseye inanmiyorum artik; nisan sureci uzun olursa sorunlar cikar..
bi kere o surecte sorun cikaranlar, nisan sureci kisa olsa evlilikte devam ederler sorun cikarmaya..
kuzenim yaklasik 1 yil nisanli kaldi, hic bi sorun olmadi ve evliligi de ayni sakinlik ve huzurla devam ediyor cok sukur..
ben sorun cikmasin diye cok kisa surede evlendim, hersey burnumdan getirildi..
yani sorunu cikaran surecin uzunlugu degil, sorunu cikaranlarin karakter sorunlari.. nedir yani, nisan surecinde rezillik cikaranlar, evlilik olunca birden harika insanlar mi olacaklar?
Uzayınca kötü karakteri olan taraf yada taraflar meydana çıkıyor aslında. Iyi olan hep iyi ama kötü olan uzun süre iyi taklidi yapamıyor işte. Bence kesinlikle nişan süresi uzun tutulmalı bu yüzden. Herkesin kirli çamaşırı ortaya çıkıyor

peki şuan ben paragöz fesatçıyım haksızım nasıl savunabilirim kendimi birde söz hakkı tanımıyor bana çok yanlış yaklaşıyor ben onun hesabına karışamazmışım
Canım ailesine yardım ediyomuş ama senin de istediğin herşeyi yapmış. Hevesini kursağında bırakmamış demek kendine güveniyo bi şekilde ayrıca evlenmeden nerden bileceksin senin mutfak paranı kısacağını. Evlenirsin dediğin gibi olursa o zaman konuşursun eşinle bize bu yetmiyo diye. Bi de sen çalışmıyoken eşinin kazancına karışmanı haklı bulamadıM. Çalıştığım için doğru empati de yapamıyo olabilirim belki ama çalışmıyo olsaydım eşimin kazancının hesabını bu kadar rahat yapamazdım heralde

Uzayınca kötü karakteri olan taraf yada taraflar meydana çıkıyor aslında. Iyi olan hep iyi ama kötü olan uzun süre iyi taklidi yapamıyor işte. Bence kesinlikle nişan süresi uzun tutulmalı bu yüzden. Herkesin kirli çamaşırı ortaya çıkıyor
bence de mesele 'surecin uzunlugu/kisaligi' degil.. dedigin gibi, sorun cikaran, evlenince alasini yapiyor, bi anda cok iyi biri olmuyor..
nisanlilikta tabiki sorun cikabilir, insaniz, herkesle sorun yasanabilir.. burda, sorunun niteligi onemli.. insanlarin gururunu rencide edecek seyler mi oluyor, yoksa basit anlasmazliklar mi? ona gore karar verilmeli evlilik yolunda devam etmeye..

Vay be, 10000 tl bir nisana harcamak ha... Ilginç... :KK14:

Neyse konuya gelirsek, sen bu adam ile asla ve asla mutlu olamazsin. Ailesi fakir, hasta felan olsa yardim etse elbette normal. 4 maas giren bir eve 500-700 tl vermek nedir ya? Bu yasina gelmis halen para biriktirememis. Bak kendisi 10000 tl çekmis nisan için, kardesi nisanliyor bide onu yardim ediyor. Kardesi niye herkesten bagimsiz nisan yapmiyor?

Sana birsey söyleyimmi? Bu aile nisanlini kullaniyor, hemde çok iyi kullaniyor. Nisanlinda ana baba kuzusu oldugu için asla gözlerine açmaz. Velev ki simdi ikna ettin ve para vermiyor, emin ol ki yarin birgün kardesinin arabasina, evine yine kredi çekecektir.

Senin yerinde olsam nisani atardim. Bunu çok ciddi söylüyorum. Ömrün market harcamalardan, kiyafet harcamalardan kismak fakat kayinin senin sayende en yeni model araba ile gezdigini görmek ile geçeçektir. Ahanda surda yaziyorum.
Ne guzel yazmissiniz hislerime tercuman oldunuz :KK66:

yazdiklarina gore haklisin. O 5 bini bir nevi sen odeyeceksin.
Evlendikten sonra ONUN kazanci degil SIZIN kazancınız olacak. Istedigimi yaparim diyecek kadar kazanıyorsa ne ala. Yani senin rizkindan kesmeyecekse..
5 bin ne icin anlamadim diger msjlari okumadim borc gbi bişey mi acaba yani vermesi zorunlu mu..
ailesinin de oglum artik evleniyorsun deyip biraz kendilerini cekmeleri lazim bence. huzur bozulur yoksa.

Evlendikten sonra da dvm eder gbi geldi bana . Arada bikacyuz lira neyse de binlik binlik dvm etmese bari...
merhaba arkadaşlar düğün yaklaştıkça nişanlılık süresi uzadıkça gerçekten problemler sorunlar yaşanıyormuş bende sizinle yaşadığım olayı paylaşmak fikir almak istiyorum.. nişanlım yaklaşık 4-5 senedir çalışıyor ve her ay hiç aksatmadan 500 700 arası ailesine para gönderdi yardım etti hiç problem yok gayet normal ... daha sonra nişanımızın için kardeşinden 10bin para aldı ve bu şekilde nişanımızı yaptık takılar yol parası bohça kıyafet kuaför vs. bu şekilde nişanımızı yaptık ailesinin 1 kuruş yardımı olmadı yolda yedikleri yemeğe kadar nişanlım ödemiş 15 kişi filan geldiler ... buarada babası emekli kardeşi kuaförün yanında çalışıyor bir diğeri de bankada çalışıyor birde nişanlım o eve her ay para gönderiyor o eve 4 maaş giriyor az çok ve düğün takılarımızı nişan takılarımızının hepsini nişanlım aldı... konumuza geliyorum düğünümüzün aklınıza gelecek en ufak şey dahil hepsini nişanlım karşılayacak bunun için kredi çekecek 35 binlik filan yine düğünden 4 5 ay önce üstüne birde 5 milyarlık ailesine kredi çekecekmiş ailesine yardım yapacakmış 3 bin babasına verecekmiş 2 binde kardeşine verecekmiş(kardeşinin nişanına yardım olsun diye) bende kavga ettim ben asla istemiyorum böyle bir yardım ben yeni ev kurucam düğünümü kendim yapıcam bir kuruşluk faydaları olmayacak bana üstüne de ben onlara 5 bin vericem ben o krediyi yeri gelicek pazar masrafımdan kısıcam yeri gelecek istediğim bir şeyden geri kalacağım dedim vermek istemiyorum dedim bir hastalık olur bir ihtiyaçları olur başım üstüne ama bunu benim mantığım almıyor benim gönlüm yok verirsende bu para hayır getirmez onlara filan dedim o da sen benim aileme vereceğim paraya karışamazsın vsvs diye kavga ettik haklı mıyım sizce haksızmıyım gerçekten aklım mantığım almıyor birde bu yüzden fesatçı paraya düşkün biri oluyorum kızlar yardım edin

merhaba arkadaşlar düğün yaklaştıkça nişanlılık süresi uzadıkça gerçekten problemler sorunlar yaşanıyormuş bende sizinle yaşadığım olayı paylaşmak fikir almak istiyorum.. nişanlım yaklaşık 4-5 senedir çalışıyor ve her ay hiç aksatmadan 500 700 arası ailesine para gönderdi yardım etti hiç problem yok gayet normal ... daha sonra nişanımızın için kardeşinden 10bin para aldı ve bu şekilde nişanımızı yaptık takılar yol parası bohça kıyafet kuaför vs. bu şekilde nişanımızı yaptık ailesinin 1 kuruş yardımı olmadı yolda yedikleri yemeğe kadar nişanlım ödemiş 15 kişi filan geldiler ... buarada babası emekli kardeşi kuaförün yanında çalışıyor bir diğeri de bankada çalışıyor birde nişanlım o eve her ay para gönderiyor o eve 4 maaş giriyor az çok ve düğün takılarımızı nişan takılarımızının hepsini nişanlım aldı... konumuza geliyorum düğünümüzün aklınıza gelecek en ufak şey dahil hepsini nişanlım karşılayacak bunun için kredi çekecek 35 binlik filan yine düğünden 4 5 ay önce üstüne birde 5 milyarlık ailesine kredi çekecekmiş ailesine yardım yapacakmış 3 bin babasına verecekmiş 2 binde kardeşine verecekmiş(kardeşinin nişanına yardım olsun diye) bende kavga ettim ben asla istemiyorum böyle bir yardım ben yeni ev kurucam düğünümü kendim yapıcam bir kuruşluk faydaları olmayacak bana üstüne de ben onlara 5 bin vericem ben o krediyi yeri gelicek pazar masrafımdan kısıcam yeri gelecek istediğim bir şeyden geri kalacağım dedim vermek istemiyorum dedim bir hastalık olur bir ihtiyaçları olur başım üstüne ama bunu benim mantığım almıyor benim gönlüm yok verirsende bu para hayır getirmez onlara filan dedim o da sen benim aileme vereceğim paraya karışamazsın vsvs diye kavga ettik haklı mıyım sizce haksızmıyım gerçekten aklım mantığım almıyor birde bu yüzden fesatçı paraya düşkün biri oluyorum kızlar yardım edin
haklısın hatta ben olsam ayrılırdım..

yazdiklarina gore haklisin. O 5 bini bir nevi sen odeyeceksin.
Evlendikten sonra ONUN kazanci degil SIZIN kazancınız olacak. Istedigimi yaparim diyecek kadar kazanıyorsa ne ala. Yani senin rizkindan kesmeyecekse..
5 bin ne icin anlamadim diger msjlari okumadim borc gbi bişey mi acaba yani vermesi zorunlu mu..
ailesinin de oglum artik evleniyorsun deyip biraz kendilerini cekmeleri lazim bence. huzur bozulur yoksa.

Evlendikten sonra da dvm eder gbi geldi bana . Arada bikacyuz lira neyse de binlik binlik dvm etmese bari...
aynen sonçta o parayı çektikten snra birkaç ay sonra biz evleneceğiz ve bu parayı bende ödemiş olacağm yani benim rızkımdan benim mutfak masrafımdan gidecek.. hayır borç değil yardım edecekmiş bu süre zarfında düğüne kadar artık ailesine yardım yapamayacak krediyi erken çekecek onun içinmmiş hemde kızkardeşinin nişanı için 2 binlira verecekmiş ki kardeşi çalışıyor azda olsa maaşı var

X