nişanlıyla sorun

nasıl vericek veremezki bir daha nişan borcunun 7bini vr ve düğünümüzede 5 ay var bnlar varken birde ailesine o parayı veremezki

iki kisi tam anlamiyla anlasiyorsa evlenir ama siz anlasamiyorsunuz farkindamisin?
gözden gecir derim bu iliskiyi nisanlinada söyle acik acik ben esya ve dugun borcu haric borc istemiyorum evlenince de
kabul etmezse kendi bilir
insanlar mutlu olmak icin evlenir evlenelimde ayni evin icinde rahat rahat hergün baskalari yüzünden kavga edelim diye degil

E Esmerpapatyam yazılabilecek en doğru şeyi şeyi yazmış. Ya onun dediğini yapın ya da ses çıkarmamayı öğrenmeniz lazım. Çok başınız ağrır ama ona hazırlıklı olun.

lütfen yanlis anlamayin size yardim etmek istiyorum
yasiniz 26 eger nisani atarsam bidaha evlenemem yasim geciyor korkunuz mu var ? ki bence gec bir yas degil
yada laf söz olur ailem böyle seyleri cok takar diyemi düsünüyorsunuz?
yada cok mu seviyorsunuz?

lütfen yanlis anlamayin size yardim etmek istiyorum
yasiniz 26 eger nisani atarsam bidaha evlenemem yasim geciyor korkunuz mu var ? ki bence gec bir yas degil
yada laf söz olur ailem böyle seyleri cok takar diyemi düsünüyorsunuz?
yada cok mu seviyorsunuz?
benim 5 senelik ilişkim seviyorum ayrılmak istemiyorum

bende 6 yillik evliyim 5 yil az degil anlayabiliyorum..
eger gercekten cok seviyorum herseye ragmen evlenicem diyorsaniz size tek tavsiyem var o zaman
kesinlikle borclar bitmeden ve birbirinize güveni tam saglamadan evliliginizi oturtmadan cocuk yapmayin!!!
hem maddi acidan zorlanirsiniz hemde maddi sorunlar yüzünden kac hamile yada kundakta bebekli kadinlar bosaniyor ALLAH korusun...

desin ya razıyım ben ona ben çalışmak istiyorum zaten o 3 senelik çekecekmiş krediyi o yüzden hiç sıkıntı çekmeyecekmişim bende 1 1.5 sene dişimi sıkıp düğün borcunu ödemek istiyorum sonrasındada birikim yapmak istiyorum ev için...
Zaten ben Ömür boyu kredi ödemek istiyorum diyeni duymadım canım.aşkım ya surda 1-2 sene dişimizi sıkalım=nayır nolamaz siz evlenemezsiniz kardeşsiniz cümlesi kadar klasik ve klişe.bunlara kanma lütfen,bence düğün Nişan va icin gereksiz masraflardan kaçının onun yerine ev icin biriktirin

bende 6 yillik evliyim 5 yil az degil anlayabiliyorum..
eger gercekten cok seviyorum herseye ragmen evlenicem diyorsaniz size tek tavsiyem var o zaman
kesinlikle borclar bitmeden ve birbirinize güveni tam saglamadan evliliginizi oturtmadan cocuk yapmayin!!!
hem maddi acidan zorlanirsiniz hemde maddi sorunlar yüzünden kac hamile yada kundakta bebekli kadinlar bosaniyor ALLAH korusun...
teşekkür ederim yardımınız için haklısınız.

Zaten ben Ömür boyu kredi ödemek istiyorum diyeni duymadım canım.aşkım ya surda 1-2 sene dişimizi sıkalım=nayır nolamaz siz evlenemezsiniz kardeşsiniz cümlesi kadar klasik ve klişe.bunlara kanma lütfen,bence düğün Nişan va icin gereksiz masraflardan kaçının onun yerine ev icin biriktirin
teşekkürler..

bazı yorumları okudukça üzülüyorum gerçekten. direk bu böyle gider. yok baştan belli herşey vb.
bazı erkekler evlenmeden önce ailelerine çook düşkündürler. ben de aynı şeyleri yaşadım hatta canım benim öyle ne 10bini ne 50 bini. yeni iş yeri açıyorlar kayınbabamlar diye 200 bin 'lik kredi alımı yapıldı ve krediyi ödeyen benim kocam. kayınvalidemlerde etinden sütünden eksik olmaz, ben para gitmesin diye makarna üstüne makarna.
ama bazı şeyleri düşündükçe, üstüne gittikçe anca kendini yıpratıyorsun.
boşver şimdilik, evlendikten sonra yavaş yavaş düzelir inan bana, aynı evin içinde yaşamadan , aynı bolluğu, aynı yokluğu görmeden kimseyi konuşarak ikna edemezsin.
bekle. zaman herşeyin ilacıdır

bazı yorumları okudukça üzülüyorum gerçekten. direk bu böyle gider. yok baştan belli herşey vb.
bazı erkekler evlenmeden önce ailelerine çook düşkündürler. ben de aynı şeyleri yaşadım hatta canım benim öyle ne 10bini ne 50 bini. yeni iş yeri açıyorlar kayınbabamlar diye 200 bin 'lik kredi alımı yapıldı ve krediyi ödeyen benim kocam. kayınvalidemlerde etinden sütünden eksik olmaz, ben para gitmesin diye makarna üstüne makarna.
ama bazı şeyleri düşündükçe, üstüne gittikçe anca kendini yıpratıyorsun.
boşver şimdilik, evlendikten sonra yavaş yavaş düzelir inan bana, aynı evin içinde yaşamadan , aynı bolluğu, aynı yokluğu görmeden kimseyi konuşarak ikna edemezsin.
bekle. zaman herşeyin ilacıdır
teşekkür ederim canım burda bazı yorumlar maalesef çok sert oluyor...desteğin için çok sağol azda olsa içimi rahatlattın ama düşünmedende yapamıyorum maalesef hergün hesap yapıyorum nerdeyse şuraya şu kadar gider diye böyle oluncada hem onu hem kendimi yıpratıyorum ama inan elimde değil.. sizde 200 krediyi ödemişsiniz helal olsun ben 5bine dayanamıyorum...

teşekkür ederim canım burda bazı yorumlar maalesef çok sert oluyor...desteğin için çok sağol azda olsa içimi rahatlattın ama düşünmedende yapamıyorum maalesef hergün hesap yapıyorum nerdeyse şuraya şu kadar gider diye böyle oluncada hem onu hem kendimi yıpratıyorum ama inan elimde değil.. sizde 200 krediyi ödemişsiniz helal olsun ben 5bine dayanamıyorum...
ödemedik ki:) iş henüz kar yapmıyor kredilere gidiyor onca para ben okul ihtiyaçlarımı devlet kredisinden karşılıyorum. arada sırada da eve bikaç bieşy alıyoruz. ama bu benim için önemli değil.
önemli olan huzur. benim evimde huzur olsun ben evimde mutlu olayım da borç bir şekilde ödenir. en güzel zamanlarını bunları düşünerek geçirme bence.

ödemedik ki:) iş henüz kar yapmıyor kredilere gidiyor onca para ben okul ihtiyaçlarımı devlet kredisinden karşılıyorum. arada sırada da eve bikaç bieşy alıyoruz. ama bu benim için önemli değil.
önemli olan huzur. benim evimde huzur olsun ben evimde mutlu olayım da borç bir şekilde ödenir. en güzel zamanlarını bunları düşünerek geçirme bence.
keşke bende sizin gibi düşünebilsem rahat olabilsem fazla kontrolcü ve fazla plancıyım sanırım...

Nişanı kız tarafı yapar zaten o niye borçlandıki.. Madem paraniz yok nikah yapın. Paraniz yoksa nişan neden yaptınız? Ayrica senin baban kardeşin isteseydi sen ne yapardin? Kafamda deli sorular:)

Turkiye'nin icerisinde bulundugu ekonomik durum ortada ve daha iyiye gitmeyecegimizde acik. Ben bu surekli kredi ceken insanlari cok cesur buluyorum. Hadi cektin diyelim sen devlet memurumusunda o kadar vade borca giriyorsun? Birde yetmiyor sirtindakileri besliyorsun. Kredi karti dedigin 1 tane olur oda maasindan 1,5 kat fazla..kredi cekiyorsanda vadesi max 1 yil olmali ve odenir olmali. Yoksa iyi alisti bu millet kredi cekmeye...iste bu balon yavas yavas patlamaya basladi. En guzeli kardesim yoksa durumun yapmayacaksin..biz o kadar zengin bir ulke degiliz cunku..

nişanı biz yaptık sadece o ona düşen masrafları karşıladı atıyorum benim kıyafetim yüzüğüm uzaktaan geldiler yol parası ymek parası bohçaya alınacak şeyler vs vs o da kardeşine 2 bin liralık yardım yapıcakmış ki kardeşi evde söz yapıcak sadece abisi olarak ona hiç yardım edememiş öyle diyor

Ama sonuçta kardeşinden 10 bin lira nişan masrafları için para almış. Yani ortaya onlar size vermek zorundalar, ama sizin hiç birşeye mecburiyetiniz yok gibi bir anlam çıkıyor.

ben anlamıyorum ya ve daha nişan parasını ödeyemedi 3 binini ancak biriktirebildi ailesine para gönderiyor kendi başka şehirde çalıştığı içinde kendi masrafları var birde bekar sürekli dışarıdan yemek off offf...
nişanı kız tarafı yapmaz mı siz ve aileniz ne yapacak ?yoksa nişanlınız herşeyi üstlenen kişiyse her iki taraf içinde söz söyleme hakkınız olamaz.

çok merak ettim nişanlınız ne iş yapıyor ve aylık geliri ne? nasıl büyük bir rahatlıkla habire kredi çekiyor, borç altına giriyor? erkek tarafı olarak 10bin tl gibi bir para neden harcanıyor? bu gerçekten az bir meblağ değil. biz de daha yeni nişan yaptık. herşeyi kız tarafı olarak biz yaptık, onlar da üstlerine düşen takı vs işlerini hallettiler ama 10bin tl den çok daha az oldu masrafları. nedir bu sabancının amca oğlu tavırları anlayamadım doğrusu.

Canım belli ki çok seviyorsun ama bazı şeyler açık açık ortada, sen benim parama karışamazsın demesi, çalışmana izin vermemesi ömür boyu kendine muhtaç bıraktıracak, evlendiğinde de aynı sorunlar devam edecek, eger bütün bunların önlemini şimdiden almazsan ve eger gercekten bu adamla devam etmeyi düşünüyorsan sıkıntıya alıştırmalısın kendini.

Çocuklarına bağımlı olmaya alışmış bi aile var karşında , kolay kolay vazgeçmezler, eşin vazgeçmek istese bile onlar vazgeçmez sorun yaşatırlar

X