niversite..=(

Dilan canım hem kendi istediklerini hemde babanın istediklerini yaz daha sonra kağıdını teslime gtmeden diğer tercihleri silersin böylece babanıda üzmemiş olmazmısın.ne şiş yansın ne kebab

erkek arkadsımı bilmio babam zaten
annem biliyo sadece ona da acıkladım.o istemiyo die mi gtmek sitemiyosun dedi bnde durumu acıkladım hak veriyo allahtan annem bna..ama işte evde huzursuzluk cıkmasın diye karısmak istemiyo pek...

yakın civar şehirleri yaz sevglilnle sık sık görüşürsün. eğer part time çalışırsan burs falan kendi paranla bile okuyabilirsin. yaz bi kaç tane bence

Dilan canım hem kendi istediklerini hemde babanın istediklerini yaz daha sonra kağıdını teslime gtmeden diğer tercihleri silersin böylece babanıda üzmemiş olmazmısın.ne şiş yansın ne kebab

cnm bnm aynı seyi yapcaktım bende ama tercihleri yatrdıktan sonra cıktı alıyosun ya herhangi bi terslik olması durumnda elinde bi belge olsun diye kesn bakıcak ona bu kdr tartısmadan snra..almayı unuttum kaybettim desem inanırmı ki
ya da acaba gecen sene öle bi kagtı verdiler diye hatrlıyomudur ..cünkü gecen sene tercih zamnı küsmüştük konuşmuyoduk bakmadı bile kagıt verdiler mi diye..

erkek arkadsımı bilmio babam zaten
annem biliyo sadece ona da acıkladım.o istemiyo die mi gtmek sitemiyosun dedi bnde durumu acıkladım hak veriyo allahtan annem bna..ama işte evde huzursuzluk cıkmasın diye karısmak istemiyo pek...

annen babana söylemiştir .baban biliyor gibi geldi bana..

babm bu konulara pek acık birisi deildir cnm bilse neler olurdu ben tahmin edebiliorum...bilmediğinden eminim yani...

genelde babalar kız çocuklarını yanında olmasını ister dışarı göndermek istemez babanın böyle davrası ilginç,seni birşeylerden uzak tutmak istiyor olabilir

yakın civar şehirleri yaz sevglilnle sık sık görüşürsün. eğer part time çalışırsan burs falan kendi paranla bile okuyabilirsin. yaz bi kaç tane bence

bi kac tane yazmayla tmm dicek olsa yazardım ama kalan 14 tercihide yaz dio..zaten puanım belli ne yazcak anlamış deilim ..sanki 350 puan aldım da yazmak istemiyorum gbi davranıo..

o zaman bütün tercihleri kazanmamanın imkansız olduğu şehirlerle doldur. gerisine kendi istediklerini yaz.

aroracım;
babamın bütcesi belli zaten ben göndercek olursa nerden borc bulur alır gönderirdi hiç bilmiorum..uzaktan ilişki yürüyo yürümesine cünkü o da sehir dışında okudu ama dayanamıoduk görmediğimz zaman.en sacma ufak bi seyden bile tartısıyoduk genellikle de bnm yüzümden oluyodu..tek sebei bu olsa keske işte...

lostcum;

balıkesirin ilçelerinden de yazdım zaten burhaniye ve bandırmayı ama işte illa sehr dışı yaz kazan gitme dio bu seferde..gitmiceksem neden baskasının hakkına gireyim ki..belki bn yazmasam oraya yerleşip okucak olan biri olucak benm yerime.hem ilçede olursam sıkıntılı oldugum dönemde bilicem ki 2 saat sonra evmde olabilicem ...
hala anlamak istemiyo beni ya ben ona üzülüyorum...

canım çok mantıklı şeyler düşünüyorsun.
bende kazandığımda 18 yaşındaydım ben sadece ege ve akdeniz bölgesni yazmıştım.
2.tercihim kütahya'nın bir ilçesiydi orayı kazanmıştım.tercihlerimi babam yapmıştı,il dışı yaz canım babanı dinle istersen,zaten ayda bir evine gidersin bayramlarda,final,vize haftası ya da bitiminde...hem sevgilini görürsün :kedi: istersen arada o gelir,çünkü üniversite ortamında bu hep olur çok doğaldır zemuszemus

okypete ye bende katılıyorum muhtemelen annen babana olayı aktarmıştır çünkü benim annemde söylemedim derdi aylar sonra bo konuyu babam bildiğini öğrenirdim.Anneler çocuklarının sorumluluğunu tek başına almaktan korkuyorlar helede baba biraz otoriterse sonradan vay haberin vardı bana demedin demesinler diye anlatıyorkar babalarda kızlarıyla yüz göz olmamak için bilmiyor gibi davranıyorlar.
dilan canım önce sen neden aynı şehirde okumak istediğini gerçekten sebebin ne olduğunu iyi düşün .dışarda okumak ne den bu kadar kötü görünüyor olasa ne olur bunları etraflıca düşün .
dışarda okumamanda gerçek neden erkek arkadaşınsa( sen öyle değil diyosan bilemem) ama inan bana başkası için hayatını yönlendirmen hayati kararlar alman çok yanlış çünkü 2 gün sonra o insan belki hayatında olmayabilir ve sen aldığın kararlarla başbaşa kalırsın .
ama gerçekten sebep o değil ve gerçekten sadece ailenin yanında okumak istiyorsa bu sadece senin kararınsa direteceksin yapacak bişi yok babanda mutlak kabullenecek

genelde babalar kız çocuklarını yanında olmasını ister dışarı göndermek istemez babanın böyle davrası ilginç,seni birşeylerden uzak tutmak istiyor olabilir

ne varsa dısarda bilmiorum artık taktı kfaya annem göndermek istemiyo uzaga gecen sene erzuruma kdr yazdırdı(erzurumu kötüledigimden deil sadece uzak oldugu için böyle yazdım yanlış anlaşılmasın )

bi şeylerden uzak tutmak deil onun amacı sırf bzm ailedekilerin laf söylemesini engellemek işte..buna kızıyorum bnde...:eek:lmaz:

Arkadaşım tamamda eğer daha iyi üniversitelere gidebilme imkanın varsa puanın buna yetiyorsa neden gitmeyeceksin ki ?
Balıkesirden,daha iyi bir yerde okuyabilirsin.
Erkek arkadaşın şehir dışında okurken zor olsada katlanmışsınız bu duruma,şimdide senin için katlanıverin olmaz mı ?
Yani istemiyorum başka yer ben yaşadığım yerde okumak istiyorum desen neyse.
Neymiş erkek arkadaşın şehir dışında okurken çok fazla tartışmışsınız sebep mi bu Allah aşkına.
Baban senin daha iyi bir yerde okumanı istiyorsa durumunuz ne kadar zor olsada okutabilecek durumda demek ki,daha ne istiyorsun ?
Açıkça sen erkek arkadaşını bırakıp gitmek istemiyorsun,durumunuzu ve evdeki kardeşlerini bahane ediyorsun.
Sen kendi hayatını kurtar bakalım önce.
Baban bu zor zamanında okuman için sana destek olmaya çalışıyor sen hala erkek arkadaş takıntısına geleceğini o şekilde yönlendirmeye çalışıyorsun.
Bu doğru birşey değil.
Şu an sadece kendini düşün,kendi hayatını.

Arkadaşım tamamda eğer daha iyi üniversitelere gidebilme imkanın varsa puanın buna yetiyorsa neden gitmeyeceksin ki ?
Balıkesirden,daha iyi bir yerde okuyabilirsin.
Erkek arkadaşın şehir dışında okurken zor olsada katlanmışsınız bu duruma,şimdide senin için katlanıverin olmaz mı ?
Yani istemiyorum başka yer ben yaşadığım yerde okumak istiyorum desen neyse.
Neymiş erkek arkadaşın şehir dışında okurken çok fazla tartışmışsınız sebep mi bu Allah aşkına.
Baban senin daha iyi bir yerde okumanı istiyorsa durumunuz ne kadar zor olsada okutabilecek durumda demek ki,daha ne istiyorsun ?
Açıkça sen erkek arkadaşını bırakıp gitmek istemiyorsun,durumunuzu ve evdeki kardeşlerini bahane ediyorsun.
Sen kendi hayatını kurtar bakalım önce.
Baban bu zor zamanında okuman için sana destek olmaya çalışıyor sen hala erkek arkadaş takıntısına geleceğini o şekilde yönlendirmeye çalışıyorsun.
Bu doğru birşey değil.
Şu an sadece kendini düşün,kendi hayatını.

puanım zaten daha iyi yerlere yetmiyo cnm onu yzmıştım daha önce burda ztn..o zmn katlandık fln dediğimde arkadas uzaktan bakalım yürütebilcekmisinz gbi bişey yazmıştı ona cevaben yazmıştım o zmn tartışmış olsakta yürütebildik yani..babam benim okumama destek olmaya calışıyo evet ama madem öyle neden bana '' benm dediklerimi yazmayıpta kazanırsan benden hiç bişey bekleme '' diyo..bunun mantıklı bi acıklamasını getiremedim ben..ve ben bu konuyu halamla tyzemle eniştemle kuzenlerimle ve en önmlisi annemle konuştum hepsi bna hak veriyo dışarıda okutmasın sadece balıkesir yazsın diye cünkü ben burdan ne kdr anlatsam durmumumuzu göremeden bilemiceksinz en fazla fikir sabihi olablceksinz..onlar görüyolar biliyolar hak veriyolar..
cözüm cıkış bulamıyorum ikna edicek..yalan söyleyip kandırmak hiç içimden gelmese de baska bi yolu yok sanırım...:sinifsinif:

puanım zaten daha iyi yerlere yetmiyo cnm onu yzmıştım daha önce burda ztn..o zmn katlandık fln dediğimde arkadas uzaktan bakalım yürütebilcekmisinz gbi bişey yazmıştı ona cevaben yazmıştım o zmn tartışmış olsakta yürütebildik yani..babam benim okumama destek olmaya calışıyo evet ama madem öyle neden bana '' benm dediklerimi yazmayıpta kazanırsan benden hiç bişey bekleme '' diyo..bunun mantıklı bi acıklamasını getiremedim ben..ve ben bu konuyu halamla tyzemle eniştemle kuzenlerimle ve en önmlisi annemle konuştum hepsi bna hak veriyo dışarıda okutmasın sadece balıkesir yazsın diye cünkü ben burdan ne kdr anlatsam durmumumuzu göremeden bilemiceksinz en fazla fikir sabihi olablceksinz..onlar görüyolar biliyolar hak veriyolar..
cözüm cıkış bulamıyorum ikna edicek..yalan söyleyip kandırmak hiç içimden gelmese de baska bi yolu yok sanırım...:sinifsinif:

İnşallah ileride üniversiteyi dışarıda okumadığınız için pişman olmazsınız..
Bence çok çok önemlidir bu konu..

O zaman açıkça söyle babana.
Baba ben balıkesiri yazacağım oku dışı zamanlarımda da bir iş bulup okul masraflarımı karşılayacağım de.
Yani tercihlerinde ne kadar kararlı olduğunu göster o zaman.
Madem ayrı yere gitmek istemiyorsun zorla gönderecek halleri yok ya.
Kesin bir dille söyle ben yaşadığım şehirde okuyacağım diye ve tercihlerini bu şekilde yap.
Konuda kapanıp gitsin daha fazla huzursuzluk sebebi olmadan.

yalan söyleme canim babana

yakin civarlardaki kazanamayacagin ünivrsiteleri yaz ozaman, madem gitmek istemiyorsun

(nasreddin hocanin gölü mayalamasi gibi bisey olucak ama ya bide tutarsa hesabi :)) insallah istedigin yerde okursun )

çok saçma..sonra çok vurursun başını taşlara.
hepimiz bu yollardan geçtik.
eğitim için gerekirse ayrı kalacaksın.
ben eşimle 7 sene sevgili kaldım yeri geldi beraber yaşadık yeri geldi o eğitim için yurtdışına gitti yeri geldi iş için şehir dışına çıktı ne yapsaydık ayrılsamıydık ya da yok efendim benden ayrı yurtdışına okumaya gidemezmisin deseydim..?
hiç kimsenin bir başkaısnın hayatını etkilemeye hakkı yoktur aynı şekilde sen de hayatını bir başkasına göre şekillendirmemelisin.
baban hesabını kitabını yapmamış olsa sana yaz demez emin ol baban senden daha çok düşünmüştür herşeyi..

ne varsa dısarda bilmiorum artık taktı kfaya annem göndermek istemiyo uzaga gecen sene erzuruma kdr yazdırdı(erzurumu kötüledigimden deil sadece uzak oldugu için böyle yazdım yanlış anlaşılmasın )

bi şeylerden uzak tutmak deil onun amacı sırf bzm ailedekilerin laf söylemesini engellemek işte..buna kızıyorum bnde...:eek:lmaz:

ailendeki yakında okuyacağın içinmi laf söyleyecekler anlamadım

charmingcim; öyle yapıcam cnm dün gece söyledim konuşmuyo smdi benmle.anneme msj attım ara babamın tlfnundan diye annem tlfna istedi vermedi bile...ne var bu kdr büyütlcek anlamıyorum..

inanın ki ben uzak bi yere gidersem yapamam hem maddi anlamda büyük bi yıpranma olucak hem manevi..bunu sadece erkek arkadsm var diye yapıorum sanmayın..tamam o da bi sebep ama önmli olan ailem hatta daha önemlisi annem...

X