niversite..=(

ailendeki yakında okuyacağın içinmi laf söyleyecekler anlamadım

hem balıkesirde okucagım için laf sölicek olanlar var hem oldu ki balıkesir tutmadı acıkta kaldım diye laf söylicek olanlar var..sırf bu yüzden yzdırmak istiyo ..bu yasına gelmiş önemli olan bnm kızımın neresini istedgi değilde baskası ne der diye düşünüyo..üstelik sırf bunun için bile bile dısarı yollamak istiyo

ozaman tek care duygu somurusu sen beni istemiyorsun vs vs aklima baska bisey gelmedi inan :) inatlasmadan tabi.. babalar kizlarina duskun olur kiyamaz belki

:) duygu sömürüsünü daha önce cok denedim onu yemiyo artık
zaten hep inat kime cekmişim belli o inatcı bn ondan beter zaten o yuzden böyleyiz ya cnm..
:umursamaz:

hem balıkesirde okucagım için laf sölicek olanlar var hem oldu ki balıkesir tutmadı acıkta kaldım diye laf söylicek olanlar var..sırf bu yüzden yzdırmak istiyo ..bu yasına gelmiş önemli olan bnm kızımın neresini istedgi değilde baskası ne der diye düşünüyo..üstelik sırf bunun için bile bile dısarı yollamak istiyo

allah allah balıkesirde okuman güzel uzağa gitmiyorsun özlem çekmezsin,ne garip insanlar var laf söylenecek ne varki burada allah yardımcın olsun cnm üzme kendini

hepimiz bu yollardan geçtik..dışarda okudum bende bunun maddi ve manevi zorluklarını bilirim...
ama ailemizin bunun için düşündüğü şeyler vardır..babanında öyledir mutlaka ...sende ona ufak tefek yardımlarla destek olabilrisn...
erkek arkadaş için şansını kaybetme ilişkininzi bi müddet bu şekilde devam ettirebilirsiniz seviyorsanız daha çok birbirinize bile bağlar bu durum...iyi bi bölüm ve üniversitede eğitim aileninde desteğiyle çok önemli bişey...sende diyosun geçen sene babam dışarıya izin vermemişdi...bu durumda olan o kadar çok kişi varkii...isteyipde gidemeyen kazanamayan bulunduğu ili...bunun kıymetini bil ve baban güven bence...

süpürgelicadıcım; evet kesinlikle garip cnm
dengesiz bi babam var o kesin...ne mutlu bna..:bbo::1no2:

Son düzenleme:
canım madem ailen seni şehir dışına gönderebiliyor,sende yaz ve kazanırsan git..neden ,niçin korkuyorsun ki..ailenden ayrılmaktan mı korkuyorsun?merak etme alışırsın..eğer balıkesir olmazsa seneye bir daha sınava hazırlanabilecekmisin?hazırlansan bile iyi bir puan alabilecekmisin? sürekli sınav sistemi değişiyor..kaybettiğin her yıl senin için avantaj olmaktan çıkıyor..istediğin yerleri yaz neresi olursa git..

senin yerinde olup okumak isteyipde ailesinde erkekler tarafından okutulmayan o kadar çok kızımız var ki...
olunca şükretmenin bir anlamı yok önemli olan yokkende şükretmeyi bilmek..
haline şükret ve senin için ailen için iyi olacak ortak bir kararda buluşun..

hepimiz bu yollardan geçtik..dışarda okudum bende bunun maddi ve manevi zorluklarını bilirim...
ama ailemizin bunun için düşündüğü şeyler vardır..babanında öyledir mutlaka ...sende ona ufak tefek yardımlarla destek olabilrisn...
erkek arkadaş için şansını kaybetme ilişkininzi bi müddet bu şekilde devam ettirebilirsiniz seviyorsanız daha çok birbirinize bile bağlar bu durum...iyi bi bölüm ve üniversitede eğitim aileninde desteğiyle çok önemli bişey...sende diyosun geçen sene babam dışarıya izin vermemişdi...bu durumda olan o kadar çok kişi varkii...isteyipde gidemeyen kazanamayan bulunduğu ili...bunun kıymetini bil ve baban güven bence...

cnm gecen sene babam izin vermedi değil dışarıda yazdık uzak yerleri bile(hangi akla hizmet ayzdıysam iiki tutmamış diyorum simdi) ama balıkesirde yaz dedi ben o zmn istememiştim balıkesir hiç yazmamıştım..
zaten konuşmuyo bnmle tercihi yatırdıktan snra hiç konuşmıcak eminm.nasıl bakarım basımın caresine orası Allah kerim...

aslında burda okumak istememin sebpleri cok kızlar
eet erkek ark. burda ayrı klmak istemiorum..önmli bi sebep bnm için 4 yıllık bi ilşkim var..
sorumluluk almaktan kactıgım için fln deil yine kendi basımn caresine bakabilirm cok şükür :Saruboceq:ama ablam zaten dışarda okuyo ve ona yeternce masraf yapılıyo dışarıda okumaya gidersem hem ben hem ablam hemde burdakiler sürünücez tabiri caizse...:1no2:
bunun acıklamasını defalarca yaptım..okumayı cok istiyorum gercekten ama balıkesirde..sabahtan beri konuşmuyorus..gecen sene tercih zamanında yine kavga etmiştik 1 ay hiç konuşmadık babamla o zmn da 2yıllık acık ögretim yzmak istediğim içindi..:kızgın:.yani kızlar babamla tercih konusunda asla anlaşamıyorus..sonucata okula gidicek olan bnm okumak istediğim bölümü ve ünv. yi benm secmem gerekmez mi ilerde iş bulup calışcak olan da bnm...:eek:klava::eek:klava:

ablanı ve ona yapılan masrafları bahane etme..sonuçta ailen bir evlatlarını üniv de okutuyorlar ve ne kadar masraf yaptıklarını biliyorlar..senin de masrafının ne kadar olacağını biliyorlardır..ve karşılayacaklarını da düşünüyorlar ki sana git diyorlar
bu arada senin gitmek istememenin asıl sebebi erkek arkadaşın..onun uğruna 2 yıllık açıköğretim bile yazıp, hayatından fedakarlık yapabiliyorsun...ama şunu unutma ki hayatın bize ne getirip ne götüreceğini bilemeyiz..senin üniv için şehir dışına gitmen onu sevmediğin anlamına gelmez ama onun sen beni bırakıp gidiyorsun demesi seni sevmediği anlamına gelir çünkü bazen fedakarlık yapmamız gerekebilir..yaşın çok küçük ve şu anda birazda hayal aleminde yaşıyorsun ama şunu unutma ki hepimiz o yaşlarda çokkkkkkk büyük aşklar yaşadık...geriye ne kaldı diye sorarsın ,o aşklardan bişiler kalmadı..çoğu insan başkalarını sevdi onlarla evlendi..haa şu da var ki,zaten sen erkek arkadaşınla iyi bir gelecek istiyorsan ,iyi bir işinin olması lazımm...artık öyle alalade bir bölümü okuyanlara hele hele uyduruk bir bölümü okuyanlara kimse iş vermiyor...o yüzden herşeyi bir kenara bırakıp ailenin sözünü dinle..ileride çokkkkkkkkk pişman olursunnnnnnnnn

canım madem ailen seni şehir dışına gönderebiliyor,sende yaz ve kazanırsan git..neden ,niçin korkuyorsun ki..ailenden ayrılmaktan mı korkuyorsun?merak etme alışırsın..eğer balıkesir olmazsa seneye bir daha sınava hazırlanabilecekmisin?hazırlansan bile iyi bir puan alabilecekmisin? sürekli sınav sistemi değişiyor..kaybettiğin her yıl senin için avantaj olmaktan çıkıyor..istediğin yerleri yaz neresi olursa git..

sorunda burda cnm zaten ben gitmek istemiyorum ki ilçeleri olsun tamam ama sehir dışı olmaz..ayrılmaktan korkmuyorum ksnlikle..seneye sınava tekrar girerim dershneye fln gtmem zaten ama acık ögretim okucam en kötü ihtimalle..dershneye verdiği paranın lafını yapıyo bna.madem laf yapıcaktın neden gönderdin ben sanki yakasına yapıştım dershne diye...:eek:klava:

bu arada sen çocuk okutmak kolay mı sanıyorsun..kim bilir baban nelerinden kıskıda seni dershaneye gönderdi,nelerinden kıskıda sana kitaplar aldı...sırf sen iyi bir yerde iyi bir bölüm oku da,kimseye muhtaç olma diye....dolayısı ile senin vereceğin yanlış kararlar babanı üzer.....

senin yerinde olup okumak isteyipde ailesinde erkekler tarafından okutulmayan o kadar çok kızımız var ki...
olunca şükretmenin bir anlamı yok önemli olan yokkende şükretmeyi bilmek..
haline şükret ve senin için ailen için iyi olacak ortak bir kararda buluşun..

cok haklısın sehir dışını akznaıpta gidemeyen tandıgım cok insanlar oldu bnmde..ortak karar diye bişey yok işte babamda sadece onu kararı var .eğer o karara uyulmıcaksa basının caresine bakıcaksın..bana tercih fln yatırma diyo yaaa olablr mi böle bişey benm bi sene boyunca verdiğim emegi bu kdr kolay mı silmek yapma tercih diyip kesitrip atmak..:gitme:

bak işte burada yanılıyorsun..hiç bir baba aman başkası ne der diye düşünmez..çocuğumun iyi bir mesleği olsun ,kimsenin eline bakmasın der ve ona göre kararlar alır....
bu arada seneye yine sınava girerim diyorsun da,sürekli sistem değişiyor..her yıl sorular zorlaşıyor..her yıl biraz daha fazla insan sınava giriyor..seneye iyi bir puan alacağın ne malum..
ama şu lafını lütfen kimseye söyleme...babana asla söyleme çünkü onu çok üzersin...babanın senin isteklerini göz ardı ettiğini düşüyorsun ama erkek arkadaşın olmasa idi yine illa balıkesi diyecekmiydin..babana bu kadar yüklenecekmiydin...belki yarın öbür gün o da üniv için başka şehre gider..

zaten çocuk gitmiş şehir dışına okumuş..
ooh o gidecek sen gitmeyeceksin..
ortada gerçekten bir sevgi varsa kimse engellmez birbirini gerçek aşk köstek olmak değil destek olmaktır..
neyse umarım yapacağın fedakarlığa değecek biridir erkek arkdaşın..

ablanı ve ona yapılan masrafları bahane etme..sonuçta ailen bir evlatlarını üniv de okutuyorlar ve ne kadar masraf yaptıklarını biliyorlar..senin de masrafının ne kadar olacağını biliyorlardır..ve karşılayacaklarını da düşünüyorlar ki sana git diyorlar
bu arada senin gitmek istememenin asıl sebebi erkek arkadaşın..onun uğruna 2 yıllık açıköğretim bile yazıp, hayatından fedakarlık yapabiliyorsun...ama şunu unutma ki hayatın bize ne getirip ne götüreceğini bilemeyiz..senin üniv için şehir dışına gitmen onu sevmediğin anlamına gelmez ama onun sen beni bırakıp gidiyorsun demesi seni sevmediği anlamına gelir çünkü bazen fedakarlık yapmamız gerekebilir..yaşın çok küçük ve şu anda birazda hayal aleminde yaşıyorsun ama şunu unutma ki hepimiz o yaşlarda çokkkkkkk büyük aşklar yaşadık...geriye ne kaldı diye sorarsın ,o aşklardan bişiler kalmadı..çoğu insan başkalarını sevdi onlarla evlendi..haa şu da var ki,zaten sen erkek arkadaşınla iyi bir gelecek istiyorsan ,iyi bir işinin olması lazımm...artık öyle alalade bir bölümü okuyanlara hele hele uyduruk bir bölümü okuyanlara kimse iş vermiyor...o yüzden herşeyi bir kenara bırakıp ailenin sözünü dinle..ileride çokkkkkkkkk pişman olursunnnnnnnnn

bu arada sen çocuk okutmak kolay mı sanıyorsun..kim bilir baban nelerinden kıskıda seni dershaneye gönderdi,nelerinden kıskıda sana kitaplar aldı...sırf sen iyi bir yerde iyi bir bölüm oku da,kimseye muhtaç olma diye....dolayısı ile senin vereceğin yanlış kararlar babanı üzer.....

gecen sene 2 yıllık acık ögretim yazayım dedğimde erkek arakdasım var diye dememiştim.zaten puanım yetmiyodu..hem tekrar hazırlanıp hemde bi yandan okumak için demiştim.2 yıllık bi okul olursa daha cabuk biter bi an önce calışıp paramı kzanırım destek olurum aileme diye ama dedğim gbi gecen yıl içindi bunlar...bana bugun dershenye yolladım para verdim diye lafını yapan ünv.ye gidince de aynı seyi yapıcak zaten bundan eminim(ablamdan biliyorum okulu uzatıyo die laf yapıo)...uyduruk bir bölümü okuyanlara kimse iş vermiyor diyosun babamın yazdırmak istedikleride öyle zaten..iş imkanı olmıcak seyler istiyo sırf fakülte meznunu görüniyim diye..biri sordugunda 4 yıllık bi fakülte ismi söyleyebilsin diye istiyo..

cocuk okutmanın ne kdr zor oldugunu zaten aysayarak görüyorum cnm farkındayım hepsinin yasım genc evet belki daha yasıcak cok seyim var ama cok ta toy sayılmam..biliroum haytın kolay kazanılmadıgını...mantıklı seyler düşünüp herkes için en dogru olanı yapmaya calışıorum herkes bnm yanımda ama babamm....

zaten çocuk gitmiş şehir dışına okumuş..
ooh o gidecek sen gitmeyeceksin..
ortada gerçekten bir sevgi varsa kimse engellmez birbirini gerçek aşk köstek olmak değil destek olmaktır..
neyse umarım yapacağın fedakarlığa değecek biridir erkek arkdaşın..
zaten bnm okumamı, okuyup ii bi iş sahibi olmamı kesinlikle istiyo ..eger bi gelecek planımz varsa sende okuyp calışmalısın diyo zaten..hatta baban göndermezse ebn gönderirim seni okumaya elimden geleni yaparım destek olurum diyo..( ona güvenipte kalmak istiyorum sanmayın ben zaten kalmak istediğimi ondan önce söylemiştim)

sen hangi bölümleri yazmak istiyorsun
baban hangi bölümleri yazmanı istiyor

cnm moralini bozma gün doğmadan neler doğar belki fikri değişir sonuçta senin istediğin daha mantıklı hem ne güzel yanlarında olursun :1hug:

inş cnm tek yapıcagım sey tercihleri yatırdıktan snra balıkesiri kazanmıs olursam fikirinn değişmesi için dua etmek olucak..:Saruboceq:

ha bu arada şu para mevzusuna gelirsek,benim annemde babanın söylediği laflara benzer lafları zamanında dedi...bunun için darılmayın..para mevzusunu yapacak,başıma kakacak diye düşünme....sadece şartları görüp ona göre davranmanızı istiyorlardır

X