normal doğum hakkında sorusu olanlar

bu vajına genıslemesı olayını mubala yapmayın kızlar...ben henuz dogum yapmadıgım halde suan genısledıgını ılsıkı anında farkedebılıyorum..yanı belkıde sezeryanla dogum yapıcam ona ragmen genısleme hamılelıkte oluyor sadece dogumda degıl...dogumdan sonrada estetık dıkıs atıyolar belkıde eskısınden bıle daha dar olucak..bır arkadasım ın esı oyle demıs arkadasıma..normal dogum yaptıktan sonra dıken doktordan Allah razı olsun eskısınden ıyı oldu demıs..ayrıca oyel sarkma falan da yok sadece hafıf acılma dıyelım...

bu vajına genıslemesı olayını mubala yapmayın kızlar...ben henuz dogum yapmadıgım halde suan genısledıgını ılsıkı anında farkedebılıyorum..yanı belkıde sezeryanla dogum yapıcam ona ragmen genısleme hamılelıkte oluyor sadece dogumda degıl...dogumdan sonrada estetık dıkıs atıyolar belkıde eskısınden bıle daha dar olucak..bır arkadasım ın esı oyle demıs arkadasıma..normal dogum yaptıktan sonra dıken doktordan Allah razı olsun eskısınden ıyı oldu demıs..ayrıca oyel sarkma falan da yok sadece hafıf acılma dıyelım...

korkmayin kızlar arkadaş dogum yapdi genişleme olmadi yada estetık dıkıs yapdirizsiniz

mrb bayanlar.. normal doğum tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.. normal doğum sırasında alttan muayene çok sıklıkla mı yapılıyor? bana çatı muayenesi yapıldı ve çatım normalmiş ama o sırada çok kasıldığım için doktor bu şekilde normal doğum yapamazsın dedi. sancılara dayanabildiğim ve ıkınabildiğim sürece yapabileceğimi düşünüyorum. sırf o muayene sırasında kasıldığım için yapamayacağım bana pek mantıklı gelmedi. bide kesi ve dikiş yapılırken çok acı oluyor mu? bazı kişiler hiç hissetmedim diyor ama hissedilmeyecek bişey değil bence, çok korkunç :KK43: normal yapmak istiyorum ama korkuyorum da.. lütfen bana fikir verin ve yardımcı olun, ne yapmalıyım??

X