Normal Doğum Sonrası..?

merhabalar cnm
öncelikle sunu diyeyim ins güzel bi dogum gecirirsi n ve bebisini saglikli bi sekilde kucagina alirsin

ben epudiralli normal dogum yaptim
suyum gelmisdi ve dogumu gerceklisdirmek gerekiyodu. oglum daha 36 haftalikdi bana suni sanci verdiler
ben yapi geregi agriya cok fazla dayanamayan bi tipim örnek vereyim hani serum takmak icin kolunu igneyle deliyolarya o zamn ayilip bayiliyodum o nedenle suni sanci bana agir geldi ve epudiral isdedim yaptilar ve agrim kesildi
dogum odamda amcamin kizi ve esimde benle birlikdeydi
nerdeyse güle oynaya dogum yaptim
dogum olmasina yakin ebem epudirali hafif haiff kisdi ve azcik sanci hissetdim
süper bi dogumdu
gine dogum yapayim gine epudiralli yapicam
eger sende isdiyosan yaptir ama sunu da diyeyim cnm her insan bedeni farklidir ve o neden le herkesinda dogumu farkli olur
banada kesi yapildi inan hic hissetmedim 9 dikisim oldu ilk bi kac gün azcik agridi aslinda agrimadida aciyodu diyelim onuda agri kesici icerek geciriyodum
bi kac gün sandalyeye oturmakda zorlandim o kadar hemncek iyilesdim
ve canim burada bana yardimci olan hic kimse yokdu bi tek esim vardi düsün zor olsaydi ben bebegime tek basima nasil bakardim
sen söylenenlere kulak asma ve asla korkma dogum cok güzel bisi o bebegini kucagina alisin harika o nedenle normal dogum yap eger yapabiliyosan cnm
hatta esim oglumla ikimizin fotosunu cekdi tam dogum gerceklesdi ve ebem oglumu hemncek gögsüme koymusdu öyle fotomuz var harika bi duyguydu
cok yazdim galiba kusura bakma cnm

çok güzel açıklamışsın canım teşekkürler... ben kesinlikle normal doğum düşünüyorum eğer çatılarım müsait ise. epidural istiyorum tek korkum genital bölgede dikiş olması ve dikilirken hissetmek. sonrası ağrı kesici ile geçiyorsa gerçekten çok güzel. normal hayata dönüş daha kolay. allah herkese sorunsuz sağlıklı doğumlar nasip etsin...

tam 1 ay olmuş ben konuyu açalı.epiduralli normal doğuma tam destek benden. o kadar çok korkuyordum ki doğumdan, anlatamam yani. hiç sancı çekmeden bitti doğum. doğumdan sonra da birkaç saat içinde hastanede odamda zivziv gezmeye başladım:) beni de en çok korkutan şey dikişlerdi, insanın en hassas yerinde dikiş olması fikri ödümü koparıyordu. ama gerçekten de hiiiççç korkulacak bir şey yok. hiç düşünmeyin bence. benim gibi aylarınızı, forumlarda doğum şekli okuyarak geçiriyorsanız, hemen durdurun yorum okumayı, doktorunuz uygun görüyorsa normal doğumu yapın kalkın gidin eve rahat rahat.(bi de ben doğumdan sonraki gün 5 kat merdiven çıktım yani :) )

canım tebrık ederım ne guzel rahatlatıyorsun ınsanı saglıklı bır omur ıhsallh...bebegınle esıne sana ..dogum hıkayenı dort gozle beklıyorummmm

canım ben normal doğum yaptım.zor ama bebeğini gögsüne koydukları anda çektiğin tüm acıyı unutuyorsun.dikişler geçer önemli değil.ben 26 gün oldu doğum yapalı iyileştim sayılır.dikişlerdende korkma yani.doğumdaki her dakikayı doğal yaşa bence sana tavsiyem bu.

X