Kontakt Lens Numaralı Lens kullanan var mı?

Johnson&Johnson kullanıyorum,solüsyon da Opti-Free Express . İkisinden de çok memnunum,4 yıldır kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Gözlerinde sorun olan herkese tavsiye ederim lensi,hem çok rahat hem de estetik duruyor =) Temizliğe dikkat ettiğiniz sürece hiçbir sorun yaşamazsınız.

lensi bende kullanıyorum ama kullanan herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor çünkü gözbebeğini çiziomus herkese ii kullanmalar :):):)

cnm bende kullandım ama şuanda kullanmıyorum.hem numaralı hemde renkli lens kullandım.freeslook kullandım.ama benim sag gözümde astiğmat oldugu için lens zararlı dediler dinlemedim yine kullandım.onun için ilerleme oldu gözlerimde.şimdi evde tv izlerken filan takmak için gözlük aldım onu kullanıyorum

cnm bende kullandım ama şuanda kullanmıyorum.hem numaralı hemde renkli lens kullandım.freeslook kullandım.ama benim sag gözümde astiğmat oldugu için lens zararlı dediler dinlemedim yine kullandım.onun için ilerleme oldu gözlerimde.şimdi evde tv izlerken filan takmak için gözlük aldım onu kullanıyorum
ece bendede astigmat var ve astigmatsız kullanıyorum.ikisindede 0,50 gerçektende artma mı oluyormuş???
cicikız sorunu ben yanıtlayayım.lens konusunda tecrübeli sayılmam,iki hafta felan oluyor takalı ama bundan iki sene önce doktora gittim lens için.2 hafta zor dayandım.gözümde batma ve buğulanma oldu.sanki havasız kaldılar.bıraktım.şimdi tekrar doktora gittim.doktor çapını biz ölçmüyoruz.lens dünyasına git dedi.çapı gözüne uygun olmassa gözde batma oluyormuş.2 sene önceki lensleri atmamıştım.gösterdim çapı uygun değil dedi bide bu lensler kalın dedi.benim göz çapım 8,9 şimdilik bi sorun yok.ilk 1-2 gün lensin kenarları hafif batıyodu. lensi ters takıyormuşum.düzelttim şimdi iyi.

bende bişey sormak istiyorum miyopla birlikte astigmatı olanlar astigmatları için falan lens kullanamıyolarmı?

mrb kzlar bende kullanıorum renkli lens ama gözlerinin dalması normal ilk günlerde alıştıktan sonra düzelir.yeşilboncuk astigmatı olanlara lens vermiyor doktorlar canım. çok zararlıymış çünkü ama sadece miyopsa kullanabilirsin. benim öle mesela sadece miyop var 3 yıldır kullanıorum lens

ben de bi seneden fazladır kullanıyorum çok az bi astigmat varmış ne kaadar bilmiyorum ama önemsemedi dr lens kullanıyorum

benim bi gözümde astigmat var ama düşük. 0,75in üstündeyse derece astigmata özel lens veriyolar. astigmat eklenince fiyat artıyo baya. benim aynı gözümün derecesi bi ilerleme yok üç yıldır lens kullanıyorum bi zararı olduğunu duymadım hiç..

yıllardır b&l kullanıyorum miyobum buarada ilk kullanmaya başladığımda bayağı ilerlemişti numaram sanırım 1.25 le başlamıştım.yaklaşık 7 sene oldu şimdi 3 numara miyobum lenslerimden de çok memnunum.ama eniyisi lazerle çizdirmek herhalde biraz daha ilerlesin numaram çizdirip kurtulcam valla senelerdir bıktım lens kullanmaktan

kızlar ben de lens kullanmayı düşünüyorum ama lensin naıl kullanıldığını falan bilmiyorum çok uğraştırıyor mu takıp çıkarırken mesela açıkçası bu konu hakkında pek bişi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

kızlar ben de lens kullanmayı düşünüyorum ama lensin naıl kullanıldığını falan bilmiyorum çok uğraştırıyor mu takıp çıkarırken mesela açıkçası bu konu hakkında pek bişi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

canım kullanmaya başladığın ilk günler takıp çıkarırken zorlanabilirsin. özellikle de takarken :1rolleyes: hem de alışana kadar gözünü rahatsız edebilir varlığı ama kısa sürede alışırsın merak etme.

arkadaşlar bende almak istiyorum ama çok güvenemiyorum..düşer diye
dahaöncede hiç kullanmadım miyopum..
ssk karşılıyomu..bilginiz varı..birde alırsam nelere dikkat etmeliyim

arkadaşlar bende almak istiyorum ama çok güvenemiyorum..düşer diye
dahaöncede hiç kullanmadım miyopum..
ssk karşılıyomu..bilginiz varı..birde alırsam nelere dikkat etmeliyim

merak etme canım düşmez öyle kolay kolay anca gözlerini ovalarsan falan düşebilir.
benim bildiğim kadarıyla karşılamıyo ssk.
temizliğine dikkat edersen ve evde olduğun zaman gözlüğünü kullanırsan bi sorun çıkmaz ama bazı gözlerde sorun yaratabiliyo sanırım onu da doktor söyler zaten.

ben de bauch and lomb kullanıyorum ama baya sorun oluyo.renu kullanıyorum solusyon da acaba sorun onda mı ki?yakın mesafede bulanık görüyorum bazen ve buğulanma da çok oluyo...burda aynı sorunu yaayan varmış yine biraz içim rahatladı..ne yapmam gerekiyo acaba,lensi de daha yeni aldım 3 aylık paket,solüsyonu mu değiştirsem acaba?

ben de bauch and lomb kullanıyorum ama baya sorun oluyo.renu kullanıyorum solusyon da acaba sorun onda mı ki?yakın mesafede bulanık görüyorum bazen ve buğulanma da çok oluyo...burda aynı sorunu yaayan varmış yine biraz içim rahatladı..ne yapmam gerekiyo acaba,lensi de daha yeni aldım 3 aylık paket,solüsyonu mu değiştirsem acaba?

sorunun neden kaynaklanıyor bılmıyorum ama renu solusyonda goze zararlı maddeler bulunmustu pek tercıh edılmeyen solusyondur..aklında olsun..

X