Bebek Beslenmesi Oğlum 4 Yaşinda Ama Hala Ben Yemek Yediriyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar biliyorsunuz bende çok şey denedim ama pek başarılı olamamıştım son taktiğimi yazmak istiyorum..önceden amannn yesinde çizgi filmle yesin tek yesinde diye mutfakta tvyi açıyordum 2 gündür açmıyorum.anne çizgi film bitecek dediğinde hemen ye içeride seyret diyorum ve diğer günlere bakarak biraz daha hızlı yiyor.yani yine kahvaltısı tam 1 saati buluyor ama önceden tv açtığımda 2 saatte yiyordu.ha arada hala ben yediriyorum ama en azından kendi 3-4 kaşık yiyor.2 gün öncesine kadar hep ben yediriyordum bu gün 3 kaşık yer yarın hepsini çok zorlamıyorum sen ye diye bağırmıyorum..çünkü çok inatçı daha çok inada bindiriyo herşeyi..allahım bunada çok şükür...

evet arkadaslar hepınıze katılıyorum benımde basımdan gectı ama tek suclusu benımsebebıne gelınce ılk annelık deneyımımızde acemılık yapıyoruz onları bız alıstırıyoruz benım buyuk oğlum suan 7 yasında ve ben bu seneye kadar yedırıyordum ve yemek konusunda cok ustune dusuyordum ama bu sene hıc ılgılenmıyorum desem yalan olmaz cunku artık onu serbest bıraktım yerse yer yemesse yemez yanı vıcdanım rahatsız oluyor ama ne yappayım sımdı cok ıyı kucuk oğlumda 1/5 yasında ve ona aynı hatayı yapmadım 6 aylıktan berı elıne sureklı bıseyler vardım tabı konturolum altında su an o kadar ıstahlı bır cocukkı yemegını kendı bıle yıyebılıyor (massallah) yanı dıyecegım o kı fazla uzerlerıne dusmeyelım merak etmeyelım onlar kendıne yetecek kadar yıyorlar ben herzaman sunu savunurum AZ YESINLER AMA ÖZ YESINLER hepınızı opuyorum kendınıze bunu dert etmeyım ben zamanında cok cektım ama ne oldu kenkendıme ettım

suç sende desem kırılırmısın kızarmısın bilmem ama gerçektende suçlu sensin....Yani anneler... Bir çocuk yemek yemiyormu bırakın yemesin siz üstüne düştükçee o kendi yapabileceği şeyleri yapmaktan vazgeçiyor hep hazıra bekliyor....Yada hiç yemek yemiyorr böle kaprisler yapıyor...Neden çünkü siz onunla bu kadar çok ilgileniyorsunuz... Bir gün aç kalır 2 gün aç kalır sonra ne yapıcak yemeyipte bırak sen besleme onu elbet kendi gelip yicek yemeğini 4 yaş herşeyi yapabildiği bir yaştır...Bu şey gibidir bi çocuğun üstüne ne kadar düşersin aman hasta olmasın aman üşütmesin aaman bilmem ne olmasın derken çocukk hastalıklardan kurtulamıyor... onun için çocuklarınıza bu kadar yemek konusunda olsun hastalık konusunda olsun yapıcağınız şeyler sınırlı olmalı bence...

bu ara çok yiyiz çok şükür asla ama asla yüz vermiyorum..ben yedirmiyorum kendi yerse yiyor..yemezse aç kalıyor..artık böyle..çokda iyi oluyor herkeze tavsiye ederim..:sm_cool:

canım benim kızımda çalıştığım için anneannesinde kaldıldığı süre içerisinde alışmış birilerinin yemek yedirmesine ama üzerine bir kaç gün düşme yemeğini yemesi gerektiğini ve artık büyüdüğünü ona anlat ben evde öyle yaptım ve kızım artık ben büyüdüm başkaları bana güler diyor bir hafta zorlandık ama değdi kız yada erkek farketmez çocukları hazıra alıştıran bizleriz o nedenle çocuğumuza sorumluluklar vermeye küçük yaşlarda başlamalıyız herkese kolay gelsin evlat büyütmek zor en önemlisi allah hayırlı evlatlar versin sevgiyle kalın

ilgin0707 canım bende artık hiç üstüne düşmüyorum..önüne her öğünde yemeğini koyuyorum ve asla ye demiyorum..ister ye ister yeme sana kalmış diyorum..oda yiyor.bazen yemiyor..bende zorlamıyorum..baya işe yaradı..asla peşinde gezmiyorum ve yedirmiyorum..en sonunda başardım sayılır:dance:arada yine başa dönsekte eskiye nazaran iyi:dance:

tatlım benim oğlumda 19 mayıs 2005 doğumlu akran sayılırlar...
ben artık kaşığı tutmasını öğrettim,yemek yerken dökmesinide görmüyorum artık
yemeyi öğrensinde..koy önüne yemeğini o yemek yemeyi illaki öğrencek
belki bazen oyun haline getirecek ama sen takma kafana ve döküntülerini falan
görmezden gel,illaki zamanla alışacak ve düzelecektir...Şeniz

adıvar canım benim oğlum 2003 doğumlu yani arada 2 yaş var..benimkide o yaşta kendi yiyordu öyle dökülecek diye vermeyen insanlardan degilim..herşeyi veririrdim eline..ama gecen senden beri böyle..bu ara iyi ama.3-4 gün aç yatınca üzerine düşmeyince baya bi düzelme oldu çok şükür.tavsiye ederim üzerine düşmeyin ve aç kalmasına göz yumun.merak etmeyin 2 gün aç kalınca ölmüyo:dance:

merhabalar

oglum 7,5 yasında yemeklerinin yarısını kendi yiyor yarısını hala daha biz yediriyoruz
çunku onunde kalsa saatlerce ellemeyebiliryemgee asırı istahsız çunku. dogumundan beri boyle . oysa 2 yasından beri yuvalarda buyudu ve ordahep kendi yedigini anlatıyorlar ama iki saat yemedigi için razıyız kendimiz yedirmeye sonra zayıf dusuyor zaturee vs oldu geçen yıllarda korkumuzdan egitiminden once fiziksel saglıgı geldiginden biz yediriyoruz hala daha sıklıkla :KK43:(

merhabalar

oglum 7,5 yasında yemeklerinin yarısını kendi yiyor yarısını hala daha biz yediriyoruz
çunku onunde kalsa saatlerce ellemeyebiliryemgee asırı istahsız çunku. dogumundan beri boyle . oysa 2 yasından beri yuvalarda buyudu ve ordahep kendi yedigini anlatıyorlar ama iki saat yemedigi için razıyız kendimiz yedirmeye sonra zayıf dusuyor zaturee vs oldu geçen yıllarda korkumuzdan egitiminden once fiziksel saglıgı geldiginden biz yediriyoruz hala daha sıklıkla :KK43:(

vallaçok zor bilirim..benimkide öyleydi halada arada yapıyor.ben aç bıraktım asla yedirmeyecem dedim ve yaptım..3 gün aç aç dolaştı..kahvaltıyla gece yattı hatta ama yedirmedim..sonunda ben kazandım..bence dene.ama çok sabırlı olman gerekiyor ve çok sakin..gör bak sen kazanacaksın..:hooray:

erkek cocuklari hep aynimi ya benim oglumda 8 yasinda 2 ay oncesine kadar ben yediriyordum hala elimde tabak pesinden kosturuyordum evi dort donuyorduk bagiris cagiris yedirmesem banamisin demiyo ne istiyo ne yiyo kendiside cok zayif bir deri bir kemik anne yuregide dayanmiyo mecburen yeterki yesin diye pesindeydim en son psikologa goturdum dayanamiyorum yardim edin diye
doktor birkac hafta boyunca yemek saatlerinde eve gelecekti o ilgilenecekti ama oglum o konusmadan sonra kendi yemege basladi yine istahli degil 1 saati geciyor yemek yemesi yine surekli hadi hadi ye sunu demek zorunda kaliyorum ama en azindan kasigi catali eline aliyor cok sukur cok zor bir durum

aynı dert bende de var benim oğlumda 4 yaşında ve hala her öğünümüz işkence zorla yiyor bende çok şey denedim ama maalesef hiçbiri işe yaramadı dr da aç bırak yer yemezsede ölmez diyor ama anne yüreği dayanmıyor bu yıl ana okuluna başladı öğretmeni sadece kural gereği masada oturuyor yemek yemiyor diyor sanırım böyle gidecek :çok üzgünüm:

aman ya..ben acta bıraktım aynı yine..çok aç bıraktım bende dayanamıyodum ama rabbim sabır verdi bıraktım..hala inanamıyorum ama yaptım..2 gün yiyosa 3.gün yine başa dönüyoz..balık yağı şurubundan tutunda denemediğim kalmadı..bunlar böyle kızlar..

X