Yetti artık canıma tak etti! :'(

Yaşadıkların gerçekten çok zor.

Napıcaksın biliyor musun? Eşin kendi imkanlarıyla iş bulacak ve dayınların muhitinden ayrılacaksınız. Bu kişilerle irtibatı da keseceksiniz.

Kimseye de minnet zorunluluğunuz kalmayacak. Ha ayrıca zordasınız. Dayına bi zahmet söyle ödesin borcunu.

Bu arada annenlerin yanında 1 dk bile durma. Önce insan evladını korur. Sizinkiler aile kavramını unutmuş.

Ayrıca zart zurt yemeye kahvaltıya gelmesi kapıyı açmadığında dayının seni babana şikayet etmesi de ne!!!! Çok yüz vermişsiniz. Bi zahmet yengen beslesin kocasını.

Kimseye tamah etmeyin. Gidin ordan

Valla baya sıkıntılı şeyler yaşamışsınız.Hatalarınız var elbet ama baya da bahtsızlık var.Bundan sonra yapacağın eşin de sen de artık dışarıyı boşverip kendi işinizi kendiniz halledecek kararlarinizi kendiniz vereceksiniz.O dayına nasıl sinir oldum anlatamam.Uzaklaşın ondan da.

Allah yardımcınız olsun bu zor gunker gecer ama aılenın her bır uyesı akrep yerınde olsam cok daha uzaklara tasınır hepsınden uzakta kalırım dayı yenge kpeder anne baba hepsı antıka sadece bebek ıcın bıraz bekleyıp sende asgarı ucret bıryere grseydın keske daha hızlı tparlanırdınız ama hayırlısı byleymıs cok strrs yapıp bebegını uzme annesı sakın ol kocanda sabrlıymıs sen de ustune gıdıp adaı daraltma bence ama o evden uzaga tasın daha kotu bır ev de olsa tasın

1 saat önce dayım ısrarla aramıştı açmadım. Odaya da kapatmıştım kendimi.Yemeğe çağırdılar gitmedm. az önce çıktım bebeğim için iki lokma yiyeyim dedim zehir ettiler lanet olsun.

Esin dayindan bagimsiz gecici bir is bulsun, herkese resti cekin hicbirinin faydasi dokunmaz size. Bebek dogacak diye anneni de cagirma kendin idare edersin. Ikinizin de ailesinden korkulur.

Biz eşimle çok severek evlendik. Yaşanan sıkıntılara rağmen ikimiz de hâlâ ilk günkü gibi seviyoruz böyle devam edeceğini de biliyorum. Sevgimizi hiçbir şey sarsamaz. Sanırım bu yüzden gerçekten sınanıyoruz. Kendimi tam ve net ifade edemediğim için burada bazı kişilerin gözünde sadece evde oturan hiçbir şeye katkı sağlamayan bir ev hanımı gibi göründüm. İnsanlar ilk bakıştaki algıladıklarıyla yargılamayı severler şaşırmıyorum. Elimde değil evet ben hareketli atik bir insan değilim. Ev işlerini bile zor yapıyorken çıkıp dışarılarda çalışamam istesem bile. Beğenmez kovarlar zaten başıma gelmedi değil. Her insanın ilgi alanı farklıdır ben tamamen amaçsız bir insan değilim en azından. Gerçekleşeceğini umduğum hayallerim var. Eşim gibi ben de yazmayı ve okumayı seven biriyim. Allah izin verirse yazıp kitap çıkarmayı plânlıyorum. İkinci bir plânımsa hayal ettiğimiz gibi maddi durumum düzelirse yün orlon bijuteri açıp işletmek istiyorum. Kısacası ben kendi işimin patronu olmalıyım. Şu yap bunu et diyen olmamalı başımda.

Kitap için ön hazırlık olarak buraya mı yazdınız? Hiç inanmadım yazdıklarınıza :KK59:

Kitap için ön hazırlık olarak buraya mı yazdınız? Hiç inanmadım yazdıklarınıza :KK59:

Evet hayatımı kitap yapıyorum (!) Arkadaş zaten canım burnumda şaka mısınız anlamayan yorum da yapmasın lütfen hiç tahammülüm yok. İnanmazsan inanma.

Eşinizin mesleği nedir bilmiyorum ama faha küçük bir şehirde yapabileceği bir meslekse kendi işine devam etsin derim. Hem kiralar çook daha uygun olur hem de gereksiz akrabalardan ve onların baskısından uzak bir hauaya başlarsınız birlikte. Hamileymişsiniz; Allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin, siz de onun daha huzurlu bir ortamda dünyaya getirmenin yollarına bakın derim...

Neden evlenir evlenmez 2 aya hamile kaliyorsunuz anlayamiyorum. 1 2 sene biraz birbirinizi tanısanız, düğün vs borçlarını odeseniz, yeni evliligin tadını çıkarıp duzeninizi kursaniz, sonra çocuk sahibi olsaniz olmaz mi?
Herkesten uzak ucuz hayat yasayabileceginiz bir sehre taşının bence. Sıfırdan başlayın herseye

Esin dayindan bagimsiz gecici bir is bulsun, herkese resti cekin hicbirinin faydasi dokunmaz size. Bebek dogacak diye anneni de cagirma kendin idare edersin. Ikinizin de ailesinden korkulur.

Zaten az önce odadan çıkınca herkesle ipleri kopardım. Hala dayımı savunuyorlar iki lokma ekmeği bile boğazıma dizdiler. Eşime ne yapıp edip yarına biletimi almasını söyledim. Küs olmamı istemiyorlarmış karakterim bozukmuş tüm ortalığı ben karıştırıyormuşum. Ben dayımlarla konuşmuyorum diye dayım gil babamla anneme de düşman olacakmış vs vs... Ankaraya geldiğimizde hanginizle görüşeceğiz dediler. Ben de ister onlara gidersiniz ister bana gelirsiniz AMA NE ONLAR BANA GELSİN NE BEN ONLARA GİDEYİM dedim. Annem de kardeşimle de kötü olmam ikisinin evine de gitmem dedi. Ben de o zaman benle kötü ol yarına biletimi aldıracağım gittikten sonra da bir daha sizi asla aramayacağım dedim. Sinirlerim boşaldı resmen. Bu nasıl bir ailedir ana babadır... Bitti artık. :'(

Neden evlenir evlenmez 2 aya hamile kaliyorsunuz anlayamiyorum. 1 2 sene biraz birbirinizi tanısanız, düğün vs borçlarını odeseniz, yeni evliligin tadını çıkarıp duzeninizi kursaniz, sonra çocuk sahibi olsaniz olmaz mi?
Herkesten uzak ucuz hayat yasayabileceginiz bir sehre taşının bence. Sıfırdan başlayın herseye

Sanırım ilk yorumlara bakmamışsınız açıklamıştım neden hemen çocuk olduğunu. Eşimle aramda problem yok çok şükür tüm mesele dayımlar ve ailem. Bebek de sürpriz oldu ben tedavi olmadan çocuk olması çok zordu o yüzden korunmadık. Tedaviye de başlamamıştım henüz erken diye. Ama oluverdi ne diyebilirim ki.

Bu ne biçim hayat valla anlamadım oturduğun yerden herkese verip veriştirmişsin.Kendi dayını kendin başından atıp hayır diyemiyosun eşin diyemedi diye ona kızıyosun.Mesafe koymak isteyen koyar bu ne böyle.Anlattığına göre dayınların sana beş kuruş faydası olmamış ama yıllardır dipdibesiniz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Ayrıca madem onca borç harç sıkıntı vardı evde oturup şikayet edip hamile kalacağına 2 sene de sen dişini sıkıp borca harca yardım ediverseydin.Oturduğun yerden herkese bişey buluyosun asıl kimseye hayrı olmayan sensin bence.

Dipnot: kimse bayıldığından çalışıp elalemin ağız kokusunu çekmiyor.Çalışanların canı da en az seninki kadar tatlı emin ol, senin işine böyle gelmiş sadece.İnşallah hayat bigün seni çalışmadığına pişman etmez.

Son düzenleme:
Bu ne biçim hayat valla anlamadım oturduğun yerden herkese verip veriştirmişsin.Kendi dayını kendin başından atıp hayır diyemiyosun eşin diyemedi diye ona kızıyosun.Mesafe koymak isteyen koyar bu ne böyle.Anlattığına göre dayınların sana beş kuruş faydası olmamış ama yıllardır dipdibesiniz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Ayrıca madem onca borç harç sıkıntı vardı evde oturup şikayet edip hamile kalacağına 2 sene de sen dişini sıkıp borca harca yardım ediverseydin.Oturduğun yerden herkese bişey buluyosun asıl kimseye hayrı olmayan sensin bence.

Benzer şeyleri bir çok kişi söyledi ben de açıklamaktan usandım. Doğru düzgün okumadan anlamadan yorum yapmışsınız. Mesela daha 8 aylık evliyim senelerdir nasıl dipdibe oturuyor olabilirim? Bizim ailemizde büyüklere saygı denen bir şey var. Dayıma en ufak hatamda tüm sülalem üzerime yürür bilmem anlatabiliyor muyum? Anne ile baba ile yakın akraba ile ilişkileri bir anda çöpe atamayız. Dayımı bu zamana kadar çektiysem annemin hatrınaydı onun da sınırına dayandım zaten.Oradan konuşmak kolay ama o işler öyle olmuyor maalesef. Hamile kalacağına borca harca yardım etseydin demişsin. Asıl mesele maddi sıkıntı değil olayı daha anlamamışsınız yorum yapıyorsunuz. Bebeği de keyfimden yapmadım kaderde bazı şeylerin önüne geçemezsiniz. Ben hastaydım çocuk olma ihtimalı çok çok düşüktü önce tedavi görmem gerekiyordu. Bunun rahatlığıyla oluverdi bilemezdik ki ayrıca size ne. Bana farklı eşime farklı yaklaşan sinsi insanlardan söz ediyorum. Mesafe koyması için eşime kızdığım da yok. Düşünsenize bir akrabanız eşinizden sürekli borç istiyor ama aramızda kalsın sakın ha kimse duymasın diyor. Eşim bana anlatsa da bilmemezlikten gelmek zorunda kalıyordum ve başından atması gereken eşim oluyordu. Bence boşuna anlatıyorum olayı anlamadan hayırsız diye yargıladığınıza göre algı seviyeniz epey düşük. Siz de çevremdeki hayırsız insanlar gibi olduğunuz için suçu direk bana atmış olmalısınız. Yorumlarınızı lütfen kendinize saklayın.

Talihsiz seruvenler dizisi olmus sizin evlilik hayati:KK43:
Uzuldum ama yapacak bisey yok, her aksilik sizi bulmus, bir muddet annenin evinde kal, ortalik toparlansin, esin duzeni otuttursun oyle git evine.

Talihsiz seruvenler dizisi olmus sizin evlilik hayati:KK43:
Uzuldum ama yapacak bisey yok, her aksilik sizi bulmus, bir muddet annenin evinde kal, ortalik toparlansin, esin duzeni otuttursun oyle git evine.

Öyle diyorsun ama artık ciddi mânâda rahatsız oluyorum. Ne desem suç. Durumlarımız düzelince eşim burada 'daha iyi' bir iş bulursa buraya geri taşınabilirim diyorum mesela. Buna bile karışıyorlar. Mutfakta oturuyorum salondaki seslerini duyuyorum. Babam diyor ki ''Eyvah bunlar düzeni bozup başımıza eşkiyecek.'' Ne sanıyorlar bizi anlamıyorum ki. Ne zaman yük olmuşuz da yük olmamızdan korkuyorlar. Bir kere sadece kredi çektik babamın üzerinden. Onu da kendisi tavsiye etmişti aksatarak ödesek de ödedik. Anlayacağım bu evde hiç huzurum yok. Hoş bekârken de yoktu fazla...

1 saat önce dayım ısrarla aramıştı açmadım. Odaya da kapatmıştım kendimi.Yemeğe çağırdılar gitmedm. az önce çıktım bebeğim için iki lokma yiyeyim dedim zehir ettiler lanet olsun.

gercekten sacmalamıslar dayı kım ya ınsanın evladının yanında dayı nedır yanı hamıke bı kadını nasıl bu kadar uzebılıyorlar baban buna nasıl musade edıyor baslarım senın kardesıne kızımı uzup durmayın dıyemıyor hayret dogrusu bence de gıt yarın esınle de knus baska bı ıs bulun dayı falan tanıma evıne alma gelmıyrsa gelmesın annende hıc olmazsa kafan rahat olur sende evde yapılan ıslerden bul nıkah sekerı falan yapılıyormus onlara bak bul esıne destek ol

e cnm sende git kocanın yanına dayınlada konuşma artık eşinde muhatap olmasın kurtulursunuz böylece keşke önceden yakalansaydın böyle

Yok arkadaş vallahi bize müstahak! Ben tutuyorum eşime haksızlık ediliyor sömürülüyoruz diye aile bağlarımı koparıyorum, kocam hâlâ dayımın bulduğu işe minnet ediyor. Salı günü işbaşı yapacakmış cehennemin dibine kadar! Bir laf dinle be adam sonra da iyilikler başına kakılınca zorumuza gidiyor. E benim kocam kendisi aranıyor burada konuyu boşuna açmışım arkadaşlar. Bundan sonra kocama ne derlerse desinler savunmayacağım müstahaktır. Ben diyorum ki hem anamla babamla hem de dayımlarla bağımı kopardım konuşmayacağım. Kendi diyor boş ver takma iş verenler çok iyi bu işe hemen gireyim. Kendisi takmıyorsa o adamın bulduğu işe hâlâ minnet ediyorsa ben niye kendimi yırtıyorum ki. Bundan sonra kimseyi takmayacağım. Konuyu da kapatıyorum arkadaşlar.

Dayıdan uzaklaşmak için geç bile kalmışsınız. Herkesten uzak bir şehre gidin en iyi çözüm bu olur, eşin de ordan iş bakar.

Dayıdan uzaklaşmak için geç bile kalmışsınız. Herkesten uzak bir şehre gidin en iyi çözüm bu olur, eşin de ordan iş bakar.

Boş ver arkadaşım benim kocam hakkediyormuş dayımı çekmeyi. Biraz isterdim ki 'başlarım dayına da geri kalananına da' diyenler gibi olsun ama yok çok yumuşak başlı. Bence ezile ezile kendi kendisini savunmayı öğrenecek ben de kendimi yırtmaktan kurtulacağım. Erkek dediğin biraz sert olmalı. Ben böyle savunmaya devam edersem sertleşmeye ihtiyacı kalmayacak gibi. Oluruna bırakacağım. Bu arada burada yeniyim konuyu mesaj alımına nasıl kapatabilirim?

X