❗Oğlumda (egzama)Atopik dermatit❗ lütfen öneri

dsldslslh

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
2
1
29
Oğlum 6 aylık olmak üzere! Egzama problemini atlatamiyoruz. İki aylıkken ciltte kuruluk sorunu başladı o zaman uygun kremi bulma yolculuğumuz başladı hala son bulmadı çünkü çareyi bulamadık. Doğan veya kortizonlu hiçbiri tedavi etmeid hepsi geçici olarak çözüm verdi sonra yine başa sardı. Yanakları başı kolları bacakları gıdısı derken sırt ve göbeğine de sardı. En son alerji testi yaptırdık yumurta ve süt alerjisi çıktı. Doktor yumurta diyeti önerdi. Yumurtayı kestik kortizonlu ilac ve alerji damlasiyla her şey rüya gibi güzel giderken, bir sabah yine o kuru ve kırmızı görüntüyle uyandık. Yine egzama ben geldim dedi. Yani aslında hiç gitmemişti. Buradan biraz araştırdım, herkes kurtulamadık demiş. Çok üzgün yorgun ve çaresizim. Süt diyetine de başlıyorum yarın. Tek korkum ek gıda döneminde bu çocugu nasıl besleyecegim ben 🥺 benim gibi bu durumu yaşayıp çözüm bulan anneler var mı lütfen yoruma sizleri bekliyor olacağım.

Oğlum 6 aylık olmak üzere! Egzama problemini atlatamiyoruz. İki aylıkken ciltte kuruluk sorunu başladı o zaman uygun kremi bulma yolculuğumuz başladı hala son bulmadı çünkü çareyi bulamadık. Doğan veya kortizonlu hiçbiri tedavi etmeid hepsi geçici olarak çözüm verdi sonra yine başa sardı. Yanakları başı kolları bacakları gıdısı derken sırt ve göbeğine de sardı. En son alerji testi yaptırdık yumurta ve süt alerjisi çıktı. Doktor yumurta diyeti önerdi. Yumurtayı kestik kortizonlu ilac ve alerji damlasiyla her şey rüya gibi güzel giderken, bir sabah yine o kuru ve kırmızı görüntüyle uyandık. Yine egzama ben geldim dedi. Yani aslında hiç gitmemişti. Buradan biraz araştırdım, herkes kurtulamadık demiş. Çok üzgün yorgun ve çaresizim. Süt diyetine de başlıyorum yarın. Tek korkum ek gıda döneminde bu çocugu nasıl besleyecegim ben 🥺 benim gibi bu durumu yaşayıp çözüm bulan anneler var mı lütfen yoruma sizleri bekliyor olacağım.
Arkadaşımın Dr u mustelanin ürünlerini önermişti ona şampuanı losyonu falan birde kıyafetleri hep organik olsun demişti ona çok önem vermedi ama kıyafetleri yıkadığı deterjanı sürkeli değiştirdi

Arkadaşımın Dr u mustelanin ürünlerini önermişti ona şampuanı losyonu falan birde kıyafetleri hep organik olsun demişti ona çok önem vermedi ama kıyafetleri yıkadığı deterjanı sürkeli değiştirdi
Bütün ürünlerimiz mustela, ve deterjanlarımız doğal.bu bebekle beraber hayatımız tamamen doğala döndü desem yeridir. Ama maalesef oğlumda kıl kadar faydası olmadı 🥺

Benim kizimda her aşıdan sonra yeni alerjiler cikmis, var olan alerjileri siddetlenmisti. Sizin ruyadan kabusa yeniden dönüşünüze ne sebep oldu onu mutlaka bulun. Aşı, ilaç, antibiyotik, anestezi, ev ilaclama, boyatma... Cunku eger alevlenme sebebiniz bunlardan biriyse yeniden maruz kaldiginda yeni sorunlar girebilir hayatiniza. Bizim yavas yavas artan alerji 6 ay aşısından sonra hayatimizi yasanmaz hale getirdi. Her gun cilsirmadan onceki son gune uyaniyor gibi uyaniyordum yataktan. Sabahlara kadar yay gibi kivrilarak aglayan bir bebekle insanliktan cikmistim artik. Bizim miladimiz da o oldu, bir daha ne asi yaptirdik ne bir gram ilac girdi vucuduna ne de deterjana maruz kaldi. Mumkun olan en dogali en temizi aradik ve yasadik. Su an 5 yasinda, sukurler olsun ilac kullanmadan geldi bu yasa. Gorunen hicbir alerjisi kalmadi.

Egzama icin benim bir arkadasim yine bir arkadasinin onerisiyle bir eczacidan destek aldi. Bebeginin tum vucudu sicak suyla yanmis gibiydi. Sacli derisi sulu yaralardan kabuklanmis, saclari yapis yapis irinle kaplanmisti. Son care bu eczacinin egzama sabununu ve anne cayini kullandi. Bebegi tamamen iyilesti. Karaciger detoksuna yonelik bir icerik hazirliyor eczaci. Sadece egzamada ise yariyor. Diger alerjilere fayda etmiyor. İncelemek, bilgi almak isterseniz link birakiyorum.

Sizinki kadar yaygın degildi ancak kizimin yanaginda vardi bahsettiginiz sekilde 1 yasindan sonra kendiliğinden gecti insallah sizin de oyle olur minik yavrusuma cok gecmis olsun

Merhaba benim oğlumda 1 yaşında başlamıştı bu sorun ilk önce bacak arkalarında sırtında olmuştu alerji zannedildi vs vs . Sonra egzama olduğu ortaya çıktı bioderma atopik kullandık şuan 34 aylık daha yeni bir alt seviyede krem kullanmaya başladım. Hergün duş ve hergün bioderma çok iyi olacak çok geçmiş olsun 💐

Benim kızımda 4 aylık mustellanın bi kremi var atopik dermatit için harika bişey serin serin bi krem bide şampuanı var bunun çok memnun olursun hemen de geçiriyo tabi her gün sür bebeğine çok memnunuz biz yüzü çok kötüydü ağlıyordum hep ama onu aldık hiç bişyi kalmadı

Canım benim bebeğimde aşırı atopikti dediğin gibi test yaptmrmadim ama peynir yumurta v.s yediğim zaten öyle döküyordu ki yanakları falan bordo oluyordu.Şuan 7 aylık şükür bı ikiaydir hiç yaşamıyoruz bazen sırtında falan ara ara oluyor krem sürüyorum geçiyor yumurtada veriyorum artık o bile yiyor.Normalde ayalrdie peynir yumurta ben yemiyordum emzirdigimden dolayı.Bizede sadece fito-hametan-travazol diye 3 krem avucunda birleştir döken kuruyan yerlere sür tek iyi gelen şey bu oldu.Bende dermoskinin nemlendiricisi spuanini falan kullaniyorum.emziriyorsan yediklerine dikkat et muhakkak başka tetikleyen bişey de vardır.Ama o krem üçlüsünü dene derim ben gece sürüyordum sabah hiç birşeyi kalmiyodu.Kuru kuru izleri bile vardı bacaklarında onlarada biakc gün sürdüm geçirdi.Pisigine bile sürüyorum hemen kızarıklığı alıyor kesinlikle tavsiye ediyorum

Bize doktor larosh onerdi
Kolonya ıslak mendil yok sabun olarak dove
Deterjan olarak toz deterjan ama benim kızım 5 bucuk yasinda

Bizde de bu sorun oldu hatta ege üniversitesi Hastanesi'ne goturdugumde artık elleri ve başında öyle sulu yaraları vardı ki,korkmuştum. Bize uyuz tehsisi koydular kükürtlü krem daha da azdirmisti.En son goturdugum doktor atopik oldugunu söyledi ve Şuan yaklaşık 2 aydır madecassol kullanıyoruz ve gözle görünür bir iyileşme söz konusu. Kış bile olsa dışarıya çıkarken güneş kremi kullanmanı ayrıca öneririm. İnanılmaz etkileniyorlar

Bizde de bu sorun oldu hatta ege üniversitesi Hastanesi'ne goturdugumde artık elleri ve başında öyle sulu yaraları vardı ki,korkmuştum. Bize uyuz tehsisi koydular kükürtlü krem daha da azdirmisti.En son goturdugum doktor atopik oldugunu söyledi ve Şuan yaklaşık 2 aydır madecassol kullanıyoruz ve gözle görünür bir iyileşme söz konusu. Kış bile olsa dışarıya çıkarken güneş kremi kullanmanı ayrıca öneririm. İnanılmaz etkileniyorlar
Madecasol alerjik durumlarda kullanılıyor mu bilmiyordum var ama kullanmadım hiç.
Bizimde yanakta çıkıyor arada kaşıyor daha cok kabarıyor cocuk dok kalmosan vermişti alerjik diye kaşıntıya iyi geliyor cildiyeye gitmedik kendiliğinden kayboluyor oldugu için.

Madecasol alerjik durumlarda kullanılıyor mu bilmiyordum var ama kullanmadım hiç.
Bizimde yanakta çıkıyor arada kaşıyor daha cok kabarıyor cocuk dok kalmosan vermişti alerjik diye kaşıntıya iyi geliyor cildiyeye gitmedik kendiliğinden kayboluyor oldugu için.
Kalmosan bizde hiç ise yaramadı

Cok gecmis olsun .ben de burda konu acip sordum. linola sampuan ve losyon onerdiler.losyon iyi geldi gibi cok sukur

Cok gecmis olsun .ben de burda konu acip sordum. linola sampuan ve losyon onerdiler.losyon iyi geldi gibi cok sukur
Neredebir atopik dermatit konusu görsem yazarım. Oğlumun yanaginda önce kuruluk kasinti olarak başladı. Sonra kanamaya başladı. Ve huzursuzluk vardi. Muhtemelen kasintidan agliyodu. Instagramda doğal ürünler satan bi sayfayla konuştuk. Andız pekmezi udi hindi ve egzama kremi kullandık. İçeriği doğaldı kremin kortizon falannyk. Bir ayda pürüzsüz oldu ve bidaha hiç cikmadi

Kalmosan bizde hiç ise yaramadı
Kalmosan geçici anlık kaşıntıya Bi nebze iyi gelsede tedavi edici değil ben sadece bioderma kullanıyorum 2 3güne kızarıklık geçip iz şeklinde kayboluyor ama belinin yan kısmında iz vardı o arada aktif hale geliyor bugun gene kabarmış kaşıdıkca geç iyleşiyor madecosol deneyeceğim 😑

X