Çocuk Hastalıkları Oğlum atopik dermatit olunca (egzama)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Amin canim. coresatin kullandik bizde. biliyorsaniz krem acildiktan sonra 1 ay icinde kullanip atmak gerekiyor. zaten cok az ince tabaka halinde surun yaziyor acikcasi ben o kremin masum oldugunu dusunmuyorum zaten bizde hic bir ise yaramadi.. kortizonu da ne yazik ki makyaj olarak goruyorum kullanmayi birakir birakmaz o kadar hiddetleniyorki hic kullanmayalim daha iyi. Ben 1 ay neredeyse havuc kabak patatesle beslendim yine degisen bir sey yok. Artik careyi nerede arayacagimi sasirdim gercekten. bu konuda yazilan her seyi okudum 2 aydir nemlendiricimizi degistiricem bioderma ile baslamak istiyorum iyi gelmezse mustelayi denicem. bunlarda cok masum degil sonucta icinde paraben var ne yazik ki..
Her çocuk farklı ve birine iyi gelen diğerine iyi gelmeyebiliyor canım deneyerek bulacağız çözümü artık. Ama o yanık görünümü insanın içini eritiyor küçücükler kaşınmaya çalışıyorlar, elimizden birşey gelmiyor. Mecburen kullanıyoruz kremleri.,

Oncelikle cok gecmisolsun .
Bu hastaligin yakinfan takipciaiyim
Cunku benim yegenimde de var maleaef.
2 aylikkken basladi dr a gitti ve 1 yasina kadar %90 gecer dediler 1 yasina geldii ve alakasi olmadan dahada fazlalasti ve yayildi suan 5 yasinda ve hala gecmis degil.
Ellerinde ve ayaklarinda hala mevcut .
Gidilmedik hastane yapilmadik tahlil kalmadi ama sonuc bu yani.
Geçmiş olsun canım Allah şifa versin. Bizimde yüzümüzün ve kafamızın tamamında vardı. İnşallah tekrarlamaz.

Her çocuk farklı ve birine iyi gelen diğerine iyi gelmeyebiliyor canım deneyerek bulacağız çözümü artık. Ama o yanık görünümü insanın içini eritiyor küçücükler kaşınmaya çalışıyorlar, elimizden birşey gelmiyor. Mecburen kullanıyoruz kremleri.,

cok haklisin. insallah tekrarlamaz yawrunda. bizde en son bepanthol sensiderm kortizon icermeyen kremi aldik artik dayanamadik gece kasinmalarina ve sanirim iyi geldi. insallah daha da iyi olur dua edin bizim icin...

cok haklisin. insallah tekrarlamaz yawrunda. bizde en son bepanthol sensiderm kortizon icermeyen kremi aldik artik dayanamadik gece kasinmalarina ve sanirim iyi geldi. insallah daha da iyi olur dua edin bizim icin...
Onu bizde kullandık bayağı rahatlattı bizi de..Allah başka dert vermesin inşallah çabucak iyileşsinler.

Benim oglumda 5 aylık 1 ayliktan beri var atopik dermatiti once sadecen yanagindaydi suan diz kapaklarinin ustine dirseklerine yayildi cok uzuluyorum. Kimsenin gecmemis mi tamamen oglumun yuzu yanık gibi herkes soruyo yuzune ne oldu diye. Insallah gecer kortizon geciriyo ama sonra yine daha fazla cikiyo.

Ah ah nasıl cnm sıkılıyor. Benim de oğlumun yüzün 8 aylıkken başladı. Şu anda 10 aylık. Coresatin, biodermıa, bepantol, mustela, aloevera bitkisi suyu. Hiçbir şey geçirmiyor. Ve neye alerjisi var bulamıyoruz. Kafayı yiyeceğim şunu kıs, bunu kıs ne yiyecek bu çocuk... Çare bulan var mı acaba?

Ah ah nasıl cnm sıkılıyor. Benim de oğlumun yüzün 8 aylıkken başladı. Şu anda 10 aylık. Coresatin, biodermıa, bepantol, mustela, aloevera bitkisi suyu. Hiçbir şey geçirmiyor. Ve neye alerjisi var bulamıyoruz. Kafayı yiyeceğim şunu kıs, bunu kıs ne yiyecek bu çocuk... Çare bulan var mı acaba?
Canım benim üzülmemek elde değil başına gelen anlar geceleri uyumadigimi bilirim üzüntüden 4 aylıkken başladı kızımda yüzünde bileklerinde profosor doktora gittik bir yasindan sonra kendiliginden gececegini soyledi az kortizonlu bir ilac verdi bir hafta onu sürdüm sonra bodermaya başla arkasından dedi hic usanmadan hergun sür dedi çoğalınca yine aynısını yaptım kortizonlu ilaç ve bioderma .şimdi bir buçuk yaşında yazin tamamen kayboldu kisin ise yüzünde çok az beliriyor ve kayboluyor tabiki ben hemen bioderma sürüyorum .sarimsakli yedigindede cok kızarıyor. Baharat haric herseyi yedirin bence .doktor bize her seyi yedirin ve takip edin hangisinde çoğalıyor ise kesin dedi. 1 yaşından beri her seyi yediriyorum .şükürler olsun bugunlerimize .bebeginizede acil şifalar versin rabbim.

Mrhaba sevgili anneler
Benim kizim suan 11 aylik 6 ayliktan sonra once ense sinde basladi sonra butun vucudunu sardi gitmediğim doktor kalmadi sabaha kadar agliyor kasiniyor gozune bile atti ne yapacagimi hic bilemiyorum artik sizlerin cocugun dan gecen varmi neler yaptiniz gecmesi icin Allah rizasi icin bir cozum bulan varsa yazsin

Canım benim üzülmemek elde değil başına gelen anlar geceleri uyumadigimi bilirim üzüntüden 4 aylıkken başladı kızımda yüzünde bileklerinde profosor doktora gittik bir yasindan sonra kendiliginden gececegini soyledi az kortizonlu bir ilac verdi bir hafta onu sürdüm sonra bodermaya başla arkasından dedi hic usanmadan hergun sür dedi çoğalınca yine aynısını yaptım kortizonlu ilaç ve bioderma .şimdi bir buçuk yaşında yazin tamamen kayboldu kisin ise yüzünde çok az beliriyor ve kayboluyor tabiki ben hemen bioderma sürüyorum .sarimsakli yedigindede cok kızarıyor. Baharat haric herseyi yedirin bence .doktor bize her seyi yedirin ve takip edin hangisinde çoğalıyor ise kesin dedi. 1 yaşından beri her seyi yediriyorum .şükürler olsun bugunlerimize .bebeginizede acil şifalar versin rabbim.
Merhaba acaba bioderma İn hangi kremini kullandınız

önce bir hafta az kortizonlu prednol kullandık devamında bioderma baume kullandık hergun sürdüm çoğalınca yine prednol sonrada bioderma doktorumuz böyle söyledi. Hemen geçecek birsey değil zamanla iyi olur ınşallah canım savunmasız yavrulara cok üzülüyorum allah ım şifa versin.

Önce az kortizonlu prednol kullandık bir hafta devamında bioderma baume kullandık hergun sürdüm çoğalınca yine prednol sonrada bioderma doktorumuz böyle söyledi. Hemen iyi olmuyor egzamalar zaman gerekiyor allah'ım savunmasız yavrulara yardım etsin şifa versin inşaallah. Birde dalinin hic bir ürününü kullanmayın egzamayi arttırıyor.

Rabbim şifalar versin tüm yavrulara inşallah. Ben herbalist İsmail göçer diye birini buldum. Onun hazırladığı terkip bugün yarın gelir inşallah onu kullanacağım.şifa olsun rabbim şifa versin. Yulaf unu ile banyo da denemem istiyorum. Çok kişi kaşıntısını aldığını paylaşmış başka yerlerde de çokça gördüm. Kaşıntısının gitmesi bile çok önemli birşey Çocuğun rahatlaması buna bağlı .

Merhabalar benim kızım 4.5 aylık 2 aydır yüzü çok kötü sulanıyor sonra sulanan yerler yara oluyor doktor götürdük hipokort krem verdi 3 gün sürün dedi sürdüm iyi olmaya başladı günü bitti kremin iyi oluyor die bn bir kaç gün dha sürdüm ve ondan sonra dha cok kötü olmaya başladı çok kötü oldu bayabi kötü özele görürdük 3 tane krem karistittirdi o geçirdi alerji dmsti geçti çok iyi gldi o sonra bı dha oldu yine özele görürdük oda alerji dedi hipokort verdi yine 5 gün sürün dedi sürdüm hiç bir faydası olmadı yine bugün yine götürdük başka doktora özele egzama dedi çok üzüldüm küçücük bebeğim de egzama omuzunda da War ilaç verdi üni baby şampuan kullanıyordum onu degstrdi bnyodan sonra losyon verdi vücuduna sur dıe bide krem vermiz locoderm dış uyuyo şimdi uyandımi durucm inşallah iyi olur 5 gün sur dedi 10 gün ara ver 5 gün sur 10 gün ara ver deyip 3 devir don ondan sonra başka kullanma dedi bugün basliyicz inşallah çok korkuyorum geçmez die sürekli araştırıyorum internetten tedavisi yok yazio 4.5.6 yaşlarına kadar sürüyor Muş sonra yine olurmuş geçer bı sure sonra canım çok acio kizima çok üzülüyorum lütfen bnim ki gibi olan War mi iyi oldumu warsa yazar mısınız msj bekliyorum olumlu bişey söyleselerde için rahatlasa şimdiden teşekkür ederim .

X