Oğlunuz olsa kayınpederinizin adını koyar misiniz ya da koydunuz mu?

Ben kayınpederimin ismini koymak isterdim ama eltimin ogluna ismini verdikleri için koyamadım, ayrıca abimler babamın ismini koymasaydılar rahatsız olurdum, bende o açıdan düşündüm

bebeğim yok ama ismi hazır eşimle birlikte seçtik sonra düşündüm babasının adı kemal çok severim bu ismi anlamıda güzel iki isimli olucak hayırlısıyla rabbim kısmet ederse eşimin değil benim tercihim
ama kız olursa babaannenin adını koymam

ne güzel demekki kayınpederini de seviyorsun allah bozmasın canım sevginizi:1hug:

Hayir koymam, ne kendi ailemden nede onun ailesinden bir isim istemem, zaten oldum olasa sevmem öyle ninenin dedenin ismini koymayi.

Eltim ogluna kayinpederin ismini koydu lakin bir isimi daha var, en komik olanda kendi ailesi cocuga hicbir zaman Metin diye seslenmez hep Enes derler. Bir keresinde ailesi kayinvalidemlere geldi bende ordayim cocuga enes enes demezlermi

Kayinvalide ile Kayinpeder ahanda böyle :1shok: oldu kim bu enes niye cocuga öyle diyorlar ahhh metin onund adi falan:roflol::roflol:

Bir görseniz eltimle kaynim kizardi bozardi gikk diyemediler muahahahah gülmekten karnima agri girmisti:roflol:

Hayir koymam, ne kendi ailemden nede onun ailesinden bir isim istemem, zaten oldum olasa sevmem öyle ninenin dedenin ismini koymayi.

Eltim ogluna kayinpederin ismini koydu lakin bir isimi daha var, en komik olanda kendi ailesi cocuga hicbir zaman Metin diye seslenmez hep Enes derler. Bir keresinde ailesi kayinvalidemlere geldi bende ordayim cocuga enes enes demezlermi

Kayinvalide ile Kayinpeder ahanda böyle :1shok: oldu kim bu enes niye cocuga öyle diyorlar ahhh metin onund adi falan:roflol::roflol:

Bir görseniz eltimle kaynim kizardi bozardi gikk diyemediler muahahahah gülmekten karnima agri girmisti:roflol:

evet canım aslında istemiyorsan koymayacaksın yada çaren yoksa ve istiyorsanda ikici isim mantıklı değil bence çünkü herkes kendince seçiyor bir ismini kullanıyor o yüzden madem koy dede adını sadece çocuğada zor olmasın.

henuz evlı deılım hatta bı sefkılım bıle yok :roflol:
ama evlensem bı oglum olsa
kayınpederım ısmı guzelse neden koymıyım
ama begenmıosam ısmını koymam
benım cocugumsa o ısmınıde ben secerım
ne ıstersem onu koyarımkaydirigubbakcemile2
galıba cok fena bı gelın olcem kaydirigubbakcemile3

2 oğlum var ikisinin isminide ben koydum kayınpederimin isimini kaynım koymuştu .ama ilk torun olsaydı
koyardım.

ben koycam rahmetli kayinpederin adini =)
Ismide cok guzel hem Allah kismet ederde oglumuz olursa Insallah.

eşime babasının adını koydukları için öle bişey düşünmüyorum bi eve 2 tane mehmet yeter üçüncüye gerek yok bence :sm_cool:

benim henüz bebeğim yok ama eşim ilk erkek çocuk ve ilk erkek torun o yüzden eminim kayınpederim ister adını koymamızı ama ben istermiyim :1no2: bilmiyorum :uhm: kızlar ya siz?

HAYATTA KOYMAM:dilcikar::dilcikar:
IKI KIZIM VAR ILK KIZIM DOGDUGUNDA GORUSUYORDUK ERKEK OLSA DA KOYMAZDIM :roflol:
AMA IKINC KIZIMA HAMILEYKEN HER GECE DUA ETTIMKI KIZ OLSUN DIYE:Saruboceq:
SOYADINI BILE YASATACAK DIYE HAVALANMASINLAR DIYE:roflol:
NAPIYIM NEFRET EDIYORUM KENDILERINDENkötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

benim de oğlum var ama kayınpederin ismini koymadık çünkü eşim istemedi.ben teklif ettim ama eşim ne gerek var canım bu devirdi böyle şeyler mi kaldı dedi.adını da kendi koydu.KUZEY.

ben koymak zorunda kaldım çok ısrar ettiler ..cumhur kaan...kaanı ben koydum ve burda onu kullanıyoruz...memlekete gittiğimizde herkez cumhur diye sesleniyor dönüp bakmıyor...

ben koyacağım çünkü kayınpederim ile kendi babamın ismi.Ben huyu kendi babama benzesin niyetiyle koyacağım Allah nasip eder de oğlum olursa :)

HAYATTA KOYMAM:dilcikar::dilcikar:
IKI KIZIM VAR ILK KIZIM DOGDUGUNDA GORUSUYORDUK ERKEK OLSA DA KOYMAZDIM :roflol:
AMA IKINC KIZIMA HAMILEYKEN HER GECE DUA ETTIMKI KIZ OLSUN DIYE:Saruboceq:
SOYADINI BILE YASATACAK DIYE HAVALANMASINLAR DIYE:roflol:
NAPIYIM NEFRET EDIYORUM KENDILERINDENkötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

ay sen çok yaşa demek her gece dua ettin soyadını bile yaşatacak diye havalanmasınlar diye :roflol: çok güldüm çok tatlısın canım ya kaydirigubbakcemile5

ben koyacağım çünkü kayınpederim ile kendi babamın ismi.Ben huyu kendi babama benzesin niyetiyle koyacağım Allah nasip eder de oğlum olursa :)

ay seninki ne güzel denk gelmiş, allah nasip etsin canım ve umarım iki dedinin en iyi en güzel huylarını alsın oğluşun. :emir_bebek:

valla ben hiç hoşlanmıyorum bu durumdan,eşimde ilk evlendiğimiz zaman'çocuğumuz kız olursa annemin,erkek olursa babamın ismini koyacağız' diyordu,.çok kızıyordum tabii,itirazda ettim
tabii hala çocuğumuz yok o ayrı mesele ama,eşimde bu fikrinden vazgeçti çok şükür
herhalde abisinin evlenip bir çocuk yapıp farklı bi isim koyması gözünü açtı

ben kendim teklif ettim istersen rahmetli babanın ismini koyalım diye eşimde çok mutlu oldu ve 2.isim olarak kayınpederimin adını koyduk

Neden kayınpederimin adını koyacakmışım:dilcikar: Benim babam yok mu?Sinir oluyorum böyle şeylere.Kadını insan yerine koymuyorlar.Kadın ve onun ailesi 2. sınıf muamelesi görüyor.

şimdilik bi kızım var ama oğlum olsa ismini koymam kendi istediğim adı koyardım çünkü bende 10 tane doğurmuyorum kaynana kayınbaba anne baba derken bana sıra gelmez o zaman en güzeli istediğin ismi koymak

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kayınpederimin ismini koymak isterdim ama eltimin ogluna ismini verdikleri için koyamadım, ayrıca abimler babamın ismini koymasaydılar rahatsız olurdum, bende o açıdan düşündüm

ama olaya birde şu yönden bakmak gerek herkes bu devirde en fazla 2 çocuk doğuruyo onuda gönlü istediği gibi çağırmak ister bence koymasalarda rahatsız olacak bi durum yok ortada. bence saygı sevgi gönüldedir isim kısmı hikaye

X