Öğretmenler günü hediye alınmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Duygu yoğunluğu mu oluyor bu 🤦🏻‍♀️ Biz ilişkimizin başında da öğretmendik. Diğer özel günler de var. Asla böyle bir tepki vermem. Hediye beklentisi olabilir ama bunun için adamı darlamak, oturup ağlamak saçma. Kendi ağzıyla istedikten sonra ne kıymeti olabilir onun? Nezaket içten gelen bir şey. Böyle kaba ve pinti bir adama ancak kapı gösterilir, göz yaşına yazık.

Evet ilişkinin başlangıcında bir çok duygu daha yüksek yaşanır sonrasında rayına oturmaya başlar duygu seviyesi daha normal düzeye iner. Size saçma gelen ağlama sebebi bana gelmiyor mesela yani değersiz hissettirilince aglayabilirsin bunda bir problem yok bence. Insanın ağlaması için gerekli olan kriterler nelerdir ki?

Ama tabii bu olaylardan sonra da duzelicez artık bakalım falan yazmis konu sahibi, daha çok tepinip ağlar orası ayrı mesele 🥶

Taksi parası vermemek için geceyi dışarıda geçirmek mi🙄🤦🏼‍♀️
Gerçi bi çiçeğe bile para vermemiş taksiye vermeye de kıyamamış olabilir.

Ya çiçek bence bu ilişkinin en önemsiz kısmı. Adam çökmüş eve konu sahibinden geciniyor. E seni seviyorum diyorum yetmez mi diyor.
Narin bir bebek adeta konu sahibine sokakta kaldım diye nazlanıyor konu sahibinin ona kol kanat germesini bekliyor adamı benim çöpe atasım geldi konu sahibi bakalım duzelicez falan diyor chdhjs

Evet ilişkinin başlangıcında bir çok duygu daha yüksek yaşanır sonrasında rayına oturmaya başlar duygu seviyesi daha normal düzeye iner. Size saçma gelen ağlama sebebi bana gelmiyor mesela yani değersiz hissettirilince aglayabilirsin bunda bir problem yok bence. Insanın ağlaması için gerekli olan kriterler nelerdir ki?

Ama tabii bu olaylardan sonra da duzelicez artık bakalım falan yazmis konu sahibi, daha çok tepinip ağlar orası ayrı mesele 🥶
Uzak bir şehirde ailemden ayrı yaşıyorum ayrılmak çok zor geliyor kendimi çok yalnız hissediyorum ama bitiricem artık kabullenemiyorum sabahtan beri kabullenmeye çalıştım olmadı kendisine de söyledim asla affetmicem bunu diye alıcaktım ben falan diyor ama inanmıyorum asla bi çiçekle mi değer veriliyor ben senin sağlığın için neler aldım getirdim şimdiye kadar diyor ama olay çiçek değil ki gösterdiği tepkiler. Bu saatten sonra çok zor artık unutamam ben bunu yarın ne yapacaksın diye gülerek sorduğumda banane ya dedi çünkü şoka girdim o an çok ağır şeyler söyledim bende ama hak etti

Zorla, ağlayarak o değeri hissedecekse hiç hissetmesin diyorum sadece. Konu sahibinin derdinin de değersizlik hissi olduğunu düşünmüyorum. Derdini son cümlesinde açıkça yazmış zaten. “Yarın okulda herkese çiçek gelecek, bana hiç bir şey gelmeyecek.” Saçma tanımlaması az bile, cringe şelalesi bu.

Adamın bu kadar uzatmasının sebebi de pintiliği bence. Normalde dırdır etmesin diye he der geçer, bu tutturmuş almayacağım da almayacağım. Konu sahibi de hala “düzelicez inşallah be”. 😐

Uzak bir şehirde ailemden ayrı yaşıyorum ayrılmak çok zor geliyor kendimi çok yalnız hissediyorum ama bitiricem artık kabullenemiyorum sabahtan beri kabullenmeye çalıştım olmadı kendisine de söyledim asla affetmicem bunu diye alıcaktım ben falan diyor ama inanmıyorum asla bi çiçekle mi değer veriliyor ben senin sağlığın için neler aldım getirdim şimdiye kadar diyor ama olay çiçek değil ki gösterdiği tepkiler. Bu saatten sonra çok zor artık unutamam ben bunu yarın ne yapacaksın diye gülerek sorduğumda banane ya dedi çünkü şoka girdim o an çok ağır şeyler söyledim bende ama hak etti
Bu adam normalde size hediye alır mı, ince düşünceli midir? Dışarıda aktivite durumlarınız nasıl, hep evde mi vakit geçiriyorsunuz?

Ay arkadaşlar şaka mı yapiyorsunuz ? Tamam bir beklentiyi dile getirmekte sıkıntı yok . Bir kere getirdin dile otuz kez söylemiş konu sahibi. Almadı diye de ortalığı yıkmış . Yani ne bileyim bir insan anca üç yasindayken böyle talepkar olabilir . Benim bir yaşındaki kızım bu tepkileri veriyor. Eşimden isteyemem bu şekilde ben. Bütçemiz ortak olmasına rağmen . O kadar çok söylemiş ki adam alacaksa almaz yani .

Konu sahibi küçükte değilsiniz benden iki yaş büyüksünüz. İlişkiniz çok yeniyken hem evlenme konusundaki tepkileriniz hem bir cicek için yaptıklarıniz yok yani bir insanla aynı evde bir ömür bu şekilde yaşanmaz ki. Bir şey sizin için önemliyse söylersiniz yapmadıysa kirildiginizi soylersiniz baktınız bu adam size gerçekten değer vermiyor uygun biri değil ayrilirsiniz. Yetişkinler böyle yapıyor

Bu adam normalde size hediye alır mı, ince düşünceli midir? Dışarıda aktivite durumlarınız nasıl, hep evde mi vakit geçiriyorsunuz?
Hayır hiç bir şey almadı şimdiye kadar ilişkimizin 3 ayı ben tatile gittiğim için hiç görüşemeden devam etti zaten bekledi beni son 2-3 aydır görüşüyoruz diyebilirim ben hasta olsam bir sürü şey alır işte kasaba gidip benim sevdiğim etlerden dolu dolu alır benim yanımda para yok diye zorla para vermişliği de var işte arkadaşlarımla tura gidecektim mesela o zaman param yoktu vermişti kendi isteğiyle ben istemedim çantama koymuş sonradan. Cimri birisi olduğunu düşünmüyorum düşünemedim diyor öğretmenler gününde bir şeyler yapılması gerektiğini diyor ama ben verdiği tepkiye kızdım sadece ben şaka yollu sordum banane dedi

Ilk konu actiginda konu sahibinin haksiz oldugunu düşünüyordum. Oysa konu sahibi bir kesit paylaşmıştı. Birikmislik içinde... Ani patlama...

Bugun yazdigi yorumlardan sonra tepkisinin yine yuksek oldugunu düşünmekle birlikte haklı...

Kadin gercekten değersizlik hissediyor. Adamin verdigi cevaplar beni bile sinir etti. Yalnizliginizi kullaniyor. Affetmeyin.

Bakin siz burda bir kesit yazarsaniz o kesite göre yorum yazilir. Oysa bir bütünü yasayan sizsiniz. Enine boyuna gormeye çalışın.

Size çöp muamelesi yapan adami siz çöpe atın. Giremesin bir daha evinize.

Ama yapamayacaksiniz. Ben yazdigimla kalacagim.

Ilk konu actiginda konu sahibinin haksiz oldugunu düşünüyordum. Oysa konu sahibi bir kesit paylaşmıştı. Birikmislik içinde... Ani patlama...

Bugun yazdigi yorumlardan sonra tepkisinin yine yuksek oldugunu düşünmekle birlikte haklı...

Kadin gercekten değersizlik hissediyor. Adamin verdigi cevaplar beni bile sinir etti. Yalnizliginizi kullaniyor. Affetmeyin.

Bakin siz burda bir kesit yazarsaniz o kesite göre yorum yazilir. Oysa bir bütünü yasayan sizsiniz. Enine boyuna gormeye çalışın.

Size çöp muamelesi yapan adami siz çöpe atın. Giremesin bir daha evinize.

Ama yapamayacaksiniz. Ben yazdigimla kalacagim.
Evet haklısınız çok büyük bir yalnızlık hissediyorum ve değersizlik hissediyorum bunun ilişkimle alakası da olmayabilir hep böyleydi çünkü çok ağır bir şey yaşadım önceden ve bunu atlatamıyorum ben ufak bi değer görmek istedim sadece antidepresan kullanıyordum 3 yıldır bir ay önce bıraktım belki o yüzden bu kadar büyük tepkiler veriyorum şuan iyi hissetmiyorum

Evet haklısınız çok büyük bir yalnızlık hissediyorum ve değersizlik hissediyorum bunun ilişkimle alakası da olmayabilir hep böyleydi çünkü çok ağır bir şey yaşadım önceden ve bunu atlatamıyorum ben ufak bi değer görmek istedim sadece antidepresan kullanıyordum 3 yıldır bir ay önce bıraktım belki o yüzden bu kadar büyük tepkiler veriyorum şuan iyi hissetmiyorum
Antidepresan ilaclarinizi aniden kesmeyin bildigim kadariyla kademeli kesmeliydiniz.

Bir psikolog randevusu alabilirsiniz. Araştırıp. Yalnizlik bazen güzel bazen cirkin olabiliyor. Kendi yalnizligimdan zevk alabilen bir insanim mesela. Daha güvenli ve huzurlu oluyorum daha dertsiz tasasız mesela...

Umarim bu sorunu halledebilirsiniz. Emin olun size hak ettiginiz degeri verecek cok insan vardir

Genel ilişkinizi bilemem ama bir çiçek için defalarca ısrar etmem ve çiçek almadı diye saatlerce de ağlamam. Çok utanç verici gelir bana. Kendimden utanırım.

Daha neler... Hem bu yüzden kavga etmeniz hem de aglamaniz (ustelik saatlerce) saçma olmuş. Bunca olaydan sonra o çiçek gelince mutlu mu olacaksınız? Yoksa çevrenize gösteriş yapmak için mi bunca olay?
mesele çiçek değil aslında, ögretmenler gunude degil önemsendiğini hissetmek istiyor.
bende dogumdan ciktigimda esime bari bir cicek alip gelseydin dedim mesela.
çiçek böcek hediyede sevmem aslında ama o anda orda abimin 3 gun once yuzuk takmış nişanlisi dahi düşünmüş ta mersinden bana çiçek yollamış,kayınbabam dahi bir çiçek yaptırmıs ama eşiniz eli bomboş öyle dümdük gelmiş.
halbuki ben en çok onun tarafindan ince düşünülmek istiyordum anlatabilmişimdir umarım.

siz zaten çok değerlisiniz, kendimizi değerli hissetmek için onlara ihtiyacimiz yok önce kendimize bunu anlatmaliyiz bence.
bende sizin gibiydim en sonunda baktım kendimden başka kimsenin hayrı yok kendi kendimi ödüllendirmeye başladım
işte bu dişarda o gune ozel olarak oturup ictigim bir kahve olabilir, alınan bir bluz olabilir vs vs.

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
Zorla hediye aldırılır mı,değeri olur mu?ki bence de göndermek zorunda değil herkes aynı olmak zorunda değil kiminin eşi gönderir kiminin göndermez,kıyaslamalara girerseniz çokkkk ağlarsınız üzgünüm

siz zaten çok değerlisiniz, kendimizi değerli hissetmek için onlara ihtiyacimiz yok önce kendimize bunu anlatmaliyiz bence.
bende sizin gibiydim en sonunda baktım kendimden başka kimsenin hayrı yok kendi kendimi ödüllendirmeye başladım
işte bu dişarda o gune ozel olarak oturup ictigim bir kahve olabilir, alınan bir bluz olabilir vs vs.
Teşekkür ederim sizde çok değerlisiniz bundan sonra öyle yapacağım benim amacım gösteriş değildi insan başkalarına gelip sana gelmeyince buruk hissediyor ama bunu kimse anlayamadı nedense bu güne kadar öyleydi zaten ölmedim şimdiye kadar kimseyide darlamadım ilk defa sevgilime şaka yollu söyledim bana al diye darlamadım

Bu adama benim daha önce de yapmasını istediğim şeyler oldu ama hiç birini yapmadı tamam onlarda imkanı yok şuan ama isteyen fırsat yaratır yapardı kılını kıpırdatmadı bu konu çok üzüyordu. Sonra ben bir şey isteyince ondan ufak bi çiçek yani o da şakayla karışık söyledim zaten direk istemedim. Bir gün önce de yine şakayla karışık napacağını sordum o an bana banane ya ben napcam dedi öyle bir tepki vermesi o an beni yıktı . Daha önce yaptıklarıyla birleşince çıldırdım işte . Dün hiç konuşmadık mesajla bile kutlamadı çiçek vs gelmedi. Sonra gece konuştuk ayrılmak istemiyor seviyorum diyor değerin bunlarla mı belirlencek hissetmiyor musun diyor ben bir türlü sana sevdiğimi inandıramadım diyor ama zor düzelicez bakalım
Bu anlattığınıza göre ne yazık ki sevgiliniz size değer vermiyor. Bence değer görmediğiniz bir ilişkide daha fazla kalmayın.

Ben trip atıyorsunuz sandım ama detayları okuyunca çok üzüldüm değerli hissetmek istemişsiniz bunu bile kavgaya çevirmiş üstelik hala sizi suçluyor

Ben trip atıyorsunuz sandım ama detayları okuyunca çok üzüldüm değerli hissetmek istemişsiniz bunu bile kavgaya çevirmiş üstelik hala sizi suçluyor
Ben darlamadım bana hediye al diye öyle bir beklentim yok bu güne kadar kimseden istemedim hediyede alan olmadı. Şaka yollu sordum sadece ne yapacaksın diye hayal kuruyordum bir şey düşünür diye banane ya ben napcam ne bekliyorsun ya dedi o an içimde bir şeyler koptu çıldırdım resmen hakaret etmişim öyle diyor. Diğer gün okulda herkes eğlenirken mutluyken ben ağlayarak geçirdim tüm günü . Amacım gösteriş değildi kimse ilişkimi bilmiyor ki zaten çiçek gelse kimden geldiğini dahi söylemeyecektim saklayacaktım hatta.

Eşimle sevgiliyken her öğretmenler gününde kocaman buket gelirdi kendisinden. 7 yıllık evliyiz kendisi haricinde herkes kutladı sanırım 😂 aklıma bile gelmemişti ya hemen kendime güzel bi hediye alayım da kavga çıkmadan halledeyim konuyu kendi içimde 🥸🥸

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
Hediye beklemeniz tuhaf üstelik dile getirmeniz ısrarla o çok daha tuhaf.. Adamın tepkisi, alay etmesi apayrı bir durum.. Bir de ağlamanız.. Kendinize sipariş verseydiniz elaleme karşı iyi hissederdiniz.. Anlamını yitirdi işte böyle böyle..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X