Öğretmenler günü hediye alınmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
Bence evet çiçek yollanmalı sonuçta önemli bir gün ama siz biraz abartmışsınız ben olsam hiç birşey demezdim yollanırsa çiçek falan tabi ki hoşuma giderdi ama yollamıyo diyede kavga etmezdim zaten o raddeden sonra yollasada bunu ben istediğim için yaptı düşüncesi kafamda çıkmazdı.

size neden bu konuda bu kadar saldırmışlar anlamadım. bence haklısınız herkesin isteği farklı alttarafı bir çiçek istemişsiniz sanki 20 30 bin tl lik hediye istemişsiniz gibi davranışmış. benim annem babam emekli öğretmen ben onlara hala her 24 kasımda çiçek gönderirirm. onlara sen artık öğretmen değilsin yaw yada ya ne yapacaksin çiçeği gibi terbiyesizce konuşmam. bu düşünceliliktir.
Maddi durumu kötüyse bardak falan da alabilirdi. Bence sadece değer vermiyor.

Her sene akşam dışarıda yerdik yemeği, iki bebekten sonra gözüm onu da kesmedi. Artık tamamen masrafsızım. :KK50:
Her sene dışarda yemek yiyormuşsunuz burda bana hediye almadım cıngar çıkartmadım diyemezsiniz ben ilk defa böyle bir beklentim oldu banane diye tepki alınca üzülmem normal değil mi biraz empati yapın

Her sene dışarda yemek yiyormuşsunuz burda bana hediye almadım cıngar çıkartmadım diyemezsiniz ben ilk defa böyle bir beklentim oldu banane diye tepki alınca üzülmem normal değil mi biraz empati yapın
Şurayı kaçırıyorsun bazı şeyler içten gelmeli. Ha hayat tarzına uymuyorsa düşüncesiz ise bi baybay dersin. İstediğin özellikteki birini hayatına dahil edersin.

Ben ağzımla hediye istedikten sonra karşımdakinin alacağı çiçek/hediye soykasına kalsın valla istemem. 😁

Siz sevgilinize daha önceden çiçek beklediğinizi belirtseniz ve almasa ne hissederdiniz saçma bulanlar
saçmalık çiçek beklemeniz değil saçmalık gidip ben senden çiçek bekliyorum diye kendinizi küçük düşürmeniz
tabii ki gönderse şık olur ama birine gidip bana çiçek al dicem oda tmm dicek yapcak alcak eeee neyine mutlu olcam bunun sürpizi heyecanı beni düşünmesi nerede ?

Ben eşimi darlamıyorum ama arada öyle bir fark var. Çoğu zaman o soruyor napalım diye. Bazen onun okuldan arkadaşlarıyla, bazen benimkilerle, bazen de ikimiz gidiyoruz. Çocuk gibi oturup ağlamıyorum hediye almadı, çiçek yollamadı diye. Onun düşünüp alması lazım ama düşünmüyor, almak istemiyor diye de kendinizi paralamanıza gerek yok. Biraz olgunlaşın.

Ben ona hakaret etmişim öyle diyor ben çok hatırlamıyorum ne dediğimi gece 12 de sokakta kaldım diyo şaka yaptığını sanmıştım gerçekten istediğini anlayamadım ki diyo hala tartışıyoruz şuan bir sonuca varamadık bilemiyorum bende haklısınız sizde ayrılmam lazım ama kendimi de suçladım büyüttüm mü diye düşündüm
Ağlayıp olayı büyüttüğünüz ve aşırı tepki verdiğiniz doğru, ama üst üste gelmiş herşey demek ki ,anlaşılabilir.

Bütün yazdıklarınıza bakarak tam tekmeyi basmalık adammış. Nasılsa sizde kalıyormuş yol verin gitsin.

Ben eşimi darlamıyorum ama arada öyle bir fark var. Çoğu zaman o soruyor napalım diye. Bazen onun okuldan arkadaşlarıyla, bazen benimkilerle, bazen de ikimiz gidiyoruz. Çocuk gibi oturup ağlamıyorum hediye almadı, çiçek yollamadı diye. Onun düşünüp alması lazım ama düşünmüyor, almak istemiyor diye de kendinizi paralamanıza gerek yok. Biraz olgunlaşın.

Tamam da senin darlamaminin sebebi adam soruyor zaten. konu sahibindeki adam evine çökmüş haftada 3 gün, konu sahibi bunları karşılıyor adamsa ıh mıh diyip ama ben sana sevdiğimi söylüyorum hediyeye ne gerek var olayına giriyor. Kız artık değersizlik hissini o kadar yoğun hissetmiş ki oturup ağlamış.

Ve ayrica siz evlisiniz ilişkiniz kaç yıllık zaten istesenizde o kadar büyük tepkiler veremezsiniz çünkü duygularınız ilk 6 aydaki kadar yoğun değil. 5 10 yıllık ilişkideki duygu yoğunlugu ile 6 aylık ilişkideki duygu yoğunluğu aynı olmaz

Ben ona hakaret etmişim öyle diyor ben çok hatırlamıyorum ne dediğimi gece 12 de sokakta kaldım diyo şaka yaptığını sanmıştım gerçekten istediğini anlayamadım ki diyo hala tartışıyoruz şuan bir sonuca varamadık bilemiyorum bende haklısınız sizde ayrılmam lazım ama kendimi de suçladım büyüttüm mü diye düşündüm

Bu adam salak olabilir mi ciddi soruyorum? Gece neden sokakta kalıyor kendi evi yok mu? Sen buyutmedin duyguların artik bu kadar değersiz hissetmeyi kaldıramadı ve dışarı yansıttı. Böyle hissederken onun seni anlayıp çözüm için bir davranış sergilemesi gerekiyordu. Yalnızca seni seviyorum ile yetinip herhangi bir eylem görmese de aa ama beni seviyor diye kendine avutan kadın ya çok yoğun yokluktadir ya da hayatında hiç sevilmemistir

Bu adam salak olabilir mi ciddi soruyorum? Gece neden sokakta kalıyor kendi evi yok mu? Sen buyutmedin duyguların artik bu kadar değersiz hissetmeyi kaldıramadı ve dışarı yansıttı. Böyle hissederken onun seni anlayıp çözüm için bir davranış sergilemesi gerekiyordu. Yalnızca seni seviyorum ile yetinip herhangi bir eylem görmese de aa ama beni seviyor diye kendine avutan kadın ya çok yoğun yokluktadir ya da hayatında hiç sevilmemistir
Kendi evi var da bir buçuk saat uzaklıkta arabasını sattı iş yerinin aracıyla gidip geliyordu o an araç yoktu

Bu adama benim daha önce de yapmasını istediğim şeyler oldu ama hiç birini yapmadı tamam onlarda imkanı yok şuan ama isteyen fırsat yaratır yapardı kılını kıpırdatmadı bu konu çok üzüyordu. Sonra ben bir şey isteyince ondan ufak bi çiçek yani o da şakayla karışık söyledim zaten direk istemedim. Bir gün önce de yine şakayla karışık napacağını sordum o an bana banane ya ben napcam dedi öyle bir tepki vermesi o an beni yıktı . Daha önce yaptıklarıyla birleşince çıldırdım işte . Dün hiç konuşmadık mesajla bile kutlamadı çiçek vs gelmedi. Sonra gece konuştuk ayrılmak istemiyor seviyorum diyor değerin bunlarla mı belirlencek hissetmiyor musun diyor ben bir türlü sana sevdiğimi inandıramadım diyor ama zor düzelicez bakalım
çok mu mecbursunuz bu adama konu nedir ? tamam siz hatalısınız da eşek olsa anlar bi msj atardı en azından işte sabahtan beri kadınların kendi değerini kendin belirlersinden kastı bbu size bir msj bile atmayan adamla hala yola devam edip düzelcez baklım dersen beklediklerini anca rüyanda ya da böyle lkavga dövüş yaptırarak görürsün

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
Okulda herkese çiçek mi gelecek? Gerçekten ağladınız mı? Biraz abartmissiniz bence.

Tamam da senin darlamaminin sebebi adam soruyor zaten. konu sahibindeki adam evine çökmüş haftada 3 gün, konu sahibi bunları karşılıyor adamsa ıh mıh diyip ama ben sana sevdiğimi söylüyorum hediyeye ne gerek var olayına giriyor. Kız artık değersizlik hissini o kadar yoğun hissetmiş ki oturup ağlamış.

Ve ayrica siz evlisiniz ilişkiniz kaç yıllık zaten istesenizde o kadar büyük tepkiler veremezsiniz çünkü duygularınız ilk 6 aydaki kadar yoğun değil. 5 10 yıllık ilişkideki duygu yoğunlugu ile 6 aylık ilişkideki duygu yoğunluğu aynı olmaz
Duygu yoğunluğu mu oluyor bu 🤦🏻‍♀️ Biz ilişkimizin başında da öğretmendik. Diğer özel günler de var. Asla böyle bir tepki vermem. Hediye beklentisi olabilir ama bunun için adamı darlamak, oturup ağlamak saçma. Kendi ağzıyla istedikten sonra ne kıymeti olabilir onun? Nezaket içten gelen bir şey. Böyle kaba ve pinti bir adama ancak kapı gösterilir, göz yaşına yazık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X