Öğretmenler günü hediye alınmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu sitedeki ogretmen konularini ilk gordugumde o kadar sasirmistim ki. Simdi de oraninin cok fazla olduguna sasiriyorum. Ogretmenlik benim en cok sevdigim ve saygi duydugum meslek grubudur ama keske bir son 10-15 senedir ogretmen olan kadinlar kendi kiymetini bilebilse. Benim zamaninda tum kadin ogretmenler hukumet gibi kadindi, sevgilim bana cicek almadi 3 saat agladim, kocam maas kartimi elimden aldi bir sey yapamiyorum cocugum babasina cok duskun vs.demelerini tahayyul edemiyorum.
İnanmazsınız çocuk sevmiyorum ve istemiyorum diyen çocuğu olunca da kendini yerden yere atan öğretmenler bile var.

O degil de çiçek geldi mi ?

Bence haklısınız. Ama kesinlikle onceden degil sonradan kavgayı cikarsaydinjz . Kesin onceden belli etti sizde dayanamadiniz lafı yapıştırdıniz.Eger hediye veya cicek gelmese ben onemli günlere önemsiyorum. Öğretmenler gününde öğrencim olmasan da yaptığım ise saygından bir çiçek almanı beklemem çok normal diye durumu açıkla.

bende beklerdim ama almadı diye de ağlamazdım. Saçma olmuş tavrınız hareketleriniz. Kendinizi çok küçük düşürmüşsünüz. Bir eğitimci gibi davransaydınız keşke.

300 tl ye bile çiçek var, gönderse ölmezdi sonuçta. Bence siz yeterince değer gördüğünüzü hissetmiyorsunuz ilişkide, yine çiçek falan almayacağına emin olduğunuz için de sinirlenmiş, içerlemişsiniz. Bu kadar mutsuz olduğunuz bir ilişkiye de devam etmeyin, bir sürü alternatif var dışarıda. Sizi çok özel hissettirecek bir insan bulursunuz muhakkak.

Bu adama benim daha önce de yapmasını istediğim şeyler oldu ama hiç birini yapmadı tamam onlarda imkanı yok şuan ama isteyen fırsat yaratır yapardı kılını kıpırdatmadı bu konu çok üzüyordu. Sonra ben bir şey isteyince ondan ufak bi çiçek yani o da şakayla karışık söyledim zaten direk istemedim. Bir gün önce de yine şakayla karışık napacağını sordum o an bana banane ya ben napcam dedi öyle bir tepki vermesi o an beni yıktı . Daha önce yaptıklarıyla birleşince çıldırdım işte . Dün hiç konuşmadık mesajla bile kutlamadı çiçek vs gelmedi. Sonra gece konuştuk ayrılmak istemiyor seviyorum diyor değerin bunlarla mı belirlencek hissetmiyor musun diyor ben bir türlü sana sevdiğimi inandıramadım diyor ama zor düzelicez bakalım

Bu adama benim daha önce de yapmasını istediğim şeyler oldu ama hiç birini yapmadı tamam onlarda imkanı yok şuan ama isteyen fırsat yaratır yapardı kılını kıpırdatmadı bu konu çok üzüyordu. Sonra ben bir şey isteyince ondan ufak bi çiçek yani o da şakayla karışık söyledim zaten direk istemedim. Bir gün önce de yine şakayla karışık napacağını sordum o an bana banane ya ben napcam dedi öyle bir tepki vermesi o an beni yıktı . Daha önce yaptıklarıyla birleşince çıldırdım işte . Dün hiç konuşmadık mesajla bile kutlamadı çiçek vs gelmedi. Sonra gece konuştuk ayrılmak istemiyor seviyorum diyor değerin bunlarla mı belirlencek hissetmiyor musun diyor ben bir türlü sana sevdiğimi inandıramadım diyor ama zor düzelicez bakalım
Sizin hava atmak için çiçek istemenizi geçersek ayrılmak istemeyen adam konuşmayı geceye bırakmaz lanet olsun der çiçeğinizi yollardı. Bedavaya getirmiş olayı.

Neyi düzelteceksiniz ?
Yahu adam öyle ya da böyle sinir krizi geçirmenizi bile umursamamiş, tüm gün iletişim kurmamış, gece de yok sevgimi bunlarla mı ölçeceksin diye gereksiz laflar etmiş. Siz hala düzelicez bakalım diyorsunuz.
Yine çabasız, en ufak bir sey yapmadan iki sözle ikna etmiş sizi.
İnsanların kendine layık gördüğü ilişkiler cidden şaka gibi.

Neyi düzelteceksiniz ?
Yahu adam öyle ya da böyle sinir krizi geçirmenizi bile umursamamiş, tüm gün iletişim kurmamış, gece de yok sevgimi bunlarla mı ölçeceksin diye gereksiz laflar etmiş. Siz hala düzelicez bakalım diyorsunuz.
Yine çabasız, en ufak bir sey yapmadan iki sözle ikna etmiş sizi.
İnsanların kendine layık gördüğü ilişkiler cidden şaka gibi.
Ben ona hakaret etmişim öyle diyor ben çok hatırlamıyorum ne dediğimi gece 12 de sokakta kaldım diyo şaka yaptığını sanmıştım gerçekten istediğini anlayamadım ki diyo hala tartışıyoruz şuan bir sonuca varamadık bilemiyorum bende haklısınız sizde ayrılmam lazım ama kendimi de suçladım büyüttüm mü diye düşündüm

Ben ona hakaret etmişim öyle diyor ben çok hatırlamıyorum ne dediğimi gece 12 de sokakta kaldım diyo şaka yaptığını sanmıştım gerçekten istediğini anlayamadım ki diyo hala tartışıyoruz şuan bir sonuca varamadık bilemiyorum bende haklısınız sizde ayrılmam lazım ama kendimi de suçladım büyüttüm mü diye düşündüm
Yahu sizin evinizde yaşarken isteğiniz olan bir buket çiçeği çok görmeseydi o zaman.
Gece 12 de sokakta kalmış erkek adam vah vah.
Ne şakası ayrıca, insan aklında olmayan seyinde şakasını yapmaz.
İki defa söylemişsiniz üstelik.
Sevgiliniz resmen üste çıkmaya çalışıyor.
Sizi de buna ikna edecek gibi maşallah.
Meselenizun sadece öğretmenler günü olmadığını yazanda sizsiniz.
Öncesinde sizin için hiçbir şey yapmamış, bundan sonra da yapmaya hiç niyeti yok belli ki.
Bunu kabul edip devam edin bari.

Ogretmenler gunu falan hikaye, ben esime moralim cok bozuk bana cicek alsan iyi gelir desem gider, alir gelir. Annemin en sevdigi cicek sumbul ve nergis diye, babam 40 yildir ne zaman denk gelse eve bir-iki demet mutlaka getirir. Pirlanta falan beklemiyorsunuz sonucta, ufak bir demet alabilirdi.

İnanmazsınız çocuk sevmiyorum ve istemiyorum diyen çocuğu olunca da kendini yerden yere atan öğretmenler bile var.

Aslinda bunu anlayabilirim, taslanmayacaksam ben ogretmenlerin ogrencilerini cok sevmesi gerektigini dusunmuyorum. Belirli bir mesafede, onlari birey olarak gorup destek olmalari yeterli. Ama ben ikili iliskilerde kendini paspas eden ogretmen konularina hala daha sok oluyorum. Kafamda oturmuyor yani sorun cozme becerisi, kendini birey olarak gormemek ve iliskide gosterememek, bahaneler ardina siginmak vs. Bu kisisel bir yorum tabii ki, ben anlayamiyorum.

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
ayrıl. kendi ağzınla demene rağmen almamış. bu senden bir çiçek bile esirgeyip iki kelime güzel söz söyleyemiyorsa neyini seviyorsun ki. ilişkinizde daha yeni uzatma sen pişman olursun. daha ilerde evlilik düşünürseniz bu sizden herşeyi kısmaya çalışır. bence narsist ve cimri.

Kız sevgilisinden hediye beklemis diye niye bu kadar alay edilmiş anlamadım. Öğretmenlik ile alakam yok ama çevremde böyle bir günde herkese hediye alındığını görseydim ve bana sevgilim almayıp alay etseydi herhalde değer vermiyor diye düşünürdüm. Bir de evlilik falan düşünüyorsa ileride çocuğu falan olursa iş bırakmak zorunda kalabilir, geri donemeyebilir. Düşünceli birisini istemesi çok normal. Neredeyse tüm türlerde erkeklerin kendisini kanıtlaması gerekiyor. Bu cinsiyetçilik falan değil bence. Evlenirken ev araba soran insanlar da şu kızla alay etmesin bence. Bir çiçeği kızın gönlü olsun diye almıyorsa bencil ve inatçıdır.

Hepiniz ne kadar da direk saldırmak için yazıyorsunuz ya burada ki insanları ben anlamıyorum artık ben 7 yıldır öğretmenim her öğretmenler gününde herkesin eşi dostu çiçek yollar insan bunları görünce hep üzülüyor içinde burukluk oluyor bir kez olsun bende yaşamak istedim bunu evde de verse olurdu gösteriş değil bu . Ama karşılığında kayıtsızlık görmek ağırıma gitti neden anlamıyorsunuz çok garip insanlarsınız sanki siz başkasına yapılan bir şey size yapılmayınca hiç üzülmüyorsunuz
size neden bu konuda bu kadar saldırmışlar anlamadım. bence haklısınız herkesin isteği farklı alttarafı bir çiçek istemişsiniz sanki 20 30 bin tl lik hediye istemişsiniz gibi davranışmış. benim annem babam emekli öğretmen ben onlara hala her 24 kasımda çiçek gönderirirm. onlara sen artık öğretmen değilsin yaw yada ya ne yapacaksin çiçeği gibi terbiyesizce konuşmam. bu düşünceliliktir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X