Okul öncesi öğretmenliği okumak için

zynpzeynep

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Mart 2017
1.520
2.525
37
Selam kızlar iktisat mezunuyum çocuk gelişimi ya da okul öncesi öğretmenliği okumak istiyorum öğretmenlik okumak için kız meslek lisesi çıkışlı mı olmak gerekiyor 2 yıllık bölüm bitirince lisansa tamamlanır mı 2 yıllıkla kpss de atama kolay olur mu. Gençlerden yardım bilgi istiyorum

iktisat mezunuysan ata aöf çocuk gelişim bölümüne şimdiden kaydını yaptır ön başvurunu eylül ayında ücret yatırcaksın bu bölüme 290 tl evrak göndermene gerek yok yöksiste var zaten çocuk gelişim yada okulöncesi için aöf de daha önceden kız meslek lisesi çıkışlı isteniyordu 2012 yılında anadolu aöf bu bölümü açıktan kaldırdı tamamen şimdi atatürk aöf bu bölüm var 2 yıllık çocuk gelişimi zaten 2 yıllıkta yeterli oluyor öğretmenlik için kız meslek çıkışlı olmana gerek yok ve çocuk gelişimi dgs girmek için puanlar düşük ben okuyorum şuan ve mezun olduğunda sağlık bakanlığı onaylı olcak

2 yıllık cocuk elişimi için yeterli degil atanmak için dikey gecisle 4 yıllık gecmen gerek. bide okul öncesi ögrwtmenlik kalkmıs acıkögretimden

atanmak için gerekli olmadığını zaten biliyoruz 2 yıllık şuan hiçbir bölüm atanamıyor sağlık fakülteleri dışında aöfden okul öncesi 2012 kalktığını belirttim ama ona eşdeğer çocuk gelişimi açıköğretim var ama okulöncesi çok ayrı çocuk gelişimi çok ayrıdır okulöncesi 5-6 yaş gruplara bakar çocuk gelişim 0-18 yaş ve pedagoglarda çocuk gelişimcidir 4 yıllık şart

iktisat mezunuysan ata aöf çocuk gelişim bölümüne şimdiden kaydını yaptır ön başvurunu eylül ayında ücret yatırcaksın bu bölüme 290 tl evrak göndermene gerek yok yöksiste var zaten çocuk gelişim yada okulöncesi için aöf de daha önceden kız meslek lisesi çıkışlı isteniyordu 2012 yılında anadolu aöf bu bölümü açıktan kaldırdı tamamen şimdi atatürk aöf bu bölüm var 2 yıllık çocuk gelişimi zaten 2 yıllıkta yeterli oluyor öğretmenlik için kız meslek çıkışlı olmana gerek yok ve çocuk gelişimi dgs girmek için puanlar düşük ben okuyorum şuan ve mezun olduğunda sağlık bakanlığı onaylı olcak
Peki kız meslek lisesi çıkışlımısınız. Dikey geçişi örgün üniversiteye mi yapılıyor atatürk e mi kayıt yaptırdınız

X