Şampuan ve Saç Kremleri Organik ampuan kullananlarn paylam alan

kızlar forumdaki iyi yorumlar üzerine otacı lily şampuan ve on bitkili saç kreminden aldım süpermiş çok beğendim, üstelik de ekonomik tavsiye ediyorum

ikisi arasında kalıyorum hep,organicum daha doğal gibi ama otacı hakkında yapılan olumsuz yorum daha az.her ikisini deneyipte fikri olan var mı?

ikisi arasında kalıyorum hep,organicum daha doğal gibi ama otacı hakkında yapılan olumsuz yorum daha az.her ikisini deneyipte fikri olan var mı?

Organıcıum'u kullandım ben ama hiç memnun kalmadım.Herkes de çok memnun olduğunu söylemiş.Otacıyı da denicem.Kafam deneme tahtası zaten.

tatlım bende 2 haftadr organicum kullanıyorm pek faydasını gördümü söyliyemm bikere hemn ertesi gün yağlanma oluyo ve saçlar çokağırlaşıyo zamnla geçer diye hala kullanıyorm ama bakalım neolcak bide saçlarımı banyodan sonra tararkn eskisnden çok dökülüyo tek iy tarafı saçlarıma krem sürmedn yumuşack oldu son bi hafta daha deniycm dökülme yağlanma devm ederse bırakıcam alırken bana saçınz zamnla alışcak bırakmayn devm edn demişlerdi şimdilik ediyorm sonuçları yazarm

tatlım bende 2 haftadr organicum kullanıyorm pek faydasını gördümü söyliyemm bikere hemn ertesi gün yağlanma oluyo ve saçlar çokağırlaşıyo zamnla geçer diye hala kullanıyorm ama bakalım neolcak bide saçlarımı banyodan sonra tararkn eskisnden çok dökülüyo tek iy tarafı saçlarıma krem sürmedn yumuşack oldu son bi hafta daha deniycm dökülme yağlanma devm ederse bırakıcam alırken bana saçınz zamnla alışcak bırakmayn devm edn demişlerdi şimdilik ediyorm sonuçları yazarm

çok şaşırdım yağlandırmasına,çünkü bende organicum da karar verip onu aldım bu ikinci kullanışım fakat kuruluğa neden oldu.yıkadığımın 4. gününde bile saçlarım daha yağlanmamıştı bu iyi değil çünkü saç kendi yağıylada beslenir ama dökülmeyi azalttı..annemin saçlarını ise hem dolgun hem canlı gösterdi benim için değil ama annem için doğru şampuanı buldum sanırım.yinede bende 1 ay kullanmaya devam edeceğim.

Aynı şekilde kuruluğa sebep oldu.Mavi olanından kullanıyordum ben de.Benim de annemin saçlarını çok güzell yaptı.Beslendi sağlıklı oldu.Bir tek bana yaramıyor bu şampuanlar zaten:))

organicium şampuanın içeriğinde; ammonium laureth sulfate diye bir madde var. bunun ne anlama geldiği hakkında size kısa bir bilgi!!!

ammonium laureth sulfate‘Şampuanlar vücudumdan akıp gidiyor, ne zararı var ki?’ demeyin. Çünkü zararlı kimyasallar hızla ciltten emilerek kana karışıyor. Normalde gıdalardan aldığımız zararlı kimyasalların bir kısmı boşaltım sistemimiz sayesinde dışarı atılırken, direkt kana karışan kimyasallar vücudumuzda birikiyor. Şampuanların içeriğine gelince; mesela köpüğün kalıcılığını arttırmak için cocamide dietanolamin (DEA) kullanılıyor. Amerika’daki bir üniversite, DEA’nın anne fareden yavrusuna geçtiğini tespit etmiş, ciddi beyin hasarları gözlenmiş. Diş macunlarında karşımıza çıkan sıvıyı köpürtme özelliği veren sodium lauryl ether sulfate (SLES) Ammonium Laureth Sulfate / Sodium Lauryl Sulfate’ın (SLS) vücuttan emildiği, saçları zayıflatıp dökülme yaptığı bilimsel olarak ispatlanmış bir başka gerçek. ...............................................

Ammonium Laureth Sulfate (ALES) : Diğer kimyasallarla birlikte bulundukları zaman SLES ve ALES kuvvetli kansorejen bir gurup olan nitrosaminleri meydana getirirler. Bu tehlike, çoğunlukla coconut (Hindistan cevizi) dan geldiği açıklaması ile yarı yarıya doğal kozmetik perdesi arkasına gizlenmiştir.

bunlar bir kaç örnek; yani araştırmalarım sonucu bu şampuanın içeriğinde Ammonium Laureth Sulfate'ın varsa zararlı kimyasal madde içeriyor demektir!!!!!!

restorex.Tavsiye ederim.İçinde bakır elementi de var.Saçın büyümesinde en önemli etkenmiş.Hızlı uzatıyor ve saç çıkartıyor.bioxinden daha güzel.Eczanelerde satılıyor.

Organicum organik bir şampuan değil galiba arkadaşlar, sertifikası yoktu çünkü, aldımı bilemiyorum şu anda. Sertifikalı organik şampuanları öğrendiğimden beri baya için rahat, kullandığım ürünlerin bana ve bebeğime zararı olmadığından emin oluyorum. bebeğiniz ve sizin için erbaviva'nın bebek şampuanını tavsiye ederim. xxxxxadresinden sertifikalar ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eşim yine saru organikten tedavi edici aloe veralı şampuan kullanıyor. saç dökülmeleri durdu ve saçları gürleşti. Benim dökülme problemim yok gibiydi ama benimde saç tellerim kalınlaştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
ewet ben kullanıyorum yeni kullanmaya başladım ama farkı farkediliyor hemen.
saçlaım işlem gördüğü için kuruluk var ve saç kremi kullanmadan aska tarayamıyordum. organicum kullanırken saç kremine ihtiyaç duymuyorum artık ve saç dökülmem de eskiye nazaran çok çok azaldı. tavsiye ederim.

eczaneden aldım fiyatı da; 19 TL

organicum dan ben de çok memnunum özellikle saç maskesiyle sabredip 3 hafta kür yapın derim saçı tam yeniliyor, kızkardeşim doğumdan sonra çok faydasını gördü.

Organicum Sun Organic Bronzing Oil SPF Sunscreen

Kandırıla kandırıla paranoyak olduk benim kocam kimyager, yanımda oturuyor aynen yazıyorum - Ammonium Lauryl Ether Sulfate - ALES besin maddeleri üreten fabrikalarda susuz temizleyici olarak kullanılabilen zararsız bir yüzey aktifmiş. Özellikle süt, yoğurt vb. fabrikalarda bakteri üremesini önlemek açısından su kullanmaksızın boruları bu malzeme ile temizliyorlarmış, üretilen besin maddesinin içerisinde hepimiz çok az bu maddeden yemekte veya içmekteymişiz. Yani öyle korkacak birşey yokmuş. Korkulması gereken SLS ve SLES denenlermiş, birçok kzmetik üreticisi artık SLS ve SLES kullanmaktan vazgeçmiş.

Bilginize sunarım

kızlar bugün aktara gittim otacının şampuanını alacaktım içinde silikon yok diye meğerse silikon varmış içinde aktar otacıyı ne yapacaksın onun içinde katkı maddeleri var dedi silikon var mı dedim var dedi otacı zaten pek satılmıyor elimde birkaç tane var fiyto daha çok satılıyor dedi yani sonunda beni ikna etti çok övdü şampuanı ben özellikle silikonsuz şampuan aradığımı söyledim ve fiyto önerdi bunu al kullan saçlarını kurtar dedi bir de bu aktardan önce gittiğim aktar bana nival markasını önermişti bu otacıdan daha iyi dedi sonra gittiğim aktara nival markasını da sordum bu da iyidir içinde silikon yok ama saçı kurutur senin saçın dalgalı olmaz sana dedi fiyto yumuşatır da dedi ben de aldım 15 lira verdim yanında küçük boy losyon hediyesi de var yarın saçımı bununla yıkayacağım bakalım iyi gelecek mi sonuçları yazacağım kızlar unutmadan aktara tresan şampuanı da sordum onun içinde de silikon varmış üzerinde yazmıyor ama varmış aktarın yalancısıyım kime inanacağız ya

X