Şampuan ve Saç Kremleri Organik ampuan kullananlarn paylam alan

kızlar birde şimdi saç kremi sorunum var otacının saç kremi de vardı ama fiytonun yok ben kremsiz saçımı açamam şampuan ne kadar yumuşatsa da zor birde alışmışım krem kullanmaya e ne olacak şimdi şampuanda silikon yok saç kreminde var ben artık silikonlu hiçbir ürün kullanmak istemiyorum bildiğiniz içinde silikon olmayan ve fiyatıda uygun olan bir saç kremi var mı

kızlar bu şampuanı kullananız yok mu?

canım ben organicum kullanıyorum. ilk başlarda hiç etkisi olmuyomuş gibi oluyo ve saçları acayip sertleştiriyo ama saç dökülmem bir haftada azaldı üstelik şampuandan önce saçımı saf zeytinyağı sabunu ile yıkayıp sonra şampuan kullanıyorum süper oluyor böylece hem kuru olmuo hemde yumuşak parlıyor tavsiye ederim :)

çok şaşırdım yağlandırmasına,çünkü bende organicum da karar verip onu aldım bu ikinci kullanışım fakat kuruluğa neden oldu.yıkadığımın 4. gününde bile saçlarım daha yağlanmamıştı bu iyi değil çünkü saç kendi yağıylada beslenir ama dökülmeyi azalttı..annemin saçlarını ise hem dolgun hem canlı gösterdi benim için değil ama annem için doğru şampuanı buldum sanırım.yinede bende 1 ay kullanmaya devam edeceğim.

cnm benimde başta öyleydi kullanırken çok kuruttu saçımı bu yüzden şampuandan önce saf zeytin yağlı sabun sürüp öyle şampuanla yıkıyorum şimdi hem dökülmesi azaldı hemde yumuşak ve parlak oluyor :)

Kandırıla kandırıla paranoyak olduk benim kocam kimyager, yanımda oturuyor aynen yazıyorum - Ammonium Lauryl Ether Sulfate - ALES besin maddeleri üreten fabrikalarda susuz temizleyici olarak kullanılabilen zararsız bir yüzey aktifmiş. Özellikle süt, yoğurt vb. fabrikalarda bakteri üremesini önlemek açısından su kullanmaksızın boruları bu malzeme ile temizliyorlarmış, üretilen besin maddesinin içerisinde hepimiz çok az bu maddeden yemekte veya içmekteymişiz. Yani öyle korkacak birşey yokmuş. Korkulması gereken SLS ve SLES denenlermiş, birçok kzmetik üreticisi artık SLS ve SLES kullanmaktan vazgeçmiş.

Bilginize sunarım

Organicum ürünleri çok kaliteli ürünlerdir, yeni nesil bebekler, çocuklar ve büyükler için kokusuz güneş losyonları ve meşhur sertifikalı organik bronzlaşma yağını tavsiye ederim.

Geçen sene çantamı mahvetmişti bu sene çok güzel yeni bir şişeye koymuşlar.

xxxxxx

DOĞRU GÜNEŞ KORUYUCU LOSYON SEÇİMİ

Cilde ve yüze uygulanan ilk güneş koruyucu losyonlar 1964 yılında güneş altında uzun saatler operasyon yapan ABD askeri personelini güneş yanıklarına karşı korumak için formüle edildi.

Günümüzde foto yaşlanmanın önüne geçmekten, cilt kanseri riskini en aza indirmeye kadar birçok değişik amaç için yaygınlaşarak kullanılmaktalar.

Bir güneşten koruyucu dermakozmetik losyonun koruma derecesi SPF (Sun Protection Factor) olarak sınıflandırılır, Colipa – European Cosmetics Association standartlarına göre test edilerek onaylanması gerekir.

2003 yılında Colipa, Japonya ve Güney Afrika birlikte SPF test yöntemini geliştirmişler, 2006 yılında ise ABD nin katılımıyla son haline getirmişlerdir.

GÜNEŞ KORUYUCU BİR ÜRÜNÜN COLIPA STANDARTLARINA GÖRE TEST EDİLMİŞ OLMASI ÇOK ÖNEMLİDİR

Sertifikalı ve yetkili laboratuvarlarda bu testlerden geçirilmemiş ve raporu olmayan ürünler kullanmak sakıncalı olup güneş kanseri riskini arttıran faktörlerin başındadır.

Güneş yanıklarını önlemede güneş koruyucu losyonların etkisi yaygın olarak bilinmekte ve kabul görmektedir ancak bu ürünlerin kullanımı ile hassas ve açık renkli cilde sahip olanların güneşte kalma sürelerini uzattıkları ve bronzlaşma derecelerini arttırdıkları da bir gerçektir.

Uzmanların güneşte kalma sürelerinin kısıtlı olması yönündeki tavsiyelerine uyulmamakta, ozon tabakasının da incelmesi ile tüm dünyada ne yazık ki her yıl cilt kanseri vakaları sayıca artmaktadır.

UVA ve UVB tipi güneş radyasyonu kanser riski taşımakta olup her iki ışını da sınırlayan, filtre eden ve
suya dayanıklı bileşenler içeren ürünlerin kullanımı son yıllarda önem kazanmıştır.

BUNLARI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN

– SPF 25 ve üzeri güneş koruyucular kullanmadan güneşe kesinlikle çıkmamak

– Koruyucu şapka ve uzun kollu giysilerle korunmak, plajda ve havuz kenarında mümkün olduğu kadar şemsiye ve gölge altında zaman geçirmek

– Öğlen saatlerinde denizde uzun süre kalmamak, suya dayanıklı güneş koruyucu losyonlar kullanmak, özellikle bebek ve çocukları dikkatle korumaya almak, havuz ve deniz saatlerini zararlı radyasyonun daha az olduğu saatlere denk getirmek

– İlerde karşılaşılabilecek katarakt riskini azaltmak için UV koruyucu özellikli güneş gözlükleri takmak

– Plaj voleybolu, futbolu türünden aktiviteleri saat 15:00 ten sonra gerçekleştirmek

– Güneşlendikten sonra onarıcı ve nemlendirici güneş sonrası losyonlar kullanarak cildi bir sonraki güne hazırlamak

Geniş spektrumlu UVA/UVB güneş koruyucu yüz ve vücut losyonu kullanın

Güneş koruyucu losyonunuzu sık sık yeniden sürün, gölgede güneşten daha çok zaman geçirin

Bebek ve çocukların güneş saatlerini dikkatli planlayın, havuz ve deniz aktivitelerinde mutlaka suya dayanıklı SPF25 veya SPF50+ koruyucu losyon kullanın

Solunum yolu ve göz tahrişlerine neden olan aerosol ve pudra türü güneş ürünlerinden kaçının

Erkekler dikkat:

Hanımların %78 i güneş koruyucu losyonlar kullanırken erkeklerin sadece %34 ü güneş koruyucular sürüyor

Güneşin zararlı ultraviyole radyasyonuna erkeklerde en az hanımlar kadar maruz kalırlar, güneş koruyucu sürmeden güneşe çıkmamak gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Organicum organik bir şampuan değil galiba arkadaşlar, sertifikası yoktu çünkü, aldımı bilemiyorum şu anda. Sertifikalı organik şampuanları öğrendiğimden beri baya için rahat, kullandığım ürünlerin bana ve bebeğime zararı olmadığından emin oluyorum. bebeğiniz ve sizin için erbaviva'nın bebek şampuanını tavsiye ederim. Saru adresinden sertifikalar ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eşim yine saru organikten tedavi edici aloe veralı şampuan kullanıyor. saç dökülmeleri durdu ve saçları gürleşti. Benim dökülme problemim yok gibiydi ama benimde saç tellerim kalınlaştı.

Kesinlikle sertifika konusunda sana katılıyorum.Saru'yu ilk defa senden öğrendim.Gidip bakmayı çok istedim şu an.İnternet sitesine göre gayet sağlıklılar.Bilgi için tşk ederim.

otacı almıştım ilk başta güzel gidiyodu herşey ama sonradan tiftik tiftik olmaya başladı
şimdi bitse de kurtulsam diye bakıyorum:KK37:

Kızlar bende, green spot organik şampaunı kullanıyorum, Buğday ve Aleovera özlü olduğunu öğrenince denemek istedim. Bence güzel bir ürün
Ayrıca bu markanın organik green spot bebek şampuanı ve green spot organik sıvı el sabunu da mevcut. Marka çok yeni bende tesadüfen tanıştım 2 hafta önce izmire arkadaşlarımı ziyarete gittiğimde organik fuar ziyaretinde bulunduk, fuar çok dar katılımlı ve sıradan ürünlerin sergilendiği bir yerdi ama bu green spot standı çok etkileyiciydi. Girdim stand için yetkilileri tebrik ederken ürünler hakkında bilgi aldım ve bu karambolde pazarlamacı arkadaş çok yetenekli olacak ki bana her üründen birertane aldırdı şuan bunu kullanıyorum.Sanırım bundan sonrada kullanmaya devam edeceğim ama satış noktaları konusunda firma henüz net bir karar vermemiş ne eczanelerde nede organik marketlerde henüz göremiyorum. Sadece internet sitelerinde bu ürün boy gösteriyor. Tavsiyem sitelerden bu ürünü inceleyip önce fikir sahibi olmanızdır. Beğenirseniz internet yoluyla yada telefonlarla ulaşılabileceğini sanıyorum.

Canım Organicum, Organicum Sun ve Organicare Baby aynı firmanın ürünleri.

Bebek ve güneş ürünleri ICEA dan %100 organik sertifikalı, ICEA - Istituto per la Certificazione Etica e Ambientale > Home ( DNN 3.3.5 )
linkinden Türkiye - Işık Terapi girersen sertifika bilgilerine ulaşıyorsun.

Ben araştırdım bunlar Türkiye'de %100 organik sertifikası alan ilk firma. Aynen katılıyorum her organiğim diyen ne yazıkki organik değil.

Ben hem organicum saç ürünlerini hem de organicare bebek ürünlerini kullanıyorum, eve artık bunlardan başkasını sokmuyorum. Çok kaliteli
ürünler, zaten ilk olarak eczacım önermişti. Sanırım sadece eczanelerde satılıyorlar.

merhaba arkadaslar elsev sampuan kullanıyordum saclarımı ınanılmaz döktü.gecenlerde ablam geldı bı kac aydır gormuyordum onun sacı uzamaz yıllardır aynı boyda.gorunce farkettımsacı uzamıs. defne garl dıye bı sampuan kullandıgını cok memnun oldugunu soyledı.bende burda arastırdım.organıcum ıle arasında kaldım ama defne garl da karar kaldım.ayrıca maskesı var tek kelıme ıle harıka yumusacık yapıyo.3uncu yıkamamda sac dokulmem 3 te 1 e ındı.
pıyasadakı yanı marketlerdekı hıc bır sampuana artık kesınlıkle donmem.fıyatına gelınce ablam maskesını 10 , sampuanı 10 lıraya aldım dedı. bı kac aktara baktım.12-13 du. en son bı yerde sampuanı 10 tl ye buldum.maskesını 13 tl ye aldım.

Jeunesse adında bir marka var, onun normal ve yağlı saçlar için olan ürününü kullanıyorum. Saçları tertemiz ve yumuşacık yapıyor bir de defne kokusu var ki...:82:

2011 ocak ayında organik şampuan arayışıma başlamış ve organicum da karar kılmıştım.
ilk zamanlar kuruluk ve kepek yaptı fekat zamanla geçti:KK66:
8 aydır kullanıyorum,çok memnunum ama hiçbir şampuanı çok uzun süre kullanmak istemem,
7-8 ayda bir değiştirmek lazım bence.
şimdi eğer herhangi bir problem yaşamazsam yaza kadar da fiyto yu kullanmayı düşünüyorum.

Ben de 15 günde bir falan kullanmak için doa nın organik şampuanını aldım (normalde şampuanla yıkamıyorum). Fiyatı diğerlerine göre çok uygun ve çalışanları acayip ilgili. Şampuanı alır almaz mail geldi bir sıkıntınız olursa buraya mail atın diye. Ben bilmiyorum aşırı pahalı satanlara göre bu firmayı daha çok beğendim. Şampuanı da güzel, kremle yıkadığımdaki yumuşaklığı veriyor neredeyse

DOA ürünleri %100 bitkisel mi ?
Hem bitkisel olup hemde çok ucuz olması ilginç geldi bana.
Benim kozmosepeti nden aldığım ısırganlı şampuanın yanında birde ısırganlı sıvı sabun göndermişler hediye olarak.
Ellerimi yumuşacık yaptı. %100 ısırgan yağındanmış.

Doa şampuanının üzerinde : Tuz, SLES, Boya, silikon, paraben içermez yazıyor. % 100 bitkisel bir şampuan olabileceğine zaten inanmıyorum çünkü temizlemesi ve şampuan kıvamına gelebilmesi için illa ki katkı madesi olacaktır. En zararlılarının olmaması da benim için yeterli. Pahalı olanlarıyla da maddi olarak başa çıkamıyorum o yüzden benim beklentilerimi karşıladı

kullanmadığım marka kalmadı, merakımdan dolayı içerisindeki hammaddelere varana kadar hepsini araştırmış birisi olarak söylüyorum ki, internet sitelerinde şampuanın içeriğini veren markalar güvenilir oluyorlar, gizleyecek birşeyi olmuyor. bakıyorsun şöyle doğal böyle organik yazıyor, içeriğinde ya amonium lauret sülfat var ya sodyum laurly sulfosinat. en son gözde olan bir marka sülfatsız şampuan diye sodyum lauret sulfosinatlı şampuan satıyor, hammadde için cosmetics database de sls den farkı yok diye yazıyor. doa'nın şampuanına gelince gerçekten güzel şampuan. ben daha evvel utrekram kullanıyordum içeriği doa ile aynı, mavikusa katılıyorum, yani köpürtücü olacak kıvam verici olacak, %100 doğal diyenden kaçın yalan baştan söyleniyor demektir.

ya arkadaşlar bişey sorcam ben otacı defne ve zeytin yağlı şampuanını kullanmaya başladım ama kullandığım günden beri çok dökülüyor ne yapmam lazım...lütfen yardım edin kullanmaya devam edeyim mi anlamadım :KK43:

X