Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı!

Canım internetten alıyorum. Naturlive'i Helal sitesi diye bir var ordan aldım. Sodasan'ı da doğalecza diye bir site var ordan almıştım.

Naturlive sitesini inceledim şimdi..Aklıma yattı..Boraks zaten Erkan Şamcı'nın hep onayladığı bir temizlik maddesi..
Bayramdan sonra bende bu ürünün bulaşık makinesi için olanını kullanmak istiyorum..Üstelik telefon açtım..1 günde elinizde olur dediler..Çok hoşuma gitti.

Naturlive sitesini inceledim şimdi..Aklıma yattı..Boraks zaten Erkan Şamcı'nın hep onayladığı bir temizlik maddesi..
Bayramdan sonra bende bu ürünün bulaşık makinesi için olanını kullanmak istiyorum..Üstelik telefon açtım..1 günde elinizde olur dediler..Çok hoşuma gitti.

Canım parfümsüz ve sağlığa zararlı hiçbir şey içermiyor. Diğer fosfatlı ve parfümlü deterjanlar hem insan sağlığını hem de çevre sağlığını tehdit ediyor. Bulaşık makinesi ne kadar iyi yıkasa da, insanın içinde kuşku oluyor. O kuşku da insanı yiyip bitiriyor. Şükür artık yediğim içtiğim kaplardan gönül rahatlığıyla yiyip içebiliyorum.

Klar,Sodasan,sabun ağacı vs... dediğin ürünler tatlım değil mi o pakete girmiş içinde mutlaka kimyasal var

Merhaba hanımlar, benim de bebeğim olucak ve takmış durumdayım organik temizleme ürünlerine. ve artı k kendimiz için de organik deterjanlar kullanmak istiyorum . bu konu başlığı çok iyi olmuş ancak herkes farklı farklı ürünlerde ve net bir sonuç çıkaramıyor insan ne kullanmalıyım diye. Keşke tek bir markadan emin olabilsek . Son kullanıcılardan ses çıkmamış , sonuçlar nedir neler yaptınız umarım yazarsınız . çok faydalı olucak .

teşekkürler.

merhaba arkadaşlar bu başlık benim aradıgım konu başlıgı iste....
yazılanları okudum tek tek... cogunluk ersag yonunde olmus, ama ben de hicbiryerde bulamadım ürün iceriklerini, suan icin almaya karar verdigim marka ama daha detaylı bilgiler olsa daha guvenicem acıkcası...

dogala onem veren arkadaşlar olması beni cok sevindirdi yalnız degilim ne guzel sorup danısacagım kişiler var...

sevgili mencalenale. bulduğun bulabileceğin, aldığın alabileceğin en güvenilir ürün; köy sabunudur. hele bir de kendin yapar, ya da yapılışında orada olursan :KK66: ama bildiğin, emin bir yerden almak da aynı iç ferahlığı. olmadı bulamadın 2. alternatif ise arap sabunu. bir de boraksla, karbonatla falan hazırlanan karışımlar var. v.s. boşuna ne idüğü belirsiz şeylere para kaptırma derim. bizi zehirleyenlere yıllarca üste para vererek teşekkür ettik, şimdi de organik sömürücüleri çıktı. lafım her hangi bir markaya değil, sadece dikkat diyorum...

arkadaşlar propa yada ekodostu duyan yokmu aranızda yahuuu?
bende propanın bulaşık deterjanını aldım
konsantre bir ürün
henüz kullanmaya başlamadım fakat doğada yüzde 98 oranında yok olması nedeniyle almaya karar verdim
bulaşık makinesi deterjanıda vardır muhtemel de bakmadım ona henüz

sevgili hanımlar ben kullandığım ürünlerin hem doğal hem de helal olmasına gayret ediyorum. piyasadaki bulaşık deterjanlarının hepsinin içinde enzimler var ve bu enzimler hayvansal enzimler ne yazık ki. makineden çıkardığım tabak bardakları tekrar sudan geçiriyordum kalıntı kalmasın diye. ama naturalive adında bir ürün buldum internetten aldım ve kullandım sonuç gerçekten harika. bir kere hayvansal ürün kullanmamışlar tamamen bitkisel ve boraksla yapılmış. hem de helal sertifikalı inanın içim rahatladı. bu markanın başka ürünleri de var el kremi vs. tavsiye ederim.

arkadaşlar sab sabun tozu kullanıyorum ben bebek kıyafetleri için
bulaşık makinası tablette çıkarmış kullanan varmı aranızda?

Canım internetten alıyorum. Naturlive'i Helal sitesi diye bir var ordan aldım. Sodasan'ı da doğalecza diye bir site var ordan almıştım.
ben de organik bulaşık makinesi deterjanı arıyorum, psikolojim bozuldu artık :KK43: bir çok kişi naturaliveden memnun kaldığını yazınca Naturalive'i inceledim, kendi sitesinde içinde noniyonik aktif madde olduğu yazıyor ve bu maddenin bir çok yerde zararlı olduğundan bahsedilmiş, ne kullacağız biz :KK43: bu markaların organik olduğuna nasıl inanıp güveneceğiz?

ben de organik bulaşık makinesi deterjanı arıyorum, psikolojim bozuldu artık :KK43: bir çok kişi naturaliveden memnun kaldığını yazınca Naturalive'i inceledim, kendi sitesinde içinde noniyonik aktif madde olduğu yazıyor ve bu maddenin bir çok yerde zararlı olduğundan bahsedilmiş, ne kullacağız biz :KK43: bu markaların organik olduğuna nasıl inanıp güveneceğiz?
Onun da çeşitleri var. Çeşidine göre zararlı ya da zararsız olabilir. Naturalive'deki Hindistan cevizinden elde ediliyormuş.

Onun da çeşitleri var. Çeşidine göre zararlı ya da zararsız olabilir. Naturalive'deki Hindistan cevizinden elde ediliyormuş.
hindistan cevizinden üretilenin zararlı olduğu yazıyor zaten. yanılmıyorsam bu sitedeki paylaşımlarda okumuştum. siz hala aynı deterjanı mı kullanıyorsunuz? memnun musunuz?

Evet, kullanıyorum; çünkü diğerlerine göre çok hesaplı. Ancak parlatıcı, tuz kullanmazsanız cam ürünler ışıl ışıl olmuyor. Ben parlatıcı ve su kireçli olmadığı için tuz kullanmıyorum. Benim için o kadar zararlı kimyasala maruz kalmaktansa biraz su lekesinin olması önemli değil. Gönül rahatlığıyla kaplarımı kullanıyorum. Çevreye de zarar vermediğim için içim rahat. Bu deterjanlar kirleri temizlerken hem içimizi hem de çevremizi temizliyorlar(!).

X