Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
geçmişler olsun diyeyim canım büyük oğlanın bu yılı bitti anlaşılan seneye gitmezmi acaba belki aklı başına gelir ah bu arkadaşlar zaten nerde bir saf temiz akıllı çocuk bulurlarsa yapışırlar..benim çamaşır makinesininde hortumu birkere çıkmıştı o gün öyle moralim bozuktuki salondan bir çıktım benim makinem holde dolabın içinde bütün hol halılar su içinde yüzüyo oturup ağlamıştım yıkamacılarda 2 gün sonra geldiler küvete atıp bekletmiştim öyle çok sinir bozucu gerçekten herşeyin üst üste gelmesi allah başka büyük dert vermesin arkadaşım sabır çek

teşekkür ederim
okul bitti artık bu sene 2ye gidecekti zaten geçen sene istemedi biraz zoru görsün diye babası dükkana yanına aldı burnundan geldi bu sene çok bütük hevesle başlamıştı ben hiç karışmadım kendi kalktı gitti okuluna geldi baktım ben hiç demeden ders yapıyor eksiklerini istiyor normalde aklına bile gelmezdi ben hep hazırda bulundururdum heves çabuk kaçtı telini aldım elinden msjlarını okudum hep para için yolacak adam aramışlar benim enayiyi bulmuşlar babandan para alda şuraya gel annenden al buraya gel tavuk gibi yoldurmuş kendini şimdi çalışıyor babası işe verdi erkek çocuk meslek öğrenmedende olmaz halinden memnun ama haftalık alınca harçlığını veriyorum gerisini alıyorum biraz daha biriksin hesap açıcam askerliği var göz açıp kapatana kadar geçiyor zaman belki ozaman durumumuz olmaz biriksin napalım bi türlü okulada gidemedim hazırladım çantaları elbiselerini nerdeyse hiç giymedi yepyeni defterler desen aynı hepsini paketledim tastiknamesini almaya giderken götürücem aile birliğine vereyim hiç olmazsa bi gariban faydalansın dedim meslek okuluna gidecek hem benimki haftada 2gün

aman allahtan dün aradım bugün geldi halıcı p.tesi getirecek yedekleri serdim kış günü buz gibi zaten dünden beri ağlamaktan sinirden sıkıntıdan göümde yaş kalmadı artık zaten sabır çekmekten başkada bişey gelmiyor elden amin allah başka dert vermesin

teşekkür ederim
okul bitti artık bu sene 2ye gidecekti zaten geçen sene istemedi biraz zoru görsün diye babası dükkana yanına aldı burnundan geldi bu sene çok bütük hevesle başlamıştı ben hiç karışmadım kendi kalktı gitti okuluna geldi baktım ben hiç demeden ders yapıyor eksiklerini istiyor normalde aklına bile gelmezdi ben hep hazırda bulundururdum heves çabuk kaçtı telini aldım elinden msjlarını okudum hep para için yolacak adam aramışlar benim enayiyi bulmuşlar babandan para alda şuraya gel annenden al buraya gel tavuk gibi yoldurmuş kendini şimdi çalışıyor babası işe verdi erkek çocuk meslek öğrenmedende olmaz halinden memnun ama haftalık alınca harçlığını veriyorum gerisini alıyorum biraz daha biriksin hesap açıcam askerliği var göz açıp kapatana kadar geçiyor zaman belki ozaman durumumuz olmaz biriksin napalım bi türlü okulada gidemedim hazırladım çantaları elbiselerini nerdeyse hiç giymedi yepyeni defterler desen aynı hepsini paketledim tastiknamesini almaya giderken götürücem aile birliğine vereyim hiç olmazsa bi gariban faydalansın dedim meslek okuluna gidecek hem benimki haftada 2gün

aman allahtan dün aradım bugün geldi halıcı p.tesi getirecek yedekleri serdim kış günü buz gibi zaten dünden beri ağlamaktan sinirden sıkıntıdan göümde yaş kalmadı artık zaten sabır çekmekten başkada bişey gelmiyor elden amin allah başka dert vermesin

canım benim çok üzüldüm gerçekten allah hakınnda hayırlısını versin oğlunun belkide kısmet böyleydi ne bilelim..benim teyzemin oğluda okumadı teyzem aldı onu işe verdi meslek okuluna da şimdi iyi bir semtte dükkanı var oto bakım birşey diyeyim mi paraya para demiyor oğlunun da şansı bol olsun inşallah

selam kızlar ah yalan dünya işte böyle böyle bitecek nazdemcım canım Allah kolaylık versin canım bizde bugun psikıyatrı kontrolu vardı önceden uyaran eksıklıgı dıye salladılar şimdide gelişim geriligi var dedı agte gelısım testı yaptırdık kaba motor yasında ama inde motor 1.5 yıl geri cıktı daha önceden 3 ay gerı cıkmıstı ama oglumdakı gerılıgı bende faredıyodum nebılem ınanmak ıstemedım özel egıtıme baslaması lazım acılen dıyo ben 1 yıldır kosturuyorum annesıyım cocugun bılıyorum gerılıgı var ama sallaya sallaya 1 yılımız gectı sımdıde acılen dıyolar bende cok kötüyüm ses tellerımde nodül vardı salladım bugune kadar şimdi doktor kızdı bana kötü huyluya sardıysa dedı amelıyat olucam haftaya parcaya patolojıye gıdecek bu arada bide iş of kızlar yaa hayat ne zormus aglamaktan bı hal oldum Allahım yardım etsin herkese :2:

of off diyorum canım sıkıldı şimdi üzüldüm kızıldeniz keşke bikaç doktora götürseydin önceden keşkeler fayda etse ya neyse sen kendini toparla önce çok geçmiş olsun.. okulımuzda bi çocuk kaybolmuş geçen hafta görmüştüm ağır zihinsel engelli çok sevimliydi 2 gündür haber alınamıyormuş kendisinden

canım bellıydı zaten bişiyler annelık işte konduramıyosun düzelirmi acaba özle egıtımle kerse baslıcak zihinselde olabılır gerılıgı dedı ama şmidi bellı olmaz dedı yası kucuk dedı kızlar düzelir dimi normal okula gıder dımı kafam cok karısık bu arada cok üzüldüm kayıp cocugumuza kıyamam yaa nasıl kaybolmuskı yanında kımse yokmuymus

ben kendimi çok kötü hisetiyom yavrumu o durumda görünce bide benimkiler ikiz kızımın halini oglumda görmeyince kahralıyom aglamaktan canım çıktı allah hepimize yardım etsin ihşallah tez zamanda düzelirler :KK5:

canım bellıydı zaten bişiyler annelık işte konduramıyosun düzelirmi acaba özle egıtımle kerse baslıcak zihinselde olabılır gerılıgı dedı ama şmidi bellı olmaz dedı yası kucuk dedı kızlar düzelir dimi normal okula gıder dımı kafam cok karısık bu arada cok üzüldüm kayıp cocugumuza kıyamam yaa nasıl kaybolmuskı yanında kımse yokmuymus

bulunmuş canım nasıl olduğunu bende bilmiyorum face sayfasından öğrendim bende neyse...zihinsel geriliğini anlamak için çok erken değilmi canım otizim demedilermi gelişim geriliği diye bir tanı mı varmış komut alıyormu oğlun getir götür al ver falan deyince yaparmı özel eğitimle ilerleme sağlarsınız canım normal okulada gider inşallah sen şimdi okulu falan düşünme daha zaman var ona özel eğitime başlayın o zaman sende evde çok ilgilenmen lazım ama komut ver ona sürekli zeka geliştirici oyuncaklar legolar ahşap oyuncaklar falan var onlardan eve alırsın özel eğitimde ne yapıyorlarsa sende evde uygulamaya çalışırsın fırsat buldukça birde maddi imkanın varsa tam gün kreşe versen çok daha iyi olur

selam kızlar ah yalan dünya işte böyle böyle bitecek nazdemcım canım Allah kolaylık versin canım bizde bugun psikıyatrı kontrolu vardı önceden uyaran eksıklıgı dıye salladılar şimdide gelişim geriligi var dedı agte gelısım testı yaptırdık kaba motor yasında ama inde motor 1.5 yıl geri cıktı daha önceden 3 ay gerı cıkmıstı ama oglumdakı gerılıgı bende faredıyodum nebılem ınanmak ıstemedım özel egıtıme baslaması lazım acılen dıyo ben 1 yıldır kosturuyorum annesıyım cocugun bılıyorum gerılıgı var ama sallaya sallaya 1 yılımız gectı sımdıde acılen dıyolar bende cok kötüyüm ses tellerımde nodül vardı salladım bugune kadar şimdi doktor kızdı bana kötü huyluya sardıysa dedı amelıyat olucam haftaya parcaya patolojıye gıdecek bu arada bide iş of kızlar yaa hayat ne zormus aglamaktan bı hal oldum Allahım yardım etsin herkese :2:

yapma canım yaa hay allah nasıl anlamıyorlar neyse canım yaa üzülme üzülmek fayda getirmiyor maalesef hemen kolları sıva ve eğitimi geciktirme

inş kötü bişey çıkmaz canım seninde bu hafta hiçbirimize iyi gelmedi sanırım

ben kendimi çok kötü hisetiyom yavrumu o durumda görünce bide benimkiler ikiz kızımın halini oglumda görmeyince kahralıyom aglamaktan canım çıktı allah hepimize yardım etsin ihşallah tez zamanda düzelirler :KK5:

otizmmiydi sizinde hatırlayamadım daha önce yazdınızmı buraya amin canım teşekkürler

çokmasum cum bugün öğlen hangi kanaldı unuttumda yarın güneş tutulacakmış ve yay burçlarını bi şekilde etkileyecekmiş ama ne şekil bilmiyorum yarın konuşacaklardı ama kanal hangisiydi unuttum akılmı kaldı

çokmasum cum bugün öğlen hangi kanaldı unuttumda yarın güneş tutulacakmış ve yay burçlarını bi şekilde etkileyecekmiş ama ne şekil bilmiyorum yarın konuşacaklardı ama kanal hangisiydi unuttum akılmı kaldı

ne gibi bir etkilenme acaba yarın öğlende dışarı çıkmam gerek güzel bir etkilenme olsun bari

merhaba kızlar
gıremedım bu ar a ınsallah ıyısınızdır
bızım de 2 aralık da ramda gorusmemız var
ozel egıyıme baslıycak sonra
bı kac yerle gorusmeye gıtttım
allah yardım etsın cok zor durumda olan cocukları gordum
bı de hamıleyom bılıyosunuz cok etkılendım
nama dayanıcam bı sekılde
herkes ozellıle kayınvalıdem cok tepkılı
cocugu ozel egıtıme gondermeye kendın hadta ettın cocucugu dıyo
soylemıycam ona vazgectım dıycem ugrasmaktansa

merhaba kızlar
gıremedım bu ar a ınsallah ıyısınızdır
bızım de 2 aralık da ramda gorusmemız var
ozel egıyıme baslıycak sonra
bı kac yerle gorusmeye gıtttım
allah yardım etsın cok zor durumda olan cocukları gordum
bı de hamıleyom bılıyosunuz cok etkılendım
nama dayanıcam bı sekılde
herkes ozellıle kayınvalıdem cok tepkılı
cocugu ozel egıtıme gondermeye kendın hadta ettın cocucugu dıyo
soylemıycam ona vazgectım dıycem ugrasmaktansa

kolay gelsin canım daha yolun başındasın umarım eğitim iyi gelecek sen bile şaşıracaksın neden herkeze söyledinki bizim ne benim nede eşimin akrabalarından hiç kimse bikaç kişi dışında bilmiyor söylememe sebebimde anlamayacaklar bi sürü sorulara maruz kalıcam çocuğumlamı uğraşayım onlara dertmi anlatayım neden seni suçluyo anlamadım sen bozma moralini karnındakinide etkileme hem çocuğunada böyle verimli olamazsın

29 aylık bir kızım var. malesef otizimden şüpheleniyoruz.bizimle göz teması var. fakat yabancılarla göz teması yok yada çok kısa süreli var. ismi söylendiğinde bakmıyor. konuşmada anne baba gibi kelimelerden oluşuyor.genelde etrefıyla ilgili ama diger çocuklarla oynamıyor. yanlız bir köşede oynamayı tercih ediyor.işaret parmağı yok.çok sıkıldım.lütfen bu konuda bildiğiniz iyi bir çocuk piskoloğu varsa ismini verin.

29 aylık bir kızım var. malesef otizimden şüpheleniyoruz.bizimle göz teması var. fakat yabancılarla göz teması yok yada çok kısa süreli var. ismi söylendiğinde bakmıyor. konuşmada anne baba gibi kelimelerden oluşuyor.genelde etrefıyla ilgili ama diger çocuklarla oynamıyor. yanlız bir köşede oynamayı tercih ediyor.işaret parmağı yok.çok sıkıldım.lütfen bu konuda bildiğiniz iyi bir çocuk piskoloğu varsa ismini verin.

merhaba nerede oturuyorsunuz 29 aylık olana kadar nasıldı kızınız benim oğluma 22 aylıkken konuldu teşhis şuanda eğitim alıyor ve maalesef bizden başkasıyla göz teması çok az denecek kadardı bizede kısa kısa bakardı ismine tepki vermez diğerleriyle oynamazdı işaret parmağı bizimkini kullanır gösterdiğimiz yere bakmazdı

gebzede oturuyorum.

malesef bizdede aynı durum var.
biz 2 yaşından sonra farketik. daha doğrusu çok içine kapanıyor yanlız diye kreşe gönderdik.
ordaki pedagog bizi uyardı.
1 ay kadar kreşe gitti. biraz düzelme vardı biz sabiha paktuna keskine götürdük.
o hemen kreşten almamızı söyledi ve 1 ay boyunca evde beraber olmamızı.
şu an otizim teşhisi yok ama çok korkuyorum.

X