Saç Uzatma Yöntemleri Pakizenin saç uzatma günlüğü :)

burdayım kuzum iş ve ev yğunluğundan uğrayamıyordum buralara :KK200:
ama haftada 1 gün oda cuma geceleri saçıma hindistancevizi yağı sürüp bekletiyorum
çarşamba veya salı günleride bc bona cure fibre forse saç maskesini yapıyorum
diğer günlerde duştan sonra moroccanoil saç yağını kullanıyorum
saçımı kestirip boyattım
kestirmekten kastım simetrik şekili düz küte döndürdüm
buna rağmen uzadığını hissediyorum
hatta dip boyam geldi sayılır :))
Cok sevindim canim yeni gordum mesaji kusura bakma.

Ben uzun suredir yogun bakimi birakmistim ve yaklasik 4-5 gune yakin yikamiyordum sacimi ve inan kendi yagi ile sac daha cabuk uzuyor. Tavsye ederim.

Merhabalar pakizee hanım benimde saçlarım baya sıkıntılı ve yokuşlu yollardan geçtik ama beraber başardık :sampiyon: sonunda yaklaşık 5.6 yıldır uzatıyorum. Çeşitli sıkıntılar dedim ya buna en başta zarar veren kimyasal maddeli ürünler ve ısı imiş bunu geç olsa da fark ettim ve bütün kimyasalları çöpe attım buna şampuan'da dahil şuan 1 yıldır doğal ürünler ile ilerliyorum ve saçımı görmenizi isterim açıkcası mükemmel bir değişim var ve öz güvenim tavan :rapci::KK76::KK71:diyebilirim. Rutin olarak 1 yıldır kullandığım liquid keratin şampuan var kesinlikle tavsiyemdir çok araştırdım ve 2.3 ürün bile kullandım ama onun kadar hacim ve saflık parlaklık kazandırdı saçlarıma.

Merhabalar pakizee hanım benimde saçlarım baya sıkıntılı ve yokuşlu yollardan geçtik ama beraber başardık :sampiyon: sonunda yaklaşık 5.6 yıldır uzatıyorum. Çeşitli sıkıntılar dedim ya buna en başta zarar veren kimyasal maddeli ürünler ve ısı imiş bunu geç olsa da fark ettim ve bütün kimyasalları çöpe attım buna şampuan'da dahil şuan 1 yıldır doğal ürünler ile ilerliyorum ve saçımı görmenizi isterim açıkcası mükemmel bir değişim var ve öz güvenim tavan :rapci::KK76::KK71:diyebilirim. Rutin olarak 1 yıldır kullandığım liquid keratin şampuan var kesinlikle tavsiyemdir çok araştırdım ve 2.3 ürün bile kullandım ama onun kadar hacim ve saflık parlaklık kazandırdı saçlarıma.
keratin şampuanından bahsedermisiniz biraz şu düzleştirme için kullanılan mı

Hayır onlar tamamen salıksız kimyasal içerir pakizee hanım kesinlikle tavsiye etmem.
Saf ve doğal ürünlerdir liquid keratin ürünleri bi sitesine uğrayıp müşteri hizmetleri ile de görüşebilirsiniz. Onlar daha ayrıntılı bilgi vereceğine eminim

Selam günlük ve günlüğümü okuyan güzel insan...
1 sene geçmiş aradan ve ben bu 1 sene içerisinde saçımşa çok çok oynadım yıprandı kestirdim
Uzadı boyattım derken son halini paylaşıyorum 02F29D5C-51C3-4DC7-9DF1-CD328F475FE7.jpeg

Saçlarımı boyatırmıyım boyatmazmıyım tekrar emin değilim
Siveno şampuan trendyolda çok güzel indirime girmiş ondan sipariş verdim bakalım sonuçları nasıl olucak

Bu arada şuan kullandığım şampuanın içine attıklarım hem dökülmesini güzel durdurdu hemde bebek saçlarımı çıkarttı
Onuda paylaşayım hemen
BAB577C6-E904-49EF-902F-5E6CA7EE96CF.jpeg
Bu iki şampuanla dönüşümlü kullanacağım
Sonuçarı sizinle paylaşırım

Selam günlük ve güzel insan
Saç boy ve uçlarına dax sürdüm bakım niyetine
Siveno şampuan ile yıkayacağım 1 saat sonra düzenleme yaparım

düzenleme butonu kaldırıldı mı ben mi göremedim 🤷‍♀️
Dax sürüp saçımı siveno şampuan ile yıkadım oda ne saçlarım birbirine dolaştı pantene saç kremiyle yumuşadı biraz sonrasında bir damla saç bakım yağı sürüp kuruttum saçlarımın yumuşaklığından memnunum

Belki ilk yıkama diye saçlarımı dolaştırdı birbirine bir süre kullanıp öyle yorumlamak daha doğru olur

Selam günlük ve günlüğümü okuyan güzel insan
Yaklaşık 2 saat önce saç diplerime çok az dax boy ve uçlarına yeterli miktarda hindistancevizi yağı ve dax sürdüm bekliyorum
Ayrıca kendime banyoda kullanabileceğim bir saç kremi hazırladım bakalım saçlarımı yumuşatırsa paylaşacağımm

Saçlarımı yıkadım siveno şampuanı 2. Denemem
Saç diplerimdeki saçlar sert sert sanki diplerden saç çıkacakmış gibi geliyor
Saç uçlarıma dax kesinlikle iyi geliyor yumuşatıcıyor

Bu arada saç kremini anlatabilirim artık..
elimde çok az kalmış avokado yağı vardı 20 ml kadar vardı 1 kaç damla menekşe yağı 1 kaç damlada ozon yağı ekledim göz kararı kadar (2 çorba kaşığı) saç kremi kalanını su ile doldurdum...
siveno şampuan saçlarımı oldukça sertleştirdi arkasından bu krem yağ karışımı çok az diplere gelmeyecek şekilde boy ve uçlarına sürdüm..
banyoda oldukça saçım ağırlaştı neyse dedimm
arkasından saçımı fön makinasının en düşük ayarı ile kurutup 150 derecede düzleştirdim...
saçlarım ellerimin arasından kayıyor o derece yani..
bu arada saçımı çok salık bir şekilde yan tarafa toplayıp yatmama rağmen saçımda ne bir dolanma ne şekil bozukluğu oldu..
deneyin kızlar ben çok memnun kaldımm..

saçlarım hem yumuşacık hemde belki zamanı geldiği için 1 mm uzadı gibi
nasıl mı anladım dip boyasını dikkatlice inceledim
zaten yeni yaptırmıştım dip boyamı...
bu arada dün sadece karışık yağlar olan şampuanla yıkadım saçımı....
bakım günlerinde siveno
diğer günlerde karışık şampuan...
Her duş sonrası ve saçlarımı kuru hissettiğim zamanlar mercimek tanesi kadar hindistanceviziyağı ile saç uçlarımı nemlendiriyorum.
saç bakımımdan oldukça memnunum..
saçlarım platin rengine kadar açılmasına rağmen en azından sağlıklı görünüyor

Siveno şampuanı denedim yine bu sefer krem kullanmadım ve saçlarım ilk denemelerime göre daha iyi durumda
Bence şu sıralar yumurtlama günlerim olduğundan mütevellit kesinlikle saçlarımda uzuyor ...
Maske yapmadım fakat hindistancevizi yağından ara ara çok az uyguluyorum saçıma

X