Saç Uzatma Yöntemleri Pakizenin saç uzatma günlüğü :)

Selam günlük ve günlüğümü okuyan güzel insan
Kendimi silkeledim ve artık bakımlarıma devam edicem uzaması için sabırsız davranmayacağım en azından sağlıklı saçlar için çaba sarfedeceğim
Dün gece saçıma hindistancevizi yağı sürdüm şuan hala kafamda
Ev işlerim bitsin yıkayacağım

Kendimi silkeledim ve artık bakımlarıma devam edicem uzaması için sabırsız davranmayacağım en azından sağlıklı saçlar için çaba sarfedeceğim
Dün gece saçıma hindistancevizi yağı sürdüm şuan hala kafamda
Ev işlerim bitsin yıkayacağım
Ay o ev isleri biter mi?
Her hafta haftalik iznimde dinlenmek yerine afedersin deli gibi temizlik yapiyorum, ama kafi degil :KK43:
Iyi yaptin canim sifa olsun saclarina insallahhh

Ay o ev isleri biter mi?
Her hafta haftalik iznimde dinlenmek yerine afedersin deli gibi temizlik yapiyorum, ama kafi degil :KK43:
Iyi yaptin canim sifa olsun saclarina insallahhh

Mümkün değil bitmiyor
Şimdi ütüleri bitirdim kurutma ve çamaşır makinası aynı anda çalışıyor
Kahve keyfi yapimm dedim bende
Öperim seni

Bugün saçıma sadece hindistanceviziyağı sürdüm şimdilik beklemedeyim muhtelen saat 10 11 gibi duş alırım

pakizee pakizee neredesin tatlim yaaaa
Sessizlestik bayadir:KK43:
Bak sacimin guncel halini paylastim kendi konumda ama tatmin olmadim 1 aylik uzama sanki hic uzama gibi :KK43:
Belki duzlestirsem fark ederdi ama oyle daginikken cektim sacimi..
Bazen pes edesim geliyor :KK43:

ağustos ayından bu yana yapmadığım bakım kalmadı ama hala saçlarımın uçları mısır püskülü misali
ayrıca saçımı ne kuruttum ne düzleştirdim belki 3-5 defa saçıma fön çektirmişimdir...
cuma günü saçlarımı boyattım ve kesim şeklini düzelttirdim tam bir küt modeli oldu yakın zamanda foto çekerim
kuaförden şu şampuanı satın aldım
BC BONACURE Fibre Force Keratin Bakım Şampuanı 1000ml-YENİ SERİ

Bonacure Fibre Force Keratin Bakım Şampuanı 1000ml 10 KAT DAHA GÜÇLÜ

Ürün Özelliği

Yararları
  • Yoğun işlem görmüş ve doğal yapısını yitirmiş saçlar için özel olarak geliştirilmiştir.
  • Yorgun, hassas ve yıpranmış saçları nazikçe temizler.
  • Özdeş mikronize keratinlerle geliştirilmiş içeriği, saçın lif yapısını onararak görünümünü düzeltir.
  • Saçın kimyasal işlemler ve yıpratıcı dış faktörler sonucu yitirdiği keratin oranını dengeler.
  • Saçın temel yapı taşlarını geri kazandırarak güçlenmesini sağlar.
  • Isı ile şekillendiricilerin saçta oluşturduğu tahribatı onarır.
  • Kökten uca güçlenmiş ve dirençli saçlar oluşturur.
  • Serinin tamamlayıcı ürünleriyle birlikte düzenli kullanıldığında %100 daha güçlü, %95 daha dirençli saçlar oluşturur.
  • Günlük kullanım için uygundur.
aynı zamanda maskesini de satın aldım

birde şu markanın saç bakım yağını aldım
MoroccanoilSaçı Canlandırmaya Yardımcı Bakım Yağı
  • Moroccanoil bakım yağı, çevresel etkenlerin yanı sıra şampuan, boya ve permada bulunan kimyasallardan zarar gören saçı yeniden canlandırmaya ve tazelemeye yardımcı olma özelliğine sahip
  • Bu orijinal formül, yağ bazlı saç bakım ürünleri kategorisine öncülük etti
  • Islak veya kuru saç tarafından kolaylıkla emilebilen ve saçı besleyen antioksidanlar, vitaminler ve proteinler açısından zengin alkolsüz formüle sahiptir
  • Saçta kontrol edilebilirlik sağlar
  • Saçtaki dolaşıklıkları çözer
  • Saça yapılan işlemlerden ve nemden kaynaklanan elektriklenmeyi kontrol altına alır
  • Boya uygulanmış saçta parlaklığı artırır
  • Rengin daha gerçek ve daha uzun süre kalmasını sağlar
  • Saçın esnekliğini artırır
  • Saça doğal bir parlaklık ve daha yumuşak bir yapı kazandırır
  • Islak ve kuru saça göre formüle edilmiştir
  • Az miktarda moroccan oil bakım yağı, saçın kurutma makinesiyle kuruma süresinin önemli ölçüde azalmasına ve saçın kontrol edilebilirliğini artırarak şekillendirmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur
  • Kuru saçta saçı yatıştırmak, elektriklenmeyi gidermek ve saçı güneş, rüzgâr gibi çevresel etkenlerden korumaya yardımcı olması için kullanın
  • Moroccanoil bakım yağı, besleyici maddeleri saça yeniden yüklemeye ve işlem sırasında saçı güçlendirmeye yardımcı olan protein ve antioksidanlar bakımından zengindir
  • Saçı kimyasal işleme hazırlamak için, moroccanoil bakım yağından yaklaşık 5 ml (2-3 pompa) kuru saça masaj yaparak uygulayın
  • Tüm saç tipleri için kullanıma uygundur
sanırım artık hindistancevizi yağı ve bunlar dışında herhangi bir ürün almayacağım
ben uzatmaya çalıştıkça daha çok yıpratıyorum galiba
kendi dengesinde uzasın ancak sağlıklı olsun saçlarım :)

ağustos ayından bu yana yapmadığım bakım kalmadı ama hala saçlarımın uçları mısır püskülü misali
ayrıca saçımı ne kuruttum ne düzleştirdim belki 3-5 defa saçıma fön çektirmişimdir...
cuma günü saçlarımı boyattım ve kesim şeklini düzelttirdim tam bir küt modeli oldu yakın zamanda foto çekerim
kuaförden şu şampuanı satın aldım
BC BONACURE Fibre Force Keratin Bakım Şampuanı 1000ml-YENİ SERİ

Bonacure Fibre Force Keratin Bakım Şampuanı 1000ml 10 KAT DAHA GÜÇLÜ

Ürün Özelliği

Yararları
  • Yoğun işlem görmüş ve doğal yapısını yitirmiş saçlar için özel olarak geliştirilmiştir.
  • Yorgun, hassas ve yıpranmış saçları nazikçe temizler.
  • Özdeş mikronize keratinlerle geliştirilmiş içeriği, saçın lif yapısını onararak görünümünü düzeltir.
  • Saçın kimyasal işlemler ve yıpratıcı dış faktörler sonucu yitirdiği keratin oranını dengeler.
  • Saçın temel yapı taşlarını geri kazandırarak güçlenmesini sağlar.
  • Isı ile şekillendiricilerin saçta oluşturduğu tahribatı onarır.
  • Kökten uca güçlenmiş ve dirençli saçlar oluşturur.
  • Serinin tamamlayıcı ürünleriyle birlikte düzenli kullanıldığında %100 daha güçlü, %95 daha dirençli saçlar oluşturur.
  • Günlük kullanım için uygundur.
aynı zamanda maskesini de satın aldım

birde şu markanın saç bakım yağını aldım
MoroccanoilSaçı Canlandırmaya Yardımcı Bakım Yağı
  • Moroccanoil bakım yağı, çevresel etkenlerin yanı sıra şampuan, boya ve permada bulunan kimyasallardan zarar gören saçı yeniden canlandırmaya ve tazelemeye yardımcı olma özelliğine sahip
  • Bu orijinal formül, yağ bazlı saç bakım ürünleri kategorisine öncülük etti
  • Islak veya kuru saç tarafından kolaylıkla emilebilen ve saçı besleyen antioksidanlar, vitaminler ve proteinler açısından zengin alkolsüz formüle sahiptir
  • Saçta kontrol edilebilirlik sağlar
  • Saçtaki dolaşıklıkları çözer
  • Saça yapılan işlemlerden ve nemden kaynaklanan elektriklenmeyi kontrol altına alır
  • Boya uygulanmış saçta parlaklığı artırır
  • Rengin daha gerçek ve daha uzun süre kalmasını sağlar
  • Saçın esnekliğini artırır
  • Saça doğal bir parlaklık ve daha yumuşak bir yapı kazandırır
  • Islak ve kuru saça göre formüle edilmiştir
  • Az miktarda moroccan oil bakım yağı, saçın kurutma makinesiyle kuruma süresinin önemli ölçüde azalmasına ve saçın kontrol edilebilirliğini artırarak şekillendirmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur
  • Kuru saçta saçı yatıştırmak, elektriklenmeyi gidermek ve saçı güneş, rüzgâr gibi çevresel etkenlerden korumaya yardımcı olması için kullanın
  • Moroccanoil bakım yağı, besleyici maddeleri saça yeniden yüklemeye ve işlem sırasında saçı güçlendirmeye yardımcı olan protein ve antioksidanlar bakımından zengindir
  • Saçı kimyasal işleme hazırlamak için, moroccanoil bakım yağından yaklaşık 5 ml (2-3 pompa) kuru saça masaj yaparak uygulayın
  • Tüm saç tipleri için kullanıma uygundur
sanırım artık hindistancevizi yağı ve bunlar dışında herhangi bir ürün almayacağım
ben uzatmaya çalıştıkça daha çok yıpratıyorum galiba
kendi dengesinde uzasın ancak sağlıklı olsun saçlarım :)
Cok bakim yapinca ya da cok yikayinca yipraniyor bence canim kendi yagina birakmak lazim arada diye dusunuyorum tabi evdeysen ve imkanin varsa. Ben yagli sactan nefret etsem de evdeysem ve disari cikmicaksam yagli birakiyorum yikamiyorum

Cok bakim yapinca ya da cok yikayinca yipraniyor bence canim kendi yagina birakmak lazim arada diye dusunuyorum tabi evdeysen ve imkanin varsa. Ben yagli sactan nefret etsem de evdeysem ve disari cikmicaksam yagli birakiyorum yikamiyorum
evet kesinlikle kendi yağı ile beslenmesi lazım 3 günde bir yıkıyorum saçlarımı ama dipler sağlam uçlar çatallaşıyor ve koparak döküldüğü için uçlar inceliyor ve uzamıyor
bende saldım artık bakım olarak haftada bir hindistanceviziyağını yapıcam
aldığım ürünleri denedim ilk gözlemlerim
saçlarımı çok iyi yumuşatıyor ama kabarmayı kontrol altına alamıyor
bende biraz daha uzasın örerek kullanmayı planlıyorum
bakalım hayırlısı birde bu şekilde deneyeyim

Kuzum dun ku olayi anlatayim da gul azicik
Watsons daydim.
Yaglara bakmam lazimdi hemnde eksiklerim vardi alacaktim.
Neyse.
Hindistan cevizini aldim elime evirdim cevirdim ancak gene almadim gene almadim ulen dedim zaten yeni aldigim sampuanin icinde var ne gerek var :KK70: (klasik pinti) sonra cam terebentin ve menekse yagi alayim dedim sampuanima koyarim. Geldim kasaya ; 4 parca urun icin kadin bana 66 tl demez mi :KK70: ben sok :KK70: neyse odedim fise bi baktim ki menekse yagi 37.90 :KK70::KK70: dondum kaldim ulen minnacik sise, cam terebentin koca sise 11 küsur, bubda herhalde 8 tl falan diye dusunup aldiydim almaz olaydim :KK70: onu alacagima hindistan cevizi yagi alirim yahu! Gittim kasaya dedim ben iade istiyorum :KK70: neden diolar dedim fiyata bakmamisim. Sonra guvenlik geldi. Neden dedi. Ona okadar para vermem ben dedimm:KK70: daha fazla bisi sormadan nakit olarak para iadesi yaptilar halbuki kartla odemistim. Neyse yanimda param olmus oldu dedim bende iyi yonden bakmak lazim :KK70: hahahaha saka gibi bi gundu yaa

athena athena ahh canım yaa iyi yapmışsın iade ederek
ahh şu erkekler ne çok karışıyorlar işimize tövbe allahım
bakalım bende rutini tam anlamıyla değiştirdim kenara attığım paralarla halletim işimi
eşim maddi boyutunu öğrense aşırı kızar ama napiim umut fakirin ekmeği :)
bu seferde olmazsa artık kaderim bu deyip vazgeçeceğim napayım

athena athena ahh canım yaa iyi yapmışsın iade ederek
ahh şu erkekler ne çok karışıyorlar işimize tövbe allahım
bakalım bende rutini tam anlamıyla değiştirdim kenara attığım paralarla halletim işimi
eşim maddi boyutunu öğrense aşırı kızar ama napiim umut fakirin ekmeği :)
bu seferde olmazsa artık kaderim bu deyip vazgeçeceğim napayım
Umut olmazsa elimizde baska hicbiseyimiz kalmaz.
Umudumuza sarilacagiz kuzum.

burdayım kuzum iş ve ev yğunluğundan uğrayamıyordum buralara :KK200:
ama haftada 1 gün oda cuma geceleri saçıma hindistancevizi yağı sürüp bekletiyorum
çarşamba veya salı günleride bc bona cure fibre forse saç maskesini yapıyorum
diğer günlerde duştan sonra moroccanoil saç yağını kullanıyorum
saçımı kestirip boyattım
kestirmekten kastım simetrik şekili düz küte döndürdüm
buna rağmen uzadığını hissediyorum
hatta dip boyam geldi sayılır :))

Birde şu gaz bana gelse derken konunuzu buldum ve gaza geldim :halay:
Evde saç bakım yagi vardı onu sürdüm strecle sardım havluyuda yaktım zombi gibiyim şuan çocuklar benden korkmadı şükür :emir_bebek:
Saçlarımızın boyu aynı gaflete düştüm kestirdim
:bicak:
Şimdi benim ne almam ne sürmem lazım saçıma ya :kızgın:

Birde şu gaz bana gelse derken konunuzu buldum ve gaza geldim :halay:
Evde saç bakım yagi vardı onu sürdüm strecle sardım havluyuda yaktım zombi gibiyim şuan çocuklar benden korkmadı şükür :emir_bebek:
Saçlarımızın boyu aynı gaflete düştüm kestirdim
:bicak:
Şimdi benim ne almam ne sürmem lazım saçıma ya :kızgın:
Öncelikle konuma hoşgeldinn
Ahhh şu kestirme hevesinden bende çok çektim
Bence bu işin sırrı saçı yormamak Bir dönem saçıma çok taktığım için vıcık vıcık yağlarla gezindim resmen
Bakım için haftada bir en fazla iki gün yeterli bence
Ben hindistancevizi yağı kullanıyorum cuma geceleri bir gece bekletiyorum sonra az şampuanla durulayıp ardından yukarıda bahsettiğim yağdan sürüyorum boy ve uçlara az bir miktarda
Anladığım kadarı ile uzama kısmı en azından benim saçımda uzayacağı kadar uzuyor yani ekstra şu işe yaradı dediğim bir formülüm yok
Benim derdim artık sağlıklı olması zamanla da uzayacak en azından temmuzda omzumdan aşağı bayaa düşmüş olur diye düşünüyorum
Bunun için saç uçlarımı nemli tutmaya özen gösteriyorum maraconoil çok pahalı bir yağ olduğu için. Gıdım gıdım duştan sonra haftada 2 defa sürüyorum
Ekstra olarak da mercimek tanesi kadar hindistancevizi yağını elimle ısıtıp uçlara yediriyorum
Kestirdiğim için uzamada ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama en yakın zamanda bi foto eklerim
Sevgiyle kalın

3 aylık fark ama dediğim gibi simetrik bir kesim vardı ben tam anlamıyla küt kestirdim ve kırıklardan büyük ölçüde kurtuldum

Eklentiler

• D78F5233-828F-42CB-A984-7EA2D2A20053.jpeg
    D78F5233-828F-42CB-A984-7EA2D2A20053.jpeg
    59,5 KB · Görüntüleme: 241
  • 509BF7A4-F9D7-4488-94BD-89506DA74B29.jpeg
    509BF7A4-F9D7-4488-94BD-89506DA74B29.jpeg
    31,3 KB · Görüntüleme: 259
Sanırım hındistancevizi yagi ve daxs denilen seyden5 almam lazım yarın eşime aldırayım bari :işsiz:

X