Saç Rengi ve Saç Boyama Palette yoğun açici ve kolesyon yoğun açici kullananlar

Canım saçının rengi şuan nedir? Eğer koyuysa palette açıcı, açık sarı ve platin gibi renkler için yeteri kadar açmaz ve kuaför bi kez daha açmak durumunda kalır ve 2 açma işlemiyle saçlarına yazık edersin amann.

Saçlarım koyu. :) Ama ben zaten bir kez değil 2 kez açacağım. Ve ara vererek yapacağım işlemi. Ayrıca o esnada saçlarıma bakım da uygulayacağım. Yoksa zaten kuaföre giderdim, saçlarım mahvolurdu. Saçlarımı düşündüğüm için kendim yapacağım gönül rahatlığıyla.:)

niye açma işlemini kendin yapıyorsun acaba? çok mu yıpratırlar diye düşündün..
peki senin evde açtığının üzerine platin filan nasıl olur..bi de orada tekrar açmasınlar saçını..
keşke olsa,:44:

Evet öyle düşündüm. Zaten ara vere vere işlem uygulayacağım. Sonra da gidip boyatacağım. Zor bir şey değil.

Saçlarım koyu. :) Ama ben zaten bir kez değil 2 kez açacağım. Ve ara vererek yapacağım işlemi. Ayrıca o esnada saçlarıma bakım da uygulayacağım. Yoksa zaten kuaföre giderdim, saçlarım mahvolurdu. Saçlarımı düşündüğüm için kendim yapacağım gönül rahatlığıyla.:)

anladım. peki,1. kez açtın diyelim,ne renk boyayacaksın?.

Evet bakım şart. Gözle görülür bir yıpranma olmasa bile sonuçta kimyasal :) Ben de açma işlemini yapmadan 1 gün önce saçlarıma kendi hazırladığım yağ maskesini uygulamıştım belki de o yüzden hiç yıpranma olmadı, yanmadı, çatallaşmadı. Haftada bir tekrarlıyorum yağ karışımımı.

bende saçlarımı önce palettenin altın karameliyle açmıştım yavaş yavaş açık kumral kolestonun en açık sarılarına kadar boyamıştım belirli aralıklarla ve saç tabi baya bi açılmıştı sonra kuaföre pilatin yaptrmıştım ve aşırı bir yıpranma olmamıştı saçımda ancak sonraları işi abarttım tabi şimdi kumral tonlarndayım..
yani yavaş yavaş açılma yaparsanız saçlarınızda aşırı bi yıpranma veya yanma olmaz korkmayın:KK16:

Son düzenleme:
Evet bakım şart. Gözle görülür bir yıpranma olmasa bile sonuçta kimyasal :) Ben de açma işlemini yapmadan 1 gün önce saçlarıma kendi hazırladığım yağ maskesini uygulamıştım belki de o yüzden hiç yıpranma olmadı, yanmadı, çatallaşmadı. Haftada bir tekrarlıyorum yağ karışımımı.

Benim de saçlarım şu aralar bakıma ihtiyaç duyuyor. Önce biraz yağlarla kendine getireceğim, sonra da açmaya başlayacağım. Açma döneminde de bakımlarımı sürdürürüm. :KK12:

bende saçlarımı önce palettenin altın karameliyle açmıştım yavaş yavaş açık kumral kolestonun en açık sarılarına kadar boyamıştım belirli aralıklarla ve saç tabi baya bi açılmıştı sonra kuaföre pilatin yaptrmıştım ve aşırı bir yıpranma olmamıştı saçımda ancak sonraları işi abarttım tabi şimdi kumral tonlarndayım..
yani yavaş yavaş açılma yaparsanız saçlarınızda aşırı bi yıpranma veya yanma olmaz korkmayın:KK16:

İyi ya ne güzel. İçim rahatladı bir kez daha. :KK31:

merhaba arkadaşlar , mesajlardan anladığım kadarıyla memnun kalmayan olmamış bu üründen bende saçlarımın rengini 2-3 tona kadar açmayı düşünüyorum. saç rengim şu an koyu ve orta arası bir karamel, bal köpüğü rengine kadar açmak istiyorum saçımı bu açıcı işime yararmı ve kullanımı falan nasıl ne kadar bekletiyoruz bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinicem teşekkürler şimdiden :)

merhaba arkadaşlar , mesajlardan anladığım kadarıyla memnun kalmayan olmamış bu üründen bende saçlarımın rengini 2-3 tona kadar açmayı düşünüyorum. saç rengim şu an koyu ve orta arası bir karamel, bal köpüğü rengine kadar açmak istiyorum saçımı bu açıcı işime yararmı ve kullanımı falan nasıl ne kadar bekletiyoruz bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinicem teşekkürler şimdiden :)

İşe yarar. Kullanım talimatı zaten ürünün içinde yazıyor. 45dakika bekletiliyormuş en fazla. Ama 1 saat bekleten de var. Saçları 10 dkda bir kontrol ederek bekleme süresini ayarlamak gerekiyor. Saçların çene hizasından uzunsa 2 kutu almalısın yoksa yetmez.

Biliyorum saçıma hiçbir zaman 1 kutu boya yetmedi :) yani istediğimiz tona göre bekleme süresini ayarlayabiliyoruz peki saçımda bu açıcı varken farkedebilirmiyim hangi renk oldugunu yıkadıktan sonra falan hayalkırıklığı olmasın :KK70:

Saç açma işleminden sonra zaten bir daha boya yapmak gerek. Bence sonuçta istediğin rengi elde etmezsen üzülme (büyük ihtimalle de elde edemeyceksin zaten) çünkü bu açıcıyla istediğin rengi elde etmiyorsun, amaç sadece rengi açmak. Açıldıktan sonra bal köpüğü istiyorsan o renge boyaman lazım. Zemini hazırla gerisini boya halletsin.

saçların çok güzel açılmış boyamana bile gerek yok gibi duruyor bende açmayı istiyorum ama cesaret edemiyorum daha önce kuaför yaktı saçlarımı

saçlarımın kendi rengi koyu kahve ve geçen yıl siyaha boyadım birkaç defa ama boyamayı bırakalı da en az 6 ay olmuştur, devamlı da kestim saçlarımı siyah boyanın gittiğinden çok emindim geçen ay sırf meraktan avonun 12.01 ine boyadım ama o da ne!
dipler turuncu karamel arası abidik gubidik bir renk(boya renklerini bilmediğimden şu anki saç rengimi tarif edemiyor olmam yüksek ihitimal)
uçlar da dalgalı dalgalı siyah ama ilginç bi halde dipten uca doğru koyulaşıyor rengi, yıpranma da olmadı çok şükür dökülme vs de.
bugün de gittim kozmetik dükkanına anlattım durumu uçları nasıl açabilirim dedim kadın koleston yoğun açıcıyı tutuşturdu elime aldım çıktım ama korkuyorum ben açıcıdan yahu :S
bi kere denemiştim de akıllı kafam tüpte açıcıyı sallayıp sallayıp kapağını açınca kola gibi fışkırmıştı odanın her yeri lekelendi pis koktu, siyah perdede çamaşır suyu etkisi yapan şey saçımı ne yapar diye korkup tekrar denememiştim.
ben şimdi bu beyaz sabun, krem, kepek şampuanı bakım yağı gibi desteklerle saçlarımın uçlarını açabilir miyim acaba?
kendi saç rengim koyu olduğu için emin olamadım açılır mı ne kadar zamanda açılır bir de?
palette yoğun açıcı hiç yıpratmadı yazmışlar forumda ama koleston için yazılanlar çok fena gerçi tam tersi kolestondan memnun olan da okudum saç tipine bağlı yazmışlar ay ben ne bileyim saçımı hangisi yıpratır tek atışlık şansım varken, kolestonla açmayı deneyeyim mi yoksa bunu verip yerine ne alayım ben şimdi bana akıl verin lütfen

pallette yoğun bakır yaptım sonra koyu kahve yaptım çok koyu oldu 2,5 aydır saçıma hiçbir işlem yapmadım diplerim geldi alttan da hafif bakırlıklar çıktı ama ben bu rengi istemiyorum çok koyu duruo. şmdi sıcak çikolata gibi istiyorum kızlar sizce tutarmı yoksa açma mı yapmam gerek? bu açma işleminden hemen sonra boyayabiliomuym saçı ya da ne kadar beklemem gerek arkadaşlar yardım edin

pallette yoğun bakır yaptım sonra koyu kahve yaptım çok koyu oldu 2,5 aydır saçıma hiçbir işlem yapmadım diplerim geldi alttan da hafif bakırlıklar çıktı ama ben bu rengi istemiyorum çok koyu duruo. şmdi sıcak çikolata gibi istiyorum kızlar sizce tutarmı yoksa açma mı yapmam gerek? bu açma işleminden hemen sonra boyayabiliomuym saçı ya da ne kadar beklemem gerek arkadaşlar yardım edin

gece aç sabah boya canım..

koleston yada palette yıpratmıyor..saçınız uzunsa bir paket yetmez homojen dağılım olmaz renk renk olur tabi uzunsa iki kutu alın..açtınız bekletip yıkadınız..turunculaştı..ama siz daha açık istiyorsunuz..o zaman aynı işlemi tekrar yapıcaksınız..platine kadar açtım ben hiç yıpranmadı..kademe kademe açmış oluyorsunuz...daha sonra düşündüğünüz renge boyayacaksınız...

merhaba, sırf bu konuya bir şeyler yazabilmek için siteye üye oldum. siteden okuduğum kadarıyla palette'in yoğun renk açıcısı boyalı saça pek etki etmiyor hele de siyah saçı hiç açmıyor deniyordu.

benim saçım kızıla boyanmıştı -saçı açmadan sadece boyayla açmaya çalışarak boyanmıştı; oryal yok saçımda- ardından rengi beğenmedim ben; iki hafta sonra yeniden siyaha boyadım. sonra bir kez daha siyaha boyandı, kızıl tamamen kapansın diye. ilk 2 boyama kuaförde yapıldı, sonuncuyu ben yaptım. son boyamanın üzerinden 2 ay falan geçti. neyse ben bu renk açıcıyı alıp deneyeyim dedim; ne kaybederim :p diye...

saçlarım belime kadar. belki biraz daha uzun ve siyah; dipten çıkan orjinal renkler de çok koyu kahve.

1 kutu yoğun renk açıcı sarı / 1 kutu da röfle seti için sarı *bu daha çok açıyor dediler; öyle oldu* aldım.

boyadım güzelce; 45 dakikadan fazla beklemeyin diyorlardı 45. dakika yıkamaya başladım. sonra aynaya baktım... saçlarım sarı-turuncu arası bir renk oldu. bazı yerlerse; röfleli gibi de olsun diye üstlerde aralara o röfle setinin açıcısından bi miktar fazla sürmüştüm; oralarsa sapsarı.

ve saçlarım çok hızlı uzuyor benim ama hadi 2 ayda maksimum 3.5 cm dipten saç çıkmış olsun diyelim o orjinal saçtaki koyu kahve yerler tamam güzel; ama hiçbir yerde söylenmediği kadar sarı oldu.

kısacası koyu turuncu değil; koyu kahve değil, siyaha boyalı saçlarım sarı oldu arkadaşlar. hani bekleme süresini ayarlamak için koyu renk saçlarda veya koyu renk boyalı saçlarda bir tereddüt yaşarsanız; yaşamakta haklısınız :p

pişman oldum diyemem ama kesinlikle beklediğimden fazla bir açılma oldu. 1-2 ton veya 4-6 ton falan değil; siyahtan... çok açık kumral/sarı/açık turuncu arası parlak bir renk oldu. ve güneşte sapsarı.

genelde kumral saçlar için bilgi vardı; ben de bunu paylaşayım dedim.
saçımın resimlerini pijamalarımla çekmek istemedim; sonradan mesaj düzenlenip eklenebiliyorsa öncesi/sonrası yapar eklerim. :)

ve bir sorum olacak haliyle; tenim beyaz-buğday arası bir şey sanırım, gözlerim mavi. ama kaşlarım kalın ve çok siyah kaldılar şimdi - hiç boyamamıştım. onları nasıl boyayabilirim? ve boyasam karşılaşabileceğim en olumsuz sonuç ne olur? kaşlarımın sarı olmasını istemiyorum yalnız; kirpiklerim siyah, kaşlar da saçlarıma biraz yaklaşsın hiç olmazsa renk olarak kafi.

biraz uzun oldu kusura bakmayın,
teşekkür ederim.
verdiğin bilgi için çok teşekkür ederm ne olur bana yardım ettt:S ben siyah boyalı saçlarıma palette yoğun renk açıcı uyguladım 45 dkka beklettim ama dipler turuncu siyah boyalı kısım ise olduğu gbi siyah:KK43: ne önerirsin bana röfle setini mi denesem bir de? kuaföre gitmek istemiyorum bir kere orayal ile açtılar saçımı kısacık kestirmek zorunda kaldım

X