Panik Atak sorunu olanlar....

canım duygularını hatta duygularımı ne kadarda güzel dile getirmişsin sanki ben konuşuyorum gibi okudum hepsi ne kadar doğru
demekki farklı hayatlar farklı sorunlar yaşasakta hepimiz sonuçta aynı şeyleri yaşıyor ve düşünüyoruz
ilaçları kullanmakta bir dert ben 4 gün içtim ama o 4 gün sanki 4 yıl gibigeçti berbat bişeydi dahada kullanmam

cnlarım kendinizi sıkıp üzmeyin inanınki ne aklınızı kaybediyorsunuz nede kötüye gidiliyor öyle bişey olsa herkes aklını kaybederdi korkacak bişey yok.en ezından bir psikoloğa gidin konuşun paylaşın uzman görüşününde çok faydası var.ben profösöre gidip anlattığımda işte nefes alamıyorum bir telaş sürekli geyirme ve bunun gibi bi çok şey tabi profösör öyle bakıp kaldı bana bende bişey oldu zannettim dedi bize ne hastalar geliyor şizofrenler işte bunun gibi olanlar falan sen nesinki dedi ilaç bile vermedi bana haline şükret bişein yok dedi
ben o zamanlar profösörü bile dinlemeyip başka doktora gittim uzman bile değildi dayadı ilacı oturdu aşağa öyle pişman oldumki profösörü dinlemediğime anlatamam.inan bana doktordan doktora çok fark.bazı sitelere giriyorum erkek yada bayan sıkıntısını anlatıyor uzman doktorr yada doçent interneteki kişinin sıkıntısına göre ilaç veriyor.bu kadarda olur mu daha hastayı görmemiş bile hemen ilaç.insanın yapamıcağı hiçbişey yok kızlar kendinize güvenin yeter..

Ben de bişe sorabilir mym ?? henüz 16 yasındayım kötü bişeyler olduğunda nefes nefese kalıyorum.. sinirlendiğim an avcumun içi soğuk soğuk terliyor istemsiz titremeye başlıyorm bacaklarım vücudum falan.. kalbim yerinden cıkacakmıs gbi oluyor.. ve bi anda ateşim fırlıyor .. bünyem çok zayıf .. her an komik bişe olsa bile içimden hıckıra hıckıra aglamak geliyor .. kendimi tutamıyorum bi anda gözlerim doluveriyor.. İçim bunalıyor.. Boğuluyormusum gbi hissediyorum :KK43: panik atak olamaz dimi ? komsumuz panik atak hastası bnde de oyle oluyor ddi . Korktum ve size danısmak istedim ..

Son düzenleme:
Mukadder slm nasılsınnn ? ben kendimiii son 1 aydırr çok ii hissediyordumm kendimiii fakatt son 2 ve 3 gün kendimii çok kötüü hissediorumm ben anlamdımm nedenn böylee oluyorrr.

Ben de bişe sorabilir mym ?? henüz 16 yasındayım kötü bişeyler olduğunda nefes nefese kalıyorum.. sinirlendiğim an avcumun içi soğuk soğuk terliyor istemsiz titremeye başlıyorm bacaklarım vücudum falan.. kalbim yerinden cıkacakmıs gbi oluyor.. ve bi anda ateşim fırlıyor .. bünyem çok zayıf .. her an komik bişe olsa bile içimden hıckıra hıckıra aglamak geliyor .. kendimi tutamıyorum bi anda gözlerim doluveriyor.. İçim bunalıyor.. Boğuluyormusum gbi hissediyorum :KK43: panik atak olamaz dimi ? komsumuz panik atak hastası bnde de oyle oluyor ddi . Korktum ve size danısmak istedim ..

cnm korkmana gerek herkeste farklı farklı seyredebiliyor.ama sen kendini panik atak mıyım diye şartlandırma sakın.sen duygularını çok yoğun yaşıyorsun bence ve daha yaşın küçük zamanla yerine oturur olmadı bir psikolog ggörüşü alırsın tatlım

Mukadder slm nasılsınnn ? ben kendimiii son 1 aydırr çok ii hissediyordumm kendimiii fakatt son 2 ve 3 gün kendimii çok kötüü hissediorumm ben anlamdımm nedenn böylee oluyorrr.

tatlım mevsim değişikliğinden olabiliyor merak etme banada bazen olur.arada bir yaşıyorsun anlıcan başa dönüyorum sanma tatlım

Dün çok çok ünlü bir psikoğa gittim. Yarım saat konuştum ve sonunda antidepresan yazdı. Ama beni anlamadığından eminim. Yok lavobaya gitti, yok cep telefonu ile sürekli mesaj yazdı.
Artık kimseye güvencim kalmadı. İnsanın kendi ilacı yine kendisiymiş. Psikolog hikaye. Bi çare diye gittim, dışarıdan birisi beni değerlendirsin dedim ama adam bana benim bu halimden çıkmama yardımcı olacak tek bir yol bile sunmadı. Dayadı ilacı.

canım daha 16 yaşındasın ergenlik pskolojindende olabilir kendini bu duyguların geçici olduğuna bir süre sonra geçip gideceğine şartlandır kafaya takma hatta bu tarz konuları bile okuma çünkü etkilenip bilinçaltına yerleştirebilirsin.

Dün çok çok ünlü bir psikoğa gittim. Yarım saat konuştum ve sonunda antidepresan yazdı. Ama beni anlamadığından eminim. Yok lavobaya gitti, yok cep telefonu ile sürekli mesaj yazdı.
Artık kimseye güvencim kalmadı. İnsanın kendi ilacı yine kendisiymiş. Psikolog hikaye. Bi çare diye gittim, dışarıdan birisi beni değerlendirsin dedim ama adam bana benim bu halimden çıkmama yardımcı olacak tek bir yol bile sunmadı. Dayadı ilacı.

ilk olarak ben psikiyatra gitmiştim ilaç vermişlerdi. Bende ilaç alıp beynimi uyuşturmak istemediğim için 3 ay kadar önce pskologa gittim amacım derteleşerek akıl alarak , hastalıkla başedebilmeyi sağlamaktı 2 kere gittim dahada gitmedim
çünkü bende beni anladığını düşünmedim , ben konuşuyorum o bana bakıp beni dinliyormuş gibi yapıp başka şeyler düşünüyordu birkaç kez siz beni aslında dinlemiyorsunuz dedim , kısaca kendim konuşup kendim dinledim saçma sapandı
psikiyatr pskologdan çok daha iyi gelmişti o bile sorunlarımı dinleyip çözüm yollarını bana önermişti
herşey bizde bitiyor kendimizin doktoru kendimiziz herkese geçmiş olsun

Son düzenleme:
arkadaslar merhaba nasılsınız hepınız ıyımısınız,benı sorarsanız bugunlerde cok ıyı değilim tam ıyılestım derken eskısı gıbı olmasamda bıraz ataklarım oluyor,aklımı kaybetme ınsanlara zarar verme olum korkularıvb.ılacımıda bıre dusurmusken sıfırdan baslamak ıstemıyorumm...ve mucadele edıyorum rabbım herkeze banada yardım etsın.cok sınırlıyım buara anneme bıle bağrındım ve vıcdan azabı cekıyorum...napıcam allahm bılmıyorum...bazen tum umıtlerım bıtıyor anne olmak hayallerım bıle....cıkmazlardayımmm...napayım ben ,doktoruma soylesemm ılacı arttırmasından korkuyorum,mevsım gecısımı etkılıyor anlamadım hıcbırseyım yoktu eskı halıme donmustum adet donemımde yıne tekrarladı,heryerımde bır ağrı boynumda kollarımda göğsumde sureklı ağlama hıssı cıldırıcam yardım et allahımm,napcam ben arkadaslarım...mevlam hepımıze sıfa versın.

arkadaslar merhaba nasılsınız hepınız ıyımısınız,benı sorarsanız bugunlerde cok ıyı değilim tam ıyılestım derken eskısı gıbı olmasamda bıraz ataklarım oluyor,aklımı kaybetme ınsanlara zarar verme olum korkularıvb.ılacımıda bıre dusurmusken sıfırdan baslamak ıstemıyorumm...ve mucadele edıyorum rabbım herkeze banada yardım etsın.cok sınırlıyım buara anneme bıle bağrındım ve vıcdan azabı cekıyorum...napıcam allahm bılmıyorum...bazen tum umıtlerım bıtıyor anne olmak hayallerım bıle....cıkmazlardayımmm...napayım ben ,doktoruma soylesemm ılacı arttırmasından korkuyorum,mevsım gecısımı etkılıyor anlamadım hıcbırseyım yoktu eskı halıme donmustum adet donemımde yıne tekrarladı,heryerımde bır ağrı boynumda kollarımda göğsumde sureklı ağlama hıssı cıldırıcam yardım et allahımm,napcam ben arkadaslarım...mevlam hepımıze sıfa versın.

Çok çok çok geçmiş olsun
annene kızdığın için vijdan azabı çekmeni anlıyorum bende bazen çevremdekilere istemeden aniden bağırabiliyorum sonrasında çok vijdan azabı çekip ağlıyorum hatta yazın ataklarım çok olduğu sırada insanları kırmamak aniden onlara bağırmamak için bir süre insanlarla iletişimi kesmiştim bu yaşadıklarının doğal tepkiler olduğunu ve hepimizin yaşadığını düşünüp kendini rahatlatmalısın
canım adet dönemimde bedenimde ağrılar oluyor demişsin bendede yazın ataklarımdan önce olmayan son 3 4 aydır adet olmama yakın döş kemiğimde çok şiddetli ağrılar oluyor acaba buda panik ataktan kaynaklanıyormu çok merak ediyorum senin vasıtanla diğer arkadaşlarada sormak istedim teşekkür ederim

Merhaba,

Bundan yaklaşık 3 yıll evvel annemi kollarımda kaybettim.Kanserdi. Çok savaştık çok mücadele ettik olmadı,kurtaramadık.Hayatım , bakış açım onun gidişiyle değişti.Dönem dönem umursamaz dönem dönem çok ince düşünen biri oldum.Fakat acımı doya doya yaşayamadım.Beni güçlü kararlı bilirdi aileden herkez.Ben sapasağlam görünmeliydimki onlar benden güç alsın toparlasın Ama olan bana oldu.Farketmeden hemde.Acımı yaşayamadım.Herhangi bi üzüntü durumunda ve beni bayağı üzen bir şeyse bu
resmen kriz yaşıyom daralıyorum, nefesim kesiliyor, ölüm korkusu başlıyor, bazende titriyorum ve korkunç üşüyorum.Kendimi boğalacak gibi hissedip üzerimdekiler parçalamk istiyorumElbisenin tenime dokunuşuna bile katlanamayım kendimi cama atıyom.Hava nekadar soğuk olursa olsun 10-20 dk arası nefes alamya çalışıyorum.ASTIMMI acep bu dedim.Doktora gitmedim.Sevmem gitmeyi.Çok samimi birkaç doktor arkadaşım var onlara sordum.Acını yaşayamadın çok sarsıldın dediler.Tedavi öneriyorlar elbet ama nedense hala gitmiyorum.Bu konuda paylaşımları ve çözümleri olan arkadaşlar varmı... Yazın lütfen...

tıpkı ben uzun savaşlardan sonra kansere kollarımda yenik düşen annem ve ailem güçlü dursun die sağsağlam durmaya çalışan kimse görmediğinde de ağlayan ağlayıp üzenede kızıp bağıran küçücük şeylerde kalbi sıkışıp krizlere giren üstündeki elbiselerden de boğulan yine ben 25 yaşında bir kadınım. okuyunca acaba dedim ben yazmış olabillirmiyim bunları ...
ardından allah bana bir çocuk verdi. tam dedimki bu allahın bir lutfu annemin yerine koydum onu güç verdi dimdik ayakta durdum. o da olmadı. o da kaydı gitti ellerimden onun için de çok mücadeleler verdim daha doğmadan kaybettim onuda. şimdi bomboş dolaşıyorum ortalıkta yalan bir mutlulukla üzülemiyorum bile artık sanki... varsa öüm bana da söyle

canım sabret bahar aylarında böyle şeyler oluyor baya bir tetikliyor ilacını arttırma sabret biraz melisa falan iç inan bende senin gibiyim bu aralar geçicek ve herkez aynı şikayette ALLAH cümlemize şifa versin dertleşmek istersen özelden yazabilirsin Allaha emanet ol
:KK54:

tıpkı ben uzun savaşlardan sonra kansere kollarımda yenik düşen annem ve ailem güçlü dursun die sağsağlam durmaya çalışan kimse görmediğinde de ağlayan ağlayıp üzenede kızıp bağıran küçücük şeylerde kalbi sıkışıp krizlere giren üstündeki elbiselerden de boğulan yine ben 25 yaşında bir kadınım. okuyunca acaba dedim ben yazmış olabillirmiyim bunları ...
ardından allah bana bir çocuk verdi. tam dedimki bu allahın bir lutfu annemin yerine koydum onu güç verdi dimdik ayakta durdum. o da olmadı. o da kaydı gitti ellerimden onun için de çok mücadeleler verdim daha doğmadan kaybettim onuda. şimdi bomboş dolaşıyorum ortalıkta yalan bir mutlulukla üzülemiyorum bile artık sanki... varsa öüm bana da söyle

Oncelikle allah sabir versin. Bende aksam sabaha kadar mahvoldum bir turlu sabah olmadi en kotu gunum ve gecemdi once kendimden korktum. Ama dua ettim hep. Insanlar yasiyorsa bende yasamaliyim diyorum. Uzulmek degil bunun adi. Bu kabus gibi. Ama umudunu kaybetme bak cocugun tekrar olur ve onunla beraber sende dogarsin hayata. Mecburuz yasamaya. Tek degiliz Inan. Care biziz. Kendi ruhumuz. Iyi insanlar bunalim yasar biz onlardaniz. Bak ben 10 yildir calistigim isten bile ciktim bugun. Anladimki calisamayacagim. Gucum yok. Ama umudum var. Tekrar eski ben olabilirim diye. Allah hepimizin kalbine ferahlik versin insallah.

merhaba ıyım sen nasılsın...bende buaralar ıyı değilım tam ıyılestım ılacı bırakıcam derken..yıne yenıden:KK43:

canım sabret bahar aylarında böyle şeyler oluyor baya bir tetikliyor ilacını arttırma sabret biraz melisa falan iç inan bende senin gibiyim bu aralar geçicek ve herkez aynı şikayette ALLAH cümlemize şifa versin dertleşmek istersen özelden yazabilirsin Allaha emanet ol
:KK54:

melisa ,kantaron ıcıyorum..ama antıdepresanla yan etkı yapmasındanda korkuyorum doktorum cok az ıc dedı..özelıne yazdım fakat yeterlı sayıda msj ım olmadığı ıcın kabul etmedı sıstemm.özle ıcınde cok tesekkur ederım.çok zor bı hastalık bu ılacımı teke dusurdum 1 ay oldu ..ve su ılacı bırkıp anne olmak cok ıstıyorum 1,5 yıllık evlıyım.çok korkuyorum ilacı bırakınca napıcam yardım etsın mevlam

melisa ,kantaron ıcıyorum..ama antıdepresanla yan etkı yapmasındanda korkuyorum doktorum cok az ıc dedı..özelıne yazdım fakat yeterlı sayıda msj ım olmadığı ıcın kabul etmedı sıstemm.özle ıcınde cok tesekkur ederım.çok zor bı hastalık bu ılacımı teke dusurdum 1 ay oldu ..ve su ılacı bırkıp anne olmak cok ıstıyorum 1,5 yıllık evlıyım.çok korkuyorum ilacı bırakınca napıcam yardım etsın mevlam

Canim bende cocuk sahibi olmak istiyorum bu ilaclarla olmuyor herhalde tehlikesi var.

Bıktımmm bu panikataktan bıktımmm.. Ne güzel son 1 ay iyiydim yine dün günüm zehir oldu hayır yani birdende hortlayıveriyor..Şimdide düşünüyorum sürekli acaba yine atak geçirecekmiyim diye..Yine uyku haram olacak banaa

Bıktımmm bu panikataktan bıktımmm.. Ne güzel son 1 ay iyiydim yine dün günüm zehir oldu hayır yani birdende hortlayıveriyor..Şimdide düşünüyorum sürekli acaba yine atak geçirecekmiyim diye..Yine uyku haram olacak banaa

Allah dusmanima vermesin. Nerede nee zaman cikacagi ve ne kadar surcegi belli degil. Bende hic dur yok. Caresizim.

ben panik atağın geleceğini hissettiğimde bu sadece kötü bi his hiçbişey olmayacak biraz sonra geçecek diye kendimi telkin ediyorum diyaframdan nefes egzersizleri yapıyorum ve dikkatimi başka bişeye vermeye çalışıyorum
ilk yaşadığım zaman doktora gitmiştim çok hafif sadece geceleri rahat uyutacak bi ilaç istemiştim ilacım bittikten sonra bidaha hiç kullanmadım düşünceleri kontrol etmek önemli sanırım
ama çok kötü bişeydir bilirim :KK43:

X