Panik Atak sorunu olanlar....

merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun..benimde sizlere sorum olacak eger yanıtlarsanız çok sevineceğim.
benim erkek arkadasım otobüse fln bindiğinde baya kötü oluyor.fazlasıyla terliyor.neden böyle oldugunu sordugumda panik atak dedi ama
doktora fln gittiğini sanmıyorum.sizcede panik atakmıdır bu?
bide pek fazla kapalı alanda olmayı sevmiyor.hemen dısarı cıkmayı tercih ediyor.sürekli oturamaz mesela hemen ayaga kalkar
bide biraz kilolu kendisi bununda etkisi olabilir mi?

merhaba anlattıklarınızdan kapalı alan korkusu vardır buna kaynaklı terlemesi panikatak olduğunu ihtimalini güçlendiriyor ama her kapalı alan korkusu olanda panikatak denilemez
depresyondada böyle tepkiler olabiliyor kilolu olmakta kişide kendine güvensizlik yapıyor olabilir
canım başka ne tür tepkileri var onlarıda yazarsan sana daha çok yardımcı olabiliriz

merhaba anlattıklarınızdan kapalı alan korkusu vardır buna kaynaklı terlemesi panikatak olduğunu ihtimalini güçlendiriyor ama her kapalı alan korkusu olanda panikatak denilemez
depresyondada böyle tepkiler olabiliyor kilolu olmakta kişide kendine güvensizlik yapıyor olabilir
canım başka ne tür tepkileri var onlarıda yazarsan sana daha çok yardımcı olabiliriz

gözlemlediklerim bunlar sıkılgan fazlasıyla bu biraz tedirgin ediyor

evet oLuyor :s hatta oraya gitmeye biLe korkmaya başLıyorum ya ordaykende bayılırsam die :S of

ya bende anlatıp içimi dökeyim biraz..
ilaç tedavisi oLmuştum,çok şükür Allahıma 7,8 ay iyi gitti,sanki dünyaya yeniden geLdim,ama yeniden yavaş yavaş oLuyo sanki..araba kurslarına başkadım buarada o da mı stres yaptı acaba?
sorum şu,yeniden aynı ilaçlara başlasam bi sorun oLurmu acaba?doktoruma danışmadım,kavga ettik onada gidemiyorum şimdi..

Allah hepimize büyük sabır ve sağLık versin inşaLLah ..

bana cymbalta vermişti doktor birde laroxsyl ama kullanmaya cesaret edemedim korkuyorum ilaç kullanmaya bağımlı olurum diye:KK37:

kızlar sizlere anlatınca çok rahatlıyorum
bugün acildeydim oğlumun okulunda bir veliye çok sinirlendim ilk defa bu kadar şiddetli kalp ağrısı çektim kriz geçiriyor gibiydim kalp ekg simi neyse ondan çektiler kan aldılar kardiyoloğ bişe değil panik atak dedi ilk defa bu kadar değişik bir kalp acısı çektim
Allahım kimseye vermesin dilerim bir daha yaşamam
hayat benim için ne kadar zor anlatamam ölsem ölemem yaşasam yaşayamam benim gibi olan tün arkadaşlara acil şifalar diliyorum

Allah'ım bütün panik atak hastalarının yardımcısı olsun. Artık doktora gitmeye karar verdim bıktım bu illetten ilaçmı vericek napıcaksa yapsın artık.Resmen yaşama sevincim kalmadı hiç bir şeyin tadını çıkaramıyorum,sürekli ölümü düşünüyorum hiçbişeye dikkatimi veremiyorum,ders çalışamıyorum atak geldiğinde çıldırmış gibi oluyorum.Bıktırdı artık bıktırdıııı:KK50:

Allah'ım bütün panik atak hastalarının yardımcısı olsun. Artık doktora gitmeye karar verdim bıktım bu illetten ilaçmı vericek napıcaksa yapsın artık.Resmen yaşama sevincim kalmadı hiç bir şeyin tadını çıkaramıyorum,sürekli ölümü düşünüyorum hiçbişeye dikkatimi veremiyorum,ders çalışamıyorum atak geldiğinde çıldırmış gibi oluyorum.Bıktırdı artık bıktırdıııı:KK50:

geçmişolsun...çok doğru bir karar vermişsin git tabiki bak ne kadar rahatlayacaksın
sürekli ölümü düşünür hale geldiysen artık ilaca ihtiyacın var demektir
kendi kendini de biraz motivasyona yöneltirsen iyi olursun diye düşünüyorum
okadar korkulacak bir şey değil emin ol :)

kızlar sizlere anlatınca çok rahatlıyorum
bugün acildeydim oğlumun okulunda bir veliye çok sinirlendim ilk defa bu kadar şiddetli kalp ağrısı çektim kriz geçiriyor gibiydim kalp ekg simi neyse ondan çektiler kan aldılar kardiyoloğ bişe değil panik atak dedi ilk defa bu kadar değişik bir kalp acısı çektim
Allahım kimseye vermesin dilerim bir daha yaşamam
hayat benim için ne kadar zor anlatamam ölsem ölemem yaşasam yaşayamam benim gibi olan tün arkadaşlara acil şifalar diliyorum

kahretsin ki bende panik atağın en şiddetlisini ve boyut değiştirerek bi önceki gecenin sabahında bebişlerimi doyurup yatağa geçtikten sonrra yaşadım.vücudum yandı,küçük dilim geri çekilmeye başladı.serum yedikten sonra uyumuşum uyandığımda serumu kloumdan çıkartıyorlardı.
hala yüzüm yanıyor biber sürülmüş gibi.bu nedir rabbim?ben çözemedim gitti.çıldırıcam ve yarın dr. a gitmeye karar verdim.inşallah başka bir sorun yada hastalık değildir.çünkü vücudum yanıyor ara ara.

amin amin :KK14: çok korkunç kesinlikle başında iken bu sorunu halledin ben gebe iken çok yaşadım şimdi şekil değiştirdi.inşallah başka bir sorun değildir. :KK14: yarın psikiyatr ile nörolojiye de gidicem.

kahretsin ki bende panik atağın en şiddetlisini ve boyut değiştirerek bi önceki gecenin sabahında bebişlerimi doyurup yatağa geçtikten sonrra yaşadım.vücudum yandı,küçük dilim geri çekilmeye başladı.serum yedikten sonra uyumuşum uyandığımda serumu kloumdan çıkartıyorlardı.
hala yüzüm yanıyor biber sürülmüş gibi.bu nedir rabbim?ben çözemedim gitti.çıldırıcam ve yarın dr. a gitmeye karar verdim.inşallah başka bir sorun yada hastalık değildir.çünkü vücudum yanıyor ara ara.

amin amin :KK14: çok korkunç kesinlikle başında iken bu sorunu halledin ben gebe iken çok yaşadım şimdi şekil değiştirdi.inşallah başka bir sorun değildir. :KK14: yarın psikiyatr ile nörolojiye de gidicem.

Geçmiş olsun gerçekten panikatak çok değişik şekillerde ortaya çıkabiliyor hatta bazen herseferinde bile değişiyor
ben bu hastalığa yakalanmadan önce panikatak krizi geçirenlere inanamazdım numara yapıyorlar sanırdım başıma geldi
anlatılamaz kötü :KK43: yaşayanlar bizi anlar ben seni anlıyorum bendede bu sıra boyut değiştirdi
ilk kez panikatak krizini yazın yaşadım normalde sosyal neşeli tek başına tatile bile çıkan biriyken yazın şişlinin ortasında başım dönmeye başladı karşıdan karşıya geçemiyordum korku geldi deliriyorum dedim ne korkunçtu anlamadım ne olduğunu
şimdi daha farklı boyutlarda çıkıyor kalp krizi geçiriyorum çok zor çok Allah yardımcımız olsun

Geçmiş olsun gerçekten panikatak çok değişik şekillerde ortaya çıkabiliyor hatta bazen herseferinde bile değişiyor
ben bu hastalığa yakalanmadan önce panikatak krizi geçirenlere inanamazdım numara yapıyorlar sanırdım başıma geldi
anlatılamaz kötü :KK43: yaşayanlar bizi anlar ben seni anlıyorum bendede bu sıra boyut değiştirdi
ilk kez panikatak krizini yazın yaşadım normalde sosyal neşeli tek başına tatile bile çıkan biriyken yazın şişlinin ortasında başım dönmeye başladı karşıdan karşıya geçemiyordum korku geldi deliriyorum dedim ne korkunçtu anlamadım ne olduğunu
şimdi daha farklı boyutlarda çıkıyor kalp krizi geçiriyorum çok zor çok Allah yardımcımız olsun

bende seni aklının almayacağı kadar çok iyi anlıyorum ve çok üzülüyorum neden başıma gelir :KK43: çok ciddi boyun fıtıklarım var çaresini bulamıyorum panik atak hastası oldum çaresini bulamıyorum.hayatım zehir oldu evlatlarıma bile faydam yok diyebilirim.nereye kadar gidecek böyle.

yüzüm ve vücudumun bazı bölgeleri hatta ağzımın içi bile yanıyor sanki viks sürülmüş gibi biber yanığı gibi.ne yapacağımı şaşırdım.bu panik atak mı yoksa başka bi hastalık mı?

yarın nöroloji ve psikiyatr randevu aldım inşallah bi çözümü bulunur yoksa ben artık ilaca başlayacağım ve panik atak olduğumu kabul edeceğim :KK14:

Melitta cnm geçmiş olsun sende doktora gitmeye karar vermekte çok iyi yapmışsın..Panik atak denen illet şey çok farklı boyutlarda çıkabiliyor.Ben bu hafta içinde gidicem doktora burdan yazarım . İncimnaz arkadaşımızın dediği gibi bunu yaşamayan bilmez gerçekten Allah yardımcımız olsun.

Birde arkadaşlar sizdede oluyormu bilmiyorum mesela başım ağrıyo hemen geçiyorum bilgisayarın başına baş ağrısının nedenleri diye saatlerce araştırıyorum sonra kendimi yiyorum bende kesin bişey var diye..O zamanda kızıyorum kendime :KK14:

bende seni aklının almayacağı kadar çok iyi anlıyorum ve çok üzülüyorum neden başıma gelir :KK43: çok ciddi boyun fıtıklarım var çaresini bulamıyorum panik atak hastası oldum çaresini bulamıyorum.hayatım zehir oldu evlatlarıma bile faydam yok diyebilirim.nereye kadar gidecek böyle.

yüzüm ve vücudumun bazı bölgeleri hatta ağzımın içi bile yanıyor sanki viks sürülmüş gibi biber yanığı gibi.ne yapacağımı şaşırdım.bu panik atak mı yoksa başka bi hastalık mı?

yarın nöroloji ve psikiyatr randevu aldım inşallah bi çözümü bulunur yoksa ben artık ilaca başlayacağım ve panik atak olduğumu kabul edeceğim :KK14:

canım çok geçmiş olsu inş panikatakatandır en azından neden olduğunu anlarsın tedavini olursun
bendede bu tarz tepkiler var mesela aşırı derece ellerimde uyuşma var nefes alamıyorum başım dönüyor bende ilaç kullanmadım ama kullanmamız gerekmiş
panikatak beyinde bir hormonun azlığından oluyormuş bu sebeple ilaç tedavisi olmaya karar verdim
bende yarın nörolıjiye gidicem sonuçlarımı alıcam ona göre sorunlarımın kaynağı fizikselse tedavimi olucam yok değilse o zaman kesin panikataktandır diye düşünüp tedavimi olucam Allah yardımcımız olsun

Birde arkadaşlar sizdede oluyormu bilmiyorum mesela başım ağrıyo hemen geçiyorum bilgisayarın başına baş ağrısının nedenleri diye saatlerce araştırıyorum sonra kendimi yiyorum bende kesin bişey var diye..O zamanda kızıyorum kendime :KK14:
bende yapıyorum kafaya takıyorum sonrada nasıl öleceğim diyorum saçma sapan bişe

Allah dermansız dert vermesin ama panik atak hayatımı alt üst etti :KK43: yaklaşık 7-8 aydır var bende ilaç kullanıyorum, bu sebepten işten ayrıldım evdeyim ama yok, eskisi gibi yani panik atakla tanışmadan önce ki zamanlarımda ki gibi değilim. Ne nimetmiş meğersem sağlıklı olmak insan gerçekten kaybedince anlıyor :KK43: Sürekli huzursuzluk halinde olmak, su içerken bile acaba dokunur mu, tetikler mi diye düşünmek çok zor. Hayattan zevk alamıyorum, eşime her ne kadar iyiymişim gibi göstermeye çalışsam da (çünkü üzmek istemiyorum onu) iyi değilim. İyileşmek ve anne olmak istiyorum... Panik atağı ancak yaşayan anlar :KK43: Allah yardımcımız olsun.

kızlar panikataktan kurtulamıyorum mecbur ilaç içicem çünkü tüm bedenimde acılarla yaşıyorum dün nöroloğa gittim oda mecbursun iç ilaçlarını dedi ama ben içmek istemiyorum çünkü çok kilo aldırıyor ilaç alıpta kilo almayan varmı her ilaç kilo aldırırmı kılzar cevaplarınızı bekliyorum Allah herkese şifa versin

Son düzenleme:
kızlar panikataktan kurtulamıyorum mecbur ilaç içicem çünkü tüm bedenimde acılarla yaşıyorum dün nöroloğa gittim oda mecbursun iç ilaçlarını dedi ama ben içmek istemiyorum çünkü çok kilo aldırıyor ilaç alıpta kilo almayan varmı her ilaç kilo aldırırmı kılzar cevaplarınızı bekliyorum Allah herkese şifa versin

Canım ilaç kilo aldırırmı bilmiyorum onu doktora danışmak lazım ama ben iyileşeceğimi bilsem hiç bir şey gözüm görmez. Çünkü artık bu panik atağı düşünmekten beynim uyuşuyor artık. Birde bişey sorucaktım sen nöroloğa hangi şikayetlerle gittin

Canım ilaç kilo aldırırmı bilmiyorum onu doktora danışmak lazım ama ben iyileşeceğimi bilsem hiç bir şey gözüm görmez. Çünkü artık bu panik atağı düşünmekten beynim uyuşuyor artık. Birde bişey sorucaktım sen nöroloğa hangi şikayetlerle gittin

aslında haklısın ama kiloda panikatağı azdırıyormuş bide baya kilo 30 kilo alanı bile duydum
30 kilo aldığımı düşünemiyorum Allah'ım korusun panikatağım tekrar hortlar vallahi
bu durumu iki ucu şeyli değnek gibi oldu benim için
bende şiddetli ey uyuşmaları var omuzlarımdan kollarım çok ağrıyor düşün eşim veya oğlum dokunsa kolum kopacak gibi ağrıyor
ayaklarımdada ağrı falan vardı baş dönmesi kulaklarda arada olan duymada düşüklükler vardı beyinde düşüncelerden dolayı sersemlik uyuşuklukda vardı o sebeplerden gittim doktor guatrdan şüphelendi vallahi inanırmısın keşke olsaydı diyorum çünkü guatrda panikatak yapıyormuş ama guatr hastası değilmişim başka fiziksel hastalıklar çıktı bide nöroloğ en önemlisi panikatak tedavisi hemen olmalısın oda tetikliyor dedi ilaç yazdı
ilacın prepektüsünde intihar düşüncelerine neden olur yazıyor offf yine içmedim

amin canım senin kişilik yapının aynısına sahibim lütfen okuma ve en kısa sürede psokoloğa gidip depresyon tedavini ol çünkü tedavi edilmeyen depresyonlar bir süre sonra bu hastalığa dönüyor bende olduğu gibi
herkese tekrardan çok geçmiş olsun

psikiyatrist bi doktor arkadasım demiştiki yıllar önce;bi hastalık var birde kişilik yapısı var yani arada çok ince bi çizgi var,herseyi kafaya takan bir yapıya sahipseniz herseyden etkilenmeniz çok kolay oluyor..bende en ufak bi hastalıkta acaba panikmi oluyorum diye korktum sanırım..cevaplarınız için tesekkurler arkadaslar tiroit için ilaçlarımı içiyorum ve şimdi çok daha iyiyim allaha sukur :) demir eksikliği çıktı bende..birde dediğiniz gibi kardiyoloğa gittim kansızlık ve tiroit çarpıntı yapabilir dedi birde ekstrasistol denen erken vuruların var onları hissediyorsun büyük ihtimalle kan tahlilinden sonra ilaç yazayım dedi ama ben gitmedim..bebeğimle hersey cok güzel allaha sukur,kişilik yapımı değiştirdim, mükemmel olmaya çalışmaktan vazgeçtim,hayat çok güzel..rabbim kimseyi hastalıkla sınamasın...hasta olanlarada tez sifalar versin dilerimki..

bence en önce kardiyoloğa git kalbine iyice baksın eğer bi problem yok derse doktorun dediği gibi psikiyatriste gidersin...çünkü yeni doğum yapmışsın vücudunda pek çok şey değişmiştir kan değerlerin düşmüş olabilir yada başka biyerden kaynaklanabilir her çarpıntı panik atak olacak diye bir şey yok kendini psikolojik olarak buna odaklama derim
çok geçmişolsun bebeğinle beraber olmanın tadını çıkar :)

bu panik atak sorunu bendede var...bişeye üzüleyim ağlayayımm heyecanlanayımm zangır zangır titremeye başlıyorum ellerim ayaklarım uyuşuyoo..yükseklik korkum vaarr düşüp ölücem diye korkuyorumm :KK43: kalbim sıkışmaya başlıyo heyecan yapıncaa..beynimde acayip büyütüyorum ufack bi olayı bile off off bunun kesin bi çözümü yok muu :KK43: relax olmak istiyorummm :KK5:

Bende ilaca başladım, iyi geldimi gelmedimi pek anlıyamıyorum ama iştahımı inanılmaz açtı.. Akşamlarıda ayrı bir ilaç alıyorum uyumama yardımcı oluyor ama hiç bir şey ilaçla düzelmiyor sadece sanki biraz üzeri örtülüyor tepkisizliğe yol açabiliyor ama düşünceler yine aynı hatta rüyalarda bile.
İlaç belki kapalı bir odada ışığı hiç görmediğiniz yerde size küçük bir pencere açıyor ama arkanıza yaslandığınız duvarıda yavaş yavaş yıkıyor gibi..
Yani zor bir seçim ilaç kullanmak yada kullanmamak.. Allah herkesin yardımcısı olsun.

2011'in eylül ayında iş yerinde iken tanıştım bu hastalıkla... Dünya değişti, her yanımı ateş bastı, ellerim ayaklarım kesildi, çıldırıyorum, ölüyorum sandım. Nereye gideceğimi, ne yapacağımı şaşırdım. Öğle yemeği yememiştim arkadaşımda muz varmış, onu yedim belki açlıktan olmuştur diye ama nafile geçmedi. Şirketin revirine gittim, hemşire abla tansiyonumu ölçtü, biraz yüksek çıktı o anın heyecanından olsa gerek. Sürekli hemşireye bir şeyim yoktur, kanser falan değilimdir değil mi diye sorup durdum... Revirde uzandım biraz ama yok geçmiyor bu arada eşimi aradım o da yakınlardaydı Allah'tan, şirkette güvendiğim bir arkadaşımı çağırttım hemşire ablayla çünkü yanımda güvendiğim birisinin olmasını istedim. Şirketin bahçesinde dolaştık hava almak için ama bana mısın demedi. Eşim geldi hemen acile gittik, kalp, ciğer, tansiyon her şeye bakıldı, her şey normal ama ben ölüyorum... Sakinleştirici iğne yaptılar, doktor psikolojik olabileceğini söyledi, ihmal etmeden psikiyatra gitmemizi önerdi. Şuan devamlı ilaç kullanıyorum, iş yerinde ilk defa yaşadığım için iş yerinde hep kötü oluyordum -ki atağın ilk yaşandığı yer önemliymiş- işten ayrıldım yaklaşık 2 aydır evdeyim. Başlarda çok iyiydim 3 hafta falan hiç bir atak yaşamadım ama şimdi yine kötüyüm. İlaç kullandığım halde... Her an içimde bir sıkıntı, evde yalnızsam şimdi bana bir şey olsa ne yaparım korkusu, telefonumu evde bile hep yanımda taşıma... Hastaneye yakın mıyım, kolayca ulaşabilir miyim kaygısı... Ve dünyayı artık eskisi gibi görmüyorum yani bu durumu doktoruma bile açıklayamadım kelimelerle açıklayamıyorum bir an benim yerime geçmeli ki benim nasıl gördüğümü görebilsin. Karanlık görüyorum dünyayı, güneşli günde bile karanlık... Sanki gözümün önünde bir perde var siyah tül ya da olduğu gibi göstermeyen bir cam var gözümün önünde... Offf anlatamıyorum... Hiç bir şey eskisi gibi değil. Bu durum benim işime engel oldu, eşim ne kadar anlayış gösterse de yeterince anlayamaz beni, yaşayan bilir ancak... Hayatım 8 aydır böyle, daha 11 aylık evliyim evimle gerektiği gibi ilgilenemiyorum, hep uyumak istiyorum çünkü uyuyunca iyiyim, kalbimin üstünde kocaman bir taş yok... Allah hepimize şifa versin, biliyorum psikolojik, beynimizde, olumlu düşünmek gerek ama olmuyor işte kendime bunu anlatamıyorum... Kendi panik atak hikayemi kısaca anlatmak istedim.

X