Panik Atak sorunu olanlar....

2011'in eylül ayında iş yerinde iken tanıştım bu hastalıkla... Dünya değişti, her yanımı ateş bastı, ellerim ayaklarım kesildi, çıldırıyorum, ölüyorum sandım. Nereye gideceğimi, ne yapacağımı şaşırdım. Öğle yemeği yememiştim arkadaşımda muz varmış, onu yedim belki açlıktan olmuştur diye ama nafile geçmedi. Şirketin revirine gittim, hemşire abla tansiyonumu ölçtü, biraz yüksek çıktı o anın heyecanından olsa gerek. Sürekli hemşireye bir şeyim yoktur, kanser falan değilimdir değil mi diye sorup durdum... Revirde uzandım biraz ama yok geçmiyor bu arada eşimi aradım o da yakınlardaydı Allah'tan, şirkette güvendiğim bir arkadaşımı çağırttım hemşire ablayla çünkü yanımda güvendiğim birisinin olmasını istedim. Şirketin bahçesinde dolaştık hava almak için ama bana mısın demedi. Eşim geldi hemen acile gittik, kalp, ciğer, tansiyon her şeye bakıldı, her şey normal ama ben ölüyorum... Sakinleştirici iğne yaptılar, doktor psikolojik olabileceğini söyledi, ihmal etmeden psikiyatra gitmemizi önerdi. Şuan devamlı ilaç kullanıyorum, iş yerinde ilk defa yaşadığım için iş yerinde hep kötü oluyordum -ki atağın ilk yaşandığı yer önemliymiş- işten ayrıldım yaklaşık 2 aydır evdeyim. Başlarda çok iyiydim 3 hafta falan hiç bir atak yaşamadım ama şimdi yine kötüyüm. İlaç kullandığım halde... Her an içimde bir sıkıntı, evde yalnızsam şimdi bana bir şey olsa ne yaparım korkusu, telefonumu evde bile hep yanımda taşıma... Hastaneye yakın mıyım, kolayca ulaşabilir miyim kaygısı... Ve dünyayı artık eskisi gibi görmüyorum yani bu durumu doktoruma bile açıklayamadım kelimelerle açıklayamıyorum bir an benim yerime geçmeli ki benim nasıl gördüğümü görebilsin. Karanlık görüyorum dünyayı, güneşli günde bile karanlık... Sanki gözümün önünde bir perde var siyah tül ya da olduğu gibi göstermeyen bir cam var gözümün önünde... Offf anlatamıyorum... Hiç bir şey eskisi gibi değil. Bu durum benim işime engel oldu, eşim ne kadar anlayış gösterse de yeterince anlayamaz beni, yaşayan bilir ancak... Hayatım 8 aydır böyle, daha 11 aylık evliyim evimle gerektiği gibi ilgilenemiyorum, hep uyumak istiyorum çünkü uyuyunca iyiyim, kalbimin üstünde kocaman bir taş yok... Allah hepimize şifa versin, biliyorum psikolojik, beynimizde, olumlu düşünmek gerek ama olmuyor işte kendime bunu anlatamıyorum... Kendi panik atak hikayemi kısaca anlatmak istedim.

canım çok geçmiş olsun demişsin ya yaşamayan anlamaz evet ben seni çok iyi anlıyorum bende sende 1 buçuk ay önce tutuldum bu hastalığa Allah'ım kimseye vermesin dehşete düşüren şeylede yaşadım arada yaşıyorum
olmadık zamanlarda yerlerde arada uğruyor mesela dün otobüs duragında beklerde geldi beni kitledi otobüse binemedim
ben karanlık görmüyorum artık çünkü beni hasta eden kişiyi ne kadar çok sevsemde hayatımdan çıkardım aslında panikatağada onu hayatımdan çıkarma korkumdan tutulmuştum çıkarmasaydım panikatağı hep yaşayacaktım hayatımdan çıkardım en azında bir süre sonra geçer umuduyla gerçektende öyle olmaya başladı zamanla biraz daha azalmaya başladı
bide benim en yakın arkadaşım kazada öldü onunda etkisiyle ben hastalandım sen böyle büyük ne yaşadınki bu hastalığa yakalandın
eğer seni bu denli rahatsız eden bir olay veya kişi varsa hayatında sana tavsiyem hemen o durumu sonlandır
bide işinden ayrılarak kötü yapmışsın psikiyatraların bana ilk dediği işe gir benim koşullarım şuan için uygun değil diye çalışamıyorum ama ilk fırsatta çalışmaya başlıyacağım çünkü çalışmak çok iyi geliyor evde kalınca daha çok kuraarsın hastalığını daha çok ilerletirsin

Allah yardımcın olsun

konuyu baştan sona okumaya başladım, panik ve anksiyetem var. annemin bir rahatsızlığıyla ataklarım arttı. bende olanlar midede heyecan hissi,bulantı,gerginlik,kötü bişi olacakmış gibi sürekli endişe,kaygı,sinirlilik.son bikaç gündür azıcık bişi yesem bile inanılmaz şişiyorum. nerdeyse 10 yıldır bu illetin pençesindeyim. geçmiyor işte. ilaçda kullanıyorum artık doktorum kesme aşamasına geldi yine de boğuşuyorum bu illetle.dün doktorumu aradım kestiği ilaca tekrar başlamasını rica ettim. başlamıyor. çeyrek xanax alıyorum çok kötü zamanlarımda. bulantıyı kesiyor biraz gevşetiyor. Allahım yar ve yardımcımız olsun :KK14::KK14:

Son düzenleme:
Hayat bazen istediklerimizi vermez bize.
Ve ALLAH en sabredemeyeceklerimizle sınar bizi.
Aklı olan sabırla helalleşir, olmayan ise kendiyle cebelleşir.
Bazen güneş tam gözlerinin içine doğar insanın..
Hiç ummadığı zamanda gecelerine gün, günlerine heves gelir..
Bazen de ne heves kalır yüreğinde nede çare.
Çarelerin çaresiz kalır tabiri caizse..
Gün gelir şükredersin bu güne.
Gün gelir keşkeler dolanır diline.
Rabbim size her seferinde iyi ki ile başlayan!
Şükür ile biten cümleler kurmayı nasip etsin..

Evet bu hayat bir sınav ve sınanma.. Hepimizi bu hale getiren olaylar farklı ama neticede yaşadıklarımız aynı. Dünyanın neresine gidersek gidelim, nerde çare ararsak arayalım bize bizim bilmediğimiz hiç bir şey söyleyip öğretemeyecekler.
Önce insan şükretmeyi bilmekle başlamalı güne diyoruz ama işte amalar çok şeyi değiştiriyor. An geliyor bütün düşünceleri kafamdan çıkartıyorum ve sanki mutluymuşum gibi hissediyorum bu en fazla 2-3 dakika sürüyor sonra yine aynı karamsarlık baş gösteriyor. Ben uykumdada huzurlu değilim, sürekli kabuslar ve terlemelerle uyuyorum ve gecede en az 10 kere uyanıyorum. Artık bu yaşamaksa evet yaşıyorum.. Düğünüm olacaktı bu yaz ama düğün hazırlıkları bile yapamıyorum. Çocuğun olunca değişirsin diyorlar ama kokuyorum ya değişmezse ya bakamazsam bebeğime, annelik yapamazsam diye korkuyorum.Çünkü anneliğin sorumluluğu başka birşey. Şu an kendime bile hayrım yok. Nişanlımda beni böyle bu halde daha ne kadar sevecek. Bakımlı bir bayan sayılırdım önceden ama şu an kaşlarımı almaya bile halim yok. Sürekli onun yanında mutsuzum ve konuştuğumuz tek konu artık benim psikolojim onun haricinde paylaştığımız bir şey kalmadı. Sabahları işe giderken yarım saat konuşurduk şimdi sadece msajla günaydın diyoruz. Çünkü içimden konuşmak gelmiyor. İnsanlara bakıyorum haberleri izleyebiliyorlar, evden çıkarken eğer yağmur yağacaksa şemsiye alıyorlar yani bu kadar bu dünyaya bağlılar diyorum ama beni bu dünyaya bağlayan hiç bir bağ yok gibi. Geçen hafta banyoda yaklaşık 3 saat ağladım ve kendime geldiğimde elimde burada yazmak istemediğim bi alet vardı... Yapabilirmiydim bilmiyorum o anlar sanki silik gibi..Net ne düşündüğümü hatırlayamıyorum. Dizlerimin uyuştuğu ve içimde tarif edilmez bir boşluğun olduğu o anlar sanki cehennem azabı gibi. Bu azabı ne bitirebilir diyorum. Gülmeyi, mutlu olmayı, umursamaz olmayı, alışveriş mağazalarında indirimleri kovalamayı, saç ve moda trendlerini takip etmeyi geçtim çoktan.. Amacım sadece yaşayabilmek... Allah düşmanıma vermesin diyorum tekrar..

illusiveciğim çok geçmiş olsun
canım yazdıklarımı tek nefeste okudum haklısın ama neden bu kadar genç yaşta en mutlu olman gereken zamanda bu kadar mutsuzsun
ben senin yaşındayken nişanlıyken aklım fikrim eşimdeydi düğünümdeydi yaşama sevincim çok yüksekti
neler çektim neler ama halende içimde bir parçada olsa mutluluk var
tüm zorlularına kötülüklerine rağmen bu hayat yaşamaya değer
inş biran evvel mutluluğu yakalarsın Allah yardımcın olsun

Evet en mutlu olma zamanim, bu zamana kadar hep bu son icin mucadele ettim. Yasim hic genc degil 35 bitiyor. Cok mucadele verdim bu yasima kadar. Tamda oh hersey geride kaldi dedigim gun geldigindeyse baktimki bende ne heves ne istek kalmis. Sikismis ve bugune kadar uzerini orttugum hersey hortladi sanki. Insanlar ve sartlar yakami birakti ama bu sefer gecmis gelecegimi golgeledi.
Herseyle mucadele edecek kadar guclu oldum hep, tam bir savasci gibi ama bu baska birseymis. Onceden kizardim bu durumda olanlara, derdimki nasil insan hayata kuser, hersey kendi elinde, insanlar abartiyor derdim ama isin asli hicte oyle degilmis. Herseyde oldugu gibi bundada on yargiliymisim. Yasamayan bilemezmis. Hayattaki en degerli sey saglik ve yasama sevinciymis. Simdi ilacla beraber zamana biraktim kendimi. Insallah zaman iyi gelir. KUCUK bir paragraf okumustum ve beni cok dusundurmustu........... "insan yadirgadigi hayati olmeden mutlaka bir gun yasar" artik herseye farkli bakmaya basladim. Tesekkurler yorumun icin. Allah hepimizin yardimcisi olsun.

Evet en mutlu olma zamanim, bu zamana kadar hep bu son icin mucadele ettim. Yasim hic genc degil 35 bitiyor. Cok mucadele verdim bu yasima kadar. Tamda oh hersey geride kaldi dedigim gun geldigindeyse baktimki bende ne heves ne istek kalmis. Sikismis ve bugune kadar uzerini orttugum hersey hortladi sanki. Insanlar ve sartlar yakami birakti ama bu sefer gecmis gelecegimi golgeledi.
Herseyle mucadele edecek kadar guclu oldum hep, tam bir savasci gibi ama bu baska birseymis. Onceden kizardim bu durumda olanlara, derdimki nasil insan hayata kuser, hersey kendi elinde, insanlar abartiyor derdim ama isin asli hicte oyle degilmis. Herseyde oldugu gibi bundada on yargiliymisim. Yasamayan bilemezmis. Hayattaki en degerli sey saglik ve yasama sevinciymis. Simdi ilacla beraber zamana biraktim kendimi. Insallah zaman iyi gelir. KUCUK bir paragraf okumustum ve beni cok dusundurmustu........... "insan yadirgadigi hayati olmeden mutlaka bir gun yasar" artik herseye farkli bakmaya basladim. Tesekkurler yorumun icin. Allah hepimizin yardimcisi olsun.

canım 35 yaşta genç bir yaş bende 33 olacağım kendimi gittikçe daha genç hissetmeye başladım
ama 35 yaş diyince neler yaşadığını neden bu kadar mutsuz olduğunu anladım bu yaşa kadar hayat deneyimin birikiminin etkisi var bendede birikimler pat diye çıktı
üzülme tek sen değil bende bu rahatsızlıkta olanları anlamazdım babamda ben 20 yaşındayken panikatak hastalığına yakalanmıştı hayatımızı zindana çevirmişti içten içe ona çok kzıardım demekki farkında olmadan Yaradanımıda kızdırmışımki banada aynı hastalığı verdi ve ben liman olarak babama sığındım ama şuan babam çok daha iyi tek başına küçük bir kasabada yaşıyor
dediğin gibi insan yadirgadigi hayati olmeden mutlaka bir gun yasarmış bende geçmişte yargıladığım iki kişinin kaderini şuanda yaşıyorum hayata bakışım tamamen değişti hatam varsa ALLAH affetsin hepimizinde yardımcısı olsun

Son düzenleme:
Melitta cnm geçmiş olsun sende doktora gitmeye karar vermekte çok iyi yapmışsın..Panik atak denen illet şey çok farklı boyutlarda çıkabiliyor.Ben bu hafta içinde gidicem doktora burdan yazarım . İncimnaz arkadaşımızın dediği gibi bunu yaşamayan bilmez gerçekten Allah yardımcımız olsun.

Birde arkadaşlar sizdede oluyormu bilmiyorum mesela başım ağrıyo hemen geçiyorum bilgisayarın başına baş ağrısının nedenleri diye saatlerce araştırıyorum sonra kendimi yiyorum bende kesin bişey var diye..O zamanda kızıyorum kendime :KK14:

canım çok geçmiş olsu inş panikatakatandır en azından neden olduğunu anlarsın tedavini olursun
bendede bu tarz tepkiler var mesela aşırı derece ellerimde uyuşma var nefes alamıyorum başım dönüyor bende ilaç kullanmadım ama kullanmamız gerekmiş
panikatak beyinde bir hormonun azlığından oluyormuş bu sebeple ilaç tedavisi olmaya karar verdim
bende yarın nörolıjiye gidicem sonuçlarımı alıcam ona göre sorunlarımın kaynağı fizikselse tedavimi olucam yok değilse o zaman kesin panikataktandır diye düşünüp tedavimi olucam Allah yardımcımız olsun

bende yapıyorum kafaya takıyorum sonrada nasıl öleceğim diyorum saçma sapan bişe

Allah dermansız dert vermesin ama panik atak hayatımı alt üst etti :KK43: yaklaşık 7-8 aydır var bende ilaç kullanıyorum, bu sebepten işten ayrıldım evdeyim ama yok, eskisi gibi yani panik atakla tanışmadan önce ki zamanlarımda ki gibi değilim. Ne nimetmiş meğersem sağlıklı olmak insan gerçekten kaybedince anlıyor :KK43: Sürekli huzursuzluk halinde olmak, su içerken bile acaba dokunur mu, tetikler mi diye düşünmek çok zor. Hayattan zevk alamıyorum, eşime her ne kadar iyiymişim gibi göstermeye çalışsam da (çünkü üzmek istemiyorum onu) iyi değilim. İyileşmek ve anne olmak istiyorum... Panik atağı ancak yaşayan anlar :KK43: Allah yardımcımız olsun.

kızlar panikataktan kurtulamıyorum mecbur ilaç içicem çünkü tüm bedenimde acılarla yaşıyorum dün nöroloğa gittim oda mecbursun iç ilaçlarını dedi ama ben içmek istemiyorum çünkü çok kilo aldırıyor ilaç alıpta kilo almayan varmı her ilaç kilo aldırırmı kılzar cevaplarınızı bekliyorum Allah herkese şifa versin

kızlar dr. a gittim nöroloğa da psikyatr a da göründüm.ilaç kullanıyorum malesef bebeklerimi emzirmeyi de kestim :KK14: çok üzgünüm ama biraz daha iyiyim.sanırım ağzımın yüzümün uyuşmöası psikolojik nörologta öyle dedi. ama yine de bi beyin mr çektirelim dedi.randevu alıcaz beyin mr çektiricez.eğer bi sorun yoksa yüzde yüz panik ataktan yüzüm gözüm uyuşuyor :KK43: :KK14: rabbim iyice ilerledi panik atağım çok üzgünüm.zaten nefes alamıyodum şimdi ise heyecan basıyor midem bulanıyor :KK43: hele bir hafta önce yaşadığım şey kabus gibi bi ateş bastü tüm vücudumu bi titredim zangır zangır :KK14:
geçenlerde de saçlarım tutam tutam döküldü içim bi tuhaf oldu kanser oldum sandım.ama birine ölüyorum galiba saçım tutam tutam döküldü dedim bana ne dese beğenirsiniz "bebeklerin seni tanımaya başlamış" dedi.utancımdan yerin dibine girdim :S işte panik atak bu olsa gerek dedim :KK43::KK43::KK43:

ilaçlar kg aldırmıyor sanırım yaaa bence içince uyutuyor ya ondan öyle deniyor.ama bebeklerimi büyütüp onların mürvetini görmeden rabbime olan borçlarımı ödemeden rabbim canımı almasın :KK43::KK43::KK43:: cennete gitmek istiyorum sizlere saçma gelicek ama napıyım sınavdayız bu dünyada :KK43::KK43::KK43: :KK53:

vuslat5 aynen canım vücudum yanıyor uyuşuyor int araştırıyorum kanser tümör vs diyor eyvah ölcem ben diye kendimi yiyorum aynıyız arkadaşım biz panik ataklıyız :KK43::KK43::KK43::KK43: hayatımızı yaşayamıyoruz zehir ediyoruz :KK43::KK43::KK43: :KK14:

Merhaba,

Bundan yaklaşık 3 yıll evvel annemi kollarımda kaybettim.Kanserdi. Çok savaştık çok mücadele ettik olmadı,kurtaramadık.Hayatım , bakış açım onun gidişiyle değişti.Dönem dönem umursamaz dönem dönem çok ince düşünen biri oldum.Fakat acımı doya doya yaşayamadım.Beni güçlü kararlı bilirdi aileden herkez.Ben sapasağlam görünmeliydimki onlar benden güç alsın toparlasın Ama olan bana oldu.Farketmeden hemde.Acımı yaşayamadım.Herhangi bi üzüntü durumunda ve beni bayağı üzen bir şeyse bu
resmen kriz yaşıyom daralıyorum, nefesim kesiliyor, ölüm korkusu başlıyor, bazende titriyorum ve korkunç üşüyorum.Kendimi boğalacak gibi hissedip üzerimdekiler parçalamk istiyorumElbisenin tenime dokunuşuna bile katlanamayım kendimi cama atıyom.Hava nekadar soğuk olursa olsun 10-20 dk arası nefes alamya çalışıyorum.ASTIMMI acep bu dedim.Doktora gitmedim.Sevmem gitmeyi.Çok samimi birkaç doktor arkadaşım var onlara sordum.Acını yaşayamadın çok sarsıldın dediler.Tedavi öneriyorlar elbet ama nedense hala gitmiyorum.Bu konuda paylaşımları ve çözümleri olan arkadaşlar varmı... Yazın lütfen...

canım benim benim sorunum hem obsesif -kompulsif bozukluk(saçma sapan düşünceler) ve panik atak, ortada hiçbirsey yokken saçma sapan seyler geliyor aklıma ve kafama takıyorum ya ben soyleysem ya boyleysem aylarca devan ediyor bu dusunceler heran her saniye kafamda oluyorlar su içmek için yataktan kalktıgım anda benimle düşünceler, kalbim güm güm atıyor içim sıkılıyor boyle ter içinde kalıyor ellerimin içleri sanki kaynar su dokuluyor üzerime midem ağrıyor, dr a gittm ilaç verdi işe yaramadı gitmek istemiyorum artık dr a falanda, bu bende 15 yasında basladı 21 yasındayım 6 yıldır devam ediyor suan birsey yok ama bir kaç ay sonra tekrar portleyecek ve aylarca beni üzecek...

Herkese merhaba ve geçmiş olsun arkadaşlar.

Bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

1 haftadır nefes-çarpıntı sorunu yaşıyorum. Özellikle de geceleri ve sabah uyanırken.
Mesela yine bu gece yatakta saatlerdir dönüp duruyorum, ama yok... Nefes almaya çalışmaktan uyuyamıyorum ki.
Çarpıntım da var sanırım.
Ve sabah kalbim çarpa çarpa uyanıyorum.
İlk yaşadığım gece... ölücem sandım. Korkudan yataktan fırladım. Ordan oraya dolanıp durdum, ta ki yorgunluktan bitkin düşene dek.

Bu arada tüm bunlar çok üzüldüğüm bir olayın ardından başladı.

Gün içinde de yaşıyorum ama dediğim gibi en şiddetli gece ve sabah.

Sizde de bu şekilde belirtiler oluyor mu? Panik atak mı yaşıyorum?

1 haftadır nefes-çarpıntı sorunu yaşıyorum. Özellikle de geceleri ve sabah uyanırken.
Mesela yine bu gece yatakta saatlerdir dönüp duruyorum, ama yok... Nefes almaya çalışmaktan uyuyamıyorum ki.
İlk yaşadığım gece... ölücem sandım. Korkudan yataktan fırladım. Ordan oraya dolanıp durdum, ta ki yorgunluktan bitkin düşene dek.

çok geçmiş olsun panikatak olma ihtimali çok yüksek bendede çok üzücü bir olaydan sonra tetiklemişti ilk öyle başlamıştı
benden sana öneri bir psikiyatra görün belkide sadece depresyondasındır gelip geçisi tepkilerdir ona göre tedavini olursun burda bizlerin yorumlarını okuyupta bilinçaltına bunları yerleştirme tekrardan geçmiş olsun

kızlar dr. a gittim nöroloğa da psikyatr a da göründüm.ilaç kullanıyorum malesef bebeklerimi emzirmeyi de kestim :KK14: çok üzgünüm ama biraz daha iyiyim.sanırım ağzımın yüzümün uyuşmöası psikolojik nörologta öyle dedi. ama yine de bi beyin mr çektirelim dedi.randevu alıcaz beyin mr çektiricez.eğer bi sorun yoksa yüzde yüz panik ataktan yüzüm gözüm uyuşuyor :KK43: :KK14: rabbim iyice ilerledi panik atağım çok üzgünüm.zaten nefes alamıyodum şimdi ise heyecan basıyor midem bulanıyor :KK43: hele bir hafta önce yaşadığım şey kabus gibi bi ateş bastü tüm vücudumu bi titredim zangır zangır :KK14:
geçenlerde de saçlarım tutam tutam döküldü içim bi tuhaf oldu kanser oldum sandım.ama birine ölüyorum galiba saçım tutam tutam döküldü dedim bana ne dese beğenirsiniz "bebeklerin seni tanımaya başlamış" dedi.utancımdan yerin dibine girdim :S işte panik atak bu olsa gerek dedim :KK43::KK43::KK43:

ilaçlar kg aldırmıyor sanırım yaaa bence içince uyutuyor ya ondan öyle deniyor.ama bebeklerimi büyütüp onların mürvetini görmeden rabbime olan borçlarımı ödemeden rabbim canımı almasın :KK43::KK43::KK43:: cennete gitmek istiyorum sizlere saçma gelicek ama napıyım sınavdayız bu dünyada :KK43::KK43::KK43: :KK53:

vuslat5 aynen canım vücudum yanıyor uyuşuyor int araştırıyorum kanser tümör vs diyor eyvah ölcem ben diye kendimi yiyorum aynıyız arkadaşım biz panik ataklıyız :KK43::KK43::KK43::KK43: hayatımızı yaşayamıyoruz zehir ediyoruz :KK43::KK43::KK43: :KK14:

çok geçmiş olsun canım yalnız değilsin bende oğlumu büyütüp Allah'a karşı görevlerimi yapıp ölmek istiyorum ama şöyle düşün hiçbirşey elimizde değil yani ölmek hastalanmak yaşamak herşey Yaradanın ellerinde o sebeple biraz daha rahat olup herşeyi akışına bırkamalıyız en azından ben bunu yapmaya çalışıyorum birazda olsa iyi geliyor sende dene
inş beyin mr nın iyi çıkar
bence bu yaşadıkların yeni anne olmandanda kaynaklanıyor olabilir unutma geçisi bir dönemdesin Allah hepimize şifalar versin

balepabucu aynı benimde seninki gibi başladı hatta paronaya oldum sandım ve bir gece nefes alamama şikayeti ile acile gittim orada eşime dr. demiş panik atak diye.üstüste gelen olaylar yüzünden olmuştum :KK43: bir buçuk yıl aradan sonra gebeliğimde defalarca yakaladı.şimdi ise en ağırını bir hafta önce yaşadım ve pes ettim artık ilaç kullanıyorum hemde bebişlerimi emzirmekten vazgeçerek :KK14: çok üzgünüm ama rabbimden hayırlısını diliyorum

çok geçmiş olsun canım yalnız değilsin bende oğlumu büyütüp Allah'a karşı görevlerimi yapıp ölmek istiyorum ama şöyle düşün hiçbirşey elimizde değil yani ölmek hastalanmak yaşamak herşey Yaradanın ellerinde o sebeple biraz daha rahat olup herşeyi akışına bırkamalıyız en azından ben bunu yapmaya çalışıyorum birazda olsa iyi geliyor sende dene
inş beyin mr nın iyi çıkar
bence bu yaşadıkların yeni anne olmandanda kaynaklanıyor olabilir unutma geçisi bir dönemdesin Allah hepimize şifalar versin

incimnaz sağol arkadaşım :KK43: haklısın hiçbirşey elimizde değil.ama yoruldum bu genç yaşta hem boyun fıtığı hem panik atak :KK14: ömür boyu ölene dek bu kahrolası fıtık acısı ve panik atak denen sinsi hast. boğuşuyor olucam.hatta dün ne düşündüm biliyor musun ?
rabbim bilir ya kesin ben ölürken de panik atak geçiriyor sanırım dedim.sonra da bunu düşünüyorum diye güldüm.
şimdi hamdolsun çok iyiyim ilaç fayda ediyor.inşallah düzelirim inşallah ruhum ilaçlara bağışıklık kazanmaz :KK43:
umarım mr iyi çıkar bakalım ne zamana randevu verirler.inşallah arkadaşım inşallah dediğin gibidir yeni hayat ,annelik ,hormonların değişimi ,yorgunluktan kaynaklanıyordur.
amin rabbim nerede varsa şifalar versin.çağın hastalığı fıtık ve panik atak anksiyete bozukluğu.herkesin asabı bozuk :KK43:

Şu an yağmur yağıyor ve ben bu yağmurda delice koşup bi yandanda ağlamak istiyorum.Ne olur Allah'ım sen bu panik atak hastalarına yardım et

balepabucu aynı benimde seninki gibi başladı hatta paronaya oldum sandım ve bir gece nefes alamama şikayeti ile acile gittim orada eşime dr. demiş panik atak diye.üstüste gelen olaylar yüzünden olmuştum :KK43: bir buçuk yıl aradan sonra gebeliğimde defalarca yakaladı.şimdi ise en ağırını bir hafta önce yaşadım ve pes ettim artık ilaç kullanıyorum hemde bebişlerimi emzirmekten vazgeçerek :KK14: çok üzgünüm ama rabbimden hayırlısını diliyorum

canım hamilelikte panikatak çokmu zorladı seni hamilelik nasıl geçti
bende 33 yaşındayım 2. çocuğumu yapmak istiyorum ama birçok rahatsızlığım var topuk dikeni dizlerinde eklem ağrısı ellerimde karpol kol sendromu .... ayy hepside çok kötü acılar veriyor bana ama beni en çok panikatak ve ankseyite etkiliyor bir yandan nasıl olucak diyorum diğer yandanda bir kızım olsun istiyorum hayırlısıysa olsun

incimnaz sağol arkadaşım :KK43: haklısın hiçbirşey elimizde değil.ama yoruldum bu genç yaşta hem boyun fıtığı hem panik atak :KK14: ömür boyu ölene dek bu kahrolası fıtık acısı ve panik atak denen sinsi hast. boğuşuyor olucam.hatta dün ne düşündüm biliyor musun ?
rabbim bilir ya kesin ben ölürken de panik atak geçiriyor sanırım dedim.sonra da bunu düşünüyorum diye güldüm.
şimdi hamdolsun çok iyiyim ilaç fayda ediyor.inşallah düzelirim inşallah ruhum ilaçlara bağışıklık kazanmaz :KK43:
umarım mr iyi çıkar bakalım ne zamana randevu verirler.inşallah arkadaşım inşallah dediğin gibidir yeni hayat ,annelik ,hormonların değişimi ,yorgunluktan kaynaklanıyordur.
amin rabbim nerede varsa şifalar versin.çağın hastalığı fıtık ve panik atak anksiyete bozukluğu.herkesin asabı bozuk :KK43:

canım dediğin gibi çağın hastalığı herkes dökülüyor insanların çoğu ya boyun fıtıgı ya bel fıtıgı ya müniküs var eşimde bek fıtıgında 4 ay önce ameliyat oldu 2 aydan fazla yatalak kaldı şimdide koltuk değnekleriyle yaşıyor çok zor Allah yardımcımız olsun
bence sokaktaki her 5 kişiden 3ünde depresyon vardır her 10 kişiden en az birindede panikatak varmış böyle düşününce bizde normallar arasına giriyoruz bende kendimi böyle rahatlatıyorum :KK9::KK9:
ilaçların fayda etmesinede çok sevindim inşALLAH bebişlerin biraz büyüyünce hormonların normale girecektir daha iyi olacaksın

merhaba kızlar

bende 8 senedir bu illetle boğuşuyorum.. ve 6 aylık hamileyim şuan, yaklaşık 2 aydırda ilaç kullanıyorum maalesef:KK43:(((((((((((( doğum korkusu ataklarımı tetikliyor:KK43:(((((( bizi bizden başkası anlamaz... Allah hepimize şifa versin dularım sizlerle... bana ve kızıma dua edin olur mu.............

merhaba kızlar

bende 8 senedir bu illetle boğuşuyorum.. ve 6 aylık hamileyim şuan, yaklaşık 2 aydırda ilaç kullanıyorum maalesef:KK43:(((((((((((( doğum korkusu ataklarımı tetikliyor:KK43:(((((( bizi bizden başkası anlamaz... Allah hepimize şifa versin dularım sizlerle... bana ve kızıma dua edin olur mu.............

Allah yardımcın olsun inşAllh sağlıklı bir şekilde kızını kucağına alırsın

Son düzenleme:
canım dediğin gibi çağın hastalığı herkes dökülüyor insanların çoğu ya boyun fıtıgı ya bel fıtıgı ya müniküs var eşimde bek fıtıgında 4 ay önce ameliyat oldu 2 aydan fazla yatalak kaldı şimdide koltuk değnekleriyle yaşıyor çok zor Allah yardımcımız olsun
bence sokaktaki her 5 kişiden 3ünde depresyon vardır her 10 kişiden en az birindede panikatak varmış böyle düşününce bizde normallar arasına giriyoruz bende kendimi böyle rahatlatıyorum :KK9::KK9:
ilaçların fayda etmesinede çok sevindim inşALLAH bebişlerin biraz büyüyünce hormonların normale girecektir daha iyi olacaksın

rabbim şifa versin inşallah eşine çok zor ya neden değnekle yaşıyor düzelmedi mi ?ameliyat başarılı geçmedi mi ? çok üzüldüm ya bı fıtık adamı süründürüyor resmen yaklaşık üç senedir hem fıtık hemde panik atakla yaşıyorum.hatta acaba diyorum bu fıtıktan dolayı mı panik atak oldum diyorum.çünkü genelde bakıyorum etrafa boyun fıtığı olanlar panik ataklı yada sinirsel bi sorunu var.anksiyete bozukluğu yada fobi gibi.
inşallah yorgunluktan uykusuzluktandır dediğin gibi inşallah normale döner inşallah ruhumda bünyemde yerleşmez :KK43::KK43::KK43:

merhaba kızlar

rabbim şimdiden analı babalı büyütsün.ben ilaç kullanmadım gebeliğimde ve çoook panik atak geçirdim hep ağladım üzüntüden.ama eşim bi kolye sipariş etti onu taktım doğuma kadar çok rahatladım.doğuma girdim panik atak geçiririm diye korktum ama bayılana kadar da geçirmedim.taakiiii bir hafta öncesine kadar.
inşallah hayırlı ve sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına alırsın.

rabbim şifa versin inşallah eşine çok zor ya neden değnekle yaşıyor düzelmedi mi ?ameliyat başarılı geçmedi mi ? çok üzüldüm ya bı fıtık adamı süründürüyor resmen yaklaşık üç senedir hem fıtık hemde panik atakla yaşıyorum.hatta acaba diyorum bu fıtıktan dolayı mı panik atak oldum diyorum.çünkü genelde bakıyorum etrafa boyun fıtığı olanlar panik ataklı yada sinirsel bi sorunu var.anksiyete bozukluğu yada fobi gibi.
inşallah yorgunluktan uykusuzluktandır dediğin gibi inşallah normale döner inşallah ruhumda bünyemde yerleşmez :KK43::KK43::KK43:

rabbim şimdiden analı babalı büyütsün.ben ilaç kullanmadım gebeliğimde ve çoook panik atak geçirdim hep ağladım üzüntüden.ama eşim bi kolye sipariş etti onu taktım doğuma kadar çok rahatladım.doğuma girdim panik atak geçiririm diye korktum ama bayılana kadar da geçirmedim.taakiiii bir hafta öncesine kadar.
inşallah hayırlı ve sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına alırsın.

canım ne kolyesi o çok merak ettim????????

X