Saç Rengi ve Saç Boyama Papatya Suyu hakknda...

aktara gidip saç için olan papatyalardan istiyorum diceksin canım o sana verir zaten..

peki nekadar alıcam suya nekadar koyup kaynatıcam ve nekadar kaynaytıcam bilgin varmı :eek: teşekkürler cevap için ayrıca Şeniz

ben 100 gram aldım dün paketin yarısını 2 litre suya koyup kaynattım ve 15-20 dkka demledim.ondan sonrada 1 buçuk saate yaklaşk beklettm.hava pek güneşli olmadığı için saç kurutmayla 2-3 dkka kuruttm.tamamen kurutmayacksnz ama.saçlarımda çok hafif parlak,ışıltılı sarılar oldu ve hoş duruyor.normalde saçlarım açık kumraldı ve çabuk açıldı.koyu kumral saçı olanlarn hemen sonuç alablceğini sanmyorm.

bence kozmetik ürünleri kullanmamalısın. papatya suyu kumral renkleri acar. ama koyu kahve siyah renkleri acmaz. bence denemeyin. hayal kırıklıgı olur.
ayrıca papatya cayı diil. aktarcıdan kurutulmus papatya alıp kaynatın veya hazır eczanelerde satılan papatya suyunu almalısınız. ve sadece 1 defa değil haftada 3-4 kere tekrarlamalısınız işlemi inanılmaz sonuclar ortaya cıkıyo. hem coq doğal bi sarılık hemde saglıklı bi görünüm. papatya suyu saca cok yararlıdır.

ama :KK70: ...... oksijen suyu ve papatya suyu karıstırılsa daha cabuk ii bir görüntü elde edilir. koyu saclılara oksijen suyu öeneriyorum. ilk basta haff kızlımsı yabarsada
sonradan işlem tekrarlandıkca acılır.

arkadaşlar oksijen suyu mafediyo saçı yakıyor özellikle saç derisini kaldryo resmen benden söylemesi

kuzenw denedi oks suyuyla pap. suyu karısımı. demekki alerjisi varmıs onu yapann.kuzenw 5-6 denemede simsiyah sacı kumrallastı ecen yaz. bu yazda devam edicek ve ish. acıcak daha fazla

ya o diilde ben kaslarıma paptya suyu srüp kurutsam güneşte sapsarıwıolur? ben haff ton acılması isdiyoruw

saçlarım kumral ve boya kına vb. hiçbir işlem görmedi
1 haftadır yapıorum bi etkisi olmadı
arkadaşıma da etki etmedi

sacının rengi zaten acıqmıs.. :KK70: allah allah sasırdw bnde...

sacının rengi zaten acıqmıs.. :KK70: allah allah sasırdw bnde...

bende hiç etki etmedi canım papatya suyu
sinir oldum
saçımda hiç boya kına vb. yok
eczaneden de doğru papatyayı aldığıma eminim
1 haftadır yapıyorum
saçında boya kına peroksit olanlar papatya suyu yapıyo sonra saçımı doğal yolla açtım diye ortalarda dolanıyo :KK70:

hea vala :KK70: ama kuzenw knn acdı emnm. bu arada ben bugun plajdayw. annem in haberi yoqdu pptya suyu ybdwdan:KK70: günsten sacn acılmıs senn dedy :KK70: heralde ben coq fazla aynaya baqdııwdan farkedewedw:/

valla ben de çok aynaya bakarım o yüzden sürekli başkalarına soruyorum onlar da saç renginde açılma yok diyorlar........

zararı olup olmadığını merak edenlere cevabım şu olcak : benim annem doktor kendine ve bana 13 yaşımdan beri uyguluyor ve saçı beslediğini de söylüyor gerçektten çok tatlı bal rengi gölgeler elde ediyorum:) ama güneşsiz fönle olur mu bilemicem denemedim yine de denemeye değer:) benim saç rengim zaten koyu değil...ama yine de kimyasal maddeler içeren ürünler kullanmak yerine papatya suyunu tercih edin:)

papatyayı tercih ettik canım fönle değil güneşle de kuruttuk saçım bayağı kurudu yıprandı ama yağlarla bakım yaptım yine de açılmadı saç rengim saç tellerim ince olmasına rağmen

bişey sorabilr miyim..?kınalı saçta hehangi bir etkisi oluyor mu?

renk açması çok koyu saçlar için geçerli değil.ben bakım olsun diye yıllardır yıkarım hatta bir ara acaba azıcık da olsa açar mı rengini diye yıkayıp güneşe oturuyordum ufacacık açılma yok.çünkü saçlarım koyu siyah.ama açık renkli yani kumral saçları bayağı açıyor bunu biliyorum.besler de ama uzamaya etkisi var mı bilemem.bir de içerseniz de adet düzenliyor gaz problemine iyi ve de sinirleri çok iyi yumuşatıp gece iyi uyutuyor.

kınalı saça etki etmez
tamamen doğal olması lazım saçın

Kızlar yorumları okuyorum fakat aktarlarda alman papatyası satılmıyor size verdikleri bildiğmiz kır papatyası veya sarı papatya, alman papatyasının yaprakları çok daha farklıdır bu yüzden aktardan değil eczanelerden paket içinde satılan papatylaradan alın.Diğer dikkatimi çeken bir nokta, saçlarım açık kumral bir kere papatya kullandım rengi açıldı diyen arkadaşlar var, böyle bir şey mümkün değil boş yere insanların aklını çelmeyin yazıktır...benim saçım doğal olarak ince telli-sarı renk (boya-röfle vs yok)ve ben temmuz ayından beri her gün papatya kullanıyorum tam 55 gün oldu ve ancak şu sıra altın rengine dönüştü o da her yeri değil...Bu yüzden yorumları yazarken lütfen insaflı olalım ki diğer arkadaşlarımız 1 hafta kullanıp sonuç alamayınca hevesleri kırılmasın bu iş sabır işi tek sefer kullanmakla olmuyor yani...

Dipnot: başka başlıklarda bir kere papatya kullanıp saçlarım açıldı diyenlere ithafen yazdım sözüm nymphbs' ye değildir...

X