Saç Rengi ve Saç Boyama Papatya Suyu hakknda...

Kızlar yorumları okuyorum fakat aktarlarda alman papatyası satılmıyor size verdikleri bildiğmiz kır papatyası veya sarı papatya, alman papatyasının yaprakları çok daha farklıdır bu yüzden aktardan değil eczanelerden paket içinde satılan papatylaradan alın.Diğer dikkatimi çeken bir nokta, saçlarım açık kumral bir kere papatya kullandım rengi açıldı diyen arkadaşlar var, böyle bir şey mümkün değil boş yere insanların aklını çelmeyin yazıktır...benim saçım doğal olarak ince telli-sarı renk (boya-röfle vs yok)ve ben temmuz ayından beri her gün papatya kullanıyorum tam 55 gün oldu ve ancak şu sıra altın rengine dönüştü o da her yeri değil...Bu yüzden yorumları yazarken lütfen insaflı olalım ki diğer arkadaşlarımız 1 hafta kullanıp sonuç alamayınca hevesleri kırılmasın bu iş sabır işi tek sefer kullanmakla olmuyor yani...

Dipnot: başka başlıklarda bir kere papatya kullanıp saçlarım açıldı diyenlere ithafen yazdım sözüm nymphbs' ye değildir...

Bunu duyduğuma sevindim canım. Benim saçlarımın resmi var bu konuda sanırım, resim eklemiştim. 2-3 sayfa önce olsa gerek. Eczaneden aldım papatya suyu 1 hafta boyunca yaptım gerçekten hiç mi hiç etkisi olmadı. Saç rengimin bu işlem için uygun olduğunu düşünüyorum daha ne kadar açık olabilir ki. zaten o kadar açık olsa papatya suyuna ihtiyaç duymazdım. saçı benden koyu olanlar önceden boyatmış olanlar kınası akmış olanlar yapmış 1 gün boyunca. eve gelmiş annesi aaa saçların açılmış demiş. kuaför tanıdığımız var ona gösteriyorum bak bu kadar açılmış saçlarının rengi diyorum(önce-sonra diye resim koyan arkadaşların saçlarını gösteriyorum) 5 günde açılmş diyorum mümkün değil diyo.
evet saçlarım daha açık renk görünüyo çünkü güneşin altında beklemekten ten rengim karardığı için saçlarım açık renkmiş gibi oldu :KK70: tabi bu işin şakası ama güneş altında beklemek gerçekten çok stresliydi bi de 5 günde saç rengi sapsarı olanları görünce iyice sinirleniyordum. böyle gerçekçi bişeyler duymak beni rahatlattı canım ama olsun bi daha papatya yapamam zaten bünyem zayıf hiç kalamıyorum uzun süre güneş altında.
peki sana bişey sorcam papatya suyundan başka bildiğin bi yöntem var mı saç rengini açan ama güneş altında beklememizi gerektirmeyen? soğan kabuğu varmış ama onun da nasıl kullanıldığını bilmiyorum:1no2:

Bunu duyduğuma sevindim canım. Benim saçlarımın resmi var bu konuda sanırım, resim eklemiştim. 2-3 sayfa önce olsa gerek. Eczaneden aldım papatya suyu 1 hafta boyunca yaptım gerçekten hiç mi hiç etkisi olmadı. Saç rengimin bu işlem için uygun olduğunu düşünüyorum daha ne kadar açık olabilir ki. zaten o kadar açık olsa papatya suyuna ihtiyaç duymazdım. saçı benden koyu olanlar önceden boyatmış olanlar kınası akmış olanlar yapmış 1 gün boyunca. eve gelmiş annesi aaa saçların açılmış demiş. kuaför tanıdığımız var ona gösteriyorum bak bu kadar açılmış saçlarının rengi diyorum(önce-sonra diye resim koyan arkadaşların saçlarını gösteriyorum) 5 günde açılmş diyorum mümkün değil diyo.
evet saçlarım daha açık renk görünüyo çünkü güneşin altında beklemekten ten rengim karardığı için saçlarım açık renkmiş gibi oldu :KK70: tabi bu işin şakası ama güneş altında beklemek gerçekten çok stresliydi bi de 5 günde saç rengi sapsarı olanları görünce iyice sinirleniyordum. böyle gerçekçi bişeyler duymak beni rahatlattı canım ama olsun bi daha papatya yapamam zaten bünyem zayıf hiç kalamıyorum uzun süre güneş altında.
peki sana bişey sorcam papatya suyundan başka bildiğin bi yöntem var mı saç rengini açan ama güneş altında beklememizi gerektirmeyen? soğan kabuğu varmış ama onun da nasıl kullanıldığını bilmiyorum:1no2:

Yok canım o 5 günde sapsarı olanlar genelde papatyanın içine ya oksijen ya hidrojen peroxit karıştırıyor ki zaten bu saçı keçe gibi yapar ve boyadan hiç farkı yoktur.Yani benimki bile açık olmasına rağmen bu kadar günde ancak doğru düzgün bir sarı olduysa gerisini sen düşün...Forumdaki kızlar başka bir başlıkta şu sunshine hint ve extrait dore diye ürünlerden bahsetmişti benimde çevremde kullanan var saç renkleri açıldı fakat saçı kumral olanı sapsarı hale getirmiyor mesela 10 kullanışta kumraldan hafif bal rengine kayıyor saç ama çok doğal görünüyor ve dibi çıkmış gibi uzamıyor, bende onlardan görüp aldım bir kere kullandım ama içinde peroxit olduğu için cesaret edemedim.Bu ürünler fön makinesi ile kurutuluyor.Bunun dışında bu gün LUSH 'tan saçları sarartmak için katı şampuan ve saç maskesi aldım bakalım nasıl bir etkisi olacak nedendir bilmiyorum çocukluğumdaki altın sarı rengimi özledim bu ara taktım kafayı :) ışe yarasa haber veririm ama düzenli kullanmam lazım...

Yok canım o 5 günde sapsarı olanlar genelde papatyanın içine ya oksijen ya hidrojen peroxit karıştırıyor ki zaten bu saçı keçe gibi yapar ve boyadan hiç farkı yoktur.Yani benimki bile açık olmasına rağmen bu kadar günde ancak doğru düzgün bir sarı olduysa gerisini sen düşün...Forumdaki kızlar başka bir başlıkta şu sunshine hint ve extrait dore diye ürünlerden bahsetmişti benimde çevremde kullanan var saç renkleri açıldı fakat saçı kumral olanı sapsarı hale getirmiyor mesela 10 kullanışta kumraldan hafif bal rengine kayıyor saç ama çok doğal görünüyor ve dibi çıkmış gibi uzamıyor, bende onlardan görüp aldım bir kere kullandım ama içinde peroxit olduğu için cesaret edemedim.Bu ürünler fön makinesi ile kurutuluyor.Bunun dışında bu gün LUSH 'tan saçları sarartmak için katı şampuan ve saç maskesi aldım bakalım nasıl bir etkisi olacak nedendir bilmiyorum çocukluğumdaki altın sarı rengimi özledim bu ara taktım kafayı :) İşe yarasa haber veririm ama düzenli kullanmam lazım...

sarı olmasın zaten canım dediğin gibi bal rengine yakın olsun yeter hafif bi değişiklik istiyorum sadece. kaydirigubbakcemile2 peki bu bahsettiğin sunshine hint ve extrait dore doğal mı yani kimyasallar içeriyor mu, saçı kurutup keçe gibi yapar mı içinde peroksit var dedin ama... :1no2: bana doğal bi yol lazım ya saç rengimi değiştirmek için :umursamaz:

sarı olmasın zaten canım dediğin gibi bal rengine yakın olsun yeter hafif bi değişiklik istiyorum sadece. kaydirigubbakcemile2 peki bu bahsettiğin sunshine hint ve extrait dore doğal mı yani kimyasallar içeriyor mu, saçı kurutup keçe gibi yapar mı içinde peroksit var dedin ama... :1no2: bana doğal bi yol lazım ya saç rengimi değiştirmek için :umursamaz:

Sözde papatya özlü ama tabii epey kimyasal var içinde dediğim gibi içinde peroxit olduğu için uzun vadede saçi inceltir ve yıpratır bu yüzden ben cesaret edemedim kullanmaya...şu lush ürünlerine baktım içinde kimyasal yok, bu güzel bir şey, dur bakalım bir kullanmaya başlayayım eğer işe yararsa muhakkak paylaşacağım.Şu anda alman için ısrar etmiyorum çünkü pekde ucuz değiller :KK43:

Sözde papatya özlü ama tabii epey kimyasal var içinde dediğim gibi içinde peroxit olduğu için uzun vadede saçi inceltir ve yıpratır bu yüzden ben cesaret edemedim kullanmaya...şu lush ürünlerine baktım içinde kimyasal yok, bu güzel bir şey, dur bakalım bir kullanmaya başlayayım eğer işe yararsa muhakkak paylaşacağım.Şu anda alman için ısrar etmiyorum çünkü pekde ucuz değiller :KK43:

madem ben onları kullanmıyım çünkü kesinlikle kimyasal değdirmek istemiyorum saçlarıma, zaten öğreniciym çok para veremem ki bu tarz şeylere :1no2:

madem ben onları kullanmıyım çünkü kesinlikle kimyasal değdirmek istemiyorum saçlarıma, zaten öğreniciym çok para veremem ki bu tarz şeylere :1no2:

Canım, lush ürünlerini denedim, katı şampuan için pek bir şey diyemeyeceğim ama marilyn isimli maske muhteşem tavsiye ederim...

ne yönden muhteşem canım biraz açıklar mısın ? :)

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum
benim saçlarım koyu kahve bazı yerlere sordum ama benim saçımı
açmayacağını söylediler
kimileride çok az açacağını söylüyor
saçları kahve olup papatya suyu ile açan bir arkadaşımız resmini koyabilirmi?

Yav arkadaşlar bu su saç kuruyken sürülüymuş heralde ıslakken değil öylemi?

papatya suyu bence saç için en doğal krem, şekillendirici, besleyici.. artık her ne derseniz deyin. uzun vadede işe yarıyor. hergün doğal saçı ıslatıp taradığınızda yaz kış, etkisini net görüyorsunuz. benim saçlarım kıvırcık. annem küçükken hep papatyayla ıslatır tarardı. ne bir kabarma ne bir kırık. up uzun sağlıklı saçlar. ve doğal bir açılma. gölgeli gölgeli... kendi saçın ve açılan tonları bir arada. ben kumralım orta açık bal rengi.. 3ü karısık kafamdaydı ve kuaförler röfle sanıyordu. ne zamanki bıraktım boyaya geçtim değerini anladım. kesinlikle doğal yollarla bakılması gerekiyor saça çünkü en önemli aksesuarımız.

papatya suyu bence saç için en doğal krem, şekillendirici, besleyici.. artık her ne derseniz deyin. uzun vadede işe yarıyor. hergün doğal saçı ıslatıp taradığınızda yaz kış, etkisini net görüyorsunuz. benim saçlarım kıvırcık. annem küçükken hep papatyayla ıslatır tarardı. ne bir kabarma ne bir kırık. up uzun sağlıklı saçlar. ve doğal bir açılma. gölgeli gölgeli... kendi saçın ve açılan tonları bir arada. ben kumralım orta açık bal rengi.. 3ü karısık kafamdaydı ve kuaförler röfle sanıyordu. ne zamanki bıraktım boyaya geçtim değerini anladım. kesinlikle doğal yollarla bakılması gerekiyor saça çünkü en önemli aksesuarımız.

Altına imzamı atarım...

Aktardan alınan papatya suyu kaynatılacak mı yoksa soğuk mu kullanılacak kızlar?

Aktardan alınan papatya suyu kaynatılacak mı yoksa soğuk mu kullanılacak kızlar?

Canım bir bardak kaynar su içine bir küçük avuç papatya at ama normal papatya değil, alman papatyası...Eğer bulamazsan eczaneye sor Tisan'ın saç papatyaları var ondan alabilirsin...

Son düzenleme:
Ben direkt papatya suyu almıştım, bu bir işe yaramayacak mı yani, napsam ki kocaman şişe bi de :26:

Ben direkt papatya suyu almıştım, bu bir işe yaramayacak mı yani, napsam ki kocaman şişe bi de :26:

En sağlamı kendin yapman canım çünkü alman papatyası zaten kolay bulunan bir şey değil, aktarda sarı papatyaları bile alman papatyası diye kakaladıkları göz önünde bulundurulursa papatya suyunun içinde ne vardır allah bilir...

Ben kızımda denedim kumral saçları bu arada...4 5 kez üst üste sürdüm köyde sıcak güneşte kuruttu saçlarını evet gerçekten açılma oldu bir iki ton kadar

X