para nasıl birikir yada birikim nasıl yapılır?

bende parayi iyi biriktiririm:))) esimin eli cok acik hic bilmez hesabini onun icin hesabi benim yapmam lazim ayin basinda maasi alinca belirli miktari kenara koyup unutmaya calisiyorum eger ay sonuna kadar dokunmamissam ay sonunda bankaya yatiriyorum

ben küçüklüğümden beri paramı biriktiririm aşkalarna bağımlı kalmak bana göre değil öğrenciyim ama iki bilgisayarımı da kendim aldım gerektiğinde alışverişlerimi yine kendi paramla yaparım har vurup harman savurmam çok yükseklerden de uçmam herşeyim vardır ama bakada param da vardır... para geçtimi elime bankaya atarım fonalırım b tipi fonlar en ideali koyuyorum orya gerekirse çekiorum bilgisayar için yaptım bunu mesela ama küçük bişey varsa cebimdekni harcarım param kalmadıysa da idğre ayı beklerim

ben her gün kumbarama 1 euro attiyorum iki ay oldu daha acmadim bakmadimkaclira oldudiye .ve kuruslarim icnde ayri kum baram var onu mutfak karci icin bulanacam onuda acmadim ama baya agirlasmis

Malesef canım para biriktirmek benim hobilerim dışında hiç biriktiremedim heralde bundan sonrada olmaz. İmreniyorum bir kenarda parası olan kadınlara...........

Valla ben hesapta tutuyorum şimdilik harcamadıklarım tek hesapta kalıyor ay başı geldikçe hesapta biriken paraları yatırım fonuna aktarıyorum. Şimdilik çok az param var o da zaten düğün balayı derken bu yaz gidecek... Ama iyi ki biriktirmişim. Az harcama yapmaya çalışıyorum. Ivıra zıvıra pek para vermem. Ama nişanlım öyle değildir, cimriliği sevmiyor. O yüzden onda pek para durmaz, batar sanki cebinde para:))) O yüzden evlendiğimizde maaşımı sana verecem bana bir miktar para ver diğerleri sende kalsın biriktir diyor. Evlenmeden önce hesap kitap işleri başımdaydı, evlenecem yine kurtulamıcam. Hayırlısı bakalım:)))

a.s.bende bi ara b tipi fon alıyordum getirisi çok düşük olduğu için vadeli yaptım elime ne geçerse masrafları düştükten sonra dolar,avro falan altın düşük olduğu zamanda alınmasını öneririm elinize ne geçerse harcamamak için en iyisi bence!.....a.s

merhaba .bozuk paraları küçümsemeyin. 5 kuruş, 10 kuruş koyun bi kavanoza. memur için küçümsenecek para değil zaten .
yiyceğiniz kadar yemek pişirin ve ekmek alın .değerlendirin .hiç bir şeyi atmayın.marifet almakta değil onu kullanmakta.kıyafetlerinizi düzgün kullanın, her mevsim de gardrop yenilenmez ki.
aylık ekmek paranızı,pazar paranızı,işe gittiğiniz yol parasını ayrı ayrı yere
üzerine yazarak koyun.
alışverişte önceden liste hazırlayın ve tahmini ona göre para alın yanınıza
eşiniz ve çocuklarınız savruksa da katı olun ve kötü gün olabileceğini bıkmadan anlatın..
söylemesi kolay derseniz..19 senelik evliyim.paylaşın ama enayide olmayın.
not:bir ablanız

arkadaşım öncelikle kendine bır hedef belırle sonra da buna ulaşmaya çalış ben ayda 400 ytl kenara para koymaya çalışıyorum nı tekım de oluyor daha para gelmeden yerlerını belırlıyorum para geldığı zaman hepsını yerlı yerıne koyuyorum bu arada da harçlık olarak ayırdığım paraylada ayı çıkarmaya çalışıyorum umarım yardıncı olabılmışımdır

Para biriktirmek istiyorsan para eline değer değmez elinin değmeyeceği bi yere uzaklaştır onu ya bankaya ya altına ya da ne tür bi yatırım yapıyorsan oraya. Bir gün bile sallarsan ya yarın bakarım ya da iki gün sonra dedin mi 'aaa:1shok: o kadar para ne zaman bitti' olur haberin olsun.
Paradan hemen kurtulmaya bak. El çabukluğu marifet. Yoksa o kendisi gidiyo vallasengözlerimebaksanab

Kizlar para biriktirmenin en iyi yolu cuzdaniniza sadece o gun harcaycaginiz kadar para koymak. geriye kalanin hepsi ya bankada ya evde durmali. cebinizde yuklu para tasirsaniz mutlaka daha hizli harcarsiniz. ben yanimda her zaman bes on lira tasirim.bana bu bir iki gun bu yeter derim onunla gezinirim.goren de beni zugurt sanir.ama bu yolla her istedigimi her beyendigimi alamam. halbu ki yaninizda yuklu para varsa nasilsa var bu da kac para kii zaten diye dusunuyorum:eek: bir de elim neye uzansa amaclarimi hatirlarim.benim biriken parayla boyle bir planim var deyip asla harcamam.naniknanik

ne güzel fikirler ama ıvır zıvıra okadar çok para veriyorumki diyorumki insan bir kere geliyor dünyaya yiyip gezmek için kısmamalı ölüm ne zaman gelecek belli olmuyr biriktir biriktir harcamak başkalarına nasip olsun oda olmaz sanırım dengeli bir bütçe ayarlamak gerek
hem gezmek hem yemek hem tasarruf

bozuk paraları mutlaka atarım hergün kumbarama.çok begenip içimin gittigi bişeyi almam çogu zaman.çok para harcardım eskiden ama şimdi biriktiriyorum her ay mutlaka 100 ytl yatırıyorum banka hesabıma ögrenciyim ne de olsa bigün lazım olcak.onun dışında dışarda yemege para vermem.birşeyi alırken araştırıyorum biyerde 10 ytl oluyo biyerde 5 ytl insan böyle şeyleri biraz araştırıp bulmalı yerimseniben

ben dışarı çıkıp, şöyle bir dolanayım, vitrinlere bakayım dediğimde çok para harcıyorum. çünkü alışveriş konusunda kendimi kısıtlayamıyorum bir türlü:roflol:
bunun için en kolay para biriktirme yöntemi alışverişte kendini engellemeyi bilmektir diyorum ama engelleyemiyorum. bu yüzden birikmiyorsenağlama

benimde birikim yapmam lazım.
benim de en iyi yöntemim sakla ve unut oluyor.
Elimde olan paranın bir miktarını cüzdanımın ayrı bir yerine koyarım.Bir dahaki maaşa kadar ihtiyaç duymadıysam artık cüzdandan çıkarıp, başka bir yerde saklarım.Böyle böyle artar param.
Biraz elimde para var günden kalan.Kredim biterse inşallah daha çok birikim yapacağım.Bebeiş yolda onun için lazım olacak.

arkadaşım benim tavsiyem tanıdık bir kaç ahbapla gün düzenle o zaman baya güzel kenara para ata bilirsin ben 1 kaç kere ayda 100 tl 10 -15 kişi girdik ihtiyaçlarımı karşıladım.toplu para almış oluyorsun hemde.

ben esimle büyük bir kumbara aldim 1-2euro yada bozuk kaldigi zaman alis veristen kümbaraya atiyoruz gecen sene izine gitmeden 300eurodan fazla biriktirmistik türkiyeye gelirken benzin parasi yaptik.

her zaman cok cok özendigin seyi almassin.bogazin dan kisarsin .kirk yilda bir restoranta gidersen.arabayla gidilcek yerlere yürüyerek gidersen. fazla mesai yaparsan .iki isde bir calisirssan...bunu yani sira esin de sana uyar sa oda bu hizla gayret ederse cok güzel para biriktirirsin.evin olur arabalarin olur..

bende biriktiremiyom biriktirdimi nerde güzel bi şey görsem alıyom saolsun eşimde hiç yok demez ne istesem alır ama öle özel bi param olmaz görev icabı küçük yerde çalıştımızdan hafta sonları şehre inince beraber gideriz alış verişe ee erkeklede işte ne alına bilirse alırım ama öle fiyat takibi falan yapamayız malesef girdimiz markette ne ucuzsa indirimdeyse alırım ama bi maşşımın olmasını isterdim hani:KK43:(

aff..bende nişanlıyım..ayrı eve cıkıcaz..elimde saun birkaç kuruş war.ama yapamıyorum..para biriktiremiyorum:KK43:

X