Park halinde ki arabaya çarpıp kaçma

MaysaveBulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
376
448
Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış baya büyük hasar arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf pert

Çarpan arabanın boyası kalmış, mavi bir araç
Görünce şok geçirdik, hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar

dediler ki; bunu yapan normal bir kafada değildir, uyuşturucu falan kullanan biridir.
ne bir not ne bir bir şey bulamadık arabanın üstünde
Aracımız hatasız kazasız, boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye :KK43:

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler saatlerce kamera izledi, karakola gidip şikayetçi olduk
6 günün sonunda Bugün bulmuşlar bir kadın çarpmış 38 yaşında
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor, panik atağı varmış benim haberim yoktu vs diye
adam 70 yaşında bu arada ben yaşlıyım vs diyor çok rahat ve umursamazlar

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar dediler, adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor 🧠 🔫
Ve değer kaybını vs ödeyemem değer kaybı neymiş ilk defa duyuyorum diyor😬😡
araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Beni delirten nokta ise biz 1 haftadır kıvranırken bunlar rahat rahat takılmışlar ya o kamera olmasaydı ve polisler bulamasaydı ne olacaktı hiç bir şey olmamış gibi yaşayacaklardı nasıl bir vicdan pes!
Yaralanma can kaybı olsada aynı şekilde kaçar bu kafalar😡

Dava açmak istiyorum sizce?
Değer kaybını sigorta ödüyor mu?
Eşim gidip evlerine apartmanın önünde rezil edeceğim diyor çok sinirli

Son düzenleme:
Dava acacaginizi söyleyin ve açın. Karşı tarafin Sigortası yok mu. Değer kaybını sigorta ödüyor zaten. Dava acin milletin peşinde kosmayin. Benim arabama biri bilerek sürttü. Ters yönden gelmişti kacamamisti. İstemesem tutanak tutmam vs dedi. Neyse zar zor tutanak tutcaz karisi yalvardı tutmayalim diye. Ortak tanıdıklar çıktı onlarda dedi tutma parasını versinler. Dedim elimde belge olsun. Fiyat belli olunca ben derim. Neyse tamirciye gittim fiyat aldım bunlara söyledim. Dedikleri laf sigortadan yaptırın bizi çok kirdi tutanak tuttu. Amaç zaten sigortanin yüksek fiyata iş çıkarmamasiydi. Ben işleme de sokmadim onlara kolaylık olsun diye. Demekki tutanak tutmasam üstüne yatacaklardı. Hiç vakit kaybetmeyin dava acin. Onlar uğraşsın.

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış ama baya büyük arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf göçük çizik yarık vuran arabanın boyası var mavi
Görünce baya şok geçirdik hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar dediler ki bunu yapan normal bir kafada değildir uyuşturucu falan kullanan biridir
Biz 2 günün sonunda fark ettik ne bir not ne bir bir şey bulamadık arabanın üstünde
Aracımızda hata nokta kadar bile boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye🥲

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler kamera izledi karakola gidip şikayetçi olduk
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor benim haberim yoktu vs diye adam 70 yaşında bu arada ben yaşlıyım vs diyor çok rahat ve umursamazlar

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar var dediler adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor
Ve değer kaybını vs ödeyemem diyor araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Beni delirten nokta ise biz 1 haftadır kıvranırken bunlar rahat rahat takılmışlar ya o kamera olmasaydı ve polisler bulamasaydı ne olacaktı hiç bir şey olmamış gibi yaşayacaklardı nasıl bir vicdan pes!

Sakın yqşlıdır birşey olur diyip vicdan yapmayın.

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış ama baya büyük arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf göçük çizik yarık vuran arabanın boyası var mavi
Görünce baya şok geçirdik hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar dediler ki bunu yapan normal bir kafada değildir uyuşturucu falan kullanan biridir
Biz 2 günün sonunda fark ettik ne bir not ne bir bir şey bulamadık arabanın üstünde
Aracımızda hata nokta kadar bile boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye🥲

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler kamera izledi karakola gidip şikayetçi olduk
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor benim haberim yoktu vs diye adam 70 yaşında bu arada ben yaşlıyım vs diyor çok rahat ve umursamazlar

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar var dediler adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor
Ve değer kaybını vs ödeyemem diyor araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Önce vuran aracın sigorta şirketine mail üzerinden ulaşarak değer kaybı ve maddi hasarın bedeli talepli dilekçe gönderin mutlaka her kanıtı da ekleyin (kamera kaydını alın) cvp gelmezse dava açmak için öncelikle arabuluculuk başvurusunu yapmanız lazım, en iyisi bir avukatla görüşün

Önce vuran aracın sigorta şirketine mail üzerinden ulaşarak değer kaybı ve maddi hasarın bedeli talepli dilekçe gönderin mutlaka her kanıtı da ekleyin (kamera kaydını alın) cvp gelmezse dava açmak için öncelikle arabuluculuk başvurusunu yapmanız lazım, en iyisi bir avukatla görüşün
Mahalle tamircisinde yaptırmak zorunda değilsiniz. İyi bir yerde yaptırın tüm masrafların faturasını alın onlar delil

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️

10 yıldan fazladır araba kullanıyorum,kaza da yaptım,aracıma çarpıp kaçanda oldu,çizende oldu vs.aracınıza çarptılar yada sürttüler diye neyin davasını açacaksınız anlamadım,kaçarak ayıp etmiş,dikkatsiz yada acemi bir sürücü muhtemelen,polisi ararsınız tutanak tutulur,tutanakta daha önceden yapmış olduğunuz bir kaza sonucu hasar varsa o yer almaz,mevcut hasar yazılır,siz gider anlaşmalı olduğunuz bir yer varsa oradan fiyat alırsınız,karşı tarafın sigortası bütün maliyeti karşılar,değer kaybı içinde yine karşı tarafın sigorta şirketi ödeme yapar,polis nasıl normal bir kafada olamaz uyuşturucu vs. Kullanmıştır dedi sadece kazaya bakıp o çok enteresan,ne tuhaf kazalar oluyor düz yolda refüje çıkıyor millet,yani araba kullanıyorsanız illaki kaza olacak,bazen siz hatalı olacaksınız bazen karşı taraf,bunu bilerek hazırlıklı olun,heleki türkiyede trafik kurallarına uyan yok neredeyse,karşı tarafla anlaşmalı yaparsanız ceplerinden para çıkar,ama tutanak üzerinden yaptırırsanız karşı tarafın odeyeceği sigorta fiyatı yükselir kaza yaptığı için,kaza yaptığı için bir insana dava açılmaz kaza yani bu.

8/8 kusurlu oldukları,100 bin tl den fazla zarar verip 1 hafta boyuncu polisleri saatlerce aratıp bulunamasalardı rahatça yaşamlarına devam edecek ahlaksız insanlar oldukları için
Öyle bir çarpılmış ki normal bir insan böyle yapmaz numara bırakır kafası güzeldir vs dendi
Seyir halinde kaza yapmadık
Sigorta o an tutanak tutmayıp kaçtığı için ödese bile parayı adamdan geri alırmış
Daha arabamıza çarpan insanı göremedik
Üç beş kuruşla olayı kapatıp ne var bundaya getiriyorlar
1 hafta kaçıldı zorla bulundular bulunmasalardı
Yanlarına kar kalacaktı
Siz bu kısmı anladınız mı?
Benim hiç derdim, işim yoktu yıl başı arefesi biri hatasız boyasız arabama çarpsa 1 hafta arasak ve dava açsam diye bekliyordum
Hayret bir şey!
Sizde sanırım hem suçlu hem güçlü tayfadansınız neyi savunuyorsunuz?

10 yıldan fazladır araba kullanıyorum,kaza da yaptım,aracıma çarpıp kaçanda oldu,çizende oldu vs.aracınıza çarptılar yada sürttüler diye neyin davasını açacaksınız anlamadım,kaçarak ayıp etmiş,dikkatsiz yada acemi bir sürücü muhtemelen,polisi ararsınız tutanak tutulur,tutanakta daha önceden yapmış olduğunuz bir kaza sonucu hasar varsa o yer almaz,mevcut hasar yazılır,siz gider anlaşmalı olduğunuz bir yer varsa oradan fiyat alırsınız,karşı tarafın sigortası bütün maliyeti karşılar,değer kaybı içinde yine karşı tarafın sigorta şirketi ödeme yapar,polis nasıl normal bir kafada olamaz uyuşturucu vs. Kullanmıştır dedi sadece kazaya bakıp o çok enteresan,ne tuhaf kazalar oluyor düz yolda refüje çıkıyor millet,yani araba kullanıyorsanız illaki kaza olacak,bazen siz hatalı olacaksınız bazen karşı taraf,bunu bilerek hazırlıklı olun,heleki türkiyede trafik kurallarına uyan yok neredeyse,karşı tarafla anlaşmalı yaparsanız ceplerinden para çıkar,ama tutanak üzerinden yaptırırsanız karşı tarafın odeyeceği sigorta fiyatı yükselir kaza yaptığı için,kaza yaptığı için bir insana dava açılmaz kaza yani bu.
1 hafta kaçıldı zorla bulundular, bulunmasalardı
Yanlarına kar kalacaktı!

Ya yaralanma, ölüm olsaydı?
Bulunmasaydı çoluğu çocuğu öldürüp kaçıyorlar kafa bu!
Siz bu kısmı anladınız mı?
Benim hiç derdim, işim yoktu yıl başı arefesi biri hatasız boyasız arabama çarpsa 1 hafta arasak ve dava açsam diye bekliyordum
Hayret bir şey!
Sizde sanırım hem suçlu hem güçlü tayfadansınız neyi savunuyorsunuz?

Nolmuş yani 100 bin masraf, 150 bin değer kaybı olduysa, arabama çarpıp kaçtılarsa 8/8 kusurlularsa hâlâ utanmazlık yapıyorlarsa günlerimizi karakolda geçirmemize sebep oldularsa biz abartıyoruz haklısınız bunun için dava açılmaz!
Umarım sizin başınıza gelmez gelirse siz bizim gibi davranmazsınız!
Teşekkürler, iyi günler!

İş davaya giderse ne kdr sürer ve ödeme nasıl yapılıyor mutlaka iyi öğrenin değerleme oranları ve genelde ödemeler çok düşük enflasyon karşısında size kuş kadar ödeme yapılabilir, farkli dava sonucunda olusan orneklere şahidim o yüzden aklıma geldi. Size 6 ay sonra bile ödenecek 100 bin değer kaybının anlamı yok. profesyonel isi bilen biri ile adım atmaya calisin gecmis olsun.

Çok şanslısınız kamera olan bir yerde olmuş zira benim ki kim vurduya gitti.İnsanlar maalesef ki yaptıkları hatanın bedelini üzerine alınmıyor.Siz bulmasaydınız kimse size ulaşmayacaktı ve o bedeli siz ödeyecektiniz.Kaza bile olsa sonrasında hiçbir iyi niyet yok.Dolayısıyla hakkınızı sonuna kadar kullanın.Sırf onların cebinden daha az çıkacak diye mahalle arasında yaptirmak zorunda değilsiniz uzlaşmak zorundada değilsiniz.Tutanak tutulur ve sigorta şirketi gerekeni yapar.Ama öyle evlerinin önüne gideyim bağırayım çağırayım dogru olmaz haklıyken haksız çıkarsınız.İşi yokuşa sürerlersede dava acmak en güzeli bazı insanlar bu dilden anlar.Geçmiş olsun.

Sizin sigortaniz yok mu ? Benim bildigim kaza oldugu icin siz sigorta sirketinizden yaptirmasini talep edeceksiniz .sigorta sirketide kim atabaya carptiysa sonra ona rucu edecek .cok emin degilim ma asurec boyle isliyor diye biliyorum.

Sizin sigortaniz yok mu ? Benim bildigim kaza oldugu icin siz sigorta sirketinizden yaptirmasini talep edeceksiniz .sigorta sirketide kim atabaya carptiysa sonra ona rucu edecek .cok emin degilim ma asurec boyle isliyor diye biliyorum.
O anlık kazada tutanaklar karşılıklı tutulunca vurup çarpıp kaçıp, 1 hafta sonra polis zoruyla bulununca değil.
Bizimde onlarında sigortası var
Fakat onların sigortası da onlar kaçtığı için biz ödesek bile onlardan geri alacağız tutanak tutmayıp kaçılmış dendi
Kendi sigortaları bile onlara dava açacakmış

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️

Geçmiş olsun.İki hafta önce bir dolmuş ışıklarda bana arkadan çarptı.Hemen indi tutanak tuttuk tutanağı kendi eliyle yazdı.Yuzde yüz kusurlu bulundu,benim araç 10 gün sanayide kaldı taksiyle fln götürdüm çocuğu okula,soğukta fln bayağı mağdur olduk yani.Ben kendi kaportacimda yaptırdım,hiçbir şey için itiraz etmedi.Ben de kötü mü ettim bilmiyorum ama değer kaybı bedeli talep etmedim.Arka kaportada hasar vardı bir de bagaj kapağında çizik fln.Bir çizik için bagaj kapağını boyadılar, halihazırda olan iki göçüğü de tamir ettiler.Boyanacagini bilmiyordum deger kaybı istemediğime pişman oldum ama neyse onunla ilgisi olmayan gocuklerin tamirine saydım.Carpip geçse göçüğü de elletmez o değer kaybı bedelini alırdım gıcıklıgina.Siz tutanaksiz niye bıraktınız onları kazanın muhatabını istemediniz mi ?Bu arada değer kaybını karsinin sigortası ödüyor kendi değil.Avukatlari oluyor sigortanın arayıp duruyorlar davasiz bir şekilde ücreti ödetiyorlar

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.İki hafta önce bir dolmuş ışıklarda bana arkadan çarptı.Hemen indi tutanak tuttuk tutanağı kendi eliyle yazdı.Yuzde yüz kusurlu bulundu,benim araç 10 gün sanayide kaldı taksiyle fln götürdüm çocuğu okula,soğukta fln bayağı mağdur olduk yani.Ben kendi kaportacimda yaptırdım,hiçbir şey için itiraz etmedi.Ben de kötü mü ettim bilmiyorum ama değer kaybı bedeli talep etmedim.Arka kaportada hasar vardı bir de bagaj kapağında çizik fln.Bir çizik için bagaj kapağını boyadılar, halihazırda olan iki göçüğü de tamir ettiler.Boyanacagini bilmiyordum deger kaybı istemediğime pişman oldum ama neyse onunla ilgisi olmayan gocuklerin tamirine saydım.Carpip geçse göçüğü de elletmez o değer kaybı bedelini alırdım gıcıklıgina.Siz tutanaksiz niye bıraktınız onları kazanın muhatabını istemediniz mi ?Bu arada değer kaybını karsinin sigortası ödüyor kendi değil.
Çok geçmiş olsun öncelikle sizede.
park halinde çarpıp kaçtığı ve 1 hafta sonra polis zoruyla bulunduğu için tutanak tutulamadı haliyle
5 gün içinde tutulmalıymış en fazla.
Aracınızda hasar boya vs varmıydı öncesinde?
Varsa değer kaybı talep edilemiyormuş
Hatasız boyasız tramersiz olmalıymış

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️

Dava acin. Vur kac oldugu icin deger kaybi dahil herseyi alirsiniz.

Çok geçmiş olsun öncelikle sizede.
park halinde çarpıp kaçtığı ve 1 hafta sonra polis zoruyla bulunduğu için tutanak tutulamadı haliyle
5 gün içinde tutulmalıymış en fazla.
Aracınızda hasar boya vs varmıydı öncesinde?
Varsa değer kaybı talep edilemiyormuş
Hatasız boyasız tramersiz olmalıymış
Teşekkürler.Ben ikinci el almıştım,bagajda boya yoktu.Tramer kaydı var fakat bunlar sadece değer kaybı için alınacak ücreti düşürür, engellemez.Sizinkine çok çıkar bana az.Kesinlikle dava açın telafisi de kalmamış madem ugrassinlar ben bile burada sinir oldum.Hem vur kaç yapması kusur oranını artırdı.5 günden sonra tutanak tutulmamasi doğru mi bunu avukata sorun ya da emniyete

Neyin kafasındasınız siz ben anlamadım,bu ne saldırganlık,kaçan ayıp etmiş dedim,işleyişin nasıl olduğunu anlattım,bütün bunlardan nasıl savunduğumu çıkardınız,nolsun arabanıza çarpan insan mühebbetmi yesin,park halindeki araca çarpmış birisine çarpıp öldürmemiş,varsayımlar üzerine ahkam kesiyorsunuz birinide öldürseydi diyorsunuz,hani öldümü biriside buna göre konuşuyorsunuz,bide yorumumu beyenmeyenler olmuş,katliam yapmış gibi davranıyorsunuz,şu durumda olacakları anlattım ve defalarca yaşadım,ben bu sitede her seferinde şaşırmam artık diyorum ama çok çeşit insan var hayret ediyorum,ciddiyim bakın herkesin malı kıymetli düşün derdine ama kaza oldu diyede kıyamet kopmaz yani,evinin önüne gidip rezalet çıkartacam demişsiniz,dava açacam demişsiniz,siz arabanızı eve çıkartın o zaman ne diyeyim,kıyamıyorsunuz madem,var sizin gibi insanlar görüyoruz kıyıp kullanmıyorum demişsiniz,araba yahu bu ne bekliyorsunuz,şikayet etmişsiniz,tamir olacak,zarar edilen bedeli alacaksınız,daha ne yani nolsun başka,açın tabi davanızı,arbama çarptılar deyin,ulke tarihinde emsali görülmemiş ceza alsınlar hakkınızdır yani😂😂😂

Neyin kafasındasınız siz ben anlamadım,bu ne saldırganlık,kaçan ayıp etmiş dedim,işleyişin nasıl olduğunu anlattım,bütün bunlardan nasıl savunduğumu çıkardınız,nolsun arabanıza çarpan insan mühebbetmi yesin,park halindeki araca çarpmış birisine çarpıp öldürmemiş,varsayımlar üzerine ahkam kesiyorsunuz birinide öldürseydi diyorsunuz,hani öldümü biriside buna göre konuşuyorsunuz,bide yorumumu beyenmeyenler olmuş,katliam yapmış gibi davranıyorsunuz,şu durumda olacakları anlattım ve defalarca yaşadım,ben bu sitede her seferinde şaşırmam artık diyorum ama çok çeşit insan var hayret ediyorum,ciddiyim bakın herkesin malı kıymetli düşün derdine ama kaza oldu diyede kıyamet kopmaz yani,evinin önüne gidip rezalet çıkartacam demişsiniz,dava açacam demişsiniz,siz arabanızı eve çıkartın o zaman ne diyeyim,kıyamıyorsunuz madem,var sizin gibi insanlar görüyoruz kıyıp kullanmıyorum demişsiniz,araba yahu bu ne bekliyorsunuz,şikayet etmişsiniz,tamir olacak,zarar edilen bedeli alacaksınız,daha ne yani nolsun başka,açın tabi davanızı,arbama çarptılar deyin,ulke tarihinde emsali görülmemiş ceza alsınlar hakkınızdır yani😂😂😂
Adam bedel ödemekten kaçtığı için bedeli mahkeme yoluyla talep edecek konu sahibi,içeri girsin diye değil

Aynen böyle isliyor,araç hasarını sigorta şirketi öder,değer kaybınıda öder.