Park halinde ki arabaya çarpıp kaçma

Adam sigortadan da ödenmesini istemiyor ki kaçmış siz de bunu anlamıyorsunuz
Adamın elinde olan bişey değilki bu,kamera görüntüsü var sizde bunu anlamıyorsunuz,adamla ilgili değil konu,tutanak tutulmuş adam istesede istemesede kusurlu o olduğu için sigortası ödeyecek.

Bizim yaptordigimiz sigorta bize carpanin parasinida odemek zorunda .bize hasari oduyor daha sonra karsi taraftan kendisi tahsil ediyor .zaten sigortanin amaci bu biri varpti kacti pesinden kosturma ugrasma diye
Benim sigortam bana çarpan dolmuscunun parasını niye ödesin ki ,o dediğiniz kasko

Bizim yaptordigimiz sigorta bize carpanin parasinida odemek zorunda .bize hasari oduyor daha sonra karsi taraftan kendisi tahsil ediyor .zaten sigortanin amaci bu biri varpti kacti pesinden kosturma ugrasma diye
Bu islem kasko policeniz varsa yapilir trafik sigortasi karsi araci kapsar.kasko sizin aracinizi korumak amacli yapilan policedir.eger kusurunuz yoksa evet size oder sonra karsi tarafin policesinden policesi yoksa sahistan alir.eger kusur tespiti yoksa karsi sirketten veya sahistan talep edemez kaskonuz delinmis olur

Sadece olay yeri terk sigortadan odenmesin diye olmuyor maalesef ehliyetsiz,alkollu kullanan cok insan var suan alkol tespiti yapamamistir polis eger anlatildigi gibiyde muhtemelen alkolludur surucu bize gelen hasar dosyalarinda park halinde carpilma hele de gece olmussa hele de anlasmali tutanaksa ozellikle dikkat edilir
Sonuç olarak bir bedel ödeyecek çarpıp kaçan

Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış baya büyük hasar arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf pert
Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun, bilerek ya da bilmeyerek acemilikle ya da panikle hiç fark etmez, birinin arabasına çarptığınızda sahibine de ulaşabilmek için polis çağırırsınız, tutanak tutulur yasal prosedür işletilir, karşı taraf çok ayıp etmiş, hasarın büyüklüğü küçüklüğü de önemli değil, vurup kaçılmaz.

Elinizde polis zabitiniz vardir polis geldiginde tutmustur.Polis zabitinda karsi aracin plakasi yazili mi? Yoksa gorgu tespit tutanagi mi? Eger polis kusur belirten bir rapor yazdiyda veya karsi taraf kazayi kabul ettikten sonra kusur dagittiysa sigortadan islerimlerinizi yaptirir dosyaniz kapandiktan sonra deger kaybina basvurursunuz.sigorta sirketi olay yeri terk olmasi sebebi ile sizin aracinizin hasarini odedikten sonra karsi tarafa rucu eder parasini alir.Ancak her hangi bir kusuru belirten rapor mevcur degilse siz dosyanizi actirsaniz da sigorta sirketi kusur tespiti olmamasi sebebi ile odeme cikartmaz.bu durumda kusur tespitiniz yoksa dava acmaniz lazim dava acildiktan sonra kusur bilirkisisi atar hakim daha sonrasinda hasar tespiti ve deger kaybi icin sigorta trafik eksperi veya makine muhendisi atamasi yaparlar.bizde bu isi yapiyoruz bu iki yolda yasal haklariniz bize gelen dosyalarda hem mahkemede hemde sigorta sirketlerinde bu islerimleri yurutuyoruz.diger secenek ise kendi aranizda anlasmaniz ama karsi taraf yanasmiyor belli ki.karsi tarafla gorusme sagladiginizda eger odeme yapmayacaksiniz ben hersekilde yasal hakkimi arayacagim yada dosya actiracagim her iki yoldan da odeme alsam dahi size rucu olacak ve avukatlik ucreti + hasar bedelim+deger kaybimi sigorta sizden talep edecek diyin.Genelde avukatlik masrafini duyunca odemeye yanasiyorlar.Hele dava yoluna giderseniz birde faizi odeyecek
Çok açıklayıcı yazmışsınız teşekkür ederim yardım için 🙏
6 gün bulunamadıklarından plakayı ve muhattapı yeni öğrendik
biz polis çağırdık ilk gün aracı o şekil görünce onlar küsur tespiti yaptımı kim yapıyor bilmiyorum 🤷‍♀️
Nasıl park ettiğimize, nereye park ettiğimize baktılar ilk gün polisler sizde suç yok dediler
Küsür tespiti hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim

Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun, bilerek ya da bilmeyerek acemilikle ya da panikle hiç fark etmez, birinin arabasına çarptığınızda sahibine de ulaşabilmek için polis çağırırsınız, tutanak tutulur yasal prosedür işletilir, karşı taraf çok ayıp etmiş, hasarın büyüklüğü küçüklüğü de önemli değil, vurup kaçılmaz.
Mune Mune teşekkür ederim aynen yazdığınız gibi yapılan hareket hiç hoş değil 1 hafta boyunca bizi polisleri uğraştırdılar bulunmazsak yırttık kafasındaki vicdansızlar :KK43:

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış baya büyük hasar arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf pert
Çarpan arabanın boyası kalmış mavi bir araç
Görünce şok geçirdik,hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar
dediler ki; bunu yapan normal bir kafada değildir uyuşturucu falan kullanan biridir.
ne bir not ne bir bir şey bulamadık arabanın üstünde
Aracımız hatasız kazasız, boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye :KK43:

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler kamera izledi, karakola gidip şikayetçi olduk
6 günün sonunda Bugün bulmuşlar bir kadın çarpmış 38 yaşında
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor panik atağı varmış benim haberim yoktu vs diye
adam 70 yaşında bu arada ben yaşlıyım vs diyor çok rahat ve umursamazlar

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar var dediler adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor
Ve değer kaybını vs ödeyemem değer kaybı neymiş ilk defa duyuyorum diyor😬😡
araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Beni delirten nokta ise biz 1 haftadır kıvranırken bunlar rahat rahat takılmışlar ya o kamera olmasaydı ve polisler bulamasaydı ne olacaktı hiç bir şey olmamış gibi yaşayacaklardı nasıl bir vicdan pes!
Yaralanma can kaybı olsada aynı şekilde kaçar bu kafalar😡
Dava açmak istiyorum sizce?
Değer kaybını sigorta ödüyor mu?
Eşim gidip evlerine apartmanın önünde rezil edeceğim diyor çok sinirli
Değer kaybını sigorta ödemiyor dava ile varsa karşı tarafın sigortasından alıyorsunuz..görüntü kaydı vs ile emniyete şikayetinizi bildirin..hasar kaza sisteme düştüğü an sizi vızır vızır kaza hasar işlerine bakan bürolar arayacak zaten araştırmadan kimseye onay vermeyin.

2 ağustos da hareket halinde karşı tarafın hatası ile 30 bin masraf 35 bin değer kaybı çıkarıldı bize .bizim sigortamiz bize masrafı hemen ödedi. Sigortacimizin avukatı vasıtası ile karşı tarafa değer kaybı için dava açıldı..

Bu davanın alınabilecek farklı paralarıda var

Bazıları yüzde 10 istiyor bazısı belli bir miktar bunları araştırıp avukata verin

Alacağınız parayı bilin güveneceğini biri olsun davayı bırakacaginiz kişi.

Biz kaza yaptıktan sonra günde en az 2kisi hasar kaza icin aramıştı bazen 5 kişinin aradığı oluyordu.
Yani bu işlerde sigorta vs devreye girdiği için dava karisliginda bayağı para geçiyor elinize bilin bunu ona göre hareket edin. Bizim davamız daha sonuçlanmadı.

Mune Mune teşekkür ederim aynen yazdığınız gibi yapılan hareket hiç hoş değil 1 hafta boyunca bizi polisleri uğraştırdılar bulunmazsak yırttık kafasındaki vicdansızlar :KK43:
Bence sonuna kadar haklısınız, kazadır umuyorum ki kimse kimseye bilerek çarpmaz ama çarpıp kaçmak da edebe, adaba, insanlığa yakışmaz, sanırım sizinle aynı günlerdeydi darkmore darkmore ’un arabasına da park halindeyken çarpmışlar onlarda kimin çarptığı belliydi, çarpan kadın annesinin komşusuymuş gelip ben çarptım demiş ama mesele hasarı telafiye gelince sesi soluğu çıkmamış, darkmore kapısına gitmek zorunda kalmış.

Valla onun topiğinde de yazdım, elbetteki cana gelecek mala gelsin ama öte yandan mal da canın yongasıdır, kimse parayı ağaçtan toplamıyor bedavadan mal sahibi olmuyor, hasar küçük de olsa hatalı taraf ödemeli, yazık değil mi binmeye kıyamadığınız arabanız servise girecek, sizin hatanız yokken neden cebinizden ödeyesiniz?

Yasal prosedür neyse onu yapın, kadın isteyerek çarpmasa, acemi de olsa veya fenalaşmış bile olsa, o an kaçabilmeyi düşünecek kadar kendindeymiş o zaman yaptığının bedelini ödeyecek.

Para işini zaten herkes yazmış ödemek zorundalar, ben başka bir şey yazmaya geldim. Binmeye , kulllanılmaya kıyılmayan malların başına kazalar geliyor, mal bu kazası da olur çizilir de, o da olur bu da olur ... kısacası artık arabay kıyıp binin konu sahibesi, binip güle güle eskitin.
Buna katılıyorum
Kardeşimin arabasini kullaniyorum onun servisi oldugundan araba bende. Ilk bindigim zamanlarda baya carpmalarim oldu 🙈 ben uzulsem bile öğrenme sancilari diye düşündüm korkmadim.devam ettim.
Araba memleketteydi yine gitti getirdi
Son 2 aydır yine araba bende ve oyle profesyonel hale geldim ki kendime şaşıyorum 😃 ama kardeşim cok sakınıyor araba dursun beklesin ya da çarptın mi diye sorar hep. Yani bu araç kullanilmak icin var sakinmak icin degil. Hayat akip gidiyor esya kullanilmak icin var, boyle düşünmek lazim

10 yıldan fazladır araba kullanıyorum,kaza da yaptım,aracıma çarpıp kaçanda oldu,çizende oldu vs.aracınıza çarptılar yada sürttüler diye neyin davasını açacaksınız anlamadım,kaçarak ayıp etmiş,dikkatsiz yada acemi bir sürücü muhtemelen,polisi ararsınız tutanak tutulur,tutanakta daha önceden yapmış olduğunuz bir kaza sonucu hasar varsa o yer almaz,mevcut hasar yazılır,siz gider anlaşmalı olduğunuz bir yer varsa oradan fiyat alırsınız,karşı tarafın sigortası bütün maliyeti karşılar,değer kaybı içinde yine karşı tarafın sigorta şirketi ödeme yapar,polis nasıl normal bir kafada olamaz uyuşturucu vs. Kullanmıştır dedi sadece kazaya bakıp o çok enteresan,ne tuhaf kazalar oluyor düz yolda refüje çıkıyor millet,yani araba kullanıyorsanız illaki kaza olacak,bazen siz hatalı olacaksınız bazen karşı taraf,bunu bilerek hazırlıklı olun,heleki türkiyede trafik kurallarına uyan yok neredeyse,karşı tarafla anlaşmalı yaparsanız ceplerinden para çıkar,ama tutanak üzerinden yaptırırsanız karşı tarafın odeyeceği sigorta fiyatı yükselir kaza yaptığı için,kaza yaptığı için bir insana dava açılmaz kaza yani bu.
Araba kullandığınıza emin misiniz? Dava açmayı ne sandınız bir de çok merak ettim o kadar tuhaf yazmissiniz ki. Kaçan taraf olursa, tutanak tutulmazsa vs zararın karşılanması için dava aciliyor zaten.

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Görünce şok geçirdik,hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar
dediler ki; bunu yapan normal bir kafada değildir uyuşturucu falan kullanan biridir.
Aracımız hatasız kazasız, boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye :KK43:

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler kamera izledi, karakola gidip şikayetçi olduk
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor panik atağı varmış benim haberim yoktu vs diye

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar var dediler adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor
araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Beni delirten nokta ise biz 1 haftadır kıvranırken bunlar rahat rahat takılmışlar ya o kamera olmasaydı ve polisler bulamasaydı ne olacaktı hiç bir şey olmamış gibi yaşayacaklardı nasıl bir vicdan pes!
Verin savcılığa.
Ben aracıma çarpip kaçan birini verdim. Kamera kaydı vardı onu da ekledim dosyaya.
Koşa koşa geldi kocası ben askerim benim başım yanar davanızı geri çekin diye. Karısı mı sevgilisi mi her ne zıkkımsa artık kadın,bacağında problem varmış banane dedim çıkmasaydı trafiğe ,birde çarptı birşey yok deyip kaçtı. Adam yalvar yakar geldi özür diledi de geri çektim davamı. Yoksa uğraşacaktım. Bir zahmet o arabaya binen sorumlulugunu alsın,çarpıp kacmak nedir?
Vallahi hic acımam.
Panik atağı varsa binmesin arabaya. İnsana da çarpabilirdi,birini de öldürebilirdi.
Dişli bir avukat bulup uğrasın valla değer kaybı vs ne alabiliyorsanız alın.

Hanımefendi ben ne yazmışım siz ne yazmışsınız,benim söyleiklerimle sizin yazdığınız ne alaka,ben diyorumki arabamızı kaza anında cebimizden para çıkmasın diye sigortalatırız,kusurlu bensem karşı tarafa ödememi benim sigortam yapar,eğer anlaşırlarsa sigorta şirketine yaptırmazlar adam cebinden öder,ama ödemek zorunda değil,tutanak tutturup sigortayada yaptırabilir,daha nasıl anlatayımki.
Şayet bunlar olsaydı konu sahibi neden uğraşsın. Adam tutanak tutmak istememiş ki kaçmış. Belki sigortası yok. Belki sigorta primleri artmasin diye kaçıyor. Sonuçta kaçıyor. Sanki kadın dava açtı diye adama bişi olacakmis gibi saçma sapan şeyler yazmışsınız. Bir de komik olan biliyormuş gibi davranıp yazmanız.

Yıllar önce aldığım sıfır aracımın (daha 2 haftalikti) kapısını dağıtmışti biri. Malesef biz bulamadık kim olduğunu ama yıllar geçti hala hakkım helal değil derim.

Kazadır elbette olabilir, gecelerde trafik durdu, arkadamdaki telefona bakarken geldi çarptı bana. Baktık sıkıntılı bir durum yok, helallestik, yolumuza devam ettik.
Yani kazanin neden olduğu önemli değil, adı üstünde kaza. Ama kaçma varsa işin içinde o insanı enayi yerine koymaya giriyor. Vurup kaçanları direk süründürmek lazim. Dava açın gerekirse, yaptığı hasardan çok kaçarak salak yerine koymanın bedelini ödesin.
Hepimiz insanız, herşey olabilir. Bu durumlarda iyi niyet kazanır, sizin karşınızda iyi niyetli biri yok malesef.
Aynen geçen bana da biri çarptı arkadan .bişi yok abla dedi..nasıl yok dedim. İşe de geç kalicam ruhsat ehliyet falan bilgilerinin fotosunu cektim..adam da mahcupdu ve yanında çocuğu vardı. Belli ki çok durumu da yoktu. Zaten bizim arka tampon dağınık biraz dedim boşver gerek yok adamın sigortasını bozma.
Bir de ters yönden gelip üstüne bir de ben beklemediğim icin sinirlenip biraz da kadınım diye bile isteye sürten adam vardı. Ondan değer kaybı da alacaktım ama bir türlü dilekçe yazamadım kaldı öyle. Adam bir de eliyle siliyor birşey yok diyor. Sen bile isteye sürt sonra birşey yok de. Neden olsun çizik. Kaldı ki 2 binlik masraf oldu. Beni kandırmaya çalışıyorlar tinerle sil geçer diye. Niye 2 bin benim cebimden çıksın senin manyakligin yüzünden. Bir de sürekli üste çıkan saçma sapan bir tipti.

İki ayrı olay iki ayrı kişi. Yeri gelir es geçersin yeri gelir ders vermek için bile olsa işlem yaparsın.

Şayet bunlar olsaydı konu sahibi neden uğraşsın. Adam tutanak tutmak istememiş ki kaçmış. Belki sigortası yok. Belki sigorta primleri artmasin diye kaçıyor. Sonuçta kaçıyor. Sanki kadın dava açtı diye adama bişi olacakmis gibi saçma sapan şeyler yazmışsınız. Bir de komik olan biliyormuş gibi davranıp yazmanız.
Kaçmayıp iyi niyet gösteren yok,6 gün kim olduğunu bulmaya uğraşmışlar,bulmuşlar adam sanayiye götürelim diyor yüzsüz yüzsüz sıfır mahçubiyetle birde.
Tabi ki dava açsa yeridir.
Haketmişler zira.

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️

Öncelikle çok çok geçmiş olsun.
Rezil vs etmekle olmaz bu işler.
Suçsuzken suçlu duruma düşersiniz.
Hatalarını kabul etmişler.
Sigortanıza bildirin ve dava açın.
Arabanızada kamera taktırın.

Kasko yok muydu? Kasko tüm prosedürü hallediyor...

Eşim Acemiyken küçük hasarlı park halindeki araca çarpıştı. Aracın sahibini o an korkup aramadı. Ertesi gün ısrarlarım sonucu sahibini buldu. Bizim arabadaki hasar kendiliğinden düzeldi o gün 😁. Sıcaktan düzelmiştir dediler. Karşı tarafın hasarını da karşıladık. Kendisi sanayici olduğu için çok ucuza kapandı....