Park halinde ki arabaya çarpıp kaçma

Adam bedel ödemekten kaçtığı için bedeli mahkeme yoluyla talep edecek konu sahibi,içeri girsin diye değil
Bakın adam bedeli ödemek zorunda değil,polis çağrılıp tutanak tutulduysa zaten kamera kaydıda varsa sigorta şirketi hasar bedelini öder,değer kaybınıda öder,o yüzden arabalarımıza sigorta yaptırıyoruz,para vermemek için.

Sizin sigortaniz yok mu ? Benim bildigim kaza oldugu icin siz sigorta sirketinizden yaptirmasini talep edeceksiniz .sigorta sirketide kim atabaya carptiysa sonra ona rucu edecek .cok emin degilim ma asurec boyle isliyor diye biliyorum.
Kişinin kendi sigortası değil karsi tarafın sigortası öder.

Bakın adam bedeli ödemek zorunda değil,polis çağrılıp tutanak tutulduysa zaten kamera kaydıda varsa sigorta şirketi hasar bedelini öder,değer kaybınıda öder,o yüzden arabalarımıza sigorta yaptırıyoruz,para vermemek için.
Sigorta kendi aracımiz değil karşı tarafs verdiğimiz hasarı ödemek için vardır,kasko ile karıştırmayın.Ayrica ne demek adam ödemek zorunda değil,çarpıp kaçan eşi mi her neyse tabiki ödemek zorunda.Konu sahibi o kişiye geç ulaştı diye çarpıp kaçan aklaniyor mu

Sizin sigortaniz yok mu ? Benim bildigim kaza oldugu icin siz sigorta sirketinizden yaptirmasini talep edeceksiniz .sigorta sirketide kim atabaya carptiysa sonra ona rucu edecek .cok emin degilim ma asurec boyle isliyor diye biliyorum.
kusurlu kimse onun sigorta şirketi bedeli öder,bu durumda kaçan kişinin şirketi odeyecek çünkü kusur tamamen onda.

Sigorta kendi aracımiz değil karşı tarafs verdiğimiz hasarı ödemek için vardır,kasko ile karıştırmayın.Ayrica ne demek adam ödemek zorunda değil,çarpıp kaçan eşi mi her neyse tabiki ödemek zorunda.Konu sahibi o kişiye geç ulaştı diye çarpıp kaçan aklaniyor mu
Hanımefendi ben ne yazmışım siz ne yazmışsınız,benim söyleiklerimle sizin yazdığınız ne alaka,ben diyorumki arabamızı kaza anında cebimizden para çıkmasın diye sigortalatırız,kusurlu bensem karşı tarafa ödememi benim sigortam yapar,eğer anlaşırlarsa sigorta şirketine yaptırmazlar adam cebinden öder,ama ödemek zorunda değil,tutanak tutturup sigortayada yaptırabilir,daha nasıl anlatayımki.

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış ama baya büyük arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf göçük çizik yarık vuran arabanın boyası var mavi
Görünce baya şok geçirdik hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar dediler ki bunu yapan normal bir kafada değildir uyuşturucu falan kullanan biridir
Biz 2 günün sonunda fark ettik ne bir not ne bir bir şey bulamadık arabanın üstünde
Aracımızda hata nokta kadar bile boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye🥲

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler kamera izledi karakola gidip şikayetçi olduk
6 günün sonunda Bugün bulmuşlar bir kadın çarpmış 38 yaşında
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor benim haberim yoktu vs diye adam 70 yaşında bu arada ben yaşlıyım vs diyor çok rahat ve umursamazlar

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar var dediler adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor
Ve değer kaybını vs ödeyemem diyor araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Beni delirten nokta ise biz 1 haftadır kıvranırken bunlar rahat rahat takılmışlar ya o kamera olmasaydı ve polisler bulamasaydı ne olacaktı hiç bir şey olmamış gibi yaşayacaklardı nasıl bir vicdan pes!

Dava açmak istiyorum sizce?
Değer kaybını sigorta ödüyor mu?
Eşim gidip evlerine apartmanın önünde rezil edeceğim diyor çok sinirli
Valla kimse kusura bakmasın. s*ke s*ke o 70bin tl ödeyecek. Aç mahkemeyi acımanın anlamı yok kazanırsın kesin karşı taraf ödemem derse icra cebri başlatır eninde sonunda ödeyecek yani.Eşin hiç bir şey yapmasın haklıya haksız düşmesin. Expert ‘le konuştunuz mu? Genelde onlar yönlendiriyorlar

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış ama baya büyük arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf göçük çizik yarık vuran arabanın boyası var mavi
Görünce baya şok geçirdik hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar dediler ki bunu yapan normal bir kafada değildir uyuşturucu falan kullanan biridir
Biz 2 günün sonunda fark ettik ne bir not ne bir bir şey bulamadık arabanın üstünde
Aracımızda hata nokta kadar bile boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye🥲

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler kamera izledi karakola gidip şikayetçi olduk
6 günün sonunda Bugün bulmuşlar bir kadın çarpmış 38 yaşında
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor benim haberim yoktu vs diye adam 70 yaşında bu arada ben yaşlıyım vs diyor çok rahat ve umursamazlar

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar var dediler adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor
Ve değer kaybını vs ödeyemem diyor araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Beni delirten nokta ise biz 1 haftadır kıvranırken bunlar rahat rahat takılmışlar ya o kamera olmasaydı ve polisler bulamasaydı ne olacaktı hiç bir şey olmamış gibi yaşayacaklardı nasıl bir vicdan pes!

Dava açmak istiyorum sizce?
Değer kaybını sigorta ödüyor mu?
Eşim gidip evlerine apartmanın önünde rezil edeceğim diyor çok sinirli
Zaten dava açın karşı tarafın sigortası yok mu o ödeyecek. Değer kaybı için de ayrıca dava açıyorsunuz onu da ödüyorlar. Cebinden ödeyecek sigortası da yoksa. Babamın başına gelmişti sigorta şirketi halletmişti Bu dediklerimin hepsini.

10 yıldan fazladır araba kullanıyorum,kaza da yaptım,aracıma çarpıp kaçanda oldu,çizende oldu vs.aracınıza çarptılar yada sürttüler diye neyin davasını açacaksınız anlamadım,kaçarak ayıp etmiş,dikkatsiz yada acemi bir sürücü muhtemelen,polisi ararsınız tutanak tutulur,tutanakta daha önceden yapmış olduğunuz bir kaza sonucu hasar varsa o yer almaz,mevcut hasar yazılır,siz gider anlaşmalı olduğunuz bir yer varsa oradan fiyat alırsınız,karşı tarafın sigortası bütün maliyeti karşılar,değer kaybı içinde yine karşı tarafın sigorta şirketi ödeme yapar,polis nasıl normal bir kafada olamaz uyuşturucu vs. Kullanmıştır dedi sadece kazaya bakıp o çok enteresan,ne tuhaf kazalar oluyor düz yolda refüje çıkıyor millet,yani araba kullanıyorsanız illaki kaza olacak,bazen siz hatalı olacaksınız bazen karşı taraf,bunu bilerek hazırlıklı olun,heleki türkiyede trafik kurallarına uyan yok neredeyse,karşı tarafla anlaşmalı yaparsanız ceplerinden para çıkar,ama tutanak üzerinden yaptırırsanız karşı tarafın odeyeceği sigorta fiyatı yükselir kaza yaptığı için,kaza yaptığı için bir insana dava açılmaz kaza yani bu.

Abla ne acemisi? Böyle acemi sürücü kazası çok nadir. Kadın frene basmamış bile.

Abla ne acemisi? Böyle acemi sürücü kazası çok nadir. Kadın frene basmamış bile.
Aynen polisler de bunu dedi! Çok anormal fren yok parçaladığını bile bile ön tamponu yara yara gaza basıp gitmiş kadın onların aracının parçası ön tampona ok gibi saplanmış halde parçayı bir aletle çıkardılar polisler karşı arabayı bulmak için kanıt birde
Çizik sürtme değil sol taraf pert aracın.

Aynen polisler de bunu dedi! Çok anormal fren yok parçaladığını bile bile ön tamponu yara yara gaza basıp gitmiş kadın onların aracının parçası ön tampona ok gibi saplanmış halde parçayı bir aletle çıkardılar polisler karşı arabayı bulmak için kanıt birde
Çizik sürtme değil sol taraf pert aracın.

Bilerek yapmış bile olabilir. O gelen adam belki babası, bir tanıdığı, param var yaptıralım demez zaten çoğu kişi. Kim bilir kaç kişiye öyle çarpıyorlar gün içinde.

Geçen aylarda bir kadın vardı, kk'da konu açtı, park halinden çıkarken aeabanın yan tarafını boydan boya kazayla derin bir şekişde çizmişti, numaramı bırakmadım şimdi nolcak diye konu açmıştı.

Yıllar önce aldığım sıfır aracımın (daha 2 haftalikti) kapısını dağıtmışti biri. Malesef biz bulamadık kim olduğunu ama yıllar geçti hala hakkım helal değil derim.

Kazadır elbette olabilir, gecelerde trafik durdu, arkadamdaki telefona bakarken geldi çarptı bana. Baktık sıkıntılı bir durum yok, helallestik, yolumuza devam ettik.
Yani kazanin neden olduğu önemli değil, adı üstünde kaza. Ama kaçma varsa işin içinde o insanı enayi yerine koymaya giriyor. Vurup kaçanları direk süründürmek lazim. Dava açın gerekirse, yaptığı hasardan çok kaçarak salak yerine koymanın bedelini ödesin.
Hepimiz insanız, herşey olabilir. Bu durumlarda iyi niyet kazanır, sizin karşınızda iyi niyetli biri yok malesef.

Yıllar önce aldığım sıfır aracımın (daha 2 haftalikti) kapısını dağıtmışti biri. Malesef biz bulamadık kim olduğunu ama yıllar geçti hala hakkım helal değil derim.

Kazadır elbette olabilir, gecelerde trafik durdu, arkadamdaki telefona bakarken geldi çarptı bana. Baktık sıkıntılı bir durum yok, helallestik, yolumuza devam ettik.
Yani kazanin neden olduğu önemli değil, adı üstünde kaza. Ama kaçma varsa işin içinde o insanı enayi yerine koymaya giriyor. Vurup kaçanları direk süründürmek lazim. Dava açın gerekirse, yaptığı hasardan çok kaçarak salak yerine koymanın bedelini ödesin.
Hepimiz insanız, herşey olabilir. Bu durumlarda iyi niyet kazanır, sizin karşınızda iyi niyetli biri yok malesef.
Ya işte tam da bu anlatmak istediğim salak yerine konmak, biz kıvranırken 1 hafta onları bulmak için kaç tane polis saatlerce görüntü izledi elli kere karakola gittik, onların ya bulunmazsak deyip keyiflerine bakacak vicdansız olmaları
Ama numaranı bırakırsın bulursun beni o zaman çok başka şeyler konuşulur
Ve kaza çok büyük hasarlı bu denli şuursuzsan niye direksiyona geçiyorsun
Sizin içinde üzüldüm kamera olmasaydı bizimki de kim vurduya gidecekti

Bizim apartmanda bide üst komşum çarpıp far fln ne varsa kırmış,çizmiş ama söylemiyor,ertesi sabah bir indik araba dağılmış,kapıcıya soruyoruz kadın yanımızdan geçiyor duyuyor bizi ama sesini çıkartmıyor derken kameradan izledik baya çarpmış sonra ısrarla park yerine girmeye çalışmış,gittik hayır ben değilim dedi kameradan izledi inanmadı bize😂😂 sanki kendisi yapmadı,gittik yaptırdık tutanak tutturmadık,bedelini ödedi,ödemem deseydi polis çağırırdık görüntü var sonuçta,tutanak tutulurdu sigortası öderdi,buna benzer çok fazla olay yaşadım ve eminim daha çok olacak,özellikle kadın sürücülerle çok sıkıntı yaşıyorum,trafikte vs.cidden bu sabır işi.

Elinizde polis zabitiniz vardir polis geldiginde tutmustur.Polis zabitinda karsi aracin plakasi yazili mi? Yoksa gorgu tespit tutanagi mi? Eger polis kusur belirten bir rapor yazdiyda veya karsi taraf kazayi kabul ettikten sonra kusur dagittiysa sigortadan islerimlerinizi yaptirir dosyaniz kapandiktan sonra deger kaybina basvurursunuz.sigorta sirketi olay yeri terk olmasi sebebi ile sizin aracinizin hasarini odedikten sonra karsi tarafa rucu eder parasini alir.Ancak her hangi bir kusuru belirten rapor mevcur degilse siz dosyanizi actirsaniz da sigorta sirketi kusur tespiti olmamasi sebebi ile odeme cikartmaz.bu durumda kusur tespitiniz yoksa dava acmaniz lazim dava acildiktan sonra kusur bilirkisisi atar hakim daha sonrasinda hasar tespiti ve deger kaybi icin sigorta trafik eksperi veya makine muhendisi atamasi yaparlar.bizde bu isi yapiyoruz bu iki yolda yasal haklariniz bize gelen dosyalarda hem mahkemede hemde sigorta sirketlerinde bu islerimleri yurutuyoruz.diger secenek ise kendi aranizda anlasmaniz ama karsi taraf yanasmiyor belli ki.karsi tarafla gorusme sagladiginizda eger odeme yapmayacaksiniz ben hersekilde yasal hakkimi arayacagim yada dosya actiracagim her iki yoldan da odeme alsam dahi size rucu olacak ve avukatlik ucreti + hasar bedelim+deger kaybimi sigorta sizden talep edecek diyin.Genelde avukatlik masrafini duyunca odemeye yanasiyorlar.Hele dava yoluna giderseniz birde faizi odeyecek

Hanımefendi ben ne yazmışım siz ne yazmışsınız,benim söyleiklerimle sizin yazdığınız ne alaka,ben diyorumki arabamızı kaza anında cebimizden para çıkmasın diye sigortalatırız,kusurlu bensem karşı tarafa ödememi benim sigortam yapar,eğer anlaşırlarsa sigorta şirketine yaptırmazlar adam cebinden öder,ama ödemek zorunda değil,tutanak tutturup sigortayada yaptırabilir,daha nasıl anlatayımki.
Adam sigortadan da ödenmesini istemiyor ki kaçmış siz de bunu anlamıyorsunuz.
Ya sigortasından odetecek ya da cebinden ödeyecek ödemek zorunda bir şekilde,anlatabildim mi ?

Bizim yaptordigimiz sigorta bize carpanin parasinida odemek zorunda .bize hasari oduyor daha sonra karsi taraftan kendisi tahsil ediyor .zaten sigortanin amaci bu biri varpti kacti pesinden kosturma ugrasma diye

Adam sigortadan da ödenmesini istemiyor ki kaçmış siz de bunu anlamıyorsunuz
Sadece olay yeri terk sigortadan odenmesin diye olmuyor maalesef ehliyetsiz,alkollu kullanan cok insan var suan alkol tespiti yapamamistir polis eger anlatildigi gibiyde muhtemelen alkolludur surucu bize gelen hasar dosyalarinda park halinde carpilma hele de gece olmussa hele de anlasmali tutanaksa ozellikle dikkat edilir