Pcos ve zayıflama

ecemree

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2023
552
111
22
Kızlar selam. Çoğu kadında oldugu gibi bendede pcos çıktı adet düzensizliğim ve saç dökülmem var. Yeni bir dr a tedaviye başladım bakalım adetin 2-3. Günü gel hormon tahlili yapalım dedi. Şuan regl günüm 1 gün geçti erken gebelik testi yaptım ama maalesef negatif:KK43: artık üzülmüyorum her ay negatif görmeye alıştım çünkü. Pcos ve gebe kalmaya en iyi gelen tedavi zayıflamakmış. Akdeniz tipi beslenme özellikle yani sebze yemekleri salata balık vs. Bende kilolu bir kadınım 21 yaşındayım 2 yıllık evliyim ilk 1 sene korunduk daha sonra korunmayı bıraktık ama maalesef bir gebelik oluşmadı. 3-4 ay ovulasyon testi yaptım yumurtlama göremedim. Şimdi saglıklı beslenmeye zayıflamaya odaklandım artık. Hem pcos için hem gebelik hem de kendim için. Kilolu kızlara sesleniyorum. Yani pcosu bir kenara bırakın düşünsenize bu kilonuzla gebe kaldınız gebeliginiz ne kadar güzel geçebilir ki ? O kiloları alırken aynada kendimize baktıgımızda ne kadar sevinebiliriz ? Ayrıca kilo doğumu da çok zorlaştırıyormuş. Ve biz şuan kilo veremezsek dogumdan sonra nasıl verecegiz ? Bunları düşündükçe hem kendi sağlığım hemde gelecekteki bebegimin sağlığı için kilo vermenin daha dogru oldugu düşünüyorum. Her aşamalarımı ne yedigimi ne yaptığımı yazmak.istiyorum çünkü ancak böyle motive olabilirim. Yoksa diğer türlü 3 günde bırakıyorum:) pcoslu hanımlar sizlerde bana destek olursanız çok sevinirim beraber güzel sağlıklı beslenebiliriz :)

Merhaba güzelim ben 27 yaşındayım 1 seneyi geçiyor benimde evliliğim 8 aydır deniyoruz bende de PCos var 2017 yılında düzensizlik sebebiyle gittiğim doktor senin çocuğun olmaz olursa da tedavi süreci gerekir demişti o günü hiç unutmuyorum annemde yanımda ağlamamak için çok zor tutmuştum kendimi.Evlendikten sonra bir hal çaresine bakarım artık deyip salmıştım.Kilo sorunum çok yok normalim aslında 55-57 seyrinde ama o zaman da cılız görünüyordum evlendikten sonra kendimi rahat bırakınca kilolar da haliyle geldi 65 kilodaydım geçen ay şuan 3 kilo verebildim 62 deyim bende tamamen sağlıklı beslenmeye egzersiz yapmaya çalışıyorum aynı zamanda çalışıyorum ama sakin olduğu için müsait bulduğum oda da kendimce egzersiz yapıyorum akşam 7 den sonra hiçbirşey yemeden devam edicem abur cubur ve tatlıya karşı zaafım var çok zor oluyor tabiki her şey evlat sahibi olmak için bu yolda herşeyi yaparım.Aynı zamanda glütensiz beslenmeye başladım evde kendime ekmek yapıyorum tamamen gluten içermeyen yiyecekler tüketiyorum.Bol su günde 2-2.5 lt tüketmeye çalışıyorum ki önceden hiç su içmediğim zamanlarım oldu.Detoks içecekler hazırlıyorum.Yaşamımı komple değiştirdim diyebilirim.Folik asit inofolic combi HD bu ay buna başladım geçen aylarda gynopol marka folik asit kullanmıştım sonuç negatif multivitamin takviyeleri aldım onları kullanıyorum.C life diye bi macun var içinde hayır tohumu civanoerçemi bir sürü bitkisel şeyler var şifa olur umarım onu 2 aydır kullanıyorum.Bi sonuç almadım daha ama vücuda etkisini hissediyorum.Araştırabilirsin.Benim şimdilik ilerleyişim bu şekilde şuan yumurtlama döneminde olduğumu düşünüyorum o da akıntılardan anladığım lh testleri kullandım piki göremedim ara kanamalar yaşadım.Ayın 19 unda dr randevum var inşallah yumurtam olgunlaşmıştır ümidiyle gidicem.Bu PCos hiç geçmeyecek ama biz onunla yaşamayı öğrenicez bunun da en büyük katkısı sağlıklı beslenmek kiloyu korumak be stres kesinlikle uzak durmak gerekiyor :-) tabi bunu ben pek başaramıyorum umarım güzel haberler alırız 🤲🏻🫶🏻

Merhaba canım sen ben misin ya 🤭 benim ekmekle falan aram yoktu zaten ah ama şu tatlı varya benim diyetimi herşeyimi bozan o işte tatlıdan vazgecemiyorum ama bu sefer gerçekten bıraktım ya 2-3 gündür daha saglıklı beslenmeye başladım ama inanıyorum bu sefer olacak inşallah rabbim isteyen tüm ailelere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏🏻 bende dra gittim bana folbiol verdi dozu yüksek 3 günde bir kullan dedi ama inofolic combi öneriyor herkes pcos icin hatta o folik asiti kullananlar hamile kalmıs yani bende bu folik asitim bitsin onu kullanmayı dusunuyorum su gerçekten çok önemli 2 lt suluk aldım bende günde onu bitirmeye calısıyorum artık gün icinde de bol bol corba iciyorum kabak spagetti yapıyorum kabagın en lezzetli hali diyebilirim bence denemelisin ben normalde kabak sevmem ama onu cok sevdim 😍 ben pcos oldugumu 3 hafta önce falan öğrendim bende adet düzensizliği vardı 2 ayda bir 3 ayda bir regl oluyordum hatta bazende 2 haftada bir oluyordum yani değişiyordu 3 farklı doktora gittim hiçbiri pcos demedi sonra çok begenilen başakşehir çam sakura hastanesinde infertilite polikliniği zeki hoca var bi bende gidiyim dedim iyi ki de gitmişim gerçekten şimdi regl olmayı bekliyorum hormon testi vericem ama reglim gecikti yine ya 3 gün gecikti hemde 😢

Ve ben hayıt tohumu kürünü denedim bal tarçın çörek otu kürünü denedim bunlar bende erken ve sancılı bir regle sebep oldu çok kötü bir gün geçirmiştim hastanelik oldum yani o yüzden bitkisel ürünler kullanırken çok çok dikkatli ol ben bitkisel kullanmaya korkuyorum artık😔

Merhaba canım sen ben misin ya 🤭 benim ekmekle falan aram yoktu zaten ah ama şu tatlı varya benim diyetimi herşeyimi bozan o işte tatlıdan vazgecemiyorum ama bu sefer gerçekten bıraktım ya 2-3 gündür daha saglıklı beslenmeye başladım ama inanıyorum bu sefer olacak inşallah rabbim isteyen tüm ailelere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏🏻 bende dra gittim bana folbiol verdi dozu yüksek 3 günde bir kullan dedi ama inofolic combi öneriyor herkes pcos icin hatta o folik asiti kullananlar hamile kalmıs yani bende bu folik asitim bitsin onu kullanmayı dusunuyorum su gerçekten çok önemli 2 lt suluk aldım bende günde onu bitirmeye calısıyorum artık gün icinde de bol bol corba iciyorum kabak spagetti yapıyorum kabagın en lezzetli hali diyebilirim bence denemelisin ben normalde kabak sevmem ama onu cok sevdim 😍 ben pcos oldugumu 3 hafta önce falan öğrendim bende adet düzensizliği vardı 2 ayda bir 3 ayda bir regl oluyordum hatta bazende 2 haftada bir oluyordum yani değişiyordu 3 farklı doktora gittim hiçbiri pcos demedi sonra çok begenilen başakşehir çam sakura hastanesinde infertilite polikliniği zeki hoca var bi bende gidiyim dedim iyi ki de gitmişim gerçekten şimdi regl olmayı bekliyorum hormon testi vericem ama reglim gecikti yine ya 3 gün gecikti hemde 😢
Merhaba Canım 🌸
Amin inşallah rabbim bizede nasip etsin
Çocuk düşünene kadar aslında hiç sağlıklı beslenmemiştim ama keşke daha önceden bilseydim diye o kadar kendime kızdım ki neyse ki hiçbir şey için geç değil benim metabolizmam hızlı yesemde kilo almazdım ama çok yoğun yerlerde çalıştığım için de olabilir.Şimdi ise vermeye çalışıyorum 😂Kabağı bende seviyorum diyet araştırması yaparken 3 günlük kabak diyeti yapanları gördüm ama tamamen kabak yemek gerekiyormuş haşlaması veya fırınlaması falan onu deniycem bizim önceliğimiz fazla kilo varsa vermek ideal kilodaysak da sabitlemek.PCos gerçekten adeti alt üst ediyor 3 ay boyunca benimde olmadığım aylar oldu vücut şişti aşırı stres ve sinir yaptı biraz daha düzene sokabildim.Çam sakuraya bende yakınım zeki hocaya olmadı bende gideyim zaten 1 sene oldu genelde kadın dr lara gittim hep alttan muayene falan ederlerse diye biraz çekindim.benim hormon-vitamin değerlerim hep normal çıkıyor geçen seneden beri 3-4 kere kan verdim sorun yok ama yumurtlama olmuyor sanırım.Folic asit kullanırken mutlaka içinde inositol olsun aile hekimim banada folbiol verdi dozu yüksek bize pek etkisi yok inositol yumurta büyümesine iyi geliyormuş normal döngün nasıl senin ve kaç gün sürüyor önceden 2 ayda birdim şimdi 40 a düşürdüm geçen ay ara kanama yaşadım doğum kontrol hapı kullandım ve ilk kez 30. Gün adet gördüm.bir kimyasalım var adetimin 3. Günü erken gebelikle öğrenmiştim ama olmadı.
3 dr gittim dedin nasıl anlamadılar acaba lh değerin fsh den yüksek çıkınca genelde PCos diyorlar
Allah ol deyince olduruyor umudumuzu kaybetmeyelim yinede 🙏🏻Test yaptın mı peki 3 gün geçmiş 🙏🏻

Ve ben hayıt tohumu kürünü denedim bal tarçın çörek otu kürünü denedim bunlar bende erken ve sancılı bir regle sebep oldu çok kötü bir gün geçirmiştim hastanelik oldum yani o yüzden bitkisel ürünler kullanırken çok çok dikkatli ol ben bitkisel kullanmaya korkuyorum artık😔
Benim kullandığım macunda hepsinin gramı belli bende kötü bi etkisi olmadı daha kullanıp hamile kalanlardan okudum burada da bir sürü kişi kullanıp memnun kalmış kendileriyle de irtibata geçtim wp üzerinden bu şekilde ilerliyorum inanıyorum bir gün olacak

Canım benim değerlerim normal sadece lh yüksek 24 çıkmıştı ama diğer herşey fsh tsh falan hepsi normal bilmiyorum nasıl anlayamadılar ama bak sen zeki hocaya git alttan muayeneye yanında asistanı var kadın o bakıyor üstüne bi örtü örtüyor o ara zeki hoca gelip ultrason görüntüsüne bakıyor yani zeki hoca hiçbir şeyimizi görmüyor merak etme😂 ya benimde adetlerim düzensizdi işte tarlusal içtim 4-5 aydır düzenli şuanlık bi sıkıntı yok gecikirse 2-3 gün gecikiyor o kadar şimdi test yaptım ama negatif bence regl olucam öyle hissediyorum ya birde bende ovulasyon testi yaptım o kadar ama maalesef bak bu şekilde oluyor koyulasıyor ama istenilen koyulukta olmadan tekrar silikleşiyor:KK43:

Eklentiler

• IMG_20230603_071106_636 (1).webp
    41,1 KB · Görüntüleme: 91
Bende inofolic combi alıcamda onu drlar yazıyor mu canım yoksa eczaneden alabiliyor muyuz

Canım benim değerlerim normal sadece lh yüksek 24 çıkmıştı ama diğer herşey fsh tsh falan hepsi normal bilmiyorum nasıl anlayamadılar ama bak sen zeki hocaya git alttan muayeneye yanında asistanı var kadın o bakıyor üstüne bi örtü örtüyor o ara zeki hoca gelip ultrason görüntüsüne bakıyor yani zeki hoca hiçbir şeyimizi görmüyor merak etme😂 ya benimde adetlerim düzensizdi işte tarlusal içtim 4-5 aydır düzenli şuanlık bi sıkıntı yok gecikirse 2-3 gün gecikiyor o kadar şimdi test yaptım ama negatif bence regl olucam öyle hissediyorum ya birde bende ovulasyon testi yaptım o kadar ama maalesef bak bu şekilde oluyor koyulasıyor ama istenilen koyulukta olmadan tekrar silikleşiyor:KK43:
O zaman kesin gideyim 🙏🏻keşke hiçbir ilaç içmeden gebe kalsak ilaç içmeyi hiç sevmiyorum hastalandığım bile bitkisel şeyler yapardım dr gitmezdim bu yaşıma kadar antibiyotik serum kullanmamış biriyimdim ilk kez bu sene eşim zorla götürdü hastaneye o derece.şimdi doğal yoldan olmazsa korkuyorum iğneler düzenleyiciler doktor ilk PCos teşhisi koydu doğum kontrol hapı verdi ben onu bile kullanmadım ilk kez ara kanama yaşadım da doktor kistleri eritir dedi de öyle kullandım.Benim sana tavsiyem bu ovülasyon testlerini hiç kullanma hem cebine hem psikolojine yazık 4 ay kullandım da sonuç sıfır acaba oldu mu acaba olacakmı yedim bitirdim kendimi strese soktum.Bizim gibi PCos oluptw pik yapanlarda nasıl oluyor ona şaşırıyorum ben hiç görmedim hep böyle silikti bende de o ikinci çizgiyi kopkoyu görmedim kendini üzmekten başka bir işe yaramıyor dr 1 dolu 1 boş deneyin diyor bende bu şekilde yapıyorum gerisi takdiri ilahi 🤲🏻inşallah diğer aya diyelim bi sonuç olursa da mutlaka yaz bana da umut oluruz 🙏🏻

Bende inofolic combi alıcamda onu drlar yazıyor mu canım yoksa eczaneden alabiliyor muyuz
Drlar onu yazmıyor eczaneden alabilirsin direk ben inofolic combi HP bunu aldım bi de hep yazmayan var eczanedeki kızla içeriği en çok iyi olana baktık bu dedik bende bunu aldım sabah akşam 1 tane

Eklentiler

• IMG_1875.png
    IMG_1875.png
    160,5 KB · Görüntüleme: 148
Drlar onu yazmıyor eczaneden alabilirsin direk ben inofolic combi HP bunu aldım bi de hep yazmayan var eczanedeki kızla içeriği en çok iyi olana baktık bu dedik bende bunu aldım sabah akşam 1 tane
Bende ilaçla tedavi olacagım zaman ovulasyon yapmayı düsünüyorum canım inofolic combiyi kaç tlye aldın

Bak geçen seneden itibaren regl döngüm bu sekilde

Eklentiler

• Screenshot_2023-07-17-18-49-11-648_com.miui.notes.jpg
    Screenshot_2023-07-17-18-49-11-648_com.miui.notes.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 96
Öncelikle merhaba aynı dertten ben de muzdaribim. Kilo desen abartılacak kadar değil ama bana da yaşam tarzım hakkında değişikliğe gitmem gerektiği önerildi. Soğan kürü, bal tarçın çörek otu macunu kullandım yumurtam çatladı ama 21.gün😏 sonra yine regli oldum. Bu ay ise c life macunu kullandım. Hareketli olmaya dikkat ettim ovulasyonda pik gördüm. Bat ı bekliyorum. Alternatif tıp bazen gerçekten işe yarıyor ama bazı insanların bünyesi farklı. Çok iyi bir doktorla uzun bir süre takip gerektiyor ama inşallah en yakın zamanda sağlıkla hayırlısıyla gebe kalırız 🤲🏻

Öncelikle merhaba aynı dertten ben de muzdaribim. Kilo desen abartılacak kadar değil ama bana da yaşam tarzım hakkında değişikliğe gitmem gerektiği önerildi. Soğan kürü, bal tarçın çörek otu macunu kullandım yumurtam çatladı ama 21.gün😏 sonra yine regli oldum. Bu ay ise c life macunu kullandım. Hareketli olmaya dikkat ettim ovulasyonda pik gördüm. Bat ı bekliyorum. Alternatif tıp bazen gerçekten işe yarıyor ama bazı insanların bünyesi farklı. Çok iyi bir doktorla uzun bir süre takip gerektiyor ama inşallah en yakın zamanda sağlıkla hayırlısıyla gebe kalırız 🤲🏻
Amin canım inşallah bende alternatif tıp tam ters oldu sogan kuru bal tarcın cörek otu hayıt tohumu erken ve sancılı regle sebep oldu maalesef ama reglim 4-5 aydır düzenli çok şükür

Doktorum bana regl oluyorsun ama vücudun gebeliğe hazırlamıyor yalancı regl gibi düşün demişti gerçekten o kadar çok değişiyor ki kişiden kişiye farklı özellikler gösteriyor

Doktorum bana regl oluyorsun ama vücudun gebeliğe hazırlamıyor yalancı regl gibi düşün demişti gerçekten o kadar çok değişiyor ki kişiden kişiye farklı özellikler gösteriyor
Ya gerçekten bu kadın hastalıkları hiçbir hastalıga benzemiyor grip bogaz agrısı vs. Yani doktora da gitsen çözümü olmuyor ya

Pepapp diye bir uygulama var onu indirebilirsin takibini daha iyi yaparsın hem not eklemek istersen de ekleyebilirsin
Balım bunlar doğru değil ki herkesin yumurtlama günü farklı oluyor bunlar otomatik bir kadının 14. Günde olması gereken yumurtlamayı gösteriyor

104 KG ile çölyak hastası oldugumu öğrendim .ayrıca pcoda vardı uzun yıllar. glutensiz beslenmeyle 15 kg verdim ve adetlerim düzene girdi ve yıllar sonra doğal gebelik elde ettim. bebeğimi kucağıma alamasamda kalabildim.o yüzden beslenme çok önemli vermem gereken bir ton kilom daha var:KK43:

X