Pendik Kaynarca - Nenehatun Hastanesi

Belki kadın beni beğenmiyor bilmiyorum. Bana hiç bir sefer bir randevu vermedi. Çatlak için de birşey vermedi..

Odalar benim bildiğim kadar banyolu..hastanede beklerken ekranda gördüm (televizyonlar var ya bekleme yerde) Ama bende bir daha soracağım. Çünkü ben kesinlikle tek kişilik oda filan istiyorum ve banyo da şart (benim ilk doğumumda beni kan içinde eve gönderdiler. Beni hiç yıkamadılar ve banyo da yoktu!)

bende nene hatuna giden hamilelerin internetle alakası yok sanıyordum. Sevindim . ben 26 haftalık hamileyim en başından beri Aylin hanıma gidiyorm. çok memnunum. Bana her seferinde ne zaman gelmem gerktiğini söylüyor. Tetenoz aşısını falan da üstüne basa basa söyledi. Ben çatlak için özel birşey kullanmıyordum, geçen beyaz enlisi sana krem yazayım fazla çatlağın olmasın dedi hoşuma gitti.

Bazen doğum için içime kurt düşüyordu, nasıl olacak, kim yaptıracak diye. ama anladığım kadarıyla bütün doktorlar çok iyi.

Merak ettiğim odalar nasıl? Banyo falan varmı? Bir dahaki kontrolümde bunları sorucam. Bilgisi olan varsa lütfen yazsın kızlar.

canim kuzenim orda dogum yaptigi için odalarini biliyorum..tek kişilik,refakatci için yatak olan koltuk,buzdolabi,tv,sandalyeler ve banyosu olan bir odaydi..benim hoşuma gitti acikcasi :)

bu arada hani gece yada haftasonu dogum olursa nöbetci doktor doguruyor olayi cok kafama takilmişti..neticede insan aylarca gittiği samimi oldugu doktoru görmek ister orda..bunu hilal hanima sordum..tabiki ben gelicem dedi..ama bazen beni beklemiyorlar dedi evim uzak diye dedi..ama ben muhakkak geliyorum dedi..daha cok var ama zamani gelince beklesinler diye uyarilari yapicaz dedi..sancilar baslayinca direk beni arayacaksiniz siz hazirlanip gelene kadar bende gelirim inşaAllah dedi..içim rahatladi :) inşaAllah herkesi kendi dogum doktoru dogurtur :))

kıssslar merhaba bende nenehatun hastanesine gitmek istiyorum hamile kalmak için
hilal hanımı tavsiye etmişsiniz inşallah iyidir

bu arada hani gece yada haftasonu dogum olursa nöbetci doktor doguruyor olayi cok kafama takilmişti..neticede insan aylarca gittiği samimi oldugu doktoru görmek ister orda..bunu hilal hanima sordum..tabiki ben gelicem dedi..ama bazen beni beklemiyorlar dedi evim uzak diye dedi..ama ben muhakkak geliyorum dedi..daha cok var ama zamani gelince beklesinler diye uyarilari yapicaz dedi..sancilar baslayinca direk beni arayacaksiniz siz hazirlanip gelene kadar bende gelirim inşaAllah dedi..içim rahatladi :) inşaAllah herkesi kendi dogum doktoru dogurtur :))

Allah allah yaaa nenehatunda dr.lar istegine bagli sanirim bu doguma girme olayi anlamadim ben . ben hale kayiran dr gidiyodum o bana dogum gece olursa gelip giremeyecegini nobetci kimse onun yaptiracagini soledi.ssk liya ayri ve ozel sigortaliya ayri muamele olunca birakdim bende baska bi yere gidiyorum

Allah hepmize hayirli dogumlar nasip etsin a.s.

Arkadaşlar nenehatundan ben çok memnunum.Hep hilal hanıma muayene olmak istedim ama çok kalabalık oluyodu.Bende neslihan şekeri seçtim.ıyiki seçmişim.Güler yüzlü anlayışlı.Beni çok rahatlatıyor.Alt muayene beni çok kasmıştır.Ama o beni rahatlattı.Korkma sakin ol felan dedi.Çok rahattım.Ablamda hilal hanımın hastasıydı.Ama gece doğumu olduğu için nöbetçi doktor vardı.Oda çok iyiydi.Peltek konuşuyodu tamammı tatlı :)diyodu sürekli.
Odaları çok güzel tek kişilikte 2 yada 3 kişilikte.Ablamın yanında biz 2 kişi kaldık sancı çekerken kimse çıkın demedi.Ebeleri biraz suratsız geldi bana ama doktor daha önemli...

kızlar ben de doğumumu bu hastanede yaptım. odalar konusunda içiniz rahat olsun, tek kişilik odalar mevcut, her odada banyo da mevcut. temiz bir hastane. ayrıca doktorlarının çoğu da güler yüzlü insanlardır.

bu arada selma.41 benimle de neslihan hanım ilgilenmişti :)

Arkadaşlar formunuzu baştan sonuna kadar okudum bende hilal bayram için karar kırıldım.

Tecrübe alanına infertilite girdiği için.

Benim sıkıntım gebe kalamama eşimde sperm hareket sorunu var. 3 yılı aşkın süredir henüz

bir gebelik gerçekleşmedi ve 1 de aşılamam var malesef tutmadı.

Acaba Nene Hatun Hastanesinden AŞILAMA yaptıran , gebe kalan ve memnun kalan varmı ?

Bu durumda hilal hanımamı yoksa başka bir doktoramı gitmem gerekicek.

Bana bu konuda lütfen yardımcı olurmusunuz.

Teşekkürler.a.s.

merhab arkadaşlar bende bugün nene hatun hast.gittim dok olarak hilal bayrak ı seçtim ve çok iyi karar verdiğimi anladım inanımaz menun kaldım .çok ilgili alakalı bendede pkos var ve 2 yıldır gebe kalamıyorum bikaç dok gezdim ama yok bir türlü bana çare olamadılar.hilal hnm bana diane 35 verdi bu ay kullan ilaç bitince gel bi kont daha yapalım yolumuzu çizelim dedi aşılama yaparız dedi.ben çok menun kaldım çok açıklayıcı ve rahatlatıcı bi dok.bende artık anne olmak istiyorum kızlar 4 yıllık evliyim offfff offffffffffff allahım sen bilirsinnn....

Kız kardeşiminde Nenehatun Hast. Neslihan Şeker Hnm'ın hastası olmasını çok istemiştim ancak aşırı yoğunluktan dolayı maalesef görememiştim kendisini.
Odaların durumunu soran arkadaşlarım;odada refakatçı için bir koltuk,sonra yatak oluyor,tv,buzdolababı ve banyosu var,gayette temiz için rahat olsun.
Bu arada halen oraya giden arkadaşlarım var mı açıkçacı mesak ediyorum?

ben dün eşimle şükran türk' e gittik, oldukça detaylı anlattı ilgilendi.
öyle baştan savma yapmadı yani.
hazır gelmişken tek kişilik odalara da bakayım dedim, hostesler gezdirdi bizi. oldukça geniş odaları banyosu var ortam temiz.
açıkçası hastane açısından iyi.
şükran hanımın ilgisi de oldukça iyiydi.
ayrıca randevusuz calışyorlarmış, gittim hiç beklemedim direkt muayeneye alındım.. özet olarak şimdilik oraya devam edeyim diyorum...
başka şükran hanıma giden onda doğum yapmış arkadaşlar var mı??

Arkadaşlar hepinize Merhabalar,
Ben İzmit Derincede yaşıyorum.Hamileliğimin ilk dönemlerinden beri İzmitte devlet,özel bi çok hastaneye gittim.Özel hastanelerde fiyatlar pahalı ve hiç ilgi alaka yoktu.Devletten bahsetmiyorum bile zaten.Sopalı Devlet Hastanesinde Demet Boyacı gebeliğimin ilk dönemlerinde kalp atışı alamadığı için bebeğimi almaya bile kalktı.En sonunda Pendik Nene Hatun Hastanesinde doğum yapan bi kaç İzmitli arkadaşla görüştüm ve bana ısrarla bu hastaneyi tavsiye ettiler.Nitekim 6.ayımdan beri Hilal Hanım'ın hastasıyım ve çok memnunum.Her sorduğunuza ayrıntılı biçimde cevap veriyor,ultrasonda detaylı bi muayene yapıyor,kilondan varislerine kadar herşeyle ilgileniyor,herşeyle...

Yoğunluk mevzusuna gelince,dikkatinizi çekerse diğer bir çok hastanedekinden daha fazla kalıyorsunuz muayenede.Aciliyeti olanlar sizden önce giriyor ve doğumlar...Bunlar yüzünden bekleme süreniz çoğalıyor.Ama şöyle düşünmeliyiz ki,bir gün bizde acil olarak bakılmaya ihtiyaç duyacağız ve bir gün biz de doğuma geleceğiz inşallah ve bizimle de güvendiğimiz,inandığımız doktorumuz hemen ilgilenecek...İşte bunun için değer diyorum ve sıkıntıdan patlasamda bekliyorumÇok üzgünüm çoook

Şimdiiii Nene Hatun Hastanesinde doğum yapan arkidişler varsa bi kaç soru yöneltecektim,hastane bavulumu hazırlarken yardımcı olacak varmı acep?CADIARZU

bugun bana msj gelmiş nenehatundan.
1 ocaktan itibaren fiyatlarımızı değiştirmiyoruz diye.
keşke bütün hastanelerin fiyatları böyle sabit kalsa..

bugun bana msj gelmiş nenehatundan.
1 ocaktan itibaren fiyatlarımızı değiştirmiyoruz diye.
keşke bütün hastanelerin fiyatları böyle sabit kalsa..

Kızlar Ocak ayında fiyatlar değişmiyecek yazıyor evet ama şubatta değişecekmiş böyle duyumlar var bir haberi olan var mıeyvahedigeldismile ya ben şubatta doğum yapacağım nasipse:sinifsinif:

Bende Şubatta doğum yapacağım ve değişeceğine dair kimse birşey söylemedi. Duvardada kocaman bir yazı vardı değişmeyeceğine dair. Sen ara bir sor istersen. Ben değişeceğini düşünmüyorum işin açıkcası.
Pazartesi Nene Hatuna gideceğim, o zaman sorarım.

Arkadaslar 4 ay önce orda dogum yaptım. Benim doktorum neslihan şekerdi. Canım benim yaa cok özlüyorum. Hep güleryüzlüydü, hep anlayıslıydı. bigün hastane kantininde oturmus insanları gözlemliyordum. Neslihan hanım o kadar işinin arasında ve yogunlukta (sanırım) doğuma giderken 2 orta yaslı kadın lafa tuttular onu, dikkatimi cekti, bakalım nasıl tepki verecek diye. Baktım ki güleryüzlü bir şekilde sabırla dinledi onları. Hic bozmadı, sorularına cevap verdi. Beni muayene ederken bebeğim hakkında uzun uzun acıklamalar yapıyordu, içimi rahatlattı hep. Doğumumu da o yaptı, cocuguma göbek adı koydu. Doğumdan sonra odama geldi, ilgi gösterdi.. Yine doğum yapsam ona giderim valla. Hilal hanım da cok iyiymiş. Neslihan hanım "doğumun benim izinli oldugum tarihe rastlarsa ona git" demişti. Allahtan 9 gün önce doğum yaptım da neslihan hanıma yetiştim.

Ben her konuda yardımcı olabilirim..

O zaman sorularıma başlıyorum :asigim:
Doğumdan sonra duş aldırıyorlar mı canım anneye yani,şampuan filan koymamız gerekir mi?

Sancıyı sancı odasında mı çekiyoruz yoksa bize tahsis edilen odalarda mı?

Bebeği yıkıyorlar mı ? Bebek için şampuan vs. gerekli mi?

EEe şimdilik aklıma gelenler bunlar aslında çoktu ama şimdi aklıma gelmiyorkaydirigubbakcemile3
Şimdiden teşekkürler...

Bende Şubatta doğum yapacağım ve değişeceğine dair kimse birşey söylemedi. Duvardada kocaman bir yazı vardı değişmeyeceğine dair. Sen ara bir sor istersen. Ben değişeceğini düşünmüyorum işin açıkcası.
Pazartesi Nene Hatuna gideceğim, o zaman sorarım.

Evet bende gittim ocak ayı içerisinde muayeneye ve 25 tl ödedim...Ama dikkatinizi çektiyse Ocak ayında fiyatlarımız değişmeyecek yazıyor,arkadaşım orda çalışanlardan biriyle bir hastanın arasında geçen diyoloğa şahit olmuş,şubatta değişeceğini söylemişler...
İnşallah tahminleriniz doğrudur...
Bende değişeceğini düşünmüyordum ama açıkcası biraz moralim bozuldu bi de iki katından filan fazlaya çıkmasa mazallah..

Bu arada bende Hilal Hanım'a gidiyorum bende çok memnunum,te kalkıp izmitten gidiyorum,akşama kadar beklediğimde oldu ama yine de kendisine ve kararlarına bu kadar güvenebileceğim bir doktorum olduğu için herşeye değer diye düşünüyorumopuyorumnanaktan

Bir de en rahatlacı yanı diğer doktorlara giden arkadaşlarında memnun olması...Doktorum orda olmasa bile onun kadar güleryüzlü işinin ehli doktorlarla karşılaşacağımı düşünmek beni rahatlatıyor doğrusu..

X