Pendik Kaynarca - Nenehatun Hastanesi

Salı günü yine kontrola gittim..Neslihan alan'a yada neslihan seker'e gitmek istedim. ama neslihan alan doluydu o gün..ve herhalde neslihan şeker yoktur bir aydır..yanlış anlamadiysam.

Yine aylın hanıma gittim. Ve herhalde onun yanına gitmeye devam edeceğim.
Herşey yolundaydı çok şükür.

Ama bana hala birşey tuhaf geliyor...bu hastanede niye hiç bir doktor sana ne zaman yine gelmen gerektiğini söylemiyor??
Artık 34 haftalık hamileyim yani..bana demedi ki..bir yada iki hafta yine gel filan.
Nezaman yine gideyim? Ben iki hafta sonra bir daha gitmeyi düşünüyorum. Yani bebeğin yatış pozisyonu öğrenmek için filan. O zamana kadar herhalde inmiş olması lazım değil mi?
kafası aşağıda şu anda..ama kafası sol taraftadir simdi hehe..yani tam düz aşağıda değil.

bu hastanede normal doğumun fiyatı nedir biliyormusunuz??

merhabalar..

bende nenehatunda hilal hanima gidiyorum..ramazanda kuzenim dogum yapmişti orda..onu ziyarete gittiğimizde hilal hanimi gördüm..kuzenimi ziyarete gelmişti..ondan 2-3 gün sonra hamile oldugumu ögrendim ve ilk doktor denememi hilal hanimda yaptim..

herkesin doktordan bekledigi şey farklidir..bazi arkadaslar hilal hanimdan memnun kalmamiş..bu cok normal..ama ben cok cok memnunum kendisinden..benim için önemli olan pratikliği,ilgisi ve aciklamalaridir..hilal hanim hrşeyin mantigini çok güzel anlatiyor..mesela kilo alma demiyor..su su su sebeplerden ötürü kilo almaman lazim diyor..özellikle ultrasondayken cok güzel acikliyor..cocugun heryerini görmeden asla birakmiyor..her görüntüyü her yaziyi acikliyor..benim için bu cok önemli..

gülaycim ne zaman gidecegini nasil söylemediler anlamadim vallahi..hilal hanim tam tarih veriyor herzaman..hatta gelecek muaynede neleri kontrol edecegini,neyi görmeyi bekledigini bile acikliyor..bende bir dahaki kontrole bilinçli gidiyorum böylece..

merhabalar herkeze
bende hamileliğimin başlarında 2 kez hale hn a gittim ve çokda memnun kaldım
inanılmaz güler yüzlü bir bayan vede ilgili ama gebzede oturduğum için
sonraları gidemedim
şimdi gebzedeki drum doğumumu yaptıramayacağından tekrar hale hn a gitmeyi düşünüyorum
şuan 32. haftamdayım anlattıklarınızdan ötürü anladımki oradaki çoğu dr ilgili ve güleryüzlü
inşallah normal olacağı için doğumum bende çok korkuyodum kime denk gelirim diye ama
saolun içimi rahatlattınız

mutahhara: bir hafta sonra bir daha gideceğim. Hilal hanıma bir gideyim..zaten doğumda yanımda kimin olacağına belli olmadığı için artık hiç birşey farketmiyor..
Yani gece doğuma girsem kim o gece çalışıyorsa o gelecek. Nasip iste..

Bu arada..aylın hanımdan memnun kalmadım artık diyemiyorum. Ama biraz daha açıklayabilir mesela. senin dediğin gibi işte..ultrasona girdiğinde ne gördüğunu açıklasa..yada bir sonraki sefere bir tarih verirse iyi olurdu..

Nene hatun'a o kadar çok giden var ki..Ve gördüğüm kadarıyla da çoğu kişi memnun.
Ben 2 kere gittim ama ikisinde de sabahtan sıra aldığım halde saat 15:00 olduğu halde sıra gelmediği için ikisinde de geri döndüm.Yani bana kısmet olmadı..
Ama bazen yine aynı şekilde oraya doğuma gittiğimi düşünüyorum;o yoğunlukta bir sürü kişi aynı gün doğum yaparsa,ne kadar ilgilenebilirler ki diye düşünmeden edemiyorum.Aşırı bir yoğunluk var çünkü..:uhm:

Arkadaşlar burdaki tavsiyelerinize bakarak ben de bugün nenehatuna gittim.İnanılmaz kalabalık sanki devlet hastanesi gibi.Neslihan Şeker hacca gitmiş.22sinden sonra başlayacakmış.Aylin hanıma görünüm.Çok iyi bir doktor ama çok yoğunlar.Bayram sonrsı olduğu için dediler.Ben çalıştığım için sürekli izin alamıyorum.Pendik Şifa da böyle kalabalık artık son çare Sema hastanesine gidecem ama orası da bana çok uzak :KK43:

Arkadaşlar burdaki tavsiyelerinize bakarak ben de bugün nenehatuna gittim.İnanılmaz kalabalık sanki devlet hastanesi gibi.Neslihan Şeker hacca gitmiş.22sinden sonra başlayacakmış.Aylin hanıma görünüm.Çok iyi bir doktor ama çok yoğunlar.Bayram sonrsı olduğu için dediler.Ben çalıştığım için sürekli izin alamıyorum.Pendik Şifa da böyle kalabalık artık son çare Sema hastanesine gidecem ama orası da bana çok uzak :KK43:

Benim de Nene Hatun'dan vazgeçme sebebim aşırı yoğunluktu.2 kere gittim,ikisinde de saat 15:00'e kadar muayene olamayıp geri döndüm.
Şimdi ben de Pendik Şifa'ya gidiyorum.Ama bana sorarsan asla Nene Hatun kadar yoğun değil.
Ama bilmiyorsan aklında olsun:Şifa'yı bir gün önceden arayıp randevu alarak gidiyorum ben.
Zaten Şifa'yı tercih etme sebebim de bu:bu çevrede SSK'lılara randevu veren tek hastane Şifa..
Ben randevu saatinden 15 dk önce hastanede oluyorum.Bakıyorum ki çok kuyruk var,hemen doktorun ordaki hostes arkadaşlara randevum olduğunu söylüyorum,SSK işlemlerini de sağolsunlar onlar hallediyor.yerimseniben

Canım doğru söylüyorsun da Burçak hanım çok aceleci davranıyor sanki ya da ben öyle hissettim.

belki gittiğin doktora bağlı. Ben aylın hanıma gittiğimde okadar beklemiyorum..ilk kez hale hanıma gittiğimde de hiç beklemedim.

Ama....bu son iki gün iki kere gittim ve iki kere de sıra çok uzundu...sadece iki doktor varmış bu aralar..
Bende başka bir hastaneye gitmeyi karar verdim..

Sema hastaneyi okudum bu topicte..oraya gidenler varmı acaba?

ben hale hanıma gidiyordum..gayet güzel ilğileniyordu..yalnız ben suyumun erkan gelmesi sebebiyle acil olarak hale hanıma gittim..beni hemen zeynep kamil hastanesine yönlendirdi..çünki benim bebek 26 haftalıkken suyu gelmişti..hale hanım burda bu kadar küçük bebeği yaşatmaya yetecek ne kadrosu nede küvezi bulunmadığından bahsetti..32 haftalıkdan sonrasını kabul edebildiğinden bahsetti ve bizi zeynep kamil hastanesine yönlendirdi..
ben bir ay hastanede yattıktan sonra ben ayın 5 şinde doğum yaptım..bebeğim tam 30 haftalık doğdu..şuan küvezde buğün 13 gün..
yani diyeceğim ne olursa olsun özelede gitseniz mutlaka bir devlet hastanesinede görünmeniz hatta ordanda kendinize bir doktor ayarlamanız..

Ben de bugün kendime pendik civarında doktor ararken Gülnihal hanıma karar vermiştim.Birçok sitede ve gazetede makaleleri var diye ama iletişim çok önemli.Ben iki doktorumdan da aceleci tavırları yüzünden biraz soğudum.
GülayNL arkadaşım ben de salı günü Aylin hanımdaydım.Belki görmüşümdür.

mutahhara: bir hafta sonra bir daha gideceğim. Hilal hanıma bir gideyim..zaten doğumda yanımda kimin olacağına belli olmadığı için artık hiç birşey farketmiyor..
Yani gece doğuma girsem kim o gece çalışıyorsa o gelecek. Nasip iste..

Bu arada..aylın hanımdan memnun kalmadım artık diyemiyorum. Ama biraz daha açıklayabilir mesela. senin dediğin gibi işte..ultrasona girdiğinde ne gördüğunu açıklasa..yada bir sonraki sefere bir tarih verirse iyi olurdu..

canim öyle olmak zorunda maalesef..eger sezeryan yada acil degilsen kendi doktorun girebilir ancak..hilal hanim izmitte oturuyor..gece acil bi dogum olsa nasil gelsinki kadin ordan?

Nene hatun'a o kadar çok giden var ki..Ve gördüğüm kadarıyla da çoğu kişi memnun.
Ben 2 kere gittim ama ikisinde de sabahtan sıra aldığım halde saat 15:00 olduğu halde sıra gelmediği için ikisinde de geri döndüm.Yani bana kısmet olmadı..
Ama bazen yine aynı şekilde oraya doğuma gittiğimi düşünüyorum;o yoğunlukta bir sürü kişi aynı gün doğum yaparsa,ne kadar ilgilenebilirler ki diye düşünmeden edemiyorum.Aşırı bir yoğunluk var çünkü..:uhm:

canim okadar kişinin ayni anda dogum yapmasi ancak filmlerde olur :)) ama o yogunluk zaten dogumlardan sebep oluyor..ben en son gittigimde saat 12 olmasina ragmen hilal hanim 3 tane dogum yaptirmişti sabahtan beri..2 tanede sancilarini bekledigi hastasi vardi..ben herzaman gitmeden önce sabahtan ariyorum..mesela 12 dediler..engec 12:30 gibi giriyorum..ama dogum yoksa tabi..bi keresinde 2 saat bekledim..cünkü acil dogum vardi 2 tane..bide acil bi durumun yoksa sali,çarşamba,perşembe günlerini tercih etmek lazim..daha az yogun oluyor..

canim okadar kişinin ayni anda dogum yapmasi ancak filmlerde olur :)) ama o yogunluk zaten dogumlardan sebep oluyor..ben en son gittigimde saat 12 olmasina ragmen hilal hanim 3 tane dogum yaptirmişti sabahtan beri..2 tanede sancilarini bekledigi hastasi vardi..ben herzaman gitmeden önce sabahtan ariyorum..mesela 12 dediler..engec 12:30 gibi giriyorum..ama dogum yoksa tabi..bi keresinde 2 saat bekledim..cünkü acil dogum vardi 2 tane..bide acil bi durumun yoksa sali,çarşamba,perşembe günlerini tercih etmek lazim..daha az yogun oluyor..

Abartmış mıyım, diyosun..kaydirigubbakcemile3
Valla ne biliyim,saat 15'e kadar sıra gelmeyince gözüm korktu benim..
Hâlâ içimde ukte;bu kadar kişi memnunken bir kere gidip muayene olmak,denemek istiyorum aslında.
Olmazsa ben de bi telefonla bilgi almaya çalışayım.
Teşekkürler canım.a.s.

ben hale hanıma gidiyordum..gayet güzel ilğileniyordu..yalnız ben suyumun erkan gelmesi sebebiyle acil olarak hale hanıma gittim..beni hemen zeynep kamil hastanesine yönlendirdi..çünki benim bebek 26 haftalıkken suyu gelmişti..hale hanım burda bu kadar küçük bebeği yaşatmaya yetecek ne kadrosu nede küvezi bulunmadığından bahsetti..32 haftalıkdan sonrasını kabul edebildiğinden bahsetti ve bizi zeynep kamil hastanesine yönlendirdi..
ben bir ay hastanede yattıktan sonra ben ayın 5 şinde doğum yaptım..bebeğim tam 30 haftalık doğdu..şuan küvezde buğün 13 gün..
yani diyeceğim ne olursa olsun özelede gitseniz mutlaka bir devlet hastanesinede görünmeniz hatta ordanda kendinize bir doktor ayarlamanız..

Öncelikle çok geçmiş olsun canım.Umarım sağlıcakla gidersiniz evinize..a.s.
Devlet hastanesi'nde doğum yapmak hiç sıcak gelmese de aslında haklısın.
Teşekkürler uyarın için..

semaya ben gittim... tavsıye etmıyorum.. hastane olarak mukemmel.. beklemek yok.. ama drlarsadece soyuyorlar.. 2007de dogum yaptım.. gulnıhal hanımdı drum.. ruh hastası bır kadın.. ilgisiz ve soguk.. mılyarlarımı döktum.. tetenoz asısını bıle unutmusmus yaptırmayı.. bırde cocuk seven bır bayan degılmıs.. cocuk sevseymıs cocuk dru olurmus.. bana ööle dedi.. paran coksa semaya degıl,acıbademe gıt..

bende semaya gidiyorum gülnihal hanıma gayet tatlı güler yüzlü bir bayan allaahh allaah banamı öyle geldi acaba...banada nenehatundaki aylin hnm bi tuaf geldi azından zorla laf alıyosun sormadan söylemiyo ssk dr larından farkı yok diye düşünüyorum..

bende semaya gidiyorum gülnihal hanıma gayet tatlı güler yüzlü bir bayan allaahh allaah banamı öyle geldi acaba...banada nenehatundaki aylin hnm bi tuaf geldi azından zorla laf alıyosun sormadan söylemiyo ssk dr larından farkı yok diye düşünüyorum..

gulnıhal hanım rol yapıyor canım.. samımı ve icten degıl.. sahte gulucukleri..

dogum sırasında hele tamamen ruhsuz.. umarım işin bıter dogum yaparsın ondan sonra görurum seni..

benı bırde panık yaparak sonomede yonlendırdı.. 500 ytl ödedım acıl..aslında aynı sey semada 160a yapılıyormus..

parayı cok sevıyor sanırım.. ama zeynep hanım var. bak o daha ıyı semada..

gulnıhal hanım rol yapıyor canım.. samımı ve icten degıl.. sahte gulucukleri..

dogum sırasında hele tamamen ruhsuz.. umarım işin bıter dogum yaparsın ondan sonra görurum seni..

benı bırde panık yaparak sonomede yonlendırdı.. 500 ytl ödedım acıl..aslında aynı sey semada 160a yapılıyormus..

parayı cok sevıyor sanırım.. ama zeynep hanım var. bak o daha ıyı semada..

hamile degilim ama olmaya çalışıyorumkaydirigubbakcemile3 ayyy içime kurt düşdü bak şimdi bu ay da adetten sonra gidicekdim.CADIARZU

Sema hastaneyi aradık...muayene çok pahalıymıs. 80 ytl. Vazgeçtik :KK70:

cuma günü bir daha nene hatuna gittik. Bu sefer esra hanıma gönderdiler..çok tatlı bir kadın..ve insaallah bundan sonra onun yanına gideceğim.

bende nene hatuna giden hamilelerin internetle alakası yok sanıyordum. Sevindim . ben 26 haftalık hamileyim en başından beri Aylin hanıma gidiyorm. çok memnunum. Bana her seferinde ne zaman gelmem gerktiğini söylüyor. Tetenoz aşısını falan da üstüne basa basa söyledi. Ben çatlak için özel birşey kullanmıyordum, geçen beyaz enlisi sana krem yazayım fazla çatlağın olmasın dedi hoşuma gitti.

Bazen doğum için içime kurt düşüyordu, nasıl olacak, kim yaptıracak diye. ama anladığım kadarıyla bütün doktorlar çok iyi.

Merak ettiğim odalar nasıl? Banyo falan varmı? Bir dahaki kontrolümde bunları sorucam. Bilgisi olan varsa lütfen yazsın kızlar.

X