Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
bende daha önce yaptırdım perma çok kullanışlı oldu benim için önceden saçım saçım çok çabuk yağlanıyodu o yüsden hergun yıkamak zorunda kalıyodum ama permalı olunca 2-3 rahat kullanabildim. Geçen ağustosta yaptırmıştım şimdi eylülü bekliorum tekrar perma yaptırıcam kaydirigubbakcemile2

saçlarım dümdüzdür. perma yaptırdım iki kez bi süre sonra dipten dümdüz çıkınca çok çirkin oluyor bidaha yaptırmam yırratıyo ve döküyo ayrıca.

perma yaptırdığıa pişman değilim ama başka kuaföre yaptırmadığıma pişmanım..

saçım hemencecik açıldı,bazı yerleri kıvırcık bazıları dalgalı bazıları da düz oldu.neyseki düz yerler fazla belli olmuyo.saçım doğal dalgalı saç gibi duruyo şimdik.daha 2 ay oldu.

aradan zaman geçsin,başka kuaföre yaptırcam bidaha.inşallah bu sefer kıvırcık olur :) yıldız asyalıın saçı gibi :)

Son düzenleme:
bende daha önce yaptırdım perma çok kullanışlı oldu benim için önceden saçım saçım çok çabuk yağlanıyodu o yüsden hergun yıkamak zorunda kalıyodum ama permalı olunca 2-3 rahat kullanabildim. Geçen ağustosta yaptırmıştım şimdi eylülü bekliorum tekrar perma yaptırıcam kaydirigubbakcemile2

süper ya 1 sene geçmiş ne güzel :KK70:
benimki hemen söndü..

Ben de bugün yaptırdım.Saçlarım belime kadardı,fazla tutmadı heralde haftaya dümdüz olur.Ben de saçımı yıprattığımla kaldım.Şu an uçlarına dokunuyorum o kadar sertleşmiş ki.Bi arkadaş süpürge sapı gibi oldu demişti aynen benimki de öyle oldu.

Ha bu arada organic diye bi marka varmış.Kuaför piyasadaki en iyisi demişti onunla yaptı.

ya ben de sacıma perma yaptırmak istiyorum ama cok kararsız kaldım. sacım ince telli , az ve sekilsiz. 2 günde 1 de yaglanıyor. en azından permayla bi şekli olur diye düşünüyorum. eskişehirde iyi perma yapan bi kuaför bileniniz varsa lütfen yardımcı olsun . şimdden teşekkürler kaydirigubbakcemile2

ben 10 yıldır perma yaptırıyorum ve permayı seviyorum ilk yaptırdığım yıllarda çok güzel oluyordu herkes sorardı kendi saçınmı ozaman boya falan yoktu şimdi gölge boya falan derken eskisi gibi güzel olmuyor ama geçen sefer şu 3 aylık olandan yaptım çok güzeldi ama 5 ay dayandı sonra kötü duruyo tabiiki saçlarım çok yıpranmış değil 1 2 aya bir kestiririm...yaptırmak isteyenlere şöyle bir tavsiyem var sardırırken düz şekilde değilde yandan böyle bigüdiyi yandan tutup sardırın açınca lüle lüle oluyor ama düz sararlarsa karışık ince ince oluyor bide ben şöyle yapıyordım banyoda kalın tarakla tarıyordum çıkınca taramıyodum o zaten lüleli oluyor sonra 7 24 le jöleyi karıştırıp sürüp bigoyla kurutuyodum elimlede lülelerini bazen parmağıma sarıp düzeltiyordum çok güzel oluyordu

kuaför benim saçı beceremedi perma gibi olmamıştı da önceki mesajlarda yazdığım gibi,başka kuaföre gittik yapsın diye,o da saçımın katlarını fala kısalttı,boyundan almadı ama katalrı çoğaldı.düzene girdi,şimdi normal perma ama dipleri düz kahkülü de sardırmamıştım hoş duruyorkaydirigubbakcemile3
bir de önceki kuaförün yaptığını jöleyle düzeltiyordum taş gibi oluyordu.ama artık avonun bi kremini aldım saçım ıslakken sürüyorum uçlarına,saçlarım yumuşacık oluyor ve çok güzel kokuyor :KK1: geçen misafir geldi saçımı koklamış kaydirigubbakcemile3

isteyen olursa markasını söyleyim kızlar,gerçekten saçlarım kendine geldi:)

bir de çok çabuk bıkan biriyseniz iyi düşünün,ben bıkmam falan diyrdum hatta bida yaptırcam diyordum ama sıkıldım :KK70:

ben yaklaşık 3 hafta önce yaptırdım kuaför uçlarını çok azcık aldı öyle üç parmak falan değil o yüzden süpürge gibi falan olmadı şu an gayet memnunum saçlarım orta uzunlukta o yüzden çok kıvırcık istememiştim ben ama isteğime göre kabartabiliyorum kısacası memnumum eskişehirde yaptırmak isteyen olursa şair fuzilide hasan kuaför tavsiye ederim

kızlar benim saçlarım kıvırcıktı ama şimdi sürekli röfle derken oryaldi falan derken sarı saç hastalığım sonunda kıvırcıklığı gitti hafif bi dalga kaldı çok üzülüyorum :KK43: sizce nasıl yapmam gerek saçlarımın eski sağlıklı ve kıvırcık günlerine dönmesi için sarıdan vazgeçip kendi rengine döndürüyorum ama 1 ay sonra oryalle gene civciv sarısı yapıyorum ne yapmalıyım acaba bende perma yaptırsammı

merhaba arkadaşlar bişey soracam çok kafama takıldı (resim eklemeyi bilmiyorum) lütfen google'dan bakın yardım edin bana,sizce Ece Temelkuran'ın saçı perma mı?

merhaba arkadaşlar bişey soracam çok kafama takıldı (resim eklemeyi bilmiyorum) lütfen google'dan bakın yardım edin bana,sizce Ece Temelkuran'ın saçı perma mı?

bende merak ettim bak şimdi..permaya benziyor aslında ,bilemicem ama

Kızlar selam, aklıma nereden ne şekilde girdiyse perma yaptırmaya karar verdim omuzlarımın üzerinde kısa dalgalı saçlarım var ? Hani olumsuz bir durumla karşılaşanlar kestirip kurtulmuş eğer kötü bir sonuç çıkarsa kazıtmak zorunda kalırım :KK70: ne önerirsiniz bana iri dalga mı, su dalgası mı, ince perma mı kalın perma mı pek anlamıyorum bunlardan ama bu c.tesi kuaförüme gidip halletmeyi düşünüyorum.

Kızlar selam, aklıma nereden ne şekilde girdiyse perma yaptırmaya karar verdim omuzlarımın üzerinde kısa dalgalı saçlarım var ? Hani olumsuz bir durumla karşılaşanlar kestirip kurtulmuş eğer kötü bir sonuç çıkarsa kazıtmak zorunda kalırım :KK70: ne önerirsiniz bana iri dalga mı, su dalgası mı, ince perma mı kalın perma mı pek anlamıyorum bunlardan ama bu c.tesi kuaförüme gidip halletmeyi düşünüyorum.

ben de anlamam. perma dedim birşeyler yaptı öyle ama inceyle sarmıştı.yalnız benimki tutmadığıdan mı nedir bilmiyorum ama iri dalga gibi oldu ve çok hoş duruyor ama ilk yapıldığında kıvırcıklar inceydi nasıl oldu anlamadım

ee bugün pazar hallettin mi saçlarını :KK70:

ben de anlamam. perma dedim birşeyler yaptı öyle ama inceyle sarmıştı.yalnız benimki tutmadığıdan mı nedir bilmiyorum ama iri dalga gibi oldu ve çok hoş duruyor ama ilk yapıldığında kıvırcıklar inceydi nasıl oldu anlamadım

ee bugün pazar hallettin mi saçlarını :KK70:

:) ne mutlu sana iri dalga da su dalgası gibi durur insanın duştan çıktığında yada sabah kalktığında güzel dalgalı saçlarının olması eminim tarif edilemez güzellikte bir duygudur. :)

Benim aklımı çeldiler kuaförüme gittim istediğim saçı gösteridim maşa yaparsın ya hani bukle bukle olur öyle istiyordum ben. Bu istediğin saçı kimse yapamaz dedi bana :KK70: Orada hayallerime el salladım. Çünkü saçlarım omuzlarımın üstünde arkalar enseme değmiyor bile zaten dalgalı ama düzgün değil bozuk dalgalı. Permadan sonra bonus kafa olmak istemedim hani perma saçımı yıpratsa yada beğenmeyip kestirmek zorunda kalsam kesilecek saç yok :KK70: anca kazıtırdım :)) Olabilecek saçın resmini katalogdan gösterdi kalsın dedim aynı hızla bir alışveriş merkezine attım kendimi ince maşalardan aldım dün saçımı yaptım spreyledim çıktım gayette iyi hoş oldu. Ama bu maşayı da sık kullanırsam saçım yine yıpranmış olacak. Ben yine de sabah kalktığımda hali hazırda miss gibi bukleler istiyorum saçlarımı uzatayım perma ya da su dalgası yaptıracağım bana fön gitmiyor illaki dalgalı bukleli olmalı :)
Sende güle güle kullan dalgalarını :nazar: değmesin :)

:) ne mutlu sana iri dalga da su dalgası gibi durur insanın duştan çıktığında yada sabah kalktığında güzel dalgalı saçlarının olması eminim tarif edilemez güzellikte bir duygudur. :)

Benim aklımı çeldiler kuaförüme gittim istediğim saçı gösteridim maşa yaparsın ya hani bukle bukle olur öyle istiyordum ben. Bu istediğin saçı kimse yapamaz dedi bana :KK70: Orada hayallerime el salladım. Çünkü saçlarım omuzlarımın üstünde arkalar enseme değmiyor bile zaten dalgalı ama düzgün değil bozuk dalgalı. Permadan sonra bonus kafa olmak istemedim hani perma saçımı yıpratsa yada beğenmeyip kestirmek zorunda kalsam kesilecek saç yok :KK70: anca kazıtırdım :)) Olabilecek saçın resmini katalogdan gösterdi kalsın dedim aynı hızla bir alışveriş merkezine attım kendimi ince maşalardan aldım dün saçımı yaptım spreyledim çıktım gayette iyi hoş oldu. Ama bu maşayı da sık kullanırsam saçım yine yıpranmış olacak. Ben yine de sabah kalktığımda hali hazırda miss gibi bukleler istiyorum saçlarımı uzatayım perma ya da su dalgası yaptıracağım bana fön gitmiyor illaki dalgalı bukleli olmalı :)
Sende güle güle kullan dalgalarını :nazar: değmesin :)

ay teşekkür ederim :))
bir de saçın dalgalıymış şu saç bakım kremlerinden filan al mesela maşa buklesi gibi olmaz ama yine de dalgaların düzene girer belki
benim kendiminkine güzel dediğime bakma,permalı ama sabah kalktığımda falan karışık dalgalı düze yakın çirkin birşey ama kremleyince hoş duruyor sadece :KK70:

umarım saçın istediğin gibi olur..eminim güzeldir de zaten :)

Ben saçlarıma hemen hemen her yıl perma yaptırıyorum.evet saçı biraz yıpratıyo ama saç maskeleriyle falan çok toparlanıyo...saçınız çok uzunsa önermem.saçınız biraz omuz aşağısındaysa çok güzel oluyo..ben tavsiye ederim:KK49:

merhaba ben yenı uye oldum :79:.dun perma yaptırdım ilk başlarda güzel gibi gelmişti saatler geçtikçe kabarıyo bence hiç yaptırmayın.saçı pek yıpratmıyo (aslında o da ilaca bağlıymış avrupa ilaçlar yıpratmıyomuş eskileri yerli olanlar yıpratırmıs) ama kabardığından çatal çatal gibi duruyo.bu kabarmasına bi çare bulan varsa yazsın lütfen :KK50: bende daha iri olcak sanmıştım dalgalarını hiç bi şekilde öyle olmazmış banada kuaförüm dedi su dalgası falan olmuyomuş yani kimse permaya heves etmesin bence dalgalı yapmak istiyosanız çok güzel başka yöntemler var zaten =)

Son düzenleme:
merhaba ben yenı uye oldum :79:.dun perma yaptırdım ilk başlarda güzel gibi gelmişti saatler geçtikçe kabarıyo bence hiç yaptırmayın.saçı pek yıpratmıyo (aslında o da ilaca bağlıymış avrupa ilaçlar yıpratmıyomuş eskileri yerli olanlar yıpratırmıs) ama kabardığından çatal çatal gibi duruyo.bu kabarmasına bi çare bulan varsa yazsın lütfen :KK50: Bende daha iri olcak sanmıştım dalgalarını hiç bi şekilde öyle olmazmış banada kuaförüm dedi su dalgası falan olmuyomuş yani kimse permaya heves etmesin bence dalgalı yapmak istiyosanız çok güzel başka yöntemler var zaten =)

yok kız bende bugün yaptırdım. Bu benim altıncı yaptırışım.eğer banyodan çıtığın haliyle bırakırsan tabiki kabarır 79: Ama saçlarını yıkadığında güzel bi durulanan saç maskesi sorada bi saç köpüğüyle destekle bakalım hala aynı şeleri sölüyomusun:81:

çok şükür artık eski dümdüz saçlarıma kavuştum:KK62:kıvırcık saç perma diye yanıp tutuşan ben şimdi permalı fotolarıma baktıkça sinir oluyorum kendime naptım ben diye bi daha aslaaa tövbeler olsun

X