Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
kızlar profesyonel bi kuaföre gittim ve loreal kullanarak perma yaptıklarını söylediler saçımda açıcı olduğunu da söyledim yanmaz dediler perma yaptıranlar lütfen yardımcı olun sizce yaptırmalı mıyım???

kızlar profesyonel bi kuaföre gittim ve loreal kullanarak perma yaptıklarını söylediler saçımda açıcı olduğunu da söyledim yanmaz dediler perma yaptıranlar lütfen yardımcı olun sizce yaptırmalı mıyım???

bence yaptırma canım .
benim saçımda şuan perma var hem pişmanım hem değilim :)
ama bir daha yapmam bu kesin çünkü mahfoldu saçlarım mahfolduuu...
saçımı tutup tüm gücünle çeksen zor kopardı önceden permadan sonra avuç avuç döküldü döküldü ...
şuan 1 buçuk yılı geçiyor dökülmüyor artık uçlara indi çok güzel gözüküyor ama ben eski saçımı eski canlılığını isitiyorum :KK43:

bence yaptırma canım .
benim saçımda şuan perma var hem pişmanım hem değilim :)
ama bir daha yapmam bu kesin çünkü mahfoldu saçlarım mahfolduuu...
saçımı tutup tüm gücünle çeksen zor kopardı önceden permadan sonra avuç avuç döküldü döküldü ...
şuan 1 buçuk yılı geçiyor dökülmüyor artık uçlara indi çok güzel gözüküyor ama ben eski saçımı eski canlılığını isitiyorum :KK43:

zaten tutam tutam dökülüyo :KK52: uzadıkça da düzlenmeye başladı saçım yani ilk yaptırıcam açıcılı yanmazsa çok istiyorum perma yaptırmayı

zaten tutam tutam dökülüyo :KK52: uzadıkça da düzlenmeye başladı saçım yani ilk yaptırıcam açıcılı yanmazsa çok istiyorum perma yaptırmayı

bende çok istiyordum saçımın kıvırcık olmasını hergün maşa yapa yapa hem bıkmıştım hem saçlarım yanıyordu :/
normalde saçım düm düz uafacık bir dalga bile yok .
neyse yapayım dedim gittim yaptım başlarda bildiğin kıvırcık koyunum ama herkes çok yakıştırdı rahatlığıda çok açıkçası banyo yap tak bir toka çık .
artıları var yok değil ama eksileride çok saçlarımı en son geçen ay kestim uçlarda boya vardı onlar bildiğin saman gibi olmuştu .
dedim ya şimdi üstünden bayaa geçti uçlara indi üstler düz uçlar kıvırcık ama çok kıvırcık değil maşa ile yaparsın ya yarıdan alıp öyle oldu işte saçım memnunum keşke hep böyle kalsa :)))
başlarda bayaa çektim yani saçları hiç dökülmeyen bir insan olarak bir ara kel kalacam diye çok korktum :) neyseki korktuğum başıma gelmedi

bende çok istiyordum saçımın kıvırcık olmasını hergün maşa yapa yapa hem bıkmıştım hem saçlarım yanıyordu :/
normalde saçım düm düz uafacık bir dalga bile yok .
neyse yapayım dedim gittim yaptım başlarda bildiğin kıvırcık koyunum ama herkes çok yakıştırdı rahatlığıda çok açıkçası banyo yap tak bir toka çık .
artıları var yok değil ama eksileride çok saçlarımı en son geçen ay kestim uçlarda boya vardı onlar bildiğin saman gibi olmuştu .
dedim ya şimdi üstünden bayaa geçti uçlara indi üstler düz uçlar kıvırcık ama çok kıvırcık değil maşa ile yaparsın ya yarıdan alıp öyle oldu işte saçım memnunum keşke hep böyle kalsa :)))
başlarda bayaa çektim yani saçları hiç dökülmeyen bir insan olarak bir ara kel kalacam diye çok korktum :) neyseki korktuğum başıma gelmedi

benim saçım dalgalı kıvırcık, uzuyo ve üniv e gidince orda şekilsiz kalınca moralim bozulur şimdi bile öyleyim saçlarım yapışık dışarı çıkmıyorum bu yüzden denemek istiyorum ama yanarsa yada saçım elimde kalır koparsa diye korkuyorum bi arkadaşım çok sık yaptırır saçları dökülmedi kırılmadı da çok güzel kıvırcıkları vardı boyalı sçalarına yaptırıyodu hemde :44:daha fazla araştırmam gerekiyo sanırım

ben de yaptıracağım uzamasını bekliyorum saçımın. benimki de çok düz kabarık olsun kıvırcık olsun istiyorum:KK53:

Kızlar Mart ta perma yaptırdım saçlarımı saçlarım ince telli olduğu için çok tutmadı.Anca jöle v.b şekillendiricilerle şekil verirsem su dalgası gibi duruyodu. Şuan saçlarım çok dökülüyor ve fotoğraftaki gibi kopmalar var.Şimdiyse ay sonunda kazıtıp peruk takmaya hazırlanıyorum.:KK14: Yine sen bilirsin ama yaptırma derim ben. :KK31:

$Snapshot_20120805.JPG

Bu arada saçlarımı perma yaptırdıktan sonra 1 kez kestirdim.1-2 hafat önce de duşta kendim kütümsü bişi kestim sinir oldum da.Şuan saçımda boya var.Ama boya yoktu perma yaptırdığımda.:KK31:

Bu arada saçlarımı perma yaptırdıktan sonra 1 kez kestirdim.1-2 hafat önce de duşta kendim kütümsü bişi kestim sinir oldum da.Şuan saçımda boya var.Ama boya yoktu perma yaptırdığımda.:KK31:

benimde perma yok daha ilk olucak ama kopar mı yaa :KK43: bide açıcıyla inceldi tabi offf vazgeçicem bu yorumlardan sonra :KK50::KK50::KK50::KK50:

Ben de yaptırmayı düşünüyorum. İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz bir kuaför var mı? Özellikle perma yaptıranlardan bekliyorum bu cevabı, güvenilir olması önemli. Avrupa yakası 'nda olsa iyi olur ama hangi yakada oldugu farketmez. :))

.

benimde perma yok daha ilk olucak ama kopar mı yaa :KK43: bide açıcıyla inceldi tabi offf vazgeçicem bu yorumlardan sonra :KK50::KK50::KK50::KK50:

Benim saçımda koptu canım aralarda kısacık saçlar vardı uzadı şimdi dikiliyordu düşün o şekilde kopuyordu .
ya çok istiyorsan iyi bir yerde yap dene yaşa ve gör öyle çok kötü şeyler olacağını sanmıyorum en kötü ihtimal kısaltırsın uzar yine içinde kalmasın dene zaten 2 yıl içinde toparlanır eski heline döner

meraba kızlar bende 1 ay önce saçıma perma yaptırdım ama tutmadı sonra 1 haftaya arayla 2 kez daha sarıldı şuan yine tam tutmuş değil yolunmuş gibi geziyorum uçlarıda yandı:KK43: sizce bunun üstüne brezilya fönü yaptırsam saçlarım elimde kalırmı?

Benim saçımda koptu canım aralarda kısacık saçlar vardı uzadı şimdi dikiliyordu düşün o şekilde kopuyordu .
ya çok istiyorsan iyi bir yerde yap dene yaşa ve gör öyle çok kötü şeyler olacağını sanmıyorum en kötü ihtimal kısaltırsın uzar yine içinde kalmasın dene zaten 2 yıl içinde toparlanır eski heline döner

eylül ortası yaptırmayı planlıyorum sonrada boyicam umarım bi iş gelmez başıma:44:

kızlar ben daha geçen gün yaptırdım.çokta memnunum :KK16: saçta açıcı fln varsa yanma olur.bende hiçbir sorun olmadı.hatta bu 2. permam.yanlız saçınız uzun olsun çünkü saç kısalıyo o zaman hoş durmaz.saçlarımın çok yıprandığını düşünmüyorum permadan.çünkü zaten normalde düzleştiriyorum saçımı.hergün zarar vermektense 1 kere zarar vermek daha iyi.en azından 1 yıl rahat ederim :)

mrb kızlar , bende perma yaptıırdım daha yeni çünkü saçlarım düz ve cansızdı şimdilik memnunum saçlarım daha gür ve şekilli oluyo :) umarım bi sorunla kaşılaşmam :/ yorumları okuduktan sonra pişman oldum gibi ama yapcak birşey yok hem boyalarım akınca hemde permam bitene kadr kullanırım sonra doğal saçıma kavuşurum herhalde ..hep bu hevesim yüzünden geldi başıma ne geldiyse :/

zamanında kıvırcık saçlı bir sevgilisi olmuş beyefendi kıvırcık saça karşı pek ilgili kızdan da nefret ediyorum ama nesee:KK20::KK20:

arkadaşlar ben 4 5 senedir 10 ayda bir su dalgası yaptırıyorum. ama sabit bir yere. her yerde yaptıramassınız bunu.. benim kuaförüm koruyucularını ilaçlarını çok iyi kullanıyor cimrilik yapmıyor o yüzden saçım hiç yıpranmadı.
saçımı 2 3 ay önce boyatıp dün tekrar yaptırdım. daha kuvvetli bi koruyucu kullancaktı.. dalgaları tutmaz die kullandırmadım :KK43: o yüzden bu sefer çok kabardı.. genelde ilk yaptırdıgımda hep kabarır sonra iner umarım yine öyle olur..
saçında hiç boya olmayanlara tavsiye ederim ali abiyi.. isteyen mesaj atabilir yerini de yazarm ankarada.. ama saçınızda boya varsa hele ki renk açtırdıysanız kefil değilim çünkü benim saçım koyu renge boyanmıştı daha az sıkıntılıydı.. ali abi rengi açılmış saçı da yaparım koruyucusu var diyor güvenirim ona ama ben tecrübe etmedim o durumu..

canım ben özel mesaj atamıyorum da adresi burdan alabilir miyim acaba? :KK3:

3 sene içinde 3 kere bioform (su dalgası) yaptırdım sacımında hafıf kendı dalgası oldugu ıcın sadece tepelerınde ıse yaradı sımdı bıraz daha iri dalga olmasını ıstıyorum ve iri perma yaptırmak istiyorum cokda merınos gıbı olmamak ıcın yaptıran arkadaslar permalı saclarını ekleyebılır mı acaba ??

merhaba kızlar. ben 1.5 yıl önce yaptırdım permayı saçlarım dalgalıydı ama sürekli boyamaktan şekli bozulmuştu. oldum olası kıvırcık saçı severim bi can sıkıntısı anında karar verdim ve yaptırdım. perma yaptırmadan 2 hafta önce saçlarımı boyatmıştım o yüzden saçlarım çok yıprandı, yine akıllanmadım tekrar tekrar boyattım. en sonuda saçlarım açıcı yüzünden yandı. tabi permanında etkisi var bunda. saçlarım baya uzundu kısacık kestirmek zorunda kaldım. hala da uzadıkça kestiriyorum çünkü daha yeni yeni toparladı kendini :KK43: şimdiki aklım olsa hiç dokunmazdım saçlarıma o yüzden pek önermiyorum permayı ben. doğal halleri en güzeli bence :)

X