Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
ben de bugün su dalgası yaptırdım saçlarıma,şimdiye kadar yaptırmadığıma pişmanım.çok güzel oldular bence

bende yaptırmak istiyorum. saçlarım zaten dalgalı ama ben baya kıvırcık istiyorum.
Şöyle yani $Nice-girls-41.jpg (umarım resmi ekleyebilmişimdir.)

Acaba böyle kıvırcık olurmu ki saçlarım? olmayacaksa hiç yıpratmama gerek yok çünkü zaten galgalı

sonunda yaptırdımmm :) gerçekten çok güzel oldular gören herkes çok beğendi :):KK66:

kesinlikle kıvırcık saç hastasıysan yaptır. saçının yıpranıp yıpranmaması gittiğin kuaföre ve perma ilacının markasına bağlı. ilacın markası loreal ise. ve kuaför güvendiğin biriyse kesinlikle hiç düşünmeden yaptır. zarar falan görmüyo aksine daha kabarık duruyo ve 1 yıl kadar çok rahat idare ediyo yeterki kullanmasını bil :)

arkadaşlar röfleli saçıma kimse perma yapmak istemıooo ben 4 yıl once yaptırmıştım olmuştu hıc yanmadıydı aramızda öfleli olup yaptıran var mı

arkadaşlar röfleli saçıma kimse perma yapmak istemıooo ben 4 yıl once yaptırmıştım olmuştu hıc yanmadıydı aramızda öfleli olup yaptıran var mı
kendine güvenemeyen bi kuafördür o..benim saçımda oryalli boya varken yaptırdım bşi olmadı sadece iyi bakmak gerekio sahiden

Dun 11 de yattim ve 3de uyudum sinirden dun perma yaptrdim kuafore gittim
Hic perma yaptrma niyetim yoktu sacimi dalgali yaptrdm suratima cok yakisti sacimda
Bu arada rofleli kuafore su anki sacim gibi perma yapabilirmisin dedim adam hemen atladi
Tabi olur boyalarimiz cok kaliteli kesinlikle saci yakmaz falan kalin sararim dedi sacimi bi yapti
Tam kurbanlik koyun saclar kivir kivir kivir aman allahim yok bole bisey eve geldim banyo
Yaptm sacim asagi iinmiyo hepsi havada hem yandi hemde tuhaf bir sekilde kabardi bu permanin
Donusu varmi napabilirim sabahtn beri sacima ne yagi buldysm surdm lutfen yardm edinnn:KK9:

ben gecen sene su dalgasi yaptirmistim saclarim biraz uzadi birazda su dalgasi acildi ikidir kuaförüme gidiyorum su dalgasi istiyorum saclarima diyorum adam bir türlü yapmiyo su dalgasini ne yapicaksim yaslilar yaptirir diyor ama ben cok seviyorum su dalgasini fazla kivir kivir olmadikca ama yinede yaptirmayi düsünüyorum hem yüzüme cok yakisiyor hemde hafif dalgali saclar cok hosuma gidiyor

ben 3 yıldır perma yaptırıyorum senede bir saçlarım normalde pırasadan farksız ama ben kıvırcığı çok sevdiğimden sevgiliminde direktifleriyle 3 yıl önce onun arkadaşına yaptırdım iyikide yaptırdım harika oldu beni gören tanıyamadı ( sevgilim bile) :) neyse çok güzel çok havalı oldum 8 ay gidiyo 4 ay kendi halinde kalıyo sonra yine perma yaptırıyorum çokda güzel oluyo sürekli de saçımı boyatan bi insanım kızılım tahmin edersiniz sürekli boyatmak gerekiyo ama saçım hiç yanmadı çok memnunum konyada yaptırmak isteyenler varsa yardımcı olurum

aklı olan yaptırmasın dediğim tek şey var o da perma.. o kadar yumuşak ve doğal dalgalara sahiptim ki bir anda karar verdiğim perma yüzünden keçe kelimesi az kalır, o halde döndü saçlarım.. kendi kuruntum da değil, etrafımda dokunan öyle di,yor.. ya jöle kutusunu yarıya boşaltıp kullanıyorum saçlarımı, ya da tamamen topluyorum. yağlarla da bakım yaptım.. 6 ay oldu kendine gelemedi..

bildiğiniz bir yöntem yol varsa lütfen söyleyin kızlar.. bi doktora falan gitsem bi çözümü olur mu? kestir kestir belimdeki saç omzuma geldi artık :KK43:

Kızlar,ben de daha yeni perma yaptırdım.Değişiklik olsun dedim.Ama perma 1ci defadan tutmadi,1 hafta bekleyip saçlarımı yıkdadıkdan sonra saçlarım yine eski haline dönmüş,hatta daha kötü olmuş yıpranmışdı.Onun için bi daha perma yaptırdım.Amma yine de hayal etdiğim gibi kalmıyo.Ben aslında bunu çok rahat bi şey biliyodum,ama perma saçlarımın rengin açdı ve saçlarımı yıpratdı.Ne zaman şu permanın etkisi gçer artık bilmiyorum( Yaptırırken kız 6 aylık demişdi,ama inşallah çabuk geçer eski dalgalı saçlarıma kavuşurum.Benim memnun kalmadığım şey permalı saçlarımı banyoda saçlarımı yumşaltıcı krem vurub tarasamda vakit alması ve beni incitmesi.sonra kuruturken bile elektriklenmiş gibi kalıyo,krem alıb saçıma çekmeliymişim.Önceden böyle olduğun bilseydim asla yaptırmazdım.Zaten ben saçıma krem çekdikden sonra dalgalı saçlarım böyle oluyodu =((( Daha neden yaptırdım ki,şu permayi(
Ama yıpranmasına ve renginin açılmasına bakmayarak her kes çok güzel yakışdığın söylüyor.O işte teselli verici bir şey )))

Son düzenleme:
kızlar saçıma iri perma yaptırmayı düşünüyorum ama çok çeker mi bilmiyorum :S saçlarımın boyu göğüs hizasında ..yaptıranlar lütfen bilgilendirin beniii :KK34:

kızlar ben geçen hafta yaptırdım güvendiğiniz bir kuaför olması çok önemli taabiki çok sevdim ve fazlaca şirin oldum :)
ama alışmak zor oluyor alışmışım dümdüz saçlarıma ama gören herkes beğendi :)
e haliyle bu durum hoşuma gidiyor :)
saçlarım yıpranmadı hiç düzenli bakmak gerekiyor perma taragı kullanıp köpüğü eksik etmeyeceksiniz ki ben köpük sürmeden ki kabarık bonus halimi daha çok seviyorum ona rağmen zarar görmedi :)
zaten zarar görsede pek umrumda değil saçımı kestirir kurtulurum :) değişiklik her zaman iyidir :)

kızlar ben bundan 7-8 sene öncesinde saçlarımı permalı kullanırdım önce su dalgası yaptırarak adım atmıştım daha sonra biraz daha kıvırcığını sonrada en kıvırcığını yaptırmıştım yani hayatımda 3 ya da 4tü tam hatırlamıyorum perma yaptırdım,ozamanlar ben saçıma çok düşkün değildim umrumda olmazdı yıpranmışmı dökülmüşmü ne olmuş diye aklım saçımda gezmezdim ama son 2-3 senedir aklım saçımda geziyorum :)) ozamanlar yaptırdığımda acaip dökülmüştü böyle açıklık falan yaşamadım ama banyoda peruk çıkacak kadar saç döklüyordu onu çok iyi hatırlıyorum

ama ben kendimi düz saçtan daha çok dalgalı ya da kıvırcık saçı daha çok yakıştırıyorum bana yakışıyor şu aralar gene aklıma düştü yaptırmak ama normalde bile çok dökülen saçım şimdi yaptırdığımda gene okadar dökülecekmidir bilemiyorum

lütfen yaptıranlar dökülme ile ilgili problemlerini belirtirlerse çok sevinirim
koku benm için önemli değil,kaç sene geçti aradan ozamanki ilaçlarla şimdi arasında ne fark vardır yaşamadan bilemiyorum,şekli falan önemli değil ama dökülme sorununu tecrübeli arkadaşlardan öğrenebilirsem çok sevinirim

şimdiden hepinize teşekkürler :)

arkadaşlar ben 4 5 senedir 10 ayda bir su dalgası yaptırıyorum. ama sabit bir yere. her yerde yaptıramassınız bunu.. benim kuaförüm koruyucularını ilaçlarını çok iyi kullanıyor cimrilik yapmıyor o yüzden saçım hiç yıpranmadı.
saçımı 2 3 ay önce boyatıp dün tekrar yaptırdım. daha kuvvetli bi koruyucu kullancaktı.. dalgaları tutmaz die kullandırmadım :KK43: o yüzden bu sefer çok kabardı.. genelde ilk yaptırdıgımda hep kabarır sonra iner umarım yine öyle olur..
saçında hiç boya olmayanlara tavsiye ederim ali abiyi.. isteyen mesaj atabilir yerini de yazarm ankarada.. ama saçınızda boya varsa hele ki renk açtırdıysanız kefil değilim çünkü benim saçım koyu renge boyanmıştı daha az sıkıntılıydı.. ali abi rengi açılmış saçı da yaparım koruyucusu var diyor güvenirim ona ama ben tecrübe etmedim o durumu..

X