Pgt ile tüp bebek yaptıranlar yaptıracaklar

Merhaba benim de 2 tane embriyom pgt den kötü geldi , hep böyle gelmez inşallah tekrar denicez , eşim ve bana genetik test yapıldı normal ama pgt neden kötü geliyor anlamıyorum. İnşallah tez zamanda bebeklerimize kavusuruz
Embriyo başına genetik testlere ne kadar veriyorsunuz

Geçmiş olsun Allah kolaylık versin canım çok zor 😞 genetikli embriyoda döllenen embriyodan örnek alıyorlar.
Senin söylediğin bağışıklık sistemi ile alakalı.
3. Düşükten sonra sebebini araştırmak için genetik ve pıhtılaşma testlerin yapılması gerekiyor. Senin yapılmadı mı
Tapıldı bir sorun çıkmadı ileri yestsler de yapıldı genetikte mıcro ary testi sperm dna sperm fısh dahil olmadı malesef nasip

Merhaba bende sponten olarak 3 defa hamile kaldım ancak 8. Haftada kalp atışı durdu.sonra genetik tanılı tüp bebek denedik 7 tane 5. Gün embriyosundan hiç sağlıklı gelmedi.eşimde ve bende yapılan tetkiklerde bir sorun bulunamadı Ekim ayında tekrar deneyeceğim ama böyle sağlıksız gelmeye devam mı eder diye de korkuyorum
Böyle bir durum yaşayan var mı
Merhaba, ben de 2 embriyom için sağlıksız sonucu aldım pgt de, zaten 4 yumurta toplanmıştı, 3 ü döllendi, 2 tanesi 5. güne gidebilmişti, ama ikisi için de transfer yapılamaz dedi doktorum, kalıtsal hastalık kaynaklı değil ama döllenme sırasında oluşabilecek kromozal sorun dedi ama bilemiyorum:KK43: bu benım 2. opumdu ilkinde de 2 embrıyo olmustu 1 tanesi bıyokimyasal oldu diğeri hiç tutmadı, belki onlarda da genetık olarak sorun vardı, çok yorgun hissediyorum kendimi, belki de fazla zorluyorum şansımı diyorum hatta bu en son aldıgım haberden sonra :KK43:

Merhaba, ben de 2 embriyom için sağlıksız sonucu aldım pgt de, zaten 4 yumurta toplanmıştı, 3 ü döllendi, 2 tanesi 5. güne gidebilmişti, ama ikisi için de transfer yapılamaz dedi doktorum, kalıtsal hastalık kaynaklı değil ama döllenme sırasında oluşabilecek kromozal sorun dedi ama bilemiyorum:KK43: bu benım 2. opumdu ilkinde de 2 embrıyo olmustu 1 tanesi bıyokimyasal oldu diğeri hiç tutmadı, belki onlarda da genetık olarak sorun vardı, çok yorgun hissediyorum kendimi, belki de fazla zorluyorum şansımı diyorum hatta bu en son aldıgım haberden sonra :KK43:
Geçmiş olsun çok üzüldüm 😔 tüp bebek stresli bir süreç. Hislerini, kırgınlığını tahmin ediyorum ama bu süreçte pozitif kalmak en büyük silahımız. Umarım en kısa sürede olumlu haberler alırız 🙏🏻 Yaşanan zor günleri geride bırakırız

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkesin sağlıkla bebeğini kucağına almasını diliyorum 🙏 ben de tüp bebek sürecine başladım ve pgt yaptırcam. Biraz korkuyorum sağlıklı embriyo gelmezse diye. En son mart ayında bebeğin kalbi durduğunda kromozom bozukluğu dediler. Şu an çok stresliyim

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkesin sağlıkla bebeğini kucağına almasını diliyorum 🙏 ben de tüp bebek sürecine başladım ve pgt yaptırcam. Biraz korkuyorum sağlıklı embriyo gelmezse diye. En son mart ayında bebeğin kalbi durduğunda kromozom bozukluğu dediler. Şu an çok stresliyim
Stres yapmadan süreci sakince yönetmek gerekiyor (biliyorum çok mümkün olmuyor)
Bende 3 defa kalp atışı durduğu için sonlandırdım embriyo da genetik sorun vardır dedi doktorum,sonra pgt yaptık 7 embriyodan hiç sağlıklı gelmedi
Hepsini geride bırakıp yeniden başlıyorum umut hep var 🍀

Stres yapmadan süreci sakince yönetmek gerekiyor (biliyorum çok mümkün olmuyor)
Bende 3 defa kalp atışı durduğu için sonlandırdım embriyo da genetik sorun vardır dedi doktorum,sonra pgt yaptık 7 embriyodan hiç sağlıklı gelmedi
Hepsini geride bırakıp yeniden başlıyorum umut hep var 🍀
Peki bunun için bir tedavi ya da sebep var mı yoksa sebepsiz mi oluyormuş ? Bana doktor tamamen tesadüf oluyor bebeğin sağlıklı olmaması demişti . Umut her zaman vardır tabi ki en güzelini bu sefer yaşamak nasip olsun

Peki bunun için bir tedavi ya da sebep var mı yoksa sebepsiz mi oluyormuş ? Bana doktor tamamen tesadüf oluyor bebeğin sağlıklı olmaması demişti . Umut her zaman vardır tabi ki en güzelini bu sefer yaşamak nasip olsun
Eşime ve bana yapılan genetik testlerde hiç bir sorun yok.Sorunlu gelen embriyolarda da tekrarlayan bir durum yok.Rastlantısal dio kendi doktorum ve görüş aldığım tüm doktorlar
Sağlıklı buluncaya kadar devam ☺️Danıştığım bir hoca ben bir hastamda 25. Embriyoda sağlıklıyı buldum ve bebeği şu an kucağında dedi

Eşime ve bana yapılan genetik testlerde hiç bir sorun yok.Sorunlu gelen embriyolarda da tekrarlayan bir durum yok.Rastlantısal dio kendi doktorum ve görüş aldığım tüm doktorlar
Sağlıklı buluncaya kadar devam ☺️Danıştığım bir hoca ben bir hastamda 25. Embriyoda sağlıklıyı buldum ve bebeği şu an kucağında dedi
Kesinlikle vazgeçmek yok o bebişler buraya gelecek 😂 genetik testlerde bizde de sorun yok eşimde morfoloji sorunu var embriyo kalitesinde o etkili olur mu acaba

Kesinlikle vazgeçmek yok o bebişler buraya gelecek 😂 genetik testlerde bizde de sorun yok eşimde morfoloji sorunu var embriyo kalitesinde o etkili olur mu acaba
Morfolojik sorun normal yolla olmasına engel olabilir ama tüp bebekte çip yöntemi ile bu riski minimuma indirgediklerini söyledi doktorum
Benim eşime sperm DNA hasar analizi de yapıldı onda bi referans değerler aradığında sonuç
Sağlıklı beslenme programı ve spor yaparak yeni denemeye hazırlanıyorum

Morfolojik sorun normal yolla olmasına engel olabilir ama tüp bebekte çip yöntemi ile bu riski minimuma indirgediklerini söyledi doktorum
Benim eşime sperm DNA hasar analizi de yapıldı onda bi referans değerler aradığında sonuç
Sağlıklı beslenme programı ve spor yaparak yeni denemeye hazırlanıyorum
Biz de hem çip hem de pgt düşünüyoruz olabildiğinde riskleri azaltmak istiyorum. Bu süreçte de beslenmeye dikkat ediyoruz ama spor yapamıyoruz maalesef bir türlü. Aslında en önemlisi de belki o . Tüm gün hareketsiz bir hayat sorunlar orda başlıyor

Geçmiş olsun çok üzüldüm 😔 tüp bebek stresli bir süreç. Hislerini, kırgınlığını tahmin ediyorum ama bu süreçte pozitif kalmak en büyük silahımız. Umarım en kısa sürede olumlu haberler alırız 🙏🏻 Yaşanan zor günleri geride bırakırız
Çok teşekkür ederim, haklısınız güçlü olmak lazım ama gerçekten çok zor... ben ilaçları çok kolay kullanıyorum iğneleri hapları kullanırken hiç zorlanmıyorum aslında o yüzden çoğu kişiye göre çok daha kolay atlatıyorum o süreci diyebilirim fakat en sonundaki umut yıkılması beni mahvediyor ona dayanamıyorum 1 ay dinlemek istediğimi söyledim doktoruma zaten ağlaya ağlaya konuşunca tabi dedi, bu ay da ne yalan söyleyeyim o kadar kararsızım ki :KK43: tekrar sil baştan umut besleme vs çok zor geliyor, hatta bebek istiyor muyum artık onu sorgular oldum

X